13.09.05, 23:09

Liceum im. Waldemara Milewicza

Warszawskie CXXV Liceum Ogólnokształcące będzie nosić imię Waldemara Milewicza.
Warszawskie CXXV Liceum Ogólnokształcące będzie nosić imię Waldemara Milewicza - wieloletniego dziennikarza Telewizji Polskiej, który w 2004 roku zginął w Iraku. Był korespondentem wojennym szczególnie związanym z Wiadomościami.
Z wnioskiem o nadanie szkole imienia Waldemara Milewicza wystąpili uczniowie i rada pedagogiczna już ponad rok temu, ale dopiero teraz stołeczni radni wydali na to zgodę. Dotąd bezimienne liceum będzie mieć swojego patrona.
- Chcieliśmy po prostu uhonorować szkołę, która właśnie chce się specjalizować w klasach dziennikarskich, osobą wyjątkową. I to jest dla nas najważniejsze - powiedziała dyrektorka liceum Barbara Antczak. Uczniowie twierdzą, że pomysł był spontaniczny i są dumni z tego, że będą mieli za patrona tak wyjątkową postać.
Prowadzone w liceum warsztaty dziennikarskie cieszą się coraz większym powodzeniem. W ubiegłym roku była tylko jedna klasa o profilu dziennikarskim, teraz już są dwie. Zapewne, jak mówią uczniowie, jest to zasługa jednego z najbardziej znanych reporterów.
Oficjalne uroczystości nadania szkole imienia Waldemara Milewicza odbędą się na wiosnę, w rocznicę śmierci dziennikarza.

Komentarze

Powiązane

11.10.15, 11:10
telewizja » seriale
Web Therapy z Agatą Kuleszą w player.pl
21 października br. player.pl udostępni wszystkie odcinki serialu "Web Therapy", pierwszej polskiej internetowej produkcji komediowej, wyprodukowanej specjalnie dla tej platformy. Serial wyreżyserował Wojciech Kalarus.
10.10.15, 02:10
telewizja » informacje
Dokument Zbigniewa Rytela z TVP Sport w finale Festiwalu w Mediolanie
Film dokumentalny w reżyserii Zbigniewa Rytela „Sport w TVP – obrazki z wystawy” znalazł się w programie 33. Międzynarodowego Festiwalu Filmów i Telewizyjnych Programów Sportowych w Mediolanie.
09.10.15, 23:10
telewizja » seriale
Zakątek Pomysłów w MiniMini+
MiniMini+ rozpocznie 14 listopada br. emisję amerykańskiego serialu animowanego „Zakątek Pomysłów” z 2014 roku.
09.10.15, 20:10
telewizja » informacje
Po emisji Magazynu Ekspresu Reporterów prawie 3 tys. osób zarejestrowało się w bazie dawców szpiku
W „Magazynie Ekspresu Reporterów” został wyemitowany reportaż „Piotruś i… Piotruś”, opowiadający o dwóch chłopcach, których poza imieniem, łączy wspólne doświadczenie choroby nowotworowej – białaczki. W ciągu zaledwie godziny od zakończenia emisji programu prawie 3 tys. natychmiast zarejestrowało się w bazie dawców szpiku. 
09.10.15, 18:10
telewizja » informacje
TVP z sublicencją Puchary Świata w skokach i biegach od Eurosportu
Telewizja Polska nabyła od Eurosportu sublicencję do zawodów Pucharu Świata w skokach mężczyzn i biegach kobiet na trzy najbliższe sezony.
09.10.15, 16:10
telewizja » badania rynku
Mecz Szkocja-Polska: ponad 7,6 mln widzów
Ponad 7,6 mln widzów średnio oglądało na antenach Polsatu i Polsatu Sport starcie Polski w Glasgow z reprezentacją Szkocji (8 października br., dane: NAM).
09.10.15, 15:10
telewizja » seriale
II sezon Fargo dzień po światowej premierze w Seriale+
Kolekcja VOD seriale+ platformy cyfrowej nc+ jako pierwsza w Polsce udostępni II sezon kultowego serialu „Fargo” 13 października br., już dzień po światowej premierze. Ponadto, w październiku w kolekcji pojawi się premierowo „Mr. Robot”, „Heros: Reborn” i „The Affair”.
08.10.15, 14:10
telewizja » informacje
Będą dwie debaty przedwyborcze na antenach TVP, TVN i Polsatu
Trzej główni nadawcy telewizyjni – TVP, TVN i Polsat – porozumieli się w sprawie wspólnej organizacji i emisji dwóch debat polityków reprezentujących komitety wyborcze.
08.10.15, 13:10
telewizja » informacje
Top Gear ulegnie zmianom
Podczas tegorocznych targów MIPCOM w Cannes, Chris Evans - nowy prowadzący kultowego "Top Gear" - zdradził, że format na pewno ulegnie przeobrażeniu. 
08.10.15, 09:10
telewizja » informacje
Prezes TVP Janusz Daszczyński o mediach publicznych na EFNI w Sopocie
Abonament powinien być ogólnonarodową składką, która pozwoliłaby mediom publicznym realizować misję i uodporniłaby je na walkę rynkową – zgodnie uznali uczestnicy odbywającego się w Sopocie w ramach Europejskiego Forum Nowych Idei panelu „Media publiczne – między jakością a wynikami”.
Nasze usługi
Transmisje video: http://nadaje.com/live/
Serwery shoutcast: http://nadaje.com/radio-hosting/
Panel radiowy: http://nadaje.com/myradio/
Subskrybuj RSS działu telewizja: rss
Konkursy
do 13.11.15

Do zdobycia jeden egzemplarz książki.

do 11.11.15

Do zdobycia jeden egzemplarz książki.

do 10.11.15

Do zdobycia jeden egzemplarz książki.

Kalendarium
Dziś jest 13 października 2015
Polecamy
Konferencje

Zapraszamy do współpracy. Cena dodania do katologu od 99 PLN netto.

24.10.2015 r. - Katowice.