23.10.13, 21:10

Wirtualna Polska sprzedana

Logo portalu
Fot.: materiały prasowe

Fundusz private equity Innova Capital poprzez swoją spółkę European Media Holding S.à r.l., sfinansuje zakup od TP S.A. Wirtualnej Polski i połączy ją z Grupą o2. Transakcja daje początek procesowi tworzenia grupy medialnej pod nazwą Grupa Wirtualna Polska. Wartość transakcji wynosi 375 mln zł - podała Wirtualna Polska.

Połączenie o2 oraz Wirtualnej Polski oznacza powstanie nowego lidera wśród portali internetowych w Polsce, oferującego wszechstronne treści - począwszy od newsów, poprzez informacje sportowe, po rozrywkę i life style, ale również nowoczesne usługi dostępne poprzez aplikacje mobilne czy pocztę e-mail. "o2 i WP są komplementarne produktowo. Połączenie da nam skalę działalności i śmiałość, jaka jest obecnie niezbędna dla zdynamizowania rozwoju organicznego. Dzięki integracji uzyskamy możliwość zaoferowania klientom i użytkownikom atrakcyjnych treści wideo, ciekawych serwisów tematycznych i aplikacji mobilnych. Liczymy także, że zdwojonym wysiłkiem inwestycyjnym umocnimy pozycję lidera na rynku poczty elektronicznej w Polsce" - mówi Jacek Świderski z zarządu Grupy o2 S.A. 

Jak zapowiada Krzysztof Krawczyk, Partner Zarządzający funduszu Innova Capital, to nie koniec inwestycji. Spółka będzie szukać  kolejnych możliwości akwizycyjnych, również w obszarach wykraczających poza to, co oba portale robiły do tej pory 

Przejęcie Wirtualnej Polski ma charakter warunkowy i jest uzależnione od zgody UOKIK. Wniosek o jej wydanie zostanie złożony wkrótce.

Komentarze

Powiązane

22.07.16, 12:07
internet » wywiady
Andrej Modic: Sprawdzamy każdego wytwórcę osobiście
Rozmowa z Andrejem Modicem, współzałożycielem serwisu Lokalny Rolnik. 
21.07.16, 17:07
internet » informacje
Nokaut.pl organizuje konkurs dla blogerów
Nokaut.pl organizuje konkurs skierowany do blogerów, w którym nagrodą główną jest 10 tys. zł do wykorzystania na promocję bloga lub serwisu internetowego w serwisach Nokaut.pl.
20.07.16, 19:07
internet » informacje
Grupa Onet.pl i KupBilet.pl łączą siły
Grupa Onet.pl nawiązała współpracę z dystrybutorem biletów KupBilet.pl, w wyniku której uruchomiono nowy serwis z informacjami o nadchodzących wydarzeniach z bezpośrednią możliwością zakupu biletów na kupbilet.onet.pl. 
20.07.16, 18:07
internet » informacje
Udostępniono aplikację mobilną Pozamiatane.pl
Pozamiatane.pl, serwis łączący klientów ze sprzątaczami, wprowadził kolejne udogodnienie. Od początku miesiąca udostępniono bezpłatną aplikację, dzięki której można złożyć zamówienie. Aplikacja obsługuje urządzenia z systemem iOS lub Android.
20.07.16, 17:07
internet » informacje
Aleteia.pl. Polska odsłona portalu ewangelizacyjnego
Aleteia.pl to startująca właśnie polska edycja międzynarodowego projektu ewangelizacyjnego.
19.07.16, 10:07
internet » informacje
Sailing.org.pl. Nowy serwis dla żeglarzy
Wystartował multimedialny serwis internetowy Sailing.org.pl to projekt, w ramach którego polscy żeglarze znajdą przydatne informacje i usługi związane z ich hobby.
18.07.16, 18:07
internet » badania rynku
PBI i Gemius zapraszają wydawców do współpracy przy pomiarach multimediów
Partnerzy badania Gemius/PBI rozpoczęli prace nad uruchomieniem pomiaru treści wideo i audio zapraszając do współpracy wydawców.
18.07.16, 14:07
internet » informacje
Rozgrywki Ekstraklasy w serwisach Onet-RAS Polska
Od 15 lipca br. w serwisach Onet-RAS Polska będzie można śledzić rozgrywki Ekstraklasy. Grupa Onet-RAS Polska jest jednocześnie jedynym wydawcą internetowym, który będzie publikował skróty, fragmenty i bramki z rozgrywek ligowych. 
17.07.16, 13:07
internet » badania rynku
Opublikowano aktualizację raportu Google sposobach walki z piractwem
13 lipca br. Google opublikowało aktualizację raportu "Jak Google walczy z piractwem" ("How Google Fights Piracy").
13.07.16, 18:07
internet » informacje
#Cyberstrażnik PKO Banku Polskiego działa w sieci
W lipcu br. rozpoczął się kolejny etap edukacji klientów PKO Banku Polskiego w zakresie bezpiecznego bankowania. #Cyberstrażnik PKO to akcja dzięki której użytkownicy sieci mają dowiedzieć się o ochronie danych osobowych i przeciwdziałaniu kradzieżom tożsamości.
Nasze usługi
Transmisje video: http://nadaje.com/live/
Serwery shoutcast: http://nadaje.com/radio-hosting/
Panel radiowy: http://nadaje.com/myradio/
Subskrybuj RSS działu internet: rss
Konkursy
do 18.09.16

Pula nagród konkursu to aż 101 książek!!!

do 26.08.16

Do zdobycia jeden egzemplarz książki.

do 21.08.16

Do zdobycia jeden ezgemplarz książki.

Kalendarium
Dziś jest 25 lipca 2016
Polecamy
Konferencje

19-21 października 2016 r., Warszawa.