23.10.13, 21:10

Wirtualna Polska sprzedana

Logo portalu
Fot.: materiały prasowe

Fundusz private equity Innova Capital poprzez swoją spółkę European Media Holding S.à r.l., sfinansuje zakup od TP S.A. Wirtualnej Polski i połączy ją z Grupą o2. Transakcja daje początek procesowi tworzenia grupy medialnej pod nazwą Grupa Wirtualna Polska. Wartość transakcji wynosi 375 mln zł - podała Wirtualna Polska.

Połączenie o2 oraz Wirtualnej Polski oznacza powstanie nowego lidera wśród portali internetowych w Polsce, oferującego wszechstronne treści - począwszy od newsów, poprzez informacje sportowe, po rozrywkę i life style, ale również nowoczesne usługi dostępne poprzez aplikacje mobilne czy pocztę e-mail. "o2 i WP są komplementarne produktowo. Połączenie da nam skalę działalności i śmiałość, jaka jest obecnie niezbędna dla zdynamizowania rozwoju organicznego. Dzięki integracji uzyskamy możliwość zaoferowania klientom i użytkownikom atrakcyjnych treści wideo, ciekawych serwisów tematycznych i aplikacji mobilnych. Liczymy także, że zdwojonym wysiłkiem inwestycyjnym umocnimy pozycję lidera na rynku poczty elektronicznej w Polsce" - mówi Jacek Świderski z zarządu Grupy o2 S.A. 

Jak zapowiada Krzysztof Krawczyk, Partner Zarządzający funduszu Innova Capital, to nie koniec inwestycji. Spółka będzie szukać  kolejnych możliwości akwizycyjnych, również w obszarach wykraczających poza to, co oba portale robiły do tej pory 

Przejęcie Wirtualnej Polski ma charakter warunkowy i jest uzależnione od zgody UOKIK. Wniosek o jej wydanie zostanie złożony wkrótce.

Komentarze

Powiązane

27.04.16, 06:04
internet » informacje
Aplikacja dla serwisu Okazjum
Należący do Interii serwis z gazetkami promocyjnymi Okazjum został udostępniony także w aplikacji.
25.04.16, 21:04
internet » artykuły
Promocja 500+. Nowa kampania Nationale-Nederlanden!
Wystartowała kampania Nationale-Nederlanden „Promocja 500+”. Akcja dedykowana jest do wszystkich rodziców, w tym także do osób które mogą składać wnioski w ramach rządowego programu „Rodzina 500 plus”.
25.04.16, 20:04
internet » informacje
Usługa GG Dysk tylko do końca czerwca
Z powodu niewystarczającego zainteresowania, GG rezygnuje z funkcjonalności GG Dysk.
25.04.16, 12:04
internet » ludzie
Monika Lech dyrektorem wydawniczym Gazeta.pl
Monika Lech została dyrektorem wydawniczym Gazeta.pl. Odpowiada za biznesowy rozwój wydawniczej części portalu, w szczególności za wyniki i rozwój strony głównej Gazeta.pl, a także serwisów Next.Gazeta.pl i Metrowarszawa.pl.
25.04.16, 10:04
internet » informacje
Zmiany prawne dotyczące ochrony danych osobowych
W wyniku kilkuletnich prac nad reformą systemu ochrony danych osobowych, Parlament Europejski uchwalił Rozporządzenie o Ochronie Danych Osobowych (RODO). W konsultacje dotyczące zmian prawnych zaangażowani byli m.in. przedstawiciele Związku Pracodawców Branży Internetowej IAB Polska.
24.04.16, 16:04
internet » informacje
Corton oraz Honki w Izbie Gospodarki Elektronicznej
Do członkostwa w Izbie Gospodarki Elektronicznej przystąpiły kolejne firmy - Corton sp.z.o.o. oraz Honki sp.z.o.o. Obecnie e-Izba zrzesza już blisko 190 firm działających w branży e-commerce.
22.04.16, 16:04
internet » ludzie
Aneta Rumniak w Netsprincie
Aneta Rumniak w kwietniu br. dołączyła do zespołu Netsprinta na stanowisko Digital Strategist. Jest to nowo utworzone eksperckie stanowisko w firmie.
20.04.16, 16:04
internet » informacje
O2 wzmacnia redakcję i uruchamia wieczorny program video
Od kwietnia br. o2 kierowane jest przez Pawła Jaskulskiego, który objął stanowisko redaktora naczelnego serwisu. Do serwisu dołączają też nowe osoby, a codziennie serwis będzie nadawał program video #wieczornyPaciorek.
20.04.16, 14:04
internet » badania rynku
Raport: czy internauci w Polsce używają Flash Playera?
Czy – pomimo odchodzenia od tej technologii w ciągu ostatnich miesięcy – Flash Player jest nadal używany? Analiza przygotowana przez firmę Gemius.
20.04.16, 12:04
internet » informacje
Kampania OLX promująca kategorię praca już w TV
Rozpoczęła się kampania największego polskiego serwisu ogłoszeniowego. OLX.pl tym razem promuje swoją kategorię „Praca”.
Nasze usługi
Transmisje video: http://nadaje.com/live/
Serwery shoutcast: http://nadaje.com/radio-hosting/
Panel radiowy: http://nadaje.com/myradio/
Subskrybuj RSS działu internet: rss
Konkursy
do 03.06.16

Do zdobycia jeden egzemplarz książki.

do 02.06.16

Do zdobycia jeden egzemplarz audiobooka. 

do 31.05.16

Pula nagród konkursu to aż 100 książek!

Kalendarium
Dziś jest 4 maja 2016
Polecamy
Konferencje

Zapraszamy do współpracy. Cena dodania do katologu od 99 PLN netto.

9-11 maja 2016 r., Warszawa.