23.10.13, 21:10

Wirtualna Polska sprzedana

Logo portalu
Fot.: materiały prasowe

Fundusz private equity Innova Capital poprzez swoją spółkę European Media Holding S.à r.l., sfinansuje zakup od TP S.A. Wirtualnej Polski i połączy ją z Grupą o2. Transakcja daje początek procesowi tworzenia grupy medialnej pod nazwą Grupa Wirtualna Polska. Wartość transakcji wynosi 375 mln zł - podała Wirtualna Polska.

Połączenie o2 oraz Wirtualnej Polski oznacza powstanie nowego lidera wśród portali internetowych w Polsce, oferującego wszechstronne treści - począwszy od newsów, poprzez informacje sportowe, po rozrywkę i life style, ale również nowoczesne usługi dostępne poprzez aplikacje mobilne czy pocztę e-mail. "o2 i WP są komplementarne produktowo. Połączenie da nam skalę działalności i śmiałość, jaka jest obecnie niezbędna dla zdynamizowania rozwoju organicznego. Dzięki integracji uzyskamy możliwość zaoferowania klientom i użytkownikom atrakcyjnych treści wideo, ciekawych serwisów tematycznych i aplikacji mobilnych. Liczymy także, że zdwojonym wysiłkiem inwestycyjnym umocnimy pozycję lidera na rynku poczty elektronicznej w Polsce" - mówi Jacek Świderski z zarządu Grupy o2 S.A. 

Jak zapowiada Krzysztof Krawczyk, Partner Zarządzający funduszu Innova Capital, to nie koniec inwestycji. Spółka będzie szukać  kolejnych możliwości akwizycyjnych, również w obszarach wykraczających poza to, co oba portale robiły do tej pory 

Przejęcie Wirtualnej Polski ma charakter warunkowy i jest uzależnione od zgody UOKIK. Wniosek o jej wydanie zostanie złożony wkrótce.

Komentarze

Powiązane

10.09.14, 12:09
internet » informacje
Nowa odsłona serwisu Szafa.pl
Od września br. serwis Szafa.pl wzmocnił bezpieczeństwo zakupów oraz postawiał na wiarygodność wszystkich osób biorących udział w procesie zakupowym. Portal Szafa.pl uruchomił liczne funkcjonalności w tym usługę Bezpieczna Szafa.pl oraz Gwarancja Szafa.pl, a także wprowadził nowy wygląd serwisu.
10.09.14, 12:09
internet » informacje
Zjednoczenie blogów podróżniczych
Serwis BlogiPodroznicze.pl wystartował w zupełnie nowej odsłonie.
10.09.14, 00:09
internet » informacje
Onet wydał swoją pierwszą książkę
5 września br. do sprzedaży trafiła książka Grupy Onet.pl „Gdzie są gwiazdy z tamtych lat?” - zbiór wywiadów i artykułów przypominających sylwetki gwiazd polskiej estrady, filmu i telewizji lat 80. i 90.
09.09.14, 13:09
internet » badania rynku
Multiscreening – polski internauta i wiele kanałów. Badanie Mindshare Polska
Polacy coraz częściej korzystają z wielu ekranów jednocześnie, dzieląc swoją uwagę głównie pomiędzy telewizor, laptop, smartfon i tablet. Multiscreening – bo tak nazywa się ten trend – zyskuje na znaczeniu – wynika z najnowszego badania tego zjawiska dokonanego przez Dom mediowy Mindshare Polska.
09.09.14, 08:09
internet » badania rynku
Zakup sprzętu RTV/AGD. Badanie ARC Rynek i Opinia
Mimo rosnącej popularności sklepów internetowych zdecydowana większość klientów, bo aż 72% sprzęt RTV/AGD i komputerowy kupuje w sklepach stacjonarnych. Najważniejszą cechą sklepu, niezależnie od tego czy jest to sklep stacjonarny czy internetowy, jest dobra cena poszukiwanego produktu – wynika z badania ARC Rynek i Opinia.
09.09.14, 00:09
internet » informacje
Trader.com współpracuje z Wirtualną Polską
W związku z rosnącą konkurencją wśród serwisów ogłoszeniowych oraz chęcią sprostania wymaganiom ze strony obecnych partnerów biznesowych, Spółka Trader.com z początkiem sierpnia br. rozpoczęła współpracę z Wirtualną Polską.
08.09.14, 15:09
internet » informacje
Microsoft uruchomił testową wersję nowego portalu MSN w Polsce
Microsoft udostępnił dziś w 50 krajach, w tym w Polsce,testową wersję nowego portalu MSN. Jest to nowatorski serwis zaprojektowany od podstaw z myślą o dominujących dziś technologiach mobilnych i chmurowych, który ma zapewnić użytkownikom w jednym miejscu dostęp do treści pochodzących z czołowych mediów w połączeniu z narzędziami do komunikacjiwspierającymiich osobistą efektywność. 
08.09.14, 13:09
internet » informacje
Interia ogłasza konkurs na Top Model Internetu
Interia we współpracy z Telewizją TVN oraz serwisem MaxModels.pl zorganizuje plebiscyt na Top Model Internetu.
08.09.14, 12:09
internet » informacje
Facebook wprowadził nową Kontrolę Prywatności
Nowa Kontrola Prywatności wprowadzona przez Facebooka w pierwszej połowie tego roku jest już dostępna dla wszystkich osób korzystających z platformy z poziomu komputera stacjonarnego.
08.09.14, 01:09
internet » artykuły
Portale w nowych strojach
W ostatnich dniach w czołowych polskich portalachzaszły spore zmiany. Wp.pl i Interia pokazały swoje nowe loga. Wp.pl przedstawiła też zupełnie nowy layout portalu. Komentarz Karola Gajewskiego, managing & advertising ace, ACEpm.
Słuchaj radio.nadaje.com w telefonie
Nasze usługi
Transmisje video: http://video.nadaje.com
Serwery shoutcast: http://serwery.nadaje.com
Panel radiowy: http://serwery.nadaje.com/services/panel/
Subskrybuj RSS działu internet: rss
Konkursy
do 15.10.14

Do wygrania jeden egzemplarz książki.

do 11.10.14

Do wygrania jeden egzemplarz książki w wersji kieszonkowej. 

do 09.10.14

Do wygrania jeden egzemplarz książki.

Kalendarium
Dziś jest 16 września 2014
Polecamy
Konferencje

18 września 2014 r., Kraków.