23.10.13, 21:10

Wirtualna Polska sprzedana

Logo portalu
Fot.: materiały prasowe

Fundusz private equity Innova Capital poprzez swoją spółkę European Media Holding S.à r.l., sfinansuje zakup od TP S.A. Wirtualnej Polski i połączy ją z Grupą o2. Transakcja daje początek procesowi tworzenia grupy medialnej pod nazwą Grupa Wirtualna Polska. Wartość transakcji wynosi 375 mln zł - podała Wirtualna Polska.

Połączenie o2 oraz Wirtualnej Polski oznacza powstanie nowego lidera wśród portali internetowych w Polsce, oferującego wszechstronne treści - począwszy od newsów, poprzez informacje sportowe, po rozrywkę i life style, ale również nowoczesne usługi dostępne poprzez aplikacje mobilne czy pocztę e-mail. "o2 i WP są komplementarne produktowo. Połączenie da nam skalę działalności i śmiałość, jaka jest obecnie niezbędna dla zdynamizowania rozwoju organicznego. Dzięki integracji uzyskamy możliwość zaoferowania klientom i użytkownikom atrakcyjnych treści wideo, ciekawych serwisów tematycznych i aplikacji mobilnych. Liczymy także, że zdwojonym wysiłkiem inwestycyjnym umocnimy pozycję lidera na rynku poczty elektronicznej w Polsce" - mówi Jacek Świderski z zarządu Grupy o2 S.A. 

Jak zapowiada Krzysztof Krawczyk, Partner Zarządzający funduszu Innova Capital, to nie koniec inwestycji. Spółka będzie szukać  kolejnych możliwości akwizycyjnych, również w obszarach wykraczających poza to, co oba portale robiły do tej pory 

Przejęcie Wirtualnej Polski ma charakter warunkowy i jest uzależnione od zgody UOKIK. Wniosek o jej wydanie zostanie złożony wkrótce.

Komentarze

Powiązane

22.05.15, 13:05
internet » informacje
Serwis Wysokieobcasy.pl w nowej odslonie
Od połowy maja br. Wysokieobcasy.pl działają w nowym układzie i z nową oprawą graficzną. Dzięki zmianom serwis "Wysokich Obcasów" ma być bardziej przejrzysty i nowoczesny.
21.05.15, 17:05
internet » informacje
Wieczór Wyborczy Wirtualnej Polski z udziałem internautów
Drugi Wieczór Wyborczy w Wirtualnej Polsce rozpocznie się w niedzielę, 24 maja br. tuż przed godz. 21:00 i transmitowany będzie na żywo bezpośrednio ze strony głównej WP. Całość relacji śledzić też będzie można na Facebooku.
21.05.15, 14:05
internet » ludzie
Aleksander Kutela z HBO do Grupy Onet.pl 


Z początkiem sierpnia 2015 roku Aleksander Kutela obejmie funkcję CEO Grupy Onet.pl. Zastąpi tym samym Jonnego Crowe’a. Aleksander Kutela dołączy również do Group Executive Board w Polsce, w której skład wchodzą: Edyta Sadowska, Jonny Crowe i Grzegorz Kania, pod przewodnictwem Marka Dekana.
21.05.15, 13:05
internet » informacje
Blox.pl i Forum.Gazeta.pl na stronie głównej Gazeta.pl
Na stronie głównej Gazeta.pl pojawił się obszar tematyczny poświęcony społecznościom. Nowa sekcja dedykowana jest Blox.pl oraz Forum.Gazeta.pl
20.05.15, 17:05
internet » informacje
Ruszyła kampania OTOMOTO
Serwis OTOMOTO, po kwietniowym rebrandingu, ruszył z kampanią reklamową, która ma zachęcać kupujących do szukania pojazdu na jego stronach. To pierwsza tak duża kampania w historii serwisu – potrwa do końca czerwca br. i obejmuje TV oraz inne kanały i nośniki.
20.05.15, 07:05
internet » informacje
Aplikacja mobilna Legii Warszawa dla fanów klubu
Agencja Change jest odpowiedzialna za przygotowanie oficjalnej aplikacji mobilnej dla Legii Warszawa.
19.05.15, 13:05
internet » informacje
Agora uruchomiła serwis wnętrzarsko-budowlany Ladnydom.pl
Wystartował Ladnydom.pl - nowy serwis wnętrzarsko-budowlany Agory. Czytelnicy będą mogli w nim znaleźć fachowe porady na temat budowania i remontowania domu i mieszkania, urządzania wnętrz, a także zakładania i pielęgnacji ogrodu. 
19.05.15, 12:05
internet » informacje
Merlin.pl i Delikatesy Alma razem. Startuje projekt Merlinfood
Pierwsze w Polsce terminale COOLOMAT, do odbioru produktów spożywczych zakupionych w sieci, staną wkrótce w Warszawie. Sklep internetowy Merlin.pl, w kooperacji z siecią Delikatesów Alma oraz partnerem technologicznym, przygotowuje się do wejścia w sprzedaż art. spożywczych. Tym samym na rynku zadebiutuje projekt Merlinfood by Alma. 
19.05.15, 09:05
internet » informacje
Ceneo.pl z własną gazetką promocyjną
Ceneo.pl wdrożył nowe narzędzie promocji i dotarcia do użytkowników serwisu z sezonowymi ofertami sklepów – drukowaną gazetkę promocyjną.
18.05.15, 23:05
internet » ludzie
Anna Brzozowska w RTB House
Do zespołu RTB House dołączyła Anna Brzozowska. Objęła nowo utworzone stanowisko HR director i od maja br. pracuje nad strategią zarządzania kapitałem ludzkim oraz rozbudową struktur spółki. Jej celem jest stworzenie działu HR, wspierającego dalszy organiczny rozwój i intensywną ekspansję zagraniczną RTB House.
Nasze usługi
Transmisje video: http://video.nadaje.com
Serwery shoutcast: http://serwery.nadaje.com
Panel radiowy: http://serwery.nadaje.com/services/panel/
Subskrybuj RSS działu internet: rss
Konkursy
do 27.06.15

Do zdobycia jeden egzemplarz książki.

do 25.06.15

Do zdobycia jeden egzemplarz książki.

Kalendarium
Dziś jest 27 maja 2015
Polecamy
Konferencje

Zapraszamy do współpracy. Cena dodania do katologu od 99 PLN netto.

Nowe kategorie i zmiany w Jury to główne zmiany w jubileuszowej edycji Konkursu Biuletynów Firmowych, która wystartowała 19 maja 2015 r.