12.09.06, 23:09

Maria Czubaszek i Artur Andrus bloogują w Wirtualnej Polsce

Wystarczył tydzień, by na bloog znanej pisarki, poetki i satyryka w jednej osobie – Marii Czubaszek – weszło ponad siedem tysięcy osób.
Wystarczył tydzień, by na bloog znanej pisarki, poetki i satyryka w jednej osobie – Marii Czubaszek – weszło ponad siedem tysięcy osób. Prowadzony przez nią w Wirtualnej Polsce „Bloog Niecodzienny” zapowiada, że czytelnika czekają tu śmiech i łzy; radości oczywiście. Autorka, z właściwym sobie poczuciem humoru, komentuje bieżące wydarzenia, wplatając w nie opowieści z życia prywatnego.

Swoje przysłowiowe „trzy zdania” zostawia też na Bloogu Wirtualnej Polski (bloog.wp.pl) znany artysta kabaretowy, Artur Andrus. W każdą środę miłośnicy jego pióra czytać mogą w WP „Zapiski Bronisława”. Redaktor trójkowej „Powtórki z rozrywki” i gospodarz spotkań w warszawskiej „Piwnicy pod Harendą”, rozpoczął swoją przygodę z sieciowym pamiętnikiem od krótkiego traktatu „O ludzkiej odpowiedzialności”. Po tygodniu licznik odwiedzin blooga Artura Andrusa wskazuje liczbę: 8653

„Liczba blogów na świecie co kilka miesięcy się podwaja. Szacuje się, że dziennie powstaje około 80 tysięcy* nowych publikacji tego typu – opowiada Magdalena Jarkowiec z Wirtualnej Polski, odpowiedzialna za projekt Bloog. – Pamiętniki piszą ludzie młodzi i osoby w sile wieku. Tak naprawdę nie ma jednak znaczenia, w jakim wieku jest autor bloga, ani skąd pochodzi. Liczy się sprawne pióro i temat, czyli to, co ma się do powiedzenia. Cieszy nas ogromnie, że na pisanie bloga w Wirtualnej Polsce zdecydowali się tak znakomici twórcy, jak Artur Andrus i Maria Czubaszek. Mamy nadzieję, że ich sieciowe zapiski znajdą wśród Internautów wiernych czytelników.”

*na podstawie danych statystycznych, przedstawionych w sierpniu 2006 r. przez Technorati, grupę śledzącą ruch w blogosferze.

Adresy:
Maria Czubaszek „Bloog Niecodzienny”: http://bloogniecodzienny.bloog.pl/
Artur Andrus „Zapiski Bronisława”: http://zapiskibronislawa.bloog.pl/

Komentarze

Powiązane

27.01.15, 19:01
internet » informacje
NINATEKA. Nowa aplikacja na Netia Playerze
NINATEKA, tworzona przez Narodowy Instytut Audiowizualny doczekała się aplikacji na dekoderze Netia Player. Aplikacja udostępnia wszystkie zasoby serwisu abonentom Telewizji Osobistej Netii.
27.01.15, 15:01
internet » badania rynku
PRESS-SERVICE Monitoring Mediów: na czołówkach wrzawa wokół negocjacji
W poprzednim raporcie „Na jedynkach” na pierwszych stronach gazet dominowały głównie wydarzenia zagraniczne - związane z tragedią „Charlie Hebdo”. Obecnie sytuacja uległa dużej zmianie. W minionym tygodniu najważniejszym tematem były negocjacje polskiego rządu z górnikami - wynika z danych opublikowanych przez „PRESS-SERVICE Monitoring Mediów”.
23.01.15, 11:01
internet » artykuły
E-commerce: firmy skontrolują się same? W przeciwnym razie grożą im wysokie kary
Z początkiem 2015 r. weszła w życie nowelizacja ustawy o ochronie danych osobowych. Nowe przepisy rodzą jednak pytania i wątpliwości, m.in. odnośnie niejasnej roli, jaką ma teraz pełnić administrator bezpieczeństwa informacji (ABI). Jak wdrożyć nowe przepisy prawne w e-sklepie i serwisie internetowym?
22.01.15, 08:01
internet » badania rynku
Nawet 76 proc. transakcji mobilnych w Polsce dotyczyło biletów lotniczych
Według najnowszej analizy, z Facebooka w Europie najchętniej korzystają Brytyjczycy. Również oni wydają najwięcej na zakupy w sieci, nawet 112 mld euro rocznie. Polacy natomiast coraz chętniej kupują za pomocą smartfonów i tabletów. 
20.01.15, 17:01
internet » informacje
#dziejesiewpolsce. Wystartowała kolejna odsłona kampanii WP
Ruszył kolejny etap kampanii WP pod hasłem #dziejesiewpolsce. Realizowane w styczniu i lutym br. działania reklamowe skupiono wokół najważniejszych obszarów tematycznych Wirtualnej Polski – Wiadomości, Finansów oraz Sportu.
19.01.15, 22:01
internet » ludzie
Renata Wiśniewska powróciła do Wirtualnej Polski
Renata Wiśniewska objęła stanowisko VP Chief Talent Officer i została członkiem Zespołu Zarządzającego Grupy Wirtualna Polska. 
16.01.15, 20:01
internet » informacje
EURid rekompensuje emisję CO2 we współpracy z FAPAS
W grudniu 2014 r. rejestr EURid nawiązał współpracę ze znaną z licznych działań na rzecz ochrony przyrody hiszpańską organizacją non profit FAPAS, aby zrekompensować swoją emisję CO2.
16.01.15, 10:01
internet » informacje
Interia rozpoczęła współpracę ze Scoopshot.com
Interia nawiązała współpracę z jedną z najpopularniejszych na świecie internetowych agencji fotograficznych – Scoopshot.com. Portal wypłaca użytkownikom serwisu wynagrodzenie za zdjęcia opublikowane w portalu. 
15.01.15, 20:01
internet » informacje
MyFrenchFilmFestival.com w VoD.pl
16 stycznia br. w VoD.pl rozpocznie się V edycja pierwszego festiwalu kina francuskiego online MyFrenchFilmFestival.com. W ramach imprezy internauci będą mogli obejrzeć bezpłatnie dziewięć filmów krótkometrażowych i 10 filmów pełnometrażowych. 
15.01.15, 14:01
internet » informacje
Gazeta.pl wprowadziła nową stronę główną i logo
Gazeta.pl zmieniła stronę główną. Wdrożeniu towarzyszy zmiana identyfikacji wizualnej.
Nasze usługi
Transmisje video: http://video.nadaje.com
Serwery shoutcast: http://serwery.nadaje.com
Panel radiowy: http://serwery.nadaje.com/services/panel/
Subskrybuj RSS działu internet: rss
Konkursy
do 04.03.15

Do zdobycia jeden kubek choler.blog.pl oraz specjalna torba choler.blog.pl. 

do 02.03.15

Do zdobycia jeden egzemplarz książki.

Kalendarium
Dziś jest 31 stycznia 2015
Polecamy
Konferencje

Zapraszamy do współpracy. Cena dodania do katologu od 99 PLN netto.

31.01.2015 r., Poznań.