11.02.13, 11:02

Nagrody Radia TOK FM im. Anny Laszuk

Logo Radia TOK FM
fot.: Agora

Kapituła Nagrody Radia TOK FM im. Anny Laszuk wybrała finalistów spośród 10 kandydatur wyłonionych w głosowaniu redakcji radia ze zgłoszeń słuchaczy. 

Halina Bortnowska, Katarzyna Szymielewicz - szefowa Fundacji Panoptykon oraz duet Władysław Pasikowski i Maciej Stuhr to nominowani do tegorocznej Nagrody Radia TOK FM im. Anny Laszuk. Kapituła Nagrody wyróżni laureata za odważne, niekonwencjonalne działanie w ciągu minionego roku. Gala wręczenia nagród odbędzie się 1 marca 2013 r. 

Halina Bortnowska-Dąbrowska - filozof, teolog, publicystka, uczestniczka ruchu ekumenicznego. Animatorka działań społecznych dla młodzieży i więźniów. Została doceniona za to, że "swoją działalnością, swoim sposobem bycia, mówienia, pozytywnego nastawienia "do świata i ludzi" przy równoczesnym, gdy trzeba, wskazywaniu na to, co niewłaściwe, w pełni zasługuje na takie wyróżnienie. Za umiejętność sprawienia, że pani Magdalena Środa pochyla głowę ze wstydem i się tego nie wstydzi".

Władysław Pasikowski (reżyser i scenarzysta filmowy) i Maciej Stuhr (aktor) za film "Pokłosie". Zgłaszający podkreślili, że "podjął się roli niewdzięcznej i zupełnie niefilmowej. Stał się rzecznikiem ważnej dla nas wszystkich sprawy. Nie chodzi tu jedynie o problem rozliczeń z przeszłością, z potworną historią polskich "Jedwabnych". Chodzi raczej o to, kim jesteśmy dziś i jakie wartości chcemy reprezentować” oraz "za talent, odwagę i wyczucie taktu".

Katarzyna Szymielewicz i Fundacja ''Panoptykon'' - Katarzyna Szymielewicz jest jedną z założycielek Fundacji "Panoptykon", która powstała, aby działać na rzecz ochrony praw człowieka w kontekście rozwoju tego, co określamy mianem ''społeczeństwa nadzorowanego''. Zgłaszający pisali o niej: "będzie symbolicznym wsparciem dla organizacji pozarządowych w Polsce, pokazaniem, iż działalność w ramach społeczeństwa obywatelskiego ma faktyczny wpływ na rzeczywistość".

Spośród tych trzech nominacji Kapituła w składzie: Janina Paradowska, Jerzy Baczyński, Jacek Żakowski, Daniel Passent, Tomasz Sekielski, Dominika Wielowieyska, prof. Elżbieta Mączyńska, prof. Magdalena Środa, Wiesław Rozłucki, Jan Wróbel, Tomasz Raczek, Joanna Solska, Mikołaj Lizut, Tadeusz Mosz, Maciej Głogowski, Cezary Łasiczka, Jakub Janiszewski, Grzegorz Chlasta, Bartosz Dąbrowski, Paweł Sulik, Agata Kowalska, Tomasz Kwaśniewski, Hanna Zielińska, Wojciech Krzyżaniak, Przemysław Iwańczyk, Anna Wacławik-Orpik, Kamila Ceran, Piotr Zorć, Aneta Pytrus, Kamil Wróblewski, Patrycja Wanat i Agnieszka Lichnerowicz wybierze laureata Nagrody Radia TOK FM. 

Nagroda przyznana będzie po raz trzeci osobie, instytucji lub organizacji za odważne, niekonwencjonalne, niezwykłe działania, dzieła lub wypowiedzi, które w ciągu minionego roku miały istotny wpływ na świadomość społeczną lub zmieniły polską rzeczywistość. W zeszłym roku nagrodę otrzymała Danuta Wałęsa, dwa lata temu Michał Boni.

W tym roku nagroda Radia TOK FM otrzymała imię Anny Laszuk, wieloletniej dziennikarki radia. Redakcja pragnie w ten sposób upamiętnić przedwcześnie zmarłą koleżankę oraz jej odwagę w przełamywaniu stereotypów, zaangażowanie, pasję, z jaką podejmowała walkę o prawa człowieka, szczególnie prawa kobiet i mniejszości.

Statuetkę zaprojektował Krzysztof Smaga, a za oprawę graficzną odpowiada firma Folder Kuby Tarasina. Wręczenie nagrody odbędzie się podczas uroczystej Gali 1 marca 2013 o godz. 19:30 w warszawskim klubie Loft44.

Komentarze

Powiązane

29.06.16, 16:06
radio » ludzie
Karolina Jackowska w ekipie Faktów RMF FM
Do zespołu Faktów RMF FM 1 lipca br. dołączy nowa prezenterka – Karolina Jackowska.
29.06.16, 11:06
radio » informacje
Poznań`56. Specjalny serwis Polskiego Radia
Poznań`56 to nowy  serwis internetowy przygotowany przez Portal Polskieradio.pl z okazji 60. rocznicy powstania robotniczego w Poznaniu. 28 czerwca 1956 r. robotnicy z poznańskich Zakładów im. Józefa Stalina i rozpoczęli strajk generalny, który przerodził się w wielotysięczną manifestację, a następnie walki uliczne.
29.06.16, 10:06
radio » informacje
Radiowa Czwórka z letnią ramówką
1 lipca br. Program Czwarty Polskiego Radia rozpocznie nadawanie letniej ramówki. 
29.06.16, 09:06
radio » informacje
Open'er Festival na antenie Radiowej Trójki
Program Trzeci Polskiego Radia gościć będzie na tegorocznej edycji Open'er Festival w Gdyni. Z radiowego studia festiwalowego nadawane będą audycje i relacje z najważniejszych wydarzeń festiwalu. 
28.06.16, 16:06
radio » informacje
Wakacyjna ramówka Radia Zet Gold
Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami, mnóstwo niespodzianek dla słuchaczy i „Największe przeboje wszech czasów”. To letnie propozycje Radia ZET Gold.
28.06.16, 14:06
radio » informacje
Wakacje z Radiem Złote Przeboje
Radio Złote Przeboje przygotowało odwiedzi latem dziewięć polskich miejscowości, poszukując najciekawszego miejsca na urlop, na antenie pojawią się też specjalne audycje, m.in. "Wakacyjna Lista Przebojów", "Słownik Pojęć Wakacyjnych" i konkurs "Co u was ładnego?". 
28.06.16, 13:06
radio » informacje
Radio WAWA z wakacyjną ramówką
"Dzika plaża", "Morze Muzyki na wakacje", "Wakacyjna Lista Przebojów" to letnie propozycje programowe, które od 27 czerwca br. do końca wakacji pojawią się w Radiu WAWA. Na antenie będą królowały tradycyjnie polskie przeboje na lato. Organizowane będą także nowe konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.
28.06.16, 11:06
radio » informacje
Radio TOK FM z nowym cennikiem reklam
Od 11 lipca br. zmienią się ceny reklam w Radiu TOK FM. Po wprowadzeniu podwyżki cen reklam średni koszt 30-sekundowego spotu reklamowego w dni powszednie wyniesie 2 124 zł 
28.06.16, 10:06
radio » informacje
ESKA Summer City odwiedzi 24 miasta Polski
Od 27 czerwca do 28 sierpnia br. potrwa VI edycja letniej akcji specjalnej ESKA Summer City. Ekipy Radia ESKA odwiedzą w tym roku rekordowo 24 miasta Polski. Partnerem akcji jest Virgin Mobile Polska.
28.06.16, 08:06
radio » informacje
Wystartowała ESKA Ostrzeszów
Sieć radiowa Radio ESKA uruchomiła kolejną, 40. stację – ESKA Ostrzeszów. Rozgłośnia jest dostępna od 27 czerwca br. na częstotliwości 96,9 MHz.
Nasze usługi
Transmisje video: http://nadaje.com/live/
Serwery shoutcast: http://nadaje.com/radio-hosting/
Panel radiowy: http://nadaje.com/myradio/
Subskrybuj RSS działu radio: rss
Konkursy
do 19.08.16

Pula nagród konkursu to aż 101 książek!!!

do 01.08.16

Do zdobycia jeden egzemplarz książki.

do 29.07.16

Do zdobycia jeden egzemplarz książki.

Kalendarium
Dziś jest 2 lipca 2016
Polecamy
Konferencje

19-21 października 2016 r., Warszawa.

Zapraszamy do współpracy. Cena dodania do katologu od 99 PLN netto.