23.10.13, 21:10

Wirtualna Polska sprzedana

Logo portalu
Fot.: materiały prasowe

Fundusz private equity Innova Capital poprzez swoją spółkę European Media Holding S.à r.l., sfinansuje zakup od TP S.A. Wirtualnej Polski i połączy ją z Grupą o2. Transakcja daje początek procesowi tworzenia grupy medialnej pod nazwą Grupa Wirtualna Polska. Wartość transakcji wynosi 375 mln zł - podała Wirtualna Polska.

Połączenie o2 oraz Wirtualnej Polski oznacza powstanie nowego lidera wśród portali internetowych w Polsce, oferującego wszechstronne treści - począwszy od newsów, poprzez informacje sportowe, po rozrywkę i life style, ale również nowoczesne usługi dostępne poprzez aplikacje mobilne czy pocztę e-mail. "o2 i WP są komplementarne produktowo. Połączenie da nam skalę działalności i śmiałość, jaka jest obecnie niezbędna dla zdynamizowania rozwoju organicznego. Dzięki integracji uzyskamy możliwość zaoferowania klientom i użytkownikom atrakcyjnych treści wideo, ciekawych serwisów tematycznych i aplikacji mobilnych. Liczymy także, że zdwojonym wysiłkiem inwestycyjnym umocnimy pozycję lidera na rynku poczty elektronicznej w Polsce" - mówi Jacek Świderski z zarządu Grupy o2 S.A. 

Jak zapowiada Krzysztof Krawczyk, Partner Zarządzający funduszu Innova Capital, to nie koniec inwestycji. Spółka będzie szukać  kolejnych możliwości akwizycyjnych, również w obszarach wykraczających poza to, co oba portale robiły do tej pory 

Przejęcie Wirtualnej Polski ma charakter warunkowy i jest uzależnione od zgody UOKIK. Wniosek o jej wydanie zostanie złożony wkrótce.

Komentarze

Powiązane

23.09.16, 20:09
internet » informacje
Kobieta Interii przeszła kolejną metamorfozę
Kobieta.interia.pl przechodzi pełną metamorfozę już szósty raz. Serwis funkcjonuje na rynku już od 17 lat.
22.09.16, 20:09
internet » informacje
Gemius patentuje swoją technologię badania internetu
Gemius jako pierwsza firma na świecie znalazła sposób, aby za pomocą autorskiego algorytmu odpowiedzieć na pytanie o to, kto i jak korzysta z sieci. Teraz flagowy produkt firmy czeka na patent z krajowego urzędu patentowego.
21.09.16, 16:09
internet » informacje
Raport: e-konsumenci coraz chętniej kupują za pomocą urządzeń mobilnych
Wraz z rozwojem nowych technologii, polscy e-konsumenci zaczynają przenosić się z zakupami internetowymi na ekrany urządzeń mobilnych. Do celów zakupowych 41 proc. internautów wybiera smartfona, 24 proc. tablet, a 2 proc. czytnik e-booków.
20.09.16, 18:09
internet » informacje
Urzadzamy.pl po relaunchu
Serwis Urzadzamy.pl wprowadził nowy layout. W nowej odsłonie graficznej postawiono na przejrzystość, intuicyjność obsługi oraz nowoczesną ekspozycję galerii. W serwisie pojawiło się blisko 80 tys. zdjęć.
19.09.16, 18:09
internet » informacje
Wystartował portal podróżniczy Wyprawy Marzeń
Wiele dziennikarskich reportaży, tysiące fotografii i ponad 150 planów globtroterskich podróży w dniu premiery wypełniło portal podróżniczy WyprawyMarzeń.pl
19.09.16, 13:09
internet » informacje
LifeTube z nowymi działami: Gaming i Beauty
LifeTube zdecydował się utworzyć dwa nowe działy: Gaming i Beauty, które będą specjalizowały się w obsłudze influencerów i marek z danych kategorii.
18.09.16, 21:09
internet » informacje
Nowa aplikacja Onet Program TV z udogodnieniami
Grupa Onet-RAS Polska udostępniła dla użytkowników urządzeń z systemem iOS i Android nową aplikację Onet Program TV.
16.09.16, 13:09
internet » informacje
Onet rozwija ofertę programów publicystycznych
Ciekawi goście, aktualne komentarze do wydarzeń społeczno-politycznych i pluralizm opinii – po wakacjach rusza jesienne pasmo publicystyczne Onetu, w którym obok „Subiektywnego” i „Burzy politycznej” zadebiutują autorskie programy Andrzeja Gajcego, Andrzeja Stankiewicza, Iwony Kutyny i Renaty Kim.
15.09.16, 08:09
internet » informacje
Gazeta.pl wspiera akcję Greenpeace Adoptuj pszczołę. Specjalne logo Gazety.pl
„Adoptuj pszczołę” to akcja Greenpeace, dzięki której tysiące osób z całej Polski angażują się w pomaganie pszczołom miodnym i dziko żyjącym. W tym roku ma swoją czwartą edycję, a już po raz drugi jej partnerem jest portal Gazeta.pl.
12.09.16, 18:09
internet » informacje
Rusza porównywarka sprawdzonych serwisantów od Inforsys
Rusza Sprawdzonyserwisant.pl - wyszukiwarka i porównywarka serwisów napraw urządzeń elektronicznych stworzona przez spółkę Inforsys.
Nasze usługi
Transmisje video: http://nadaje.com/live/
Serwery shoutcast: http://nadaje.com/radio-hosting/
Panel radiowy: http://nadaje.com/myradio/
Subskrybuj RSS działu internet: rss
Konkursy
do 01.11.16

Pula nagród konkursu to aż 101 książek!!!

do 28.10.16

Do zdobycia jeden egzemplarz książki.

do 27.10.16

Do zdobycia jeden egzemplarz książki.

Kalendarium
Dziś jest 29 września 2016
Polecamy
Konferencje

19-21 października 2016 r., Warszawa.

Zapraszamy do współpracy. Cena dodania do katologu od 99 PLN netto.