06.04.12, 21:04

Telewizja internetowa ipla w dekoderach Cyfrowego Polsatu

Cyfrowy Polsat wzbogacił swoje dekodery do odbioru cyfrowej telewizji satelitarnej o nową aplikację – telewizję internetową ipla.

Cyfrowy Polsat wzbogacił swoje dekodery do odbioru cyfrowej telewizji satelitarnej o nową aplikację – telewizję internetową ipla – zapewniającą dostęp do tysięcy bezpłatnych materiałów wideo, dzięki połączeniu z siecią Internet. Równocześnie w menu dekoderów uaktywniona została dodatkowa funkcjonalność – „Strefa abonenta” z bieżącymi informacjami na temat stanu konta abonenckiego.

Telewizja internetowa ipla, dostępna dotychczas dla użytkowników komputerów, telewizorów, tabletów i smartfonów, została wprowadzona na dekodery Cyfrowego Polsatu. W pierwszej kolejności z kilkudziesięciu tysięcy bezpłatnych materiałów wideo z różnych kategorii tematycznych będą mogli korzystać użytkownicy dekoderów HD5000. W kolejnym kroku aplikacja ipla trafi do dekoderów MINI HD 2000.

Abonenci Cyfrowego Polsatu otrzymają dostęp do zasobów wideo - seriali, programów telewizyjnych, wiadomości i relacji sportowych z anten takich stacji, jak: Polsat, Polsat News, TV Biznes, Superstacja, Polsat Cafe, WeddingTV, Polsat Play, MTV, iTV, TV4, TV Puls, Polsat Sport, Polsat Sport Extra.
 
Aby korzystać z nowej funkcjonalności dekodera, wystarczy podłączyć go do Internetu o przepustowości minimum 2 Mb/s. Dostęp do usługi ipla włączany jest automatycznie po pobraniu przez dekoder najnowszej wersji oprogramowania. Nawigacja w serwisie ipla jest intuicyjna – użytkownik może wybierać spośród trzech obszarów głównych - Polecamy, Nowości, Popularne - i siedmiu kategorii tematycznych - Seriale, Sport, News, Film, Show, Muzyka, Mini. W zależności od dokonanego wyboru zostanie on przeniesiony do ekranu z wyselekcjonowanymi materiałami wideo. Obsługa aplikacji odbywa się za pomocą pilota i jego przycisków kierunkowych. Wyszukiwanie materiałów jest możliwe także za pomocą wyświetlonej na ekranie telewizora klawiatury – zarówno alfabetycznej, jak i numerycznej, do wpisywania zapytań tak jak wiadomości sms w telefonie komórkowym.

Dodatkowo dekodery Cyfrowego Polsatu zostały wzbogacone o aplikację umożliwiającą użytkownikom zapoznanie się z bieżącymi informacjami na temat ich abonamentu i płatności. „Strefa abonenta” to nowy obszar w menu dekodera, który w formie planszy  wyświetlanej na ekranie telewizora udostępnia m.in. dane na temat ostatniej aktualizacji danych, ewentualnego zadłużenia, terminu płatności najbliższego rachunku, numeru rachunku bankowego, daty ostatnio zaksięgowanej wpłaty, posiadanych wolnych środków. Dane dostępne są indywidualnie dla każdego klienta z dekoderem wyposażonym w tę funkcję.

"Wprowadzenie telewizji internetowej ipla do dekoderów ma na celu przede wszystkim rozszerzenie naszej oferty oraz zwiększenie satysfakcji abonentów ze świadczonych przez nas usług. Wierzymy, że bezpłatny dostęp do bardzo bogatej bazy materiałów zyska wielu amatorów, zwłaszcza w gronie osób lubiących nowinki technologiczne" – mówi Dominik Libicki, Prezes Zarządu Cyfrowego Polsatu S.A. "Dekoder zapewniający dostęp do satelitarnych kanałów telewizyjnych, usług VoD, IPTV, a teraz także informacji abonenckich, dzięki „Strefie abonenta”, to multimedialne, domowe centrum rozrywki" – dodaje Libicki.

Uzupełnieniem wprowadzonych zmian jest dodanie do menu dekodera dodatkowej opcji „Nagrania”, która w szybki i prosty sposób daje użytkownikom dostęp do listy ich nagrań zgromadzonych na zewnętrznym dysku twardym DTU 320 podłączonym do dekodera. Dotychczas taka opcja była aktywowana jednym z przycisków pilota. Teraz wszystkie istotne dla klientów platformy funkcje i ustawienia zgromadzone są w ramach przejrzystego i łatwego w obsłudze menu.

Komentarze

Powiązane

06.07.15, 21:07
telewizja » seriale
Aż po uszy. Nowy serial w HBO
„Aż po uszy” to czeski serial produkcji HBO Europe w reżyserii Jana Hřebejka opowiadający o skomplikowanych relacjach między kobietami a mężczyznami. Premierowe odcinki można oglądać od 2 lipca br. w HBO. Serial w całości jest także dostępny w HBO GO.
06.07.15, 20:07
telewizja » informacje
Sport w TVP – obrazki z wystawy. Sukces publicystyki TVP Sport
Film Zbigniewa Rytela z TVP Sport „Sport w TVP – obrazki z wystawy” został zakwalifikowany do konkursu głównego finałowego festiwalu Międzynarodowej Federacji Filmów i Telewizyjnych Programów Sportowych (FICTS), który w tym roku odbędzie się w Kazaniu.
06.07.15, 19:07
telewizja » informacje
Nowa wersja aplikacji Toonix
W lipcu br., wszyscy miłośnicy Cartoon Network będą mogli puścić wodze fantazji bawiąc się z ulubionymi postaciami z kultowych seriali Cartoon Network, dzięki uaktualnionej aplikacji mobilnej Toonix.
06.07.15, 18:07
telewizja » informacje
FOX Play także na urządzenia mobile
Usługa FOX Play po raz pierwszy uruchomiona w Polsce w połowie czerwca br. przez Vectrę, udostępniona została również na urządzenia mobilne.
06.07.15, 18:07
telewizja » badania rynku
Kino Polska Muzyka podwaja udział w rynku
Telewizja Kino Polska Muzyka w czerwcu br. dwukrotnie zwiększyła udział w runku telewizyjnym. Stacja dłużej zatrzymała też przed telewizorami swoich widzów (dane: NAM).
06.07.15, 15:07
telewizja » informacje
Pierwszy taki TdF na antenie Eurosportu
Rozpoczynający się w sobotę największy kolarski wyścig na świecie Tour de France (TdF) będzie wyjątkowym wydarzeniem dla transmitującego go od wielu lat Eurosportu
06.07.15, 12:07
telewizja » seriale
Pakt. Trwa produkcja nowego serialu HBO
Marta Nieradkiewicz, Anna Radwan, Alicja Dąbrowska i Witold Dębicki wystąpią w nowym serialu produkcji HBO – „PAKT”. Premiera serialu zaplanowana jest na jesień tego roku.
03.07.15, 23:07
telewizja » informacje
Nowy projekt Eurosportu z okazji TdF
Wraz z rozpoczynającym się wyścigiem Tour de France (TdF), Eurosport uruchamia swój nowy projekt pod nazwą Eurosport Tour.
03.07.15, 22:07
telewizja » ludzie
Daniel Libeskind dla CNN Style
W lipcu br. redakcję CNN Style poprowadzi gościnnie słynny polsko-amerykański architekt Daniel Libeskind, który w swojej karierze zaprojektował wiele kultowych budynków, a jego prace można było obejrzeć w największych muzeach i galeriach świata.
03.07.15, 20:07
telewizja » informacje
Rekordowe wyniki FOKUS TV
W czerwcu br. FOKUS TV odnotował najwyższy od początku nadawania udział w rynku, który wyniósł 0,8% (SHR) w grupie 16-49. To wzrost o 63%  w stosunku do roku ubiegłego.
Nasze usługi
Transmisje video: http://video.nadaje.com
Serwery shoutcast: http://serwery.nadaje.com
Panel radiowy: http://serwery.nadaje.com/services/panel/
Subskrybuj RSS działu telewizja: rss
Konkursy
do 07.08.15

Do zdobycia jeden egzemplarz książki.

do 06.08.15

Do zdobycia jeden egzemplarz książki.

do 05.08.15

Do wygrania jeden egzemplarz książki.

Kalendarium
Dziś jest 8 lipca 2015
Polecamy
Konferencje

Zapraszamy do współpracy. Cena dodania do katologu od 99 PLN netto.

Nowe kategorie i zmiany w Jury to główne zmiany w jubileuszowej edycji Konkursu Biuletynów Firmowych, która wystartowała 19 maja 2015 r.