23.10.13, 21:10

Wirtualna Polska sprzedana

Logo portalu
Fot.: materiały prasowe

Fundusz private equity Innova Capital poprzez swoją spółkę European Media Holding S.à r.l., sfinansuje zakup od TP S.A. Wirtualnej Polski i połączy ją z Grupą o2. Transakcja daje początek procesowi tworzenia grupy medialnej pod nazwą Grupa Wirtualna Polska. Wartość transakcji wynosi 375 mln zł - podała Wirtualna Polska.

Połączenie o2 oraz Wirtualnej Polski oznacza powstanie nowego lidera wśród portali internetowych w Polsce, oferującego wszechstronne treści - począwszy od newsów, poprzez informacje sportowe, po rozrywkę i life style, ale również nowoczesne usługi dostępne poprzez aplikacje mobilne czy pocztę e-mail. "o2 i WP są komplementarne produktowo. Połączenie da nam skalę działalności i śmiałość, jaka jest obecnie niezbędna dla zdynamizowania rozwoju organicznego. Dzięki integracji uzyskamy możliwość zaoferowania klientom i użytkownikom atrakcyjnych treści wideo, ciekawych serwisów tematycznych i aplikacji mobilnych. Liczymy także, że zdwojonym wysiłkiem inwestycyjnym umocnimy pozycję lidera na rynku poczty elektronicznej w Polsce" - mówi Jacek Świderski z zarządu Grupy o2 S.A. 

Jak zapowiada Krzysztof Krawczyk, Partner Zarządzający funduszu Innova Capital, to nie koniec inwestycji. Spółka będzie szukać  kolejnych możliwości akwizycyjnych, również w obszarach wykraczających poza to, co oba portale robiły do tej pory 

Przejęcie Wirtualnej Polski ma charakter warunkowy i jest uzależnione od zgody UOKIK. Wniosek o jej wydanie zostanie złożony wkrótce.

Komentarze

Powiązane

22.04.15, 10:04
internet » badania rynku
Mateusz Borek najpopularniejszy. Dziennikarze sportowi na Twitterze
Mateusz Borek jest najpopularniejszym polskim dziennikarzem sportowym na Twitterze. Według analizy NapoleonCat.com śledzi go ponad 206 tys. osób.
20.04.15, 23:04
internet » informacje
Serwis PISF w nowej odsłonie
W 10 lat od powstania Polskiego Instytutu Sztuki Filmowej odświeżono internetowy serwis instytucji. Za realizację www.pisf.pl odpowiedzialna była agencja marketingu interaktywnego GoldenSubmarine.
20.04.15, 10:04
internet » wydarzenia branżowe
Programiści i twórcy aplikacji spotkali się na Mobile DeveloperDays
Pod koniec marca do Centrum Konferencyjnego Stadion Wrocław zawitali twórcy aplikacji na urządzenia mobilne. W dniach 25-27 marca br. miała miejsce pierwsza edycja konferencji Mobile DeveloperDays. 
17.04.15, 20:04
internet » informacje
Przytul hejtera. Ruszyła kampania społeczna
W Pałacu Prezydenckim została zainaugurowana kampania społeczna przeciwko przemocy werbalnej w internecie „Przytul hejtera”. Jej celem jest uświadomienie młodzieży szkodliwości internetowego hejtu i mowy nienawiści, a także zaprezentowanie metod reagowania na te zjawiska. 
17.04.15, 16:04
internet » badania rynku
Dobre wyniki serwisu GoldenLine
Według ostatnich badań, serwis rekrutacyjny w Polsce – GoldenLine.pl, wzmocnił swoją pozycję. Tylko w ciągu miesiąca – od grudnia 2014 r. do stycznia 2015 r., ilość internautów oraz zasięg wzrosły o ponad 30 proc.
17.04.15, 12:04
internet » informacje
Ask Me Anything, Wyborco! Użytkownicy Wykopu przepytają kandydatów na prezydenta
Wykop.pl organizuje serię internetowych czatów z kandydatami na prezydenta. Rozmowy będą mieć formę debaty AMA ( ang. Ask Me Anything – Pytaj o wszystko), w której pytania zadawane będą bezpośrednio przez Internautów.
16.04.15, 17:04
internet » informacje
#ThinkSocial. Raport o trendach i wizerunku w sieci
Ukazał się „#ThinkSocial” - raport o trendach i wizerunku w sieci. Jego zadaniem jest zainicjowanie dyskusji na temat znaczenia kreowania swojego wizerunku w Internecie - zarówno w kontekście prywatnym, jak i biznesowym. 
14.04.15, 01:04
internet » informacje
Usługa player.pl już dostępna w pociągach PKP Intercity
W wybranych pociągach PKP Intercity uruchomiona zostanie testowa usługa, która da pasażerom dostęp do wyselekcjonowanej oferty video na żądanie, w tym filmów, seriali i bajek w usłudze player.pl.
13.04.15, 22:04
internet » informacje
Gazeta.pl z serią hangoutów na żywo z kandydatami na prezydenta
Portal Gazeta.pl, jako jedyne medium w Polsce, organizuje serię hangoutów na żywo z kandydatami na urząd Prezydenta RP. Pierwszy z nich odbędzie się 15 kwietnia br., a jego gościem będzie Bronisław Komorowski. 
13.04.15, 19:04
internet » ludzie
Robert Bednarski Dyrektorem Facebooka na Europę Środkowo-Wschodnią
Facebook mianował Roberta Bednarskiego na stanowisko Dyrektora na Europę Środkowo-Wschodnią. Bednarski będzie zarządzał z warszawskiego biura działaniami firmy na obszarze Europy Środkowo-Wschodniej, a także kierował zespołem sprzedaży, współpracując z klientami Facebooka w całym regionie. 
Nasze usługi
Transmisje video: http://video.nadaje.com
Serwery shoutcast: http://serwery.nadaje.com
Panel radiowy: http://serwery.nadaje.com/services/panel/
Subskrybuj RSS działu internet: rss
Konkursy
do 27.05.15

Do zdobycia jeden egzemplarz książki.

do 25.05.15

Do zdobycia jeden egzemplarz książki.

Kalendarium
Dziś jest 26 kwietnia 2015
Polecamy
Konferencje

Zapraszamy do współpracy. Cena dodania do katologu od 99 PLN netto.