23.10.13, 21:10

Wirtualna Polska sprzedana

Logo portalu
Fot.: materiały prasowe

Fundusz private equity Innova Capital poprzez swoją spółkę European Media Holding S.à r.l., sfinansuje zakup od TP S.A. Wirtualnej Polski i połączy ją z Grupą o2. Transakcja daje początek procesowi tworzenia grupy medialnej pod nazwą Grupa Wirtualna Polska. Wartość transakcji wynosi 375 mln zł - podała Wirtualna Polska.

Połączenie o2 oraz Wirtualnej Polski oznacza powstanie nowego lidera wśród portali internetowych w Polsce, oferującego wszechstronne treści - począwszy od newsów, poprzez informacje sportowe, po rozrywkę i life style, ale również nowoczesne usługi dostępne poprzez aplikacje mobilne czy pocztę e-mail. "o2 i WP są komplementarne produktowo. Połączenie da nam skalę działalności i śmiałość, jaka jest obecnie niezbędna dla zdynamizowania rozwoju organicznego. Dzięki integracji uzyskamy możliwość zaoferowania klientom i użytkownikom atrakcyjnych treści wideo, ciekawych serwisów tematycznych i aplikacji mobilnych. Liczymy także, że zdwojonym wysiłkiem inwestycyjnym umocnimy pozycję lidera na rynku poczty elektronicznej w Polsce" - mówi Jacek Świderski z zarządu Grupy o2 S.A. 

Jak zapowiada Krzysztof Krawczyk, Partner Zarządzający funduszu Innova Capital, to nie koniec inwestycji. Spółka będzie szukać  kolejnych możliwości akwizycyjnych, również w obszarach wykraczających poza to, co oba portale robiły do tej pory 

Przejęcie Wirtualnej Polski ma charakter warunkowy i jest uzależnione od zgody UOKIK. Wniosek o jej wydanie zostanie złożony wkrótce.

Komentarze

Powiązane

25.06.15, 10:06
internet » informacje
HomeToGo już w Polsce
Pod adresem HomeToGo.pl działa już w Polsce wyszukiwarka HomeToGo, zawierająca 2,7 miliona dostępnych do porównania ofert domów, kwater, willi i apartamentów w 200 krajach.
24.06.15, 20:06
internet » informacje
Sprzedajemy.pl w Multi Channel Network
Sieć reklamowa Multi Channel Network podpisała umowę o współpracy ze Sprzedajemy.pl - jednym z dwóch najbardziej popularnych serwisów ogłoszeniowych w Polsce, który działa na rynku od roku 2011.
24.06.15, 19:06
internet » informacje
Pracuj.pl promuje Raport Zarobków dla firm
22 czerwca br. serwis rekrutacyjny Pracuj.pl rozpoczął miesięczną kampanię, promującą wyszukiwarkę „Raportów Zarobków” dla firm.
24.06.15, 18:06
internet » informacje
Ruszył serwis dziennika Metro
Od 22 czerwca br. działa nowy lifestyle’owo-informacyjny serwis dziennika „Metro” - Metrocafe.pl.
23.06.15, 17:06
internet » informacje
WP Radar. Nowa aplikacja Grupy WP
WP Radar to nowa aplikacja Grupy WP na Androida, która umożliwia łatwy i szybki dostęp do aktualnych kuponów, rabatów oraz wyprzedaży na terenie całej Polski.
23.06.15, 07:06
internet » badania rynku
Analiza IMM: Social media pomagają psom
Nawet 1000 ogłoszeń o bezdomnych psach czekających na nowy dom pojawia się każdego dnia na Facebooku i Twitterze - wynika z badań IMM i serwisu KarmiePsiaki.pl.
22.06.15, 15:06
internet » informacje
Kamera.pl wkrótce w Onet.tv
Czy światem wielkiego miasta rządzą te same reguły, co światem zwierząt? Jakie są nasze wielkomiejskie zwyczaje i nawyki? Odpowiedzi na te pytania widzowie znajdą w Kamera.pl, nowym formacie serwisu Onet.tv. Jego narratorem będzie Krystyna Czubówna.
22.06.15, 01:06
internet » informacje
Oreo pomaga złożyć życzenia na Dzień Ojca
Po raz kolejny należąca do Mondelez marka Oreo celebruje Dzień Ojca. Z pomocą specjalnego kreatora życzeń dostępnego na stronie www.tatojestsuper.pl wszyscy chcący złożyć swoim ojcom życzenia będą mogli przygotować specjalną personalizowaną animację.
21.06.15, 17:06
internet » informacje
Strona MEN z nowym layoutem
Agencja interaktywna Migomedia stworzyła projekt graficzny nowej strony internetowej Ministerstwa Edukacji Narodowej (MEN).
20.06.15, 11:06
internet » informacje
Nowa odsłona serwisu film.interia.pl
Serwis film.interia.pl stał się responsywny oraz zyskał nowy wygląd i funkcjonalności. Strona jako kolejna wśród serwisów Grupy Interia.pl przeszła gruntowną metamorfozę.
Nasze usługi
Transmisje video: http://video.nadaje.com
Serwery shoutcast: http://serwery.nadaje.com
Panel radiowy: http://serwery.nadaje.com/services/panel/
Subskrybuj RSS działu internet: rss
Konkursy
do 28.07.15

Do zdobycia jeden egzemplarz książki.

do 28.07.15

Do zdobycia jeden egzemplarz książki.

do 28.07.15

Do zdobycia jeden egzemplarz książki.

Kalendarium
Dziś jest 30 czerwca 2015
Polecamy
Konferencje

Zapraszamy do współpracy. Cena dodania do katologu od 99 PLN netto.

2.06.2015 r., Wrocław.