23.10.13, 21:10

Wirtualna Polska sprzedana

Logo portalu
Fot.: materiały prasowe

Fundusz private equity Innova Capital poprzez swoją spółkę European Media Holding S.à r.l., sfinansuje zakup od TP S.A. Wirtualnej Polski i połączy ją z Grupą o2. Transakcja daje początek procesowi tworzenia grupy medialnej pod nazwą Grupa Wirtualna Polska. Wartość transakcji wynosi 375 mln zł - podała Wirtualna Polska.

Połączenie o2 oraz Wirtualnej Polski oznacza powstanie nowego lidera wśród portali internetowych w Polsce, oferującego wszechstronne treści - począwszy od newsów, poprzez informacje sportowe, po rozrywkę i life style, ale również nowoczesne usługi dostępne poprzez aplikacje mobilne czy pocztę e-mail. "o2 i WP są komplementarne produktowo. Połączenie da nam skalę działalności i śmiałość, jaka jest obecnie niezbędna dla zdynamizowania rozwoju organicznego. Dzięki integracji uzyskamy możliwość zaoferowania klientom i użytkownikom atrakcyjnych treści wideo, ciekawych serwisów tematycznych i aplikacji mobilnych. Liczymy także, że zdwojonym wysiłkiem inwestycyjnym umocnimy pozycję lidera na rynku poczty elektronicznej w Polsce" - mówi Jacek Świderski z zarządu Grupy o2 S.A. 

Jak zapowiada Krzysztof Krawczyk, Partner Zarządzający funduszu Innova Capital, to nie koniec inwestycji. Spółka będzie szukać  kolejnych możliwości akwizycyjnych, również w obszarach wykraczających poza to, co oba portale robiły do tej pory 

Przejęcie Wirtualnej Polski ma charakter warunkowy i jest uzależnione od zgody UOKIK. Wniosek o jej wydanie zostanie złożony wkrótce.

Komentarze

Powiązane

29.07.15, 20:07
internet » informacje
Ridero – nowy serwis do samodzielnego tworzenia książek
Ridero to nowy serwis umożliwiający samodzielne przygotowanie książki do publikacji, druku i jej późniejszej dystrybucji. Dzięki Ridero przygotowanie książki będzie możliwe w ciągu kilku minut, nawet bez specjalistycznej wiedzy.
29.07.15, 14:07
internet » informacje
Sklep internetowy Bricoman w nowej odsłonie
Firma Bricoman Polska, należąca do ADEO, posiadająca sieć sklepów z branży remontowo-budowlanej, postanowiła odświeżyć swój wizerunek poprzez całkowitą zmianę sklepu internetowego.
29.07.15, 12:07
internet » informacje
Jarosław Kuźniar uruchomi kolejny podróżniczy start-up
Jarosław Kuźniar rozpoczyna prace nad kolejnym podróżniczym przedsięwzięciem, w które jako inwestor zaangażował się AIP Seed Capital. Dziennikarz cały czas rozwija też swój pierwszy serwis – goforworld.com – i już jesienią br. rusza do Japonii.
28.07.15, 16:07
internet » informacje
Super Mecz w serwisach sportowych WP
Grupa Wirtualna Polska, jako jedyne medium internetowe w Polsce, transmitować będzie mecz towarzyski Lechii Gdańsk z Juventusem Turyn.
27.07.15, 12:07
internet » artykuły
Jeżeli tu Cię nie ma, to nie istniejesz, czyli social media dla firm
Jeszcze do niedawna firmy niechętnie promowały się za pośrednictwem portali społecznościowych. Jednak ostatnimi czasy można zaobserwować, że przekonanie właścicieli firm o konieczności istnienia w sieci zostało wręcz wyolbrzymione. 
26.07.15, 13:07
internet » informacje
Nowa funkcja Spotify
Aktualizowana w każdy poniedziałek playlista „Odkryj w tym tygodniu” – „Discover Weekly” - to indywidualny zestaw piosenek od Spotify dobrany pod kątem preferencji każdego użytkownika.
24.07.15, 10:07
internet » informacje
Dzidziusiowo.pl w nowej odsłonie
Wkrótce portal Dzidziusiowo.pl, jeden z największych parentingowych serwisów internetowych w Polsce, zmieni się nie do poznania. Nowa wersja zostanie unowocześniona nie tylko pod względem graficznym, ale również funkcjonalnym. 
23.07.15, 18:07
internet » informacje
Merlin.pl i Kolporter rozszerzają zakres wspólnych usług
Od lipca 2015 roku Merlin.pl – jeden z największych polskich e-sklepów – rozszerza współpracę z firmą Kolporter, właścicielem saloników Kolporter i Top-Press.
23.07.15, 07:07
internet » informacje
Ruch w social mediach – analiza IMM
Według analizy Instytutu Monitorowania Mediów na temat „odchudzania” w internecie i social mediach w ciągu ostatnich kilku miesięcy, pojawiło się ponad 320 tys. wzmianek, z czego 290 tys. informacji na samych portalach społecznościowych.
21.07.15, 20:07
internet » informacje
Nowa odsłona portalu Polskiego LNG
Multimedia, więcej materiałów eksperckich, infografiki oraz ciekawa sekcja edukacyjna dla dzieci - tak prezentuje się pierwsza w Polsce, internetowa skarbnica wiedzy poświęcona w całości technologii skroplonego gazu ziemnego, firmowana przez spółkę Polskie LNG.
Nasze usługi
Transmisje video: http://video.nadaje.com
Serwery shoutcast: http://serwery.nadaje.com
Panel radiowy: http://serwery.nadaje.com/services/panel/
Subskrybuj RSS działu internet: rss
Konkursy
do 03.09.15

Do zdobycia jeden egzemplarz książki.

do 02.09.15

Do zdobycia jeden egzemplarz książki.

do 31.08.15

Do zdobycia jeden egzemplarz książki.

Kalendarium
Dziś jest 3 sierpnia 2015
Polecamy
Konferencje

Zapraszamy do współpracy. Cena dodania do katologu od 99 PLN netto.