23.10.13, 21:10

Wirtualna Polska sprzedana

Logo portalu
Fot.: materiały prasowe

Fundusz private equity Innova Capital poprzez swoją spółkę European Media Holding S.à r.l., sfinansuje zakup od TP S.A. Wirtualnej Polski i połączy ją z Grupą o2. Transakcja daje początek procesowi tworzenia grupy medialnej pod nazwą Grupa Wirtualna Polska. Wartość transakcji wynosi 375 mln zł - podała Wirtualna Polska.

Połączenie o2 oraz Wirtualnej Polski oznacza powstanie nowego lidera wśród portali internetowych w Polsce, oferującego wszechstronne treści - począwszy od newsów, poprzez informacje sportowe, po rozrywkę i life style, ale również nowoczesne usługi dostępne poprzez aplikacje mobilne czy pocztę e-mail. "o2 i WP są komplementarne produktowo. Połączenie da nam skalę działalności i śmiałość, jaka jest obecnie niezbędna dla zdynamizowania rozwoju organicznego. Dzięki integracji uzyskamy możliwość zaoferowania klientom i użytkownikom atrakcyjnych treści wideo, ciekawych serwisów tematycznych i aplikacji mobilnych. Liczymy także, że zdwojonym wysiłkiem inwestycyjnym umocnimy pozycję lidera na rynku poczty elektronicznej w Polsce" - mówi Jacek Świderski z zarządu Grupy o2 S.A. 

Jak zapowiada Krzysztof Krawczyk, Partner Zarządzający funduszu Innova Capital, to nie koniec inwestycji. Spółka będzie szukać  kolejnych możliwości akwizycyjnych, również w obszarach wykraczających poza to, co oba portale robiły do tej pory 

Przejęcie Wirtualnej Polski ma charakter warunkowy i jest uzależnione od zgody UOKIK. Wniosek o jej wydanie zostanie złożony wkrótce.

Komentarze

Powiązane

19.08.16, 10:08
internet » informacje
Zalando stworzy centrum logistyczne w Polsce
Zalando już w tym miesiącu rozpocznie budowę drugiego, międzynarodowego centrum logistycznego, które powstanie w Gryfinie pod Szczecinem.
17.08.16, 16:08
internet » informacje
Nowa wersja aplikacji mobilnej Mój Carrefour 2.0
Carrefour Polska udostępnił klientom swoją aplikację mobilną Mój Carrefour w nowej odsłonie. Użytkownicy uzyskali m.in. dostęp do programu lojalnościowego z kuponami rabatowymi, odświeżony interfejs i funkcję wyszukiwania sklepów według geolokalizacji.
16.08.16, 16:08
internet » badania rynku
Polacy globalnym liderem w blokowaniu reklam
Fierma OnAudience, będąca częścią grupy Cloud Technologies, przeprowadziła badania dotyczące blokowania reklam  na stronach internetowych. Według opublikowanego przez nich raportu najwięcej reklam jest blokowanych przez polskich internautów.
16.08.16, 13:08
internet » informacje
Onet.pl pozwany za publikację zdjęcia ilustrującego tekst o romansach Polek z Niemcami
1 sierpnia 2016 r. do Sądu Okręgowego w Krakowie trafił pozew Krystiana Brodackiego przeciwko Onet.pl dotyczący zdjęcia opublikowanego 15 marca 2016 r. na portalu onet.pl. ilustrującego tekst o romansach Polek z Niemcami.
14.08.16, 09:08
internet » badania rynku
II kwartał 2016 r.: przedsiębiorcy najchętniej rejestrują nazwy w domenie pl
Po znacznych wzrostach w pierwszych trzech miesiącach bieżącego roku, rynek domen stabilizuje się - wynika z raportu NASK podsumowującego II kwartał 2016 r.
11.08.16, 19:08
internet » informacje
Kasia Wolska w produkcji dla player.pl udowadnia: Nie ma, że nie mogę
3 sierpnia br. na platformie player.pl pojawił się program sportowy z udziałem znanej ternerki Kasi Wolskiej - „#niemażeniemogę”.
11.08.16, 18:08
internet » badania rynku
Spotify liderem popularności wśród streamingowych serwisów muzycznych
Instytut Monitoringu Mediów sprawdził, który ze streamingowych serwisów muzycznych jest najczęściej poruszanym w internetowych dyskusjach. Zdecydowanym liderem popularności wśród internautów okazał się Spotify.
11.08.16, 15:08
internet » informacje
Ilewazy.pl własnością Edipresse Polska
W wyniku umowy zawartej 3 sierpnia br. Edipresse Polska nabyło od założycieli - Macieja Raczkowskiego i Izabeli Soja – Raczkowskiej serwis kulinarny Ilewazy.pl.
10.08.16, 18:08
internet » informacje
Ipla.tv poszerza ofertę kanałową
Telewizja internetowa Ipla poszerza swoją ofertę o 31 kanałów tv online.
10.08.16, 09:08
internet » informacje
Spokojnie, to tylko seks na Wyborcza.pl
W serwisie Wyborcza.pl ukazał się premierowy odcinek nowego cyklu wideo "Spokojnie, to tylko seks". Prowadząca Izabela Jąderek, psycholog i seksuolog w trakcie 20-minutowego programu na żywo odpowiada na pytania czytelników "Gazety Wyborczej" i Wyborcza.pl dotyczące seksu. 
Nasze usługi
Transmisje video: http://nadaje.com/live/
Serwery shoutcast: http://nadaje.com/radio-hosting/
Panel radiowy: http://nadaje.com/myradio/
Subskrybuj RSS działu internet: rss
Kalendarium
Dziś jest 30 sierpnia 2016
Polecamy
Konferencje

9 września 2016 r., Kraków.

Zapraszamy do współpracy. Cena dodania do katologu od 99 PLN netto.