23.10.13, 21:10

Wirtualna Polska sprzedana

Logo portalu
Fot.: materiały prasowe

Fundusz private equity Innova Capital poprzez swoją spółkę European Media Holding S.à r.l., sfinansuje zakup od TP S.A. Wirtualnej Polski i połączy ją z Grupą o2. Transakcja daje początek procesowi tworzenia grupy medialnej pod nazwą Grupa Wirtualna Polska. Wartość transakcji wynosi 375 mln zł - podała Wirtualna Polska.

Połączenie o2 oraz Wirtualnej Polski oznacza powstanie nowego lidera wśród portali internetowych w Polsce, oferującego wszechstronne treści - począwszy od newsów, poprzez informacje sportowe, po rozrywkę i life style, ale również nowoczesne usługi dostępne poprzez aplikacje mobilne czy pocztę e-mail. "o2 i WP są komplementarne produktowo. Połączenie da nam skalę działalności i śmiałość, jaka jest obecnie niezbędna dla zdynamizowania rozwoju organicznego. Dzięki integracji uzyskamy możliwość zaoferowania klientom i użytkownikom atrakcyjnych treści wideo, ciekawych serwisów tematycznych i aplikacji mobilnych. Liczymy także, że zdwojonym wysiłkiem inwestycyjnym umocnimy pozycję lidera na rynku poczty elektronicznej w Polsce" - mówi Jacek Świderski z zarządu Grupy o2 S.A. 

Jak zapowiada Krzysztof Krawczyk, Partner Zarządzający funduszu Innova Capital, to nie koniec inwestycji. Spółka będzie szukać  kolejnych możliwości akwizycyjnych, również w obszarach wykraczających poza to, co oba portale robiły do tej pory 

Przejęcie Wirtualnej Polski ma charakter warunkowy i jest uzależnione od zgody UOKIK. Wniosek o jej wydanie zostanie złożony wkrótce.

Komentarze

Powiązane

20.02.15, 21:02
internet » informacje
Miłość w rytmie disco w ofercie eskaGO
Serwis eskaGO.pl udostepni pierwszy sezon serialu „Miłość w rytmie disco” oraz wywiady z gwiazdami muzyki disco polo, które od 27 lutego będzie można zobaczyć w filmie kinowym „Disco Polo”.
20.02.15, 00:02
internet » artykuły
Fotografie w bankach zdjęć: Rights Managed czy Royalty Free?
Wydawcy, graficy, marketerzy, twórcy stron internetowych czy autorzy blogów najczęściej ilustrują tworzone przez siebie treści fotografiami pobieranymi z banków zdjęć. Koszt takiego zdjęcia jest znikomy w porównaniu do ceny dedykowanej sesji zdjęciowej.
19.02.15, 16:02
internet » informacje
Przeznaczeni.pl z mobilną aplikacją
Od lutego 2015 r. portal randkowy Przeznaczeni.pl dostępny jest także poprzez aplikację mobilną. 
18.02.15, 12:02
internet » informacje
Chili debiutuje na polskim rynku VOD
CHILI, pierwszy niezależny gracz na włoskim rynku cyfrowej dystrybucji filmów oraz seriali rozszerza swą działalność w Europie.Platforma jest już dostępna w Polsce i w Austrii a wkrótce pojawi się także w Niemczech i Wielkiej Brytanii.
17.02.15, 17:02
internet » informacje
HAYS Poland i Spicy Mobile w IAB Polska
Do Związku Pracodawców Branży Internetowej IAB Polska dołączyły kolejne podmioty. Nowymi członkami nadzwyczajnymi zostały: firma doradztwa personalnego HAYS Poland i agencja marketingu mobilnego Spicy Mobile. 
17.02.15, 08:02
internet » ludzie
Anna Oziębło dyrektorem ds. badania Megapanel
Do zespołu firmy Gemius dołączyła Anna Oziębło, która objęła stanowisko dyrektora ds. badania Megapanel PBI/Gemius. Do jej obowiązków należy realizacja i rozwój badania internetu prowadzonego przez firmę Gemius we współpracy ze spółką Polskie Badania Internetu.
15.02.15, 18:02
internet » badania rynku
Raport IMM: Różne oblicza Greya. Premiery filmowe tygodnia w mediach społecznościowych
„50 Twarzy Greya” w reżyserii Sam Taylor-Johnson to najbardziej wyczekiwana i najbardziej medialna premiera filmowa mijającego tygodnia - wynika z danych Instytutu Monitorowania Mediów.
14.02.15, 15:02
internet » informacje
KROSS RACING TEAM w nowej odsłonie
Agencja BYSS przygotowała strategię komunikacji nowej odsłony KROSS RACING TEAM, której istotną częścią jest dołączenie do zespołu Mai Włoszczowskiej, polskiej mistrzyni kolarstwa górskiego. 
13.02.15, 11:02
internet » informacje
Kolejny atak phishingowy. Tym razem na użytkowników serwisu iPKO
Od kilku dni trwa kolejny atak phishingowy, tym razem wymierzony w użytkowników serwisu bankowego iPKO. 
12.02.15, 12:02
internet » informacje
Serwisy grupy Hoblo w portfolio Royal Ad
Sieć Royal Ad podpisała umowę w sprawie sprzedaży powierzchni reklamowej w serwisach skupionych w grupie Hoblo. 
Nasze usługi
Transmisje video: http://video.nadaje.com
Serwery shoutcast: http://serwery.nadaje.com
Panel radiowy: http://serwery.nadaje.com/services/panel/
Subskrybuj RSS działu internet: rss
Konkursy
do 02.04.15

Do zdobycia jeden egzemplarz ksiażki.

do 01.04.15

Do zdobycia jeden egzemplarz książki.

do 28.03.15

Do zdobycia jeden egzemplarz książki.

Kalendarium
Dziś jest 3 marca 2015
Polecamy
Konferencje

10 marca – 19 kwietnia 2015 r., 8 uczelni w 4 miastach