18.02.09, 21:02

Doręczyciel z Arturem Barcisiem od marca br. w Jedynce

Od 1 marca br. o godz. 17.20, w każdą niedzielę, TVP1 emitować będzie nowy serial z Arturem Barcisiem w roli głównej.

Od 1 marca br. o godz. 17.20, w każdą niedzielę, TVP1 emitować będzie nowy serial z Arturem Barcisiem w roli głównej. „Doręczyciel” to 13-odcinkowy serial o nieprzystosowanym do samodzielnego życia Janku Kaniewskim, który po utracie matki musi mierzyć się z codziennym życiem.

„Doręczyciel”, w odróżnieniu od innych seriali komercyjnych, to zdaniem stacji, zdecydowanie misyjna pozycja programowa TVP1, która promuje pozytywne wzorce i zachęca do optymistycznego spojrzenia na otaczającą nas rzeczywistość. To komediowa w formie i głęboka w wymowie przypowieść o tym, co wzajemnie możemy zyskać poprzez tolerancję i pozytywne spojrzenie na drugiego człowieka. Perypetie głównego bohatera to często jedynie pretekst dla rozwoju innych wątków obyczajowych, których przebieg nie tylko zbliża widza do głównych postaci, ale także zachęca do refleksji.

Artur Barciś do roli przygotowywał się ponad dwa lata: „Od dawna wiedziałem, że będę grał tę rolę i obserwowałem ludzi podobnych do Janka. Jak się zachowują, jak chodzą, jak reagują na otaczającą ich rzeczywistość. Godzinami przesiadywałem w barach mlecznych, gdzie często można było spotkać takie osoby. Już na etapie czytania  scenariusza intuicyjnie wiedziałem jak mam zagrać tę postać – prawie normalnego człowieka. A ponieważ prawie jak wiadomo robi wielką różnicę, zależało mi na tym, aby ta różnica nie była zbyt duża. Swoją postać złożyłem z wielu ludzi, których spotkałem w życiu, nie wzorując się na nikim konkretnym” - mówi Barciś.

Zdjęcia do serialu trwały 88 dni. Pierwszy dzień zdjęciowy miał miejsce 6 listopada 2007 r., ostatni klaps na planie padł 8 marca 2008 r. Zdjęcia kręcone były głównie w Warszawie (ZOO, Centrum Olimpijskie, Park Morskie Oko, Szpital, Punk Krwiodawstwa i in.). Mieszkanie Janka i Komisariat zlokalizowane były w Instytucie Weterynarii, a „Firma Kurierska Błysk” na terenach dawnej fabryki wódek Koneser. W serialu oprócz Artura Barcisia zagrali m.in. Radosław Pazura, Jerzy Schejbal, Jan Machulski, Elżbieta Zającówna, Anna Dymna i Emilian Kamiński. Reżyserem był Maciej Wojtyszko. Scenariusz - Maria Wojtyszko i Aneta Wróbel – Wojtyszko. Muzykę do serialu napisał Jerzy Satanowski.

Komentarze

Powiązane

01.05.15, 14:05
telewizja » informacje
Nie wierzę politykom w TVP INFO
TVP INFO rozpoczyna emisję nowego programu publicystycznego „Nie wierzę politykom”, omawiającego zjawiska społeczno-polityczne w długofalowej perspektywie. Premierowy odcinek widzowie będą mogli zobaczyć 3 maja br. o godz. 18:55, kolejne co tydzień. Program poprowadzą: Maciej Gdula, Michał Kozłowski i Magda Szcześniak,.
01.05.15, 08:05
telewizja » informacje
Pieprz i wanilia ponownie w TV. Tym razem w TVN24 Biznes i Świat
„Pieprz i wanilia” to znany program podróżniczy Tony'ego Halika i Elżbiety Dzikowskiej. Po latach wraca z nową seria, tym razem do telewizji TVN24 BiŚ.
01.05.15, 06:05
telewizja » informacje
MŚ w hokeju na lodzie elity w Telewizji Polskiej
Po emocjach związanych z występem reprezentacji Polski w mistrzostwach świata w hokeju na lodzie Dywizji 1A, widzowie telewizji publicznej od 1 maja br. będą mogli śledzić turniej z udziałem 16 najlepszych zespołów świata. Transmisje przeprowadzone zostaną w TVP Sport oraz na stronie sport.tvp.pl.
30.04.15, 21:04
telewizja » informacje
ESKA i Jurajska ze Smakiem odwiedzą europejskie stolice
Na antenie Radia ESKA i ESKA TV ruszyła akcja specjalna „ImprESKOWY odlot – owocuje radością”. Sponsorem wydarzenia jest Jurajska ze Smakiem, producent Naturalnej Wody Mineralnej Jurajska i napojów na bazie tej wody.
30.04.15, 19:04
telewizja » informacje
History dodaje gazu. Rusza kampania Piątego biegu
A+E Networks Poland rozpoczęło kampanię promującą legendarną serię motoryzacyjną „Piąty bieg”. Premiera nowego sezonu na antenie kanału History będzie miała miejsce w czwartek, 30 kwietnia br. o godz. 23:00.
30.04.15, 09:04
telewizja » ludzie
Jacek Balicki wiceprezesem nc+
Jacek Balicki, szef marketingu platformy nc+, został wiceprezesem firmy na mocy jednomyślnej decyzji jej rady nadzorczej.
29.04.15, 23:04
telewizja » informacje
Nowe logo Fokus TV
28 kwietnia br. FOKUS TV świętował pierwszą rocznicę nadawania. Z tej okazji stacja zmienia logotyp i oprawę graficzną, a także wprowadza nowe hasło: FOKUS TV – budzi ciekawość. Autorem projektów jest konsorcjum składające się z agencji: &Sons, Biuro Centralne i HelloMono.
29.04.15, 14:04
telewizja » informacje
Seriale HBO i Cinemax na festiwalu PKO OFF Camera
W dniach 1-10 maja br. podczas PKO OFF Camera w Krakowie w ramach sekcji HBO: Mały wielki ekran będzie można obejrzeć pełne sezony seriali HBO i Cinemax. Widzom zaprezentowane zostaną m.in. takie produkcje jak „Olive Kitteridge”, „Pozostawieni”, „The Knick” oraz pierwsze cztery odcinki najnowszych sezonów „Gry o tron” oraz „Doliny Krzemowej”.
29.04.15, 10:04
telewizja » informacje
Kolarstwo w Eurosporcie znów z rekordową oglądalnością
Ogromnym zainteresowanie widzów cieszyła się w Polsce przeprowadzona na antenie Eurosportu transmisja z wyścigu kolarskiego Liege-Bastogne-Liege. Trwającą ponad 2 godziny transmisję obejrzało średnio 162 tysiące widzów, co stanowiło wynik o 14 proc. lepszy od poprzedniego rekordu z 2013 roku.
28.04.15, 14:04
telewizja » ludzie
Aż 35 osób ubiega się o stanowiska Prezesa i Członków Zarządu TVP
Podczas posiedzenia 27 kwietnia br., Rada Nadzorcza Telewizji Polskiej S.A. dokonała otwarcia pisemnych zgłoszeń kandydatów na Prezesa i Członków Zarządu TVP.
Nasze usługi
Transmisje video: http://video.nadaje.com
Serwery shoutcast: http://serwery.nadaje.com
Panel radiowy: http://serwery.nadaje.com/services/panel/
Subskrybuj RSS działu telewizja: rss
Konkursy
do 06.06.15

Do zdobycia jeden egzemplarz książki.

do 05.06.15

Do zdobycia jeden egzemplarz książki.

do 04.06.15

Do zdobycia jeden egzemplarz książki.

Kalendarium
Dziś jest 4 maja 2015
Polecamy
Konferencje

Zapraszamy do współpracy. Cena dodania do katologu od 99 PLN netto.

9.04.2015 r., Poznań
16 i 17.04.2015 r. Wrocław