27.08.13, 18:34

Grupa Gremi dalej się restrukturyzuje. Fundacja Przekroju przejmie wydawanie tygodnika

Logo "Przekroju" z portfolio koncernu
Fot.: Przekroj

Grupa Gremi zgodnie z założeniami strategii ogłoszonej kilka miesięcy, kontynuuje proces restrukturyzacji spółek mediowych. Zapowiadana strategia operacyjna zakłada rozwój wydawnictwa w segmencie Wydarzenia / Gospodarka / Prawo, a także zwiększenie obecności online i e-wydaniach. 

Pierwszym krokiem jest przeniesienie marek: "Rzeczpospolita", "Gazeta Giełdy Parkiet", "Bloomberg Businessweek Polska" oraz "Sukces" do spółki Gremi Communication sp. z o.o. będącej większościowym udziałowcem Gremi Media sp. z o.o. i przekształcenie Gremi Media sp. z o.o. w Uważam Rze sp. z o.o. z dniem 1 października 2013r.

Gremi Communication sp. z o.o. po przejęciu pakietu marek skonsolidowanych wokół Rzeczpospolitej ma stworzyć efektywną strukturę zapewniającą lepsze jakościowo produkty, niższe koszty operacyjne i lepszą konkurencyjność na rynku. Piony redakcyjny i biznesowy mają zostać zbudowane według standardów sprawnie działających mediów prowadzących aktywność zarówno w wydaniach papierowych jak i elektronicznych.

Z kolei Uważam Rze sp. z o.o. (d. Gremi Media sp. z o.o.) stanie się wydawcą magazynów "Uważam Rze" i "Uważam Rze Historia". Głównym zadaniem nowego zarządu będzie głęboka restrukturyzacja i zapewnienie dalszego istnienia tytułów na rynku.

Zarząd spółki Gremi Media sp. z o.o. niezwłocznie uruchomi program zwolnień grupowych obejmujący do 157 osób. Po jego zakończeniu, Spółka przeniesie działania operacyjne do Raszyna, gdzie znajdują się powierzchnie biurowe w budynkach dawnej drukarni.

Po raz kolejny zmiany dotkną innego tygodnika z portfolio koncernu. Magazyn "Przekrój" ma pełnić misję pisma kulturotwórczego łącząc, przy wykorzystaniu nowych mediów, społeczności lokalne. W tym celu powołana zostanie Fundacja Przekroju, która przejmie wydawanie tego tytułu od października br. Fundacja ma umożliwić włączenie się w tworzenie tego pisma różnych środowisk i grup społecznych.

Komentarze

Powiązane

15.01.18, 09:00
| prasa » informacje
Ewa Redel-Bydłowska odejdzie z Edipresse Polska. Zmiany w zarządzie
Ewa Redel-Bydłowska zrezygnowała z funkcji członka zarządu Edipresse Polska S.A. i spółek zależnych, w tym Lincoln oraz P&P. Współpracę z firmą zakończy 31 grudnia 2018 r.
14.01.18, 21:00
| prasa » informacje | reklama & PR » informacje
Książki. Magazyn do czytania i Wysokie Obcasy Extra z droższymi cenami reklam
Zmieniły się cenniki reklamowe magazynów wydawanych przez „Gazetę Wyborczą” - „Książek. Magazynu do czytania" oraz „Wysokich Obcasów Extra”.
11.01.18, 14:00
| prasa » informacje
IMM: Rzeczpospolita najczęściej cytowana w grudniu 2017 r.
„Rzeczpospolita” znalazła się na pierwszym miejscu wśród najczęściej cytowanych mediów w Polsce – wynika z badania Instytutu Monitorowania Mediów za grudzień 2017 r. 
09.01.18, 18:00
| prasa » dodatki do gazet
Maseczka antysmogowa z Gazetą Wyborczą
W czwartek, 11 stycznia br. razem z „Gazetą Wyborczą” będzie można kupić maseczkę antysmogową.
09.01.18, 15:18
| prasa » badania rynku
Artur Roguski w Edipresse Polska
Artur Roguski dołączył do Edipresse Polska S.A. jako social media manager grupy serwisów people, style & beauty.
05.01.18, 13:00
| prasa » informacje
Ludmiła Anannikova i Katarzyna Włodkowska w zespole tygodnika Duży Format
Do grona reporterów tygodnika „Duży Format” dołączyły Ludmiła Anannikova i Katarzyna Włodkowska. Obie będą pisały reportaże śledcze i społeczne.
04.01.18, 19:53
| prasa » ludzie
Wojciech Surmacz nowym Prezesem PAP
Nie Roman Młodkowski, a Wojciech Surmacz został nowym Prezesem Polskiej Agencji Prasowej. Jego zastępcą będzie Tomasz Przybek. Nowy zarząd PAP wybrała Rada Mediów Narodowych. 
04.01.18, 13:00
| prasa » ludzie
Jacek Bełdowski odchodzi z Grupy Egmont
Jacek Bełdowski, Dyrektor Generalny Egmont Creative Solutions, po 25 latach pracy zdecydował się kontynuować karierę poza Grupą Egmont. 
03.01.18, 12:00
| prasa » ludzie
Aleksandra Klich z nowymi zadaniami w Gazecie Wyborczej
Od stycznia br. głównym zadaniem Aleksandry Klich, zastępczyni redaktora naczelnego „Gazety Wyborczej”, jest angażowanie redakcji w zmiany związane z wdrażaniem strategii rozwoju „Gazety Wyborczej”. 
03.01.18, 11:00
| prasa » informacje | internet » informacje
Laboratorium EE odpowiada za elektroniczne wydanie Pisma. Magazynu Opinii
Za cyfrową wersję debiutującego 3 stycznia br. na rynku miesięcznika "Pismo. Magazyn Opinii" odpowiada Laboratorium EE. Autorem layoutu strony internetowej Pisma, podobnie jak projektu graficznego wersji drukowanej, jest Jacek Utko. 
Subskrybuj RSS działu prasa: rss
Oferty pracy

SOCIAL MEDIA ACCOUNT EXECUTIVE

BEST PR | Warszawa

Przejdź do oferty
Konkursy
do 28.02.18

Do zdobycia 100 i 4 nagrody.

do 18.02.18

Do zdobycia jeden egzemplarz książki.

do 17.02.18

Do zdobycia jeden egzemplarz książki.

Polecamy
Konferencje

Zapraszamy do współpracy. Cena dodania do katologu od 99 PLN netto.

Http://www.Autodoc.PL