12.09.06, 23:09

Maria Czubaszek i Artur Andrus bloogują w Wirtualnej Polsce

Wystarczył tydzień, by na bloog znanej pisarki, poetki i satyryka w jednej osobie – Marii Czubaszek – weszło ponad siedem tysięcy osób.
Wystarczył tydzień, by na bloog znanej pisarki, poetki i satyryka w jednej osobie – Marii Czubaszek – weszło ponad siedem tysięcy osób. Prowadzony przez nią w Wirtualnej Polsce „Bloog Niecodzienny” zapowiada, że czytelnika czekają tu śmiech i łzy; radości oczywiście. Autorka, z właściwym sobie poczuciem humoru, komentuje bieżące wydarzenia, wplatając w nie opowieści z życia prywatnego.

Swoje przysłowiowe „trzy zdania” zostawia też na Bloogu Wirtualnej Polski (bloog.wp.pl) znany artysta kabaretowy, Artur Andrus. W każdą środę miłośnicy jego pióra czytać mogą w WP „Zapiski Bronisława”. Redaktor trójkowej „Powtórki z rozrywki” i gospodarz spotkań w warszawskiej „Piwnicy pod Harendą”, rozpoczął swoją przygodę z sieciowym pamiętnikiem od krótkiego traktatu „O ludzkiej odpowiedzialności”. Po tygodniu licznik odwiedzin blooga Artura Andrusa wskazuje liczbę: 8653

„Liczba blogów na świecie co kilka miesięcy się podwaja. Szacuje się, że dziennie powstaje około 80 tysięcy* nowych publikacji tego typu – opowiada Magdalena Jarkowiec z Wirtualnej Polski, odpowiedzialna za projekt Bloog. – Pamiętniki piszą ludzie młodzi i osoby w sile wieku. Tak naprawdę nie ma jednak znaczenia, w jakim wieku jest autor bloga, ani skąd pochodzi. Liczy się sprawne pióro i temat, czyli to, co ma się do powiedzenia. Cieszy nas ogromnie, że na pisanie bloga w Wirtualnej Polsce zdecydowali się tak znakomici twórcy, jak Artur Andrus i Maria Czubaszek. Mamy nadzieję, że ich sieciowe zapiski znajdą wśród Internautów wiernych czytelników.”

*na podstawie danych statystycznych, przedstawionych w sierpniu 2006 r. przez Technorati, grupę śledzącą ruch w blogosferze.

Adresy:
Maria Czubaszek „Bloog Niecodzienny”: http://bloogniecodzienny.bloog.pl/
Artur Andrus „Zapiski Bronisława”: http://zapiskibronislawa.bloog.pl/

Komentarze

Powiązane

19.07.14, 17:07
internet » badania rynku
Ponad 2/3 Polaków ma telefon z dostępem do sieci
Aż dwie trzecie internautów korzysta ze smartfona, a co czwarty jest użytkownikiem tabletu. Rosnącej popularności urządzeń mobilnych z dostępem do sieci towarzyszy wzrost zainteresowania treściami wideo w internecie. Dzięki różnym przydatnym aplikacjom urządzenia mobilne stały się nieodłącznym towarzyszem podróży.
18.07.14, 21:07
internet » ludzie
Michał Pietniczka w Grupie Onet.pl
Do Onetu dołączył Michał Pietniczka, wzmacniając zespół Sabiny Lipskiej, odpowiedzialnej za strategię Wideo i VOD w Grupie Onet.pl. Pietniczka, na stanowisku Dyrektora Wideo będzie odpowiedzialny za dział produkcji wideo i zarządzanie wideo w portalu. 
18.07.14, 17:07
internet » informacje
Więcej wiadomości lokalnych na stronie głównej Wirtualnej Polski
Na stronie głównej Wirtualnej Polski został rozbudowany blok wiadomości lokalnych. Teraz użytkownicy SG portalu, w specjalnie wydzielonym boksie, mają dostęp do najważniejszych informacji z sześciu największych aglomeracji – Warszawy, Wrocławia, Krakowa, Katowic, Poznania oraz Trójmiasta.
17.07.14, 20:07
internet » informacje
Startuje kolejna edycja Wygraj Ligę
W piątek, 18 lipca br. ruszają rozgrywki T-Mobile Ekstraklasy. W związku z tym serwis Sport.pl po raz kolejny organizuje akcję „Wygraj Ligę" - internetową grę fantasy opartej na zawodnikach z ligi polskiej.
17.07.14, 10:07
internet » informacje
Murator uruchomił nowy serwis Zakupy.tuznajdziesz.pl
Zakupy.tuznajdziesz.pl to nowy serwis e-commerce Wydawnictwa MURATOR SA, będący połączeniem trzech funkcjonujących do tej pory niezależnie serwisów: Zakupy-budowa.tuznajdziesz.pl, Zakupy-wnetrza.tuznajdziesz.pl i Zakupy-ogrod.tuznajdziesz.pl.
16.07.14, 11:07
internet » informacje
VoD.pl w nowej odsłonie
Od 15 lipca br. do użytku oddano udoskonaloną wersją VoD.pl. Dzięki nowym funkcjonalnościom, oglądanie filmów i seriali ma być prostsze i bardziej intuicyjne. Zastosowane rozwiązania pozwalają teraz także na dotarcie z ofertą platformy do właścicieli smartfonów i tabletów. 
16.07.14, 08:07
internet » informacje
ibankomaty.pl. Startuje wyszukiwarka bankomatów
Wszystkie najważniejsze informacje na temat bankomatów tj.: ich godziny otwarcia i lokalizacje oraz możliwość łatwego wyszukania najbliższych urządzeń są dostępne w serwiksie ibankomaty.pl. Nowoczesny serwis internetowy jest dopełnieniem, od dłuższego czasu istniejącej na rynku, aplikacji Bankomaty PL.
15.07.14, 15:07
internet » informacje
Grupa IQS przejęła od Gemius Interaktywny Instytut Badań Rynkowych
Grupa IQS Sp. z o.o. zakupiła od Gemius S.A. 100 proc. udziałów w spółce Interaktywny Instytut Badań Rynkowych (IIBR) – lidera badań internetowych w Polsce. „W otoczeniu konsolidacji podmiotów zagranicznych połączenie tych agencji to ważny i strategiczny ruch na polskim rynku badań” – komentuje Alina Lempa, Prezes Zarządu spółki Grupa IQS.
15.07.14, 12:07
internet » informacje
Kabarety. Nowa aplikacja na smartfony
Gazeta.pl w partnerstwie z Microsoft Devices (dawniej Nokia) uruchomiła „Kabarety”, nową aplikację na smartfony z systemem Windows Phone. Umożliwia ona dostęp do skeczów najlepszych grup kabaretowych w Polsce.
13.07.14, 13:07
internet » informacje
Ruszyła pierwsza kampania telewizyjna klubu travelowegoTravelist
7 lipca br. wystartowała pierwsza kampania telewizyjna klubu travelowego Travelist. Spot reklamowy Travelist będzie emitowany w telewizjach TVN i Polsat oraz we wszystkich kanałach tematycznych tych stacji.
Słuchaj radio.nadaje.com w telefonie
Nasze usługi
Transmisje video: http://video.nadaje.com
Serwery shoutcast: http://serwery.nadaje.com
Panel radiowy: http://serwery.nadaje.com/services/panel/
Subskrybuj RSS działu internet: rss
Kalendarium
Dziś jest 23 lipca 2014
Polecamy
Konferencje

29-30 lipca 2014 r., Stadion Narodowy, Warszawa

Pierwsze wakacyjne spotkanie Komu Komunikacji poruszy temat komunikacji środowisk LGBT. Prelegenci opowiedzą o specyfice tej grupy docelowej, sposobach skutecznego dotarcia do niej oraz o barierach komunikacyjnych, na które w swoich działaniach skierowanych do środowisk LGBT natrafiają dziennikarze, firmy i agencje zajmujące się PR-em i marketingiem.