06.04.12, 21:04

Telewizja internetowa ipla w dekoderach Cyfrowego Polsatu

Cyfrowy Polsat wzbogacił swoje dekodery do odbioru cyfrowej telewizji satelitarnej o nową aplikację – telewizję internetową ipla.

Cyfrowy Polsat wzbogacił swoje dekodery do odbioru cyfrowej telewizji satelitarnej o nową aplikację – telewizję internetową ipla – zapewniającą dostęp do tysięcy bezpłatnych materiałów wideo, dzięki połączeniu z siecią Internet. Równocześnie w menu dekoderów uaktywniona została dodatkowa funkcjonalność – „Strefa abonenta” z bieżącymi informacjami na temat stanu konta abonenckiego.

Telewizja internetowa ipla, dostępna dotychczas dla użytkowników komputerów, telewizorów, tabletów i smartfonów, została wprowadzona na dekodery Cyfrowego Polsatu. W pierwszej kolejności z kilkudziesięciu tysięcy bezpłatnych materiałów wideo z różnych kategorii tematycznych będą mogli korzystać użytkownicy dekoderów HD5000. W kolejnym kroku aplikacja ipla trafi do dekoderów MINI HD 2000.

Abonenci Cyfrowego Polsatu otrzymają dostęp do zasobów wideo - seriali, programów telewizyjnych, wiadomości i relacji sportowych z anten takich stacji, jak: Polsat, Polsat News, TV Biznes, Superstacja, Polsat Cafe, WeddingTV, Polsat Play, MTV, iTV, TV4, TV Puls, Polsat Sport, Polsat Sport Extra.
 
Aby korzystać z nowej funkcjonalności dekodera, wystarczy podłączyć go do Internetu o przepustowości minimum 2 Mb/s. Dostęp do usługi ipla włączany jest automatycznie po pobraniu przez dekoder najnowszej wersji oprogramowania. Nawigacja w serwisie ipla jest intuicyjna – użytkownik może wybierać spośród trzech obszarów głównych - Polecamy, Nowości, Popularne - i siedmiu kategorii tematycznych - Seriale, Sport, News, Film, Show, Muzyka, Mini. W zależności od dokonanego wyboru zostanie on przeniesiony do ekranu z wyselekcjonowanymi materiałami wideo. Obsługa aplikacji odbywa się za pomocą pilota i jego przycisków kierunkowych. Wyszukiwanie materiałów jest możliwe także za pomocą wyświetlonej na ekranie telewizora klawiatury – zarówno alfabetycznej, jak i numerycznej, do wpisywania zapytań tak jak wiadomości sms w telefonie komórkowym.

Dodatkowo dekodery Cyfrowego Polsatu zostały wzbogacone o aplikację umożliwiającą użytkownikom zapoznanie się z bieżącymi informacjami na temat ich abonamentu i płatności. „Strefa abonenta” to nowy obszar w menu dekodera, który w formie planszy  wyświetlanej na ekranie telewizora udostępnia m.in. dane na temat ostatniej aktualizacji danych, ewentualnego zadłużenia, terminu płatności najbliższego rachunku, numeru rachunku bankowego, daty ostatnio zaksięgowanej wpłaty, posiadanych wolnych środków. Dane dostępne są indywidualnie dla każdego klienta z dekoderem wyposażonym w tę funkcję.

"Wprowadzenie telewizji internetowej ipla do dekoderów ma na celu przede wszystkim rozszerzenie naszej oferty oraz zwiększenie satysfakcji abonentów ze świadczonych przez nas usług. Wierzymy, że bezpłatny dostęp do bardzo bogatej bazy materiałów zyska wielu amatorów, zwłaszcza w gronie osób lubiących nowinki technologiczne" – mówi Dominik Libicki, Prezes Zarządu Cyfrowego Polsatu S.A. "Dekoder zapewniający dostęp do satelitarnych kanałów telewizyjnych, usług VoD, IPTV, a teraz także informacji abonenckich, dzięki „Strefie abonenta”, to multimedialne, domowe centrum rozrywki" – dodaje Libicki.

Uzupełnieniem wprowadzonych zmian jest dodanie do menu dekodera dodatkowej opcji „Nagrania”, która w szybki i prosty sposób daje użytkownikom dostęp do listy ich nagrań zgromadzonych na zewnętrznym dysku twardym DTU 320 podłączonym do dekodera. Dotychczas taka opcja była aktywowana jednym z przycisków pilota. Teraz wszystkie istotne dla klientów platformy funkcje i ustawienia zgromadzone są w ramach przejrzystego i łatwego w obsłudze menu.

Komentarze

Powiązane

15.04.15, 11:04
telewizja » informacje
UOKiK zakwestionował jednostronną zmianę umowy przez CANAL+
Zdaniem UOKiK, operator telewizji Cyfra+ podwyższył opłaty abonamentowe w sposób niezgodny z prawem. Spółka zobowiązała się do usunięcia skutków zakwestionowanej przez UOKiK praktyki.
14.04.15, 16:04
telewizja » badania rynku
Udany powrót programu Sensacje XX wieku
Wyemitowane 13 kwietnia br. w Jedynce dwa programy o tematyce historycznej wzbudziły spore zainteresowanie widzów.
14.04.15, 13:04
telewizja » informacje
Fiskus od kuchni w Jedynce
TVP1 wraz z Ministerstwem Finansów organizują kolejną odsłonę" Wielkiego Testu" - tym razem „Wielki Test o Podatkach. Fiskus od kuchni”. 20 kwietnia br., o godz. 20:25 w studiu zasiądą gwiazdy estrady, filmu, sportowcy, dziennikarze, politycy, cudzoziemcy, a także ksiądz i policjant. 
14.04.15, 11:04
telewizja » badania rynku
Rynek TV w marcu 2015 r.: TVP1 liderem w grupie ogólnej, TVN w grupie komercyjnej
W marcu 2015 r. widzowie najwięcej czasu poświęcili na oglądanie TVP1 - wynika z danych Nielsen Audience Measurement przygotowanych dla portalmedialny.pl (marzec 2015 r.).
13.04.15, 17:04
telewizja » ludzie
Monika Karasek p.o. dyrektora Biura Handlu TVP
25 kwietnia br. stanowisko p.o. dyrektora Biura Handlu obejmie Monika Karasek. Zastąpi dotychczasową szefową biura Barbarę Bilińską - Kępę.
13.04.15, 14:04
telewizja » informacje
Dzisiejszy program Tomasza Lisa w TVP2 odwołany
Z uwagi na niedyspozycję zdrowotną prowadzącego, a zarazem autora programu „Tomasz Lis na żywo”, dzisiejsze wydanie programu nie ukaże się w TVP2.
13.04.15, 14:04
telewizja » informacje
Kierunek akcja. AXN wspiera wiosenne premiery
13 kwietnia br. ruszył konkurs filmowy „Kierunek akcja” organizowany przez AXN, w którym widzowie mogą powalczyć o skutery Vespa Primavera w trzech odsłonach oraz gadżety Sony.
13.04.15, 13:04
telewizja » seriale
Kampania mediowa V sezonu serialu Gra o tron
13 kwietnia br. "Gra o tron" wraca na antenę HBO. Dom mediowy UM (Universal McCann) realizuje kampanię promującą start piątego sezonu serialu w radio, prasie i Internecie. Promocja obejmuje działania odbywające się przed premierą oraz w dniu emisji pierwszego odcinka.
13.04.15, 07:04
telewizja » ludzie
Anna Kęsicka w TVN. Tomasz Nabakowski odchodzi z TVN
4 maja br. stanowisko Dyrektorki Działu Licencjonowania Treści i Produkcji Zleconej w TVN Media Sp. z o.o. obejmie Anna Kęsicka. Tomasz Nabakowski odchodzi z TVN.
11.04.15, 19:04
telewizja » informacje
Przez najbliższe dwa weekendy Motorowe Mistrzostwa Świata bezpłatnie w IPLI
Przekaz na żywo obejmie wszystkie treningi, kwalifikacje oraz wyścigi finałowe Moto2, Moto3 i MotoGP.
Nasze usługi
Transmisje video: http://video.nadaje.com
Serwery shoutcast: http://serwery.nadaje.com
Panel radiowy: http://serwery.nadaje.com/services/panel/
Subskrybuj RSS działu telewizja: rss
Konkursy
do 19.05.15

Do zdobycia jeden egzemplarz książki.

do 18.05.15

Do zdobycia jeden egzemplarz książki.

do 17.05.15

Do zdobycia jeden egzemplarz książki.

Kalendarium
Dziś jest 18 kwietnia 2015
Polecamy
Konferencje

10 marca – 19 kwietnia 2015 r., 8 uczelni w 4 miastach