05.05.05, 21:05

Tomasz Ziółkowski szefem Redakcji Sportowej TVP2

Znany dziennikarz awansuje.
Tomasz Ziółkowski rozszerza swoją dotychczasową współpracę z TVP, którą rozpoczął w 1998 r. Obecnie jest autorem i prowadzącym program publicystyczny, emitowany w Jedynce. Był pomysłodawcą cyklicznych programów zapowiadających transmisje meczów eliminacyjnych Polski z Azerbejdżanem i Irlandią Płn. Prowadził programy: „Sportowy Tydzień”, „W kółko tenis”, „Jubileusz Internetu”. Uczestniczył w sportowych wydaniach programu „Debata” Kamila Durczoka.

- Zamierzam stworzyć nową atrakcyjną dla widza jakość pokazywania sportu w telewizji, odpowiadającą wymogom współczesnego rynku medialnego. Sport posiada wiele wartości i musi być ciekawie opowiedzianą historią nie tylko dla kibica sportowego. Bardzo istotne będą takie formy dziennikarstwa jak felieton, reportaż, dokument. Głównym celem programów sportowych powinno być kreowanie w Polsce mody na sport. Wielką motywacją jest dla mnie współpraca z Robertem Korzeniowskim szefem kolegium sportowego TVP. Praca na stanowisku szefa sportu TVP2 to duże wyzwanie - podkreśla.

Tomasz Ziółkowski rozpoczął pracę w mediach w 1994 r. Był dziennikarzem, stworzonego przez Wojciecha Manna i Krzysztofa Maternę, Radia Kolor. Rok później związał się z Programem III Polskiego Radia nazywanym wówczas największym Uniwersytetem polskiego dziennikarstwa. Początkowo pracował w redakcji sportowej: relacjonował mecze piłkarskie, światowe turnieje tenisowe, przeprowadzał wywiady m.in. z Borisem Beckerem, Martiną Hingis i Franzem Beckenbauerem.

W 2000 roku stworzył „Scenę Kariery – Panel Trójki”, pierwszy w Polsce intermedialny program z muzyką „na żywo”, spotkanie z autorytetami będące połączeniem teatru, radia, telewizji, Internetu i gazety. Na „Scenie Kariery…” rozmawiał m.in. z Allanem Starskim, prof. Lechem Falandyszem, Tomaszem Stańko, Wojciechem Kilarem, Aleksandrem Kwaśniewskim i Lechem Wałęsą. W Trójce realizował również reportaże o Polakach, którzy z Billem Gatesem współtworzyli Microsoft oraz o funkcjonowaniu nowoczesnych firm ze słynnej amerykańskiej Doliny Krzemowej. Był też autorem programu „Intermedialne Spotkania Trzeciego Stopnia”.

Producent i autor scenariuszy m.in. koncertów: jubileuszowego „Listy Przebojów Trójki”, „Kabaretowych Mistrzostw Świata w piłce nożnej”, programu „Mityng aktorów” oraz kampanii społecznej dla piłkarskich kibiców „Wszyscy za Polską”.

W latach 1997 – 98 uczestniczył w powstawaniu telewizji TVN.

Jest dyplomowanym trenerem piłki nożnej. Ukończył studia w Akademii Wychowania Fizycznego w Warszawie na wydziałach: nauczycielskim, trenerskim, rekreacji i turystyki. Studiował też na Wydziale Zarządzania Uniwersytetu Warszawskiego. Jest współautorem patentu urządzenia do leczenia skolioz kręgosłupa. Pisze książkę dla młodych ludzi na temat kariery.

Tomasz Ziółkowski ma 33 lata. Mieszka w Warszawie. Pasjonuje się rynkiem medialnym, muzyką jazzową i rockową, filmem, felietonem i regionami słynącymi z produkcji win.

Komentarze

Powiązane

04.05.15, 10:05
telewizja » informacje
Więcej kanałów HD w Cyfrowym Polsacie
1 maja br. do listy kanałów dostępnych w Cyfrowym Polsacie dołączyły kanały tematyczne z portfolio TVN w jakości HD, wśród których znalazły się TVN 24 , TVN Turbo, TVN Style oraz TVN Fabuła.
03.05.15, 21:05
telewizja » informacje
Wspólna akcja ESKA TV, Radia ESKA i HP
23 kwietnia br. ruszyła wspólna akcja HP, ESKA TV i Radio ESKA pod hasłem #ŁAMZASADY, będąca częścią międzynarodowej kampanii promocyjnej firmy HP.
02.05.15, 18:05
telewizja » informacje
Pod lupą. Nowa produkcja FOKUS TV
3 maja br. na antenie FOKUS TV swoją premierę będzie miał magazyn „Pod lupą”. Jego gospodarz, Kuba Marcinowicz, w niekonwencjonalny sposób będzie prezentował w nim najświeższe informacje ze świata nauki oraz techniki. 
02.05.15, 16:05
telewizja » seriale
Happy Valley w Ale Kino+
Ale kino+ zaprezentuje premierę serialu kryminalnego „Happy Valley”. Akcja rozgrywa się na angielskiej prowincji, gdzie przemoc stała się częścią krajobrazu, twarde narkotyki można znaleźć o wiele łatwiej niż porządną pracę, a śledztwa prowadzi tyleż uparta, co skuteczna policjantka Catherine Cawood. 
02.05.15, 14:05
telewizja » seriale
II sezon serialu Dom grozy w HBO i HBO GO
Od 4 maja br. w HBO GO pojawi się II sezon serialu „Dom grozy” („Penny Dreadful”) z udziałem Evy Green, Josha Hartnetta oraz Timothy Daltona. Serial właśnie zdobył trzy nagrody BAFTA Television Craft m.in. dla Abla Korzeniowskiego za najlepszą muzykę. W HBO serial będzie emitowany od soboty 23 maja o godz. 22.00.
02.05.15, 10:05
telewizja » seriale
Aminata – siła miłości w TVP1
„Aminata – siła miłości” to nowa serialowa propozycja TVP1 o czarnoskórej dziewczynce z Afryki (Aunjanue Ellis), porwanej przez handlarzy niewolników. Premiera sześcioodcinkowego serialu kostiumowego już 8 maja o godz. 20:25. „Aminata” emitowana będzie w paśmie „Talianki”, której ostatni odcinek TVP1 pokaże 1 maja.
01.05.15, 14:05
telewizja » informacje
Nie wierzę politykom w TVP INFO
TVP INFO rozpoczyna emisję nowego programu publicystycznego „Nie wierzę politykom”, omawiającego zjawiska społeczno-polityczne w długofalowej perspektywie. Premierowy odcinek widzowie będą mogli zobaczyć 3 maja br. o godz. 18:55, kolejne co tydzień. Program poprowadzą: Maciej Gdula, Michał Kozłowski i Magda Szcześniak,.
01.05.15, 08:05
telewizja » informacje
Pieprz i wanilia ponownie w TV. Tym razem w TVN24 Biznes i Świat
„Pieprz i wanilia” to znany program podróżniczy Tony'ego Halika i Elżbiety Dzikowskiej. Po latach wraca z nową seria, tym razem do telewizji TVN24 BiŚ.
01.05.15, 06:05
telewizja » informacje
MŚ w hokeju na lodzie elity w Telewizji Polskiej
Po emocjach związanych z występem reprezentacji Polski w mistrzostwach świata w hokeju na lodzie Dywizji 1A, widzowie telewizji publicznej od 1 maja br. będą mogli śledzić turniej z udziałem 16 najlepszych zespołów świata. Transmisje przeprowadzone zostaną w TVP Sport oraz na stronie sport.tvp.pl.
30.04.15, 21:04
telewizja » informacje
ESKA i Jurajska ze Smakiem odwiedzą europejskie stolice
Na antenie Radia ESKA i ESKA TV ruszyła akcja specjalna „ImprESKOWY odlot – owocuje radością”. Sponsorem wydarzenia jest Jurajska ze Smakiem, producent Naturalnej Wody Mineralnej Jurajska i napojów na bazie tej wody.
Nasze usługi
Transmisje video: http://video.nadaje.com
Serwery shoutcast: http://serwery.nadaje.com
Panel radiowy: http://serwery.nadaje.com/services/panel/
Subskrybuj RSS działu telewizja: rss
Konkursy
do 07.06.15

Do zdobycia jeden egzemplarz ksiażki.

do 06.06.15

Do zdobycia jeden egzemplarz książki.

do 05.06.15

Do zdobycia jeden egzemplarz książki.

Kalendarium
Dziś jest 5 maja 2015
Polecamy
Konferencje

Zapraszamy do współpracy. Cena dodania do katologu od 99 PLN netto.

9.04.2015 r., Poznań
16 i 17.04.2015 r. Wrocław