31.08.08, 19:08

Teleskop TVP Poznań w nowej odsłonie

Autorami koncepcji nowej scenografii są Jan Loba i Karol Żurawski. Pierwsze wydanie „Teleskopu” z wykorzystaniem nowej scenografii zaprezentowane zostało widzom 29 sierpnia 2008 o godz. 16:45.

29 sierpnia 2008 TVP Poznań zaprezentowała nowy wygląd programu "Teleskop". Zmianie uległa nie tylko oprawa anteny, gdzie pojawiły się animacje przygotowane przez ekspertów od efektów specjalnych Agencji Filmowej TVP SA i muzyka Jean Michel Jarrea, ale także scenografia programu informacyjnego „Teleskop”, w którym ważną rolę odgrywał układ niebieskich świateł.  

W studiu, skąd nadawany jest program „Teleskop” i „Wiadomości sportowe”, pojawiła się nowa scenografia. Czysta, sterylna, zbudowana z nowoczesnych materiałów polimerycznych wyposażona w monitory i ekran plazmowy. Ważną rolę odegrało w niej światło. Wiodącym kolorem dla programu „Teleskop” stał się niebieski. Dla dziennikarzy prowadzących programy „Teleskop” i „Wiadomości sportowe” przygotowane zostały usytuowane naprzeciw siebie oddzielne stanowiska, a nie jak dotąd jedno, wspólne miejsce.

Autorami koncepcji nowej scenografii są Jan Loba i Karol Żurawski. Pierwsze wydanie „Teleskopu” z wykorzystaniem nowej scenografii zaprezentowane zostało widzom 29 sierpnia 2008 o godz. 16:45.

Zmieniona została także czołówka programu i cała oprawa anteny TVP Poznań, m.in. czołówki „Wiadomości sportowych”, pogody, reklam, zapowiedzi programowych i oczywiście „Teleskopu”. Głównym elementem czołówki „Teleskopu” jest poznański Ratusz prezentujący się w sposób będący bezpośrednim nawiązaniem do ukazującej się na ekranie od 50 lat planszy Telewizji Poznań. Nowa grafika oparta jest na trzech kolorach - białym, czerwonym i niebieskim.

Komentarze

Powiązane

06.07.15, 21:07
telewizja » seriale
Aż po uszy. Nowy serial w HBO
„Aż po uszy” to czeski serial produkcji HBO Europe w reżyserii Jana Hřebejka opowiadający o skomplikowanych relacjach między kobietami a mężczyznami. Premierowe odcinki można oglądać od 2 lipca br. w HBO. Serial w całości jest także dostępny w HBO GO.
06.07.15, 20:07
telewizja » informacje
Sport w TVP – obrazki z wystawy. Sukces publicystyki TVP Sport
Film Zbigniewa Rytela z TVP Sport „Sport w TVP – obrazki z wystawy” został zakwalifikowany do konkursu głównego finałowego festiwalu Międzynarodowej Federacji Filmów i Telewizyjnych Programów Sportowych (FICTS), który w tym roku odbędzie się w Kazaniu.
06.07.15, 19:07
telewizja » informacje
Nowa wersja aplikacji Toonix
W lipcu br., wszyscy miłośnicy Cartoon Network będą mogli puścić wodze fantazji bawiąc się z ulubionymi postaciami z kultowych seriali Cartoon Network, dzięki uaktualnionej aplikacji mobilnej Toonix.
06.07.15, 18:07
telewizja » informacje
FOX Play także na urządzenia mobile
Usługa FOX Play po raz pierwszy uruchomiona w Polsce w połowie czerwca br. przez Vectrę, udostępniona została również na urządzenia mobilne.
06.07.15, 18:07
telewizja » badania rynku
Kino Polska Muzyka podwaja udział w rynku
Telewizja Kino Polska Muzyka w czerwcu br. dwukrotnie zwiększyła udział w runku telewizyjnym. Stacja dłużej zatrzymała też przed telewizorami swoich widzów (dane: NAM).
06.07.15, 15:07
telewizja » informacje
Pierwszy taki TdF na antenie Eurosportu
Rozpoczynający się w sobotę największy kolarski wyścig na świecie Tour de France (TdF) będzie wyjątkowym wydarzeniem dla transmitującego go od wielu lat Eurosportu
06.07.15, 12:07
telewizja » seriale
Pakt. Trwa produkcja nowego serialu HBO
Marta Nieradkiewicz, Anna Radwan, Alicja Dąbrowska i Witold Dębicki wystąpią w nowym serialu produkcji HBO – „PAKT”. Premiera serialu zaplanowana jest na jesień tego roku.
03.07.15, 23:07
telewizja » informacje
Nowy projekt Eurosportu z okazji TdF
Wraz z rozpoczynającym się wyścigiem Tour de France (TdF), Eurosport uruchamia swój nowy projekt pod nazwą Eurosport Tour.
03.07.15, 22:07
telewizja » ludzie
Daniel Libeskind dla CNN Style
W lipcu br. redakcję CNN Style poprowadzi gościnnie słynny polsko-amerykański architekt Daniel Libeskind, który w swojej karierze zaprojektował wiele kultowych budynków, a jego prace można było obejrzeć w największych muzeach i galeriach świata.
03.07.15, 20:07
telewizja » informacje
Rekordowe wyniki FOKUS TV
W czerwcu br. FOKUS TV odnotował najwyższy od początku nadawania udział w rynku, który wyniósł 0,8% (SHR) w grupie 16-49. To wzrost o 63%  w stosunku do roku ubiegłego.
Nasze usługi
Transmisje video: http://video.nadaje.com
Serwery shoutcast: http://serwery.nadaje.com
Panel radiowy: http://serwery.nadaje.com/services/panel/
Subskrybuj RSS działu telewizja: rss
Konkursy
do 07.08.15

Do zdobycia jeden egzemplarz książki.

do 06.08.15

Do zdobycia jeden egzemplarz książki.

do 05.08.15

Do wygrania jeden egzemplarz książki.

Kalendarium
Dziś jest 8 lipca 2015
Polecamy
Konferencje

Zapraszamy do współpracy. Cena dodania do katologu od 99 PLN netto.

Nowe kategorie i zmiany w Jury to główne zmiany w jubileuszowej edycji Konkursu Biuletynów Firmowych, która wystartowała 19 maja 2015 r.