23.10.13, 21:10

Wirtualna Polska sprzedana

Logo portalu
Fot.: materiały prasowe

Fundusz private equity Innova Capital poprzez swoją spółkę European Media Holding S.à r.l., sfinansuje zakup od TP S.A. Wirtualnej Polski i połączy ją z Grupą o2. Transakcja daje początek procesowi tworzenia grupy medialnej pod nazwą Grupa Wirtualna Polska. Wartość transakcji wynosi 375 mln zł - podała Wirtualna Polska.

Połączenie o2 oraz Wirtualnej Polski oznacza powstanie nowego lidera wśród portali internetowych w Polsce, oferującego wszechstronne treści - począwszy od newsów, poprzez informacje sportowe, po rozrywkę i life style, ale również nowoczesne usługi dostępne poprzez aplikacje mobilne czy pocztę e-mail. "o2 i WP są komplementarne produktowo. Połączenie da nam skalę działalności i śmiałość, jaka jest obecnie niezbędna dla zdynamizowania rozwoju organicznego. Dzięki integracji uzyskamy możliwość zaoferowania klientom i użytkownikom atrakcyjnych treści wideo, ciekawych serwisów tematycznych i aplikacji mobilnych. Liczymy także, że zdwojonym wysiłkiem inwestycyjnym umocnimy pozycję lidera na rynku poczty elektronicznej w Polsce" - mówi Jacek Świderski z zarządu Grupy o2 S.A. 

Jak zapowiada Krzysztof Krawczyk, Partner Zarządzający funduszu Innova Capital, to nie koniec inwestycji. Spółka będzie szukać  kolejnych możliwości akwizycyjnych, również w obszarach wykraczających poza to, co oba portale robiły do tej pory 

Przejęcie Wirtualnej Polski ma charakter warunkowy i jest uzależnione od zgody UOKIK. Wniosek o jej wydanie zostanie złożony wkrótce.

Komentarze

Powiązane

22.11.14, 21:11
internet » informacje
Teatr Narodowy z nową stroną internetową
Teatr Narodowy może pochwalić się nową stroną internetową w której zastosowano system ‘responsive design.
22.11.14, 15:11
internet » informacje
Electro.pl zapłaci za czas wysyłki
"Darmowa dostawa jeszcze tylko przez 72h" - UOKiK przyjrzał się hasłu reklamowemu sklepu internetowego.
21.11.14, 14:11
internet » informacje
Winiary uruchamiają serwis Smakasze.pl
Marka WINIARY zebrała informacje o kaszach i uruchomiła nowy serwis Smakasze.pl w którym znajdują się m.in. przepisy kulinarne z użyciem kaszy i ciekawostki z produktem w roli głównej. 
21.11.14, 13:11
internet » informacje
hyperCREW dla Uniwersytetu Warszawskieg
Agencja hyperCREW wygrała przetarg Uniwersytetu Warszawskiego na przygotowanie sklepu internetowego uczelni. To kolejny projekt hyperCREW dla UW. 
20.11.14, 13:11
internet » informacje
Myśleć. Nowy portal PWN
Nowy portal „Myśleć” powstał jako inicjatywa redakcji humanistyczno-społecznej Wydawnictwa Naukowego PWN. Jego celem jest popularyzacja nauki z obszaru filozofii, socjologii, historii, psychologii i pedagogiki.
19.11.14, 10:11
internet » informacje
Experior Venture Fund inwestuje w Houzee.pl
Pierwszy polski internetowy klub zakupowy Home & Living pozyskał wsparcie kapitałowe funduszu z grupy KFK. Tomasz Dalach i Marcin Mikołajczyk – twórcy Houzee.pl, a niegdyś współzałożyciele i zarządzający serwisem Gruper.pl - pozyskali w ramach ich nowego projektu inwestora - Experior Venture Fund.
19.11.14, 10:11
internet » informacje
Pół miliona inspiracji w Merlin.pl . Start świątecznej kampanii
Ruszyła świąteczna kampania wizerunkowa Merlin.pl pt. „Pół miliona inspiracji w Merlin.pl”. Kampanię wspierają m.in. działania ATL, w telewizji i prasie. 
18.11.14, 17:11
internet » informacje
Joy startuje z nowym serwisem
18 listopada 2014 r. wystarował nowy serwis www.JOY.pl, który swoją tematyką oraz zawartością ma stanowić rozszerzenie papierowej wersji magazynu. 
16.11.14, 19:11
internet » informacje
Wystartował nowy serwis Grupy Onet.pl - Targ Smaku
Grupa Onet.pl startuje z nowym serwisem z wartościowymi przepisami kulinarnymi. Targ Smaku już zawiera ponad 1 tys. blogów i ponad 14 tys. przepisów.
15.11.14, 13:11
internet » informacje
Dbam o Zdrowie wprowadza nową platformę zakupową
Agencja OS3 zrealizowała nową platformę zakupową dla polskiego portalu apteczno-drogeryjnego Dbam o Zdrowie. Projekt został zrealizowany w wyniku rozstrzygniętego przetargu na świadczenie usług marketingu online. 
Słuchaj radio.nadaje.com w telefonie
Nasze usługi
Transmisje video: http://video.nadaje.com
Serwery shoutcast: http://serwery.nadaje.com
Panel radiowy: http://serwery.nadaje.com/services/panel/
Subskrybuj RSS działu internet: rss
Konkursy
do 27.12.14

Do wygrania jeden egzemplarz książki.

do 25.12.14

Do wygrania jeden egzemplarz książki.

Kalendarium
Dziś jest 26 listopada 2014
Polecamy
Konferencje

4.12.2014 r., Kraków

29 XI 2014 r., Wrocław.