23.10.13, 21:10

Wirtualna Polska sprzedana

Logo portalu
Fot.: materiały prasowe

Fundusz private equity Innova Capital poprzez swoją spółkę European Media Holding S.à r.l., sfinansuje zakup od TP S.A. Wirtualnej Polski i połączy ją z Grupą o2. Transakcja daje początek procesowi tworzenia grupy medialnej pod nazwą Grupa Wirtualna Polska. Wartość transakcji wynosi 375 mln zł - podała Wirtualna Polska.

Połączenie o2 oraz Wirtualnej Polski oznacza powstanie nowego lidera wśród portali internetowych w Polsce, oferującego wszechstronne treści - począwszy od newsów, poprzez informacje sportowe, po rozrywkę i life style, ale również nowoczesne usługi dostępne poprzez aplikacje mobilne czy pocztę e-mail. "o2 i WP są komplementarne produktowo. Połączenie da nam skalę działalności i śmiałość, jaka jest obecnie niezbędna dla zdynamizowania rozwoju organicznego. Dzięki integracji uzyskamy możliwość zaoferowania klientom i użytkownikom atrakcyjnych treści wideo, ciekawych serwisów tematycznych i aplikacji mobilnych. Liczymy także, że zdwojonym wysiłkiem inwestycyjnym umocnimy pozycję lidera na rynku poczty elektronicznej w Polsce" - mówi Jacek Świderski z zarządu Grupy o2 S.A. 

Jak zapowiada Krzysztof Krawczyk, Partner Zarządzający funduszu Innova Capital, to nie koniec inwestycji. Spółka będzie szukać  kolejnych możliwości akwizycyjnych, również w obszarach wykraczających poza to, co oba portale robiły do tej pory 

Przejęcie Wirtualnej Polski ma charakter warunkowy i jest uzależnione od zgody UOKIK. Wniosek o jej wydanie zostanie złożony wkrótce.

Komentarze

Powiązane

23.06.16, 12:06
internet » wywiady
Jacek Skrodzki: Oferta VOD w Polsce jest różnorodna i całkiem bogata
Rozmowa z Jackiem Skrodzkim, założycielem i właścicielem agregatora vodcom.pl.
21.06.16, 12:06
internet » informacje
Raport IRCenter: Telewizje w internecie
Telewizje w internecie największe zasięgi mają na swoich stronach WWW i usługach VoD, porównywalne do oglądalności na telewizorach; Youtube to najlepszy kanał wspierający (miliony obejrzeń), a Facebook – system do teasowania treści (setki tysięcy obejrzeń).
19.06.16, 12:06
internet » badania rynku
Mecz Polska–Niemcy na Twitterze z gigantycznym zainteresowaniem
Piłkarskie starcie Polska–Niemcy, w trakcie czwartkowego meczu w fazie grupowej Euro 2016, wzbudziło ogromne emocje fanów futbolu na Twitterze. Przez cały czwartek użytkownicy serwisu wspomnieli o meczu aż 270 tysięcy razy. To kolejny, po niedzielnym #POLIRL, rekord liczby tweetów dotyczących wydarzenia o tematyce sportowej z udziałem Polaków. 
18.06.16, 17:06
internet » informacje
50 tysięcy zarejestrowanych domen .cloud w trzy miesiące
W ciągu trzech miesięcy od udostępnienia domeny ".cloud", na całym świecie dokonano ponad 50 tys. rejestracji.
18.06.16, 16:06
internet » informacje
Premiera wersji 1.2 przeglądarki Vivaldi
2 czerwca br. miała miejsce premiera wersji 1.2 przeglądarki Vivaldi, pełnej zaktualizowanych funkcji i usprawnień, takich jak nowe skróty, ulepszone karty i większa liczba opcji personalizacji.
18.06.16, 12:06
internet » badania rynku
Polski m-commerce: Co szósty Polak kupuje w sieci przez urządzenia mobilne
W 2015 roku obroty polskiego m-commerce wzrosły o 109 proc. W 2016 roku polski e-klient wyda średnio 128 euro poprzez urządzenia mobilne.
18.06.16, 09:06
internet » informacje
Groupon współpracuje ze Skyscanner
Groupon Polska rozpoczyna współpracę ze Skyscanner – wyszukiwarką lotów o zasięgu globalnym. Po raz pierwszy w Polsce użytkownicy Groupon będą mogli sprawdzać i rezerwować loty oraz wynająć samochód dzięki danym udostępnionym przez Skyscanner.
17.06.16, 16:06
internet » informacje
Krakowskie Brainly przejęło największego konkurenta w USA
14 czerwca br. Brainly oficjalnie poinformowało o przejęciu największego amerykańskiego konkurenta - OpenStudy. Teraz obie platformy połączą siły, by stworzyć edukacyjny hub online dla użytkowników z całego świata.
17.06.16, 15:06
internet » informacje
Facebook pomoże osobom o zachowaniach autodestrukcyjnych
Na Facebooku osobom, które opublikowały niepokojące treści będą mogli skontaktować się z kimś bliskim, linią wsparcia, bądź wyświetlić porady dotyczące sytuacji, w jakiej się znaleźli.
17.06.16, 14:06
internet » informacje
Materiały Łączy Nas piłka w serwisach sportowych Grupy Onet-RAS Polska
Grupa Onet-RAS Polska zawarła porozumienie z Polskim Związkiem Piłki Nożnej na mocy którego materiały wideo zamieszczone na portalu internetowym Laczynaspilka.pl oraz na kanale Łączy Nas Piłka w serwisie YouTube pojawią się w serwisach sportowych Grupy Onet-RAS Polska.
Nasze usługi
Transmisje video: http://nadaje.com/live/
Serwery shoutcast: http://nadaje.com/radio-hosting/
Panel radiowy: http://nadaje.com/myradio/
Subskrybuj RSS działu internet: rss
Konkursy
do 19.08.16

Pula nagród konkursu to aż 101 książek!!!

do 24.07.16

Do zdobycia jeden egzemplarz książki.

do 23.07.16

Do zdobycia jeden egzemplarz książki.

Kalendarium
Dziś jest 25 czerwca 2016
Polecamy
Konferencje

19-21 października 2016 r., Warszawa.

Zapraszamy do współpracy. Cena dodania do katologu od 99 PLN netto.