30.06.13, 19:06

Zet Gold już nadaje

Screen z nowej strony www stacji
Fot.: portalmedialny.pl

W niedzielę, 30 czerwca br. w nocy rozpoczęło nadawanie Radio ZET Gold, mimo, że stacja oficjalnie miała wystartować dzień później.

Nowy projekt grupy Eurozet pojawił się na częstotliwościach sieci Planeta w Warszawie, Krakowie, Poznaniu, Katowicach, Bielsku, Opolu, Kielcach, Koninie, Słupcy, Olsztynie, Iławie, Mrągowie, Giżycku oraz Plusa w Toruniu i Traffic FM we Wrocławiu. Przełączenie większości oddziałów nastąpiło dokładnie o północy. Kilka minut dłużej pograł jeszcze Plus Toruń, 17 minut po północy Radio ZET Gold pojawiło się w Poznaniu, a dopiero około godz. 0:30 program włączony został w Opolu i w Bielsku-Białej.

Według informacji dostępnych na stronie internetowej stacji dostępne będzie dziewięć mutacji regionalnych - Warszawa-Kraków, Poznań, Katowice-Opole-Bielsko-Biała, Łódź, Konin-Słupca, Olsztyn-Iława-Giżycko-Mrągowo, Kielce, Wrocław i Toruń. W ciągu dnia nadawane będą po dwa pasma lokalne - poranne i popołudniowe - a ich prowadzącymi będą osoby współtworzące zlikwidowane stacje. Pozostały czas wypełnią pasma nadawane z Warszawy, a nie jak dotychczas programy lokalne.

W wyniku zmian, program Planety FM przeniesiony został do internetu. Mimo to prowadzący w ostatnim dniu emisji przygotowali audycję wspominkową. Marka Planeta FM pojawiła się w polskim eterze 1 lutego 2002 roku na Śląsku. Powstała z przekształcenia Radia 95,1 FM. 28 lutego 2004 roku stacja pojawiła się w Krakowie, 30 kwietnia 2004 roku w Opolu, a 25 września 2004 roku w Bielsku. 1 marca 2008 roku nazwę Planeta FM przyjęła Radiostacja, a dziewięć miesięcy później jej częstotliwości zajęło Chilli ZET. Wówczas Planeta FM przekształciła się w sieć lokalnych stacji. 

Nowa stacja emitować będzie przeboje sprzed lat. Cześć programu produkowana będzie lokalnie. 

Komentarze

Powiązane

20.08.15, 14:08
radio » informacje
Dwójka zaprasza na słuchowisko na żywo na warszawskiej Pradze
Słuchowisko odgrywane na żywo – taką niespodziankę przygotował Program 2 Polskiego Radia wspólnie z Teatrem Powszechnym w ramach Festiwalu Otwarta Ząbkowska w najbliższy weekend. 
20.08.15, 08:08
radio » informacje
Trójka na Festiwalu Tauron Nowa Muzyka
Lato w Programie 3 Polskiego Radia to czas najważniejszych festiwali muzycznych i filmowych. W najbliższych dniach Trójka zajrzy do Katowic na festiwal Tauron Nowa Muzyka, skąd – jako patron medialny – zrelacjonuje najważniejsze wydarzenia tej prestiżowej imprezy poświęconej głównie ambitnej muzyce elektronicznej.
19.08.15, 10:08
radio » informacje
Startuje kampania TV Wielkiego Finału 25-lecia RMF FM
17 sierpnia br. rozpoczęła się kampania promująca Wielki Finał 25-lecia RMF FM. W zorganizowanej z tej okazji loterii nagroda główna wyniesie aż pół miliona złotych. Ponadto we wrześniu codziennie (od poniedziałku do piątku) któryś ze słuchaczy wygra samochód.
18.08.15, 19:08
radio » informacje
Trójka na Festiwalu Literacki Sopot. Informacja prasowa
Program 3 Polskiego Radia po raz kolejny będzie gościć na Festiwalu Literacki Sopot. W dniach 20-23 sierpnia br. na Kulturalnej Plaży Trójki odbędą się spotkania z wybitnymi pisarzami, a na antenie Programu 3 pojawią się relacje z najważniejszych wydarzeń festiwalu.
18.08.15, 12:08
radio » informacje
TOK FM nadaje w Białymstoku i Częstochowie
17 sierpnia br. Radio TOK FM rozpoczęło nadawanie w dwóch kolejnych miastach - Białymstoku i Częstochowie. Mieszkańcy tych miejscowości i ich okolic mogą słuchać stacji na częstotliwościach: 93,9 Mhz w Białymstoku i 95,8 Mhz w Częstochowie.
16.08.15, 22:08
radio » informacje
Piorun uderzył w budynek Radia Kraków
16 sierpnia br. podczas trwającej burzy nad Krakowem, po godz. 14   piorun uderzył w budynek Radia Kraków przy al. Słowackiego.
15.08.15, 09:08
radio » informacje
Indyk Sławomira Mrożka w Programie 2 Polskiego Radia
W drugą rocznicę śmierci Sławomira Mrożka, 15 sierpnia o godz. 19.00, Radiowa Dwójka zaprasza na znakomite słuchowisko wg jego sztuki pt. „Indyk”, w adaptacji i reżyserii Julii Wernio. To kolejna realizacja wybrana przez słuchaczy w plebiscycie „Słuchowisko na lato”.
14.08.15, 23:08
radio » informacje
Kromer Festival w Dwójce
Biecz, nazywany małym Krakowem, stanie się sceną nowego festiwalu muzyki dawnej. 13 sierpnia ruszy Kromer Festival – nawiązujący do postaci wybitnego bieczanina Marcina Kromera. Program 2 Polskiego Radia, współorganizator wydarzenia, zaprasza na transmisje koncertów.
14.08.15, 13:08
radio » informacje
11. Festiwal Chopin i jego Europa na antenie Dwójki
15 sierpnia br. w Warszawie rozpocznie się Międzynarodowy Festiwal „Chopin i jego Europa” – w tym roku pod hasłem „Przed wielkim Konkursem. Od Chopina do Skriabina”. Program 2 Polskiego Radia zaprasza do słuchania festiwalowych koncertów, które uświetnią najznamienitsze gwiazdy świata muzyki.
13.08.15, 09:08
radio » informacje
Radio Mazowsze w formacie Radia VOX FM
Radio Mazowsze zakupiło tzw. pakiet mszczczonowski, czyli ofertę programowo-reklamową Grupy Radiowej Time. Umowa wejdzie w życie od początku września br. 
Nasze usługi
Transmisje video: http://video.nadaje.com
Serwery shoutcast: http://serwery.nadaje.com
Panel radiowy: http://serwery.nadaje.com/services/panel/
Subskrybuj RSS działu radio: rss
Konkursy
do 28.09.15

Do zdobycia jeden egzemplarz książki.

do 27.09.15

Do zdobycia jeden egzemplarz książki.

Kalendarium
Dziś jest 29 sierpnia 2015
Polecamy
Konferencje

Zapraszamy do współpracy. Cena dodania do katologu od 99 PLN netto.