23.10.13, 21:10

Wirtualna Polska sprzedana

Logo portalu
Fot.: materiały prasowe

Fundusz private equity Innova Capital poprzez swoją spółkę European Media Holding S.à r.l., sfinansuje zakup od TP S.A. Wirtualnej Polski i połączy ją z Grupą o2. Transakcja daje początek procesowi tworzenia grupy medialnej pod nazwą Grupa Wirtualna Polska. Wartość transakcji wynosi 375 mln zł - podała Wirtualna Polska.

Połączenie o2 oraz Wirtualnej Polski oznacza powstanie nowego lidera wśród portali internetowych w Polsce, oferującego wszechstronne treści - począwszy od newsów, poprzez informacje sportowe, po rozrywkę i life style, ale również nowoczesne usługi dostępne poprzez aplikacje mobilne czy pocztę e-mail. "o2 i WP są komplementarne produktowo. Połączenie da nam skalę działalności i śmiałość, jaka jest obecnie niezbędna dla zdynamizowania rozwoju organicznego. Dzięki integracji uzyskamy możliwość zaoferowania klientom i użytkownikom atrakcyjnych treści wideo, ciekawych serwisów tematycznych i aplikacji mobilnych. Liczymy także, że zdwojonym wysiłkiem inwestycyjnym umocnimy pozycję lidera na rynku poczty elektronicznej w Polsce" - mówi Jacek Świderski z zarządu Grupy o2 S.A. 

Jak zapowiada Krzysztof Krawczyk, Partner Zarządzający funduszu Innova Capital, to nie koniec inwestycji. Spółka będzie szukać  kolejnych możliwości akwizycyjnych, również w obszarach wykraczających poza to, co oba portale robiły do tej pory 

Przejęcie Wirtualnej Polski ma charakter warunkowy i jest uzależnione od zgody UOKIK. Wniosek o jej wydanie zostanie złożony wkrótce.

Komentarze

Powiązane

30.10.14, 09:10
internet » informacje
Nowa kampania serwisu praca.gratka.pl
Tematem najnowszej kampanii serwisu praca.gratka.pl jest usługa o nazwie „Kandyduchy” umożliwiająca osobom szukającym pracy, wynajem sobowtórów, którzy zastąpią ich na spotkaniu rekrutacyjnym.
28.10.14, 15:10
internet » badania rynku
MEC Shopper Report: w sieci Polacy kupują bardziej racjonalnie, wygrywają znane marki
Zaledwie 15 proc. internautów woli zakupy w sieci niż w galeriach handlowych, a tylko 9 proc. robi e-zakupy przynajmniej raz w tygodniu. W Internecie Polacy kupują bardziej racjonalnie i planowo niż w galeriach handlowych. Kredyt zaufania mają marki znane z reklam i polecane przez ich znajomych – wynika z MEC Shopper Report, badania domu mediowego MEC zaprezentowanego na VII Forum MEC.
28.10.14, 10:10
internet » badania rynku
Gemius: Gmail przejmuje użytkowników polskich serwisów pocztowych
Tylko trzech na dziesięciu polskich internautów nie korzysta z najpopularniejszych serwisów pocztowych. W Polsce użytkownicy sieci najczęściej wybierają pocztę Wp.pl. Często korzystają też z kilku portali pozwalających komunikować się za pomocą e-maili.
27.10.14, 22:10
internet » informacje
Edyta Jungowska głosem w serwisie Ciufcia.pl
Od października br. bohaterowie serwisu www.Ciufcia.pl mówią głosem Edyty Jungowskiej. Aktorka wciela się w rolę przewodnika, który zachęca dzieci do wspólnej zabawy i podpowiada jak poruszać się w serwisie.
27.10.14, 19:10
internet » wydarzenia branżowe
Windows Server Infrastructure Days 2014 w listopadzie na Stadionie Miejskim we Wrocławiu
W dniach 24-26 listopada br. na Stadionie Miejskim we Wrocławiu odbędzie się konferencja Windows Server InfrastructureDays 2014 przeznaczona dla administratorów i inżynierów systemowych. 
27.10.14, 15:10
internet » informacje
Interia codziennie z innym logo
Po niedawnej zmianie wizerunku, portal Interia decyduje się na kolejne odważne modyfikacje swojego znaku firmowego. Na stronie głównej portalu codziennie zawiśnie inna wersja logo. 
27.10.14, 13:10
internet » artykuły
Pingwin 3.0: Google wprowadziło aktualizację algorytmu
Nieco ponad rok od wdrożenia poprzedniej wersji algorytmu Google zwanego Pingwinem wprowadzona została jego aktualizacja. Omawiany algorytm odpowiedzialny jest za degradowanie w wynikach wyszukiwania stron korzystających z nienaturalnych metod pozyskiwania linków. Artykuł Macieja Dobkowicza z agencji SEMTEC.
27.10.14, 12:10
internet » informacje
Bez maski Moniki Jaruzelskiej w Onecie
„Bez Maski. Rozmowy Moniki Jaruzelskiej” to nowy cykl, który od połowy października br. internauci mogą zobaczyć w Onecie. 
26.10.14, 21:10
internet » informacje
Nowa wersja portalu abcZdrowie.pl
W połowie września br. została uruchomiona nowa wersja abcZdrowie.pl. Wprowadzono m.in.: nowy wygląd portalu oraz rozwinięto funkcjonalności, w tym bezpłatną usługę „Zapytaj lekarza”.
26.10.14, 17:10
internet » informacje
Ad-Vice wzmacnia portfolio serwisów o tematyce rozrywkowej
Ad-Vice wzmacnia swoją pozycję na rynku sieci reklamy internetowej. Do portfolio sieci trafiło 13 serwisów internetowych. 
Słuchaj radio.nadaje.com w telefonie
Nasze usługi
Transmisje video: http://video.nadaje.com
Serwery shoutcast: http://serwery.nadaje.com
Panel radiowy: http://serwery.nadaje.com/services/panel/
Subskrybuj RSS działu internet: rss
Konkursy
do 01.12.14

Do wygrania dwa egzemplarze książki.

do 30.11.14

Do wygrania jeden egzemplarz książki.

do 30.11.14

Do wygrania jeden egzemplarz książki.

Kalendarium
Dziś jest 31 października 2014
Polecamy
Konferencje

15.11.2014 r., Kraków.

4.12.2014 r., Kraków