23.10.13, 21:10

Wirtualna Polska sprzedana

Logo portalu
Fot.: materiały prasowe

Fundusz private equity Innova Capital poprzez swoją spółkę European Media Holding S.à r.l., sfinansuje zakup od TP S.A. Wirtualnej Polski i połączy ją z Grupą o2. Transakcja daje początek procesowi tworzenia grupy medialnej pod nazwą Grupa Wirtualna Polska. Wartość transakcji wynosi 375 mln zł - podała Wirtualna Polska.

Połączenie o2 oraz Wirtualnej Polski oznacza powstanie nowego lidera wśród portali internetowych w Polsce, oferującego wszechstronne treści - począwszy od newsów, poprzez informacje sportowe, po rozrywkę i life style, ale również nowoczesne usługi dostępne poprzez aplikacje mobilne czy pocztę e-mail. "o2 i WP są komplementarne produktowo. Połączenie da nam skalę działalności i śmiałość, jaka jest obecnie niezbędna dla zdynamizowania rozwoju organicznego. Dzięki integracji uzyskamy możliwość zaoferowania klientom i użytkownikom atrakcyjnych treści wideo, ciekawych serwisów tematycznych i aplikacji mobilnych. Liczymy także, że zdwojonym wysiłkiem inwestycyjnym umocnimy pozycję lidera na rynku poczty elektronicznej w Polsce" - mówi Jacek Świderski z zarządu Grupy o2 S.A. 

Jak zapowiada Krzysztof Krawczyk, Partner Zarządzający funduszu Innova Capital, to nie koniec inwestycji. Spółka będzie szukać  kolejnych możliwości akwizycyjnych, również w obszarach wykraczających poza to, co oba portale robiły do tej pory 

Przejęcie Wirtualnej Polski ma charakter warunkowy i jest uzależnione od zgody UOKIK. Wniosek o jej wydanie zostanie złożony wkrótce.

Komentarze

Powiązane

15.11.14, 13:11
internet » informacje
Dbam o Zdrowie wprowadza nową platformę zakupową
Agencja OS3 zrealizowała nową platformę zakupową dla polskiego portalu apteczno-drogeryjnego Dbam o Zdrowie. Projekt został zrealizowany w wyniku rozstrzygniętego przetargu na świadczenie usług marketingu online. 
14.11.14, 20:11
internet » informacje
PKO Bank Polski z aplikacją dla olimpijczyków
Po raz kolejny Mint Media przygotowało dla PKO Banku Polskiego facebookową aplikację konkursową, która ma pomóc uczniom przygotować się do 56. Olimpiady Wiedzy o Polsce i Świecie Współczesnym. Aplikacja została umieszczona na oficjalnym fan page’u banku. 
14.11.14, 09:11
internet » informacje
Wyborcza w sieci z nową identyfikacją wizualną i układem stron
"Gazeta Wyborcza" rozpoczęła wprowadzanie zmian identyfikacji wizualnej swoich usług internetowych - ujednolica znaki i ikony serwisów internetowych i aplikacji mobilnych, zmienia też nawigację i strony z artykułami na Wyborcza.pl. 
12.11.14, 23:11
internet » informacje
Wybory.Gazeta.pl – specjalny serwis Gazeta.pl na czas wyborów samorządowych
Ruszył serwis Wybory.Gazeta.pl, prowadzony w formie autorskiego LIVEBLOGA, w którym czytelnicy mogą codziennie śledzić informacje i komentarze dotyczące wyborów samorządowych.
11.11.14, 17:11
internet » informacje
Transmisja w sieci: 25 lat Mszy Pojednania w Krzyżowej
12 listopada 2014 roku obchodzona jest dwudziestą piątą rocznicę historycznej Mszy Pojednania, podczas której Kanclerz Kohl i Premier Mazowiecki przekazali sobie znak pokoju, symbol polsko-niemieckiego pojednania.
09.11.14, 18:11
internet » ludzie
Mariusz Odziemczyk w Procontent Communication
Do zespołu Procontent Communication dołączył Mariusz Odziemczyk, który jako Public Affairs Manager będzie odpowiedzialny w agencji za stworzenie i rozwój nowej praktyki Energetyka i Przemysł.
06.11.14, 11:11
internet » informacje
Raport Gemius: Czy rosyjskie strony WWW są popularne w Polsce?
Jak wynika z raportu firmy Gemius, w Polsce niewielu internautów odwiedza rosyjskie strony internetowe. Natomiast na Białorusi i Ukrainie odwiedza je niemal dziewięciu na dziesięciu użytkowników sieci. Pięciokrotnie mniejszym zainteresowaniem cieszą się one w Turcji, ale zarówno w tym kraju, jak i w Rumunii rośnie ich popularność.
05.11.14, 19:11
internet » informacje
ZdroweMaluchy.pl. Startuje portal dla rodziców
W połowie października br. powstał portal ZdroweMaluchy.pl, pierwszy w polskim Internecie edukacyjno – poradnikowy serwis w całości poświęcony tematyce zdrowia niemowląt i małych dzieci.
04.11.14, 16:11
internet » informacje
Odświeżony serwis Francuskie.pl
Zadebiutowała nowa wersja serwisu Francuskie.pl. Odświeżona strona została zaprojektowana przede wszystkim pod kątem czytelności, łatwości dostępu do informacji oraz możliwości oglądania na dowolnych urządzeniach, w szczególności mobilnych.
04.11.14, 09:11
internet » informacje
MetroWarszawa.pl o spędzaniu wolnego czasie w stolicy
Gazeta.pl i dziennik „Metro” uruchomiły wspólnie MetroWarszawa.pl – serwis poświęcony spędzaniu wolnego czasu w stolicy.
Słuchaj radio.nadaje.com w telefonie
Nasze usługi
Transmisje video: http://video.nadaje.com
Serwery shoutcast: http://serwery.nadaje.com
Panel radiowy: http://serwery.nadaje.com/services/panel/
Subskrybuj RSS działu internet: rss
Kalendarium
Dziś jest 20 listopada 2014
Polecamy