23.10.13, 21:10

Wirtualna Polska sprzedana

Logo portalu
Fot.: materiały prasowe

Fundusz private equity Innova Capital poprzez swoją spółkę European Media Holding S.à r.l., sfinansuje zakup od TP S.A. Wirtualnej Polski i połączy ją z Grupą o2. Transakcja daje początek procesowi tworzenia grupy medialnej pod nazwą Grupa Wirtualna Polska. Wartość transakcji wynosi 375 mln zł - podała Wirtualna Polska.

Połączenie o2 oraz Wirtualnej Polski oznacza powstanie nowego lidera wśród portali internetowych w Polsce, oferującego wszechstronne treści - począwszy od newsów, poprzez informacje sportowe, po rozrywkę i life style, ale również nowoczesne usługi dostępne poprzez aplikacje mobilne czy pocztę e-mail. "o2 i WP są komplementarne produktowo. Połączenie da nam skalę działalności i śmiałość, jaka jest obecnie niezbędna dla zdynamizowania rozwoju organicznego. Dzięki integracji uzyskamy możliwość zaoferowania klientom i użytkownikom atrakcyjnych treści wideo, ciekawych serwisów tematycznych i aplikacji mobilnych. Liczymy także, że zdwojonym wysiłkiem inwestycyjnym umocnimy pozycję lidera na rynku poczty elektronicznej w Polsce" - mówi Jacek Świderski z zarządu Grupy o2 S.A. 

Jak zapowiada Krzysztof Krawczyk, Partner Zarządzający funduszu Innova Capital, to nie koniec inwestycji. Spółka będzie szukać  kolejnych możliwości akwizycyjnych, również w obszarach wykraczających poza to, co oba portale robiły do tej pory 

Przejęcie Wirtualnej Polski ma charakter warunkowy i jest uzależnione od zgody UOKIK. Wniosek o jej wydanie zostanie złożony wkrótce.

Komentarze

Powiązane

16.10.16, 15:10
internet » informacje
Wystartowała nowa wersja serwisu Wyborcza.pl
16 października br. uruchomiono nową wersję serwisu Wyborcza.pl. Jak zapewniają twórcy, nowa odsłona Wyborcza.pl ma zapewnić szybkość ładowania się strony, przejrzystość układu treści i szerokie ujęcie opisywanych zagadnień.
15.10.16, 15:10
internet » informacje
Ruszyła czwarta edycja Turnieju Miast
Zumi organizuje Turniej Miast, w którym miasta powiatowe będą ścigać się o tytuł „Najpopularniejszego miasta w Polsce”.
15.10.16, 13:10
internet » informacje
Dziecko.tech o rozwiązaniach dla najmłodszych użytkowników
Uruchomiony portal Dziecko.tech, ma kompleksowo skupić się na tematach związanych z rozwiązaniami technologicznymi, kierowanymi do najmłodszych użytkowników. 
14.10.16, 17:10
internet » informacje
Ponad 3,25 mld dolarów za Allegro
Lider rynku aukcyjnego w Polsce, serwis Allegro.pl został sprzedany. Nabywcą jest grupa funduszy.
14.10.16, 14:10
internet » badania rynku
Raport: Echa rewolucji w szkolnictwie w Google
Przy okazji obchodzonego 14 października Dnia Edukacji Narodowej firma SEMSTORM International przyjrzała się, jak często frazy związane z zawirowaniami w polskim szkolnictwie były wpisywane w ostatnich miesiącach w wyszukiwarce Google. 
14.10.16, 12:10
internet » badania rynku
Raport: Chrome po ośmiu latach od premiery
Jaka jest popularność wśród polskich internautów przeglądarki Google Chrome po osmiu latach od premiery? Jak radzi sobie jej młodszy brat – Chrome Mobile? Analiza firmy Gemius.
12.10.16, 20:10
internet » informacje
Interia wprowadza nowe formaty wideo
Interia rozpoczyna testowanie nowych formatów wideo na stronie głównej portalu i w Interia.tv. 13 października br. będzie można oglądać na żywo rozmowy dziennikarzy RMF FM, a następnie relacje z debaty poświęconej umowie CETA. 
12.10.16, 09:10
internet » informacje
Facebook oficjalnie uruchomił usługę Workplace
Facebook oficjalnie uruchomił usługę Workplace, która będzie otwarta dla wszystkich zainteresowanych organizacji.
12.10.16, 08:10
internet » informacje
Groupon rezygnuje z części oferty w Polsce
Serwis zakupowy Groupon zrezygnował z części dotychczasowej oferty na polskim rynku. Zniknęła zakładka "shopping" z produktami. Nowością w serwisie Groupon sa kody rabatowe.
07.10.16, 19:10
internet » informacje
Studio pod parasolką. Nowy program Doroty Wysockiej-Schnepf na Wyborcza.pl
8 października br. o godz. 12.00 premierę będzie miał pilotażowy odcinek programu „Studio pod parasolką” (Wyborcza.pl), którego gospodynią jest Dorota Wysocka-Schnepf. 
Nasze usługi
Transmisje video: http://nadaje.com/live/
Serwery shoutcast: http://nadaje.com/radio-hosting/
Panel radiowy: http://nadaje.com/myradio/
Subskrybuj RSS działu internet: rss
Konkursy
do 15.12.16

Pula nagród konkursu to aż 101 książek!!!

do 21.11.16

Do zdobycia jeden egzemplarz książki.

Kalendarium
Dziś jest 24 października 2016
Polecamy
Konferencje

19-21 października 2016 r., Warszawa.