23.10.13, 21:10

Wirtualna Polska sprzedana

Logo portalu
Fot.: materiały prasowe

Fundusz private equity Innova Capital poprzez swoją spółkę European Media Holding S.à r.l., sfinansuje zakup od TP S.A. Wirtualnej Polski i połączy ją z Grupą o2. Transakcja daje początek procesowi tworzenia grupy medialnej pod nazwą Grupa Wirtualna Polska. Wartość transakcji wynosi 375 mln zł - podała Wirtualna Polska.

Połączenie o2 oraz Wirtualnej Polski oznacza powstanie nowego lidera wśród portali internetowych w Polsce, oferującego wszechstronne treści - począwszy od newsów, poprzez informacje sportowe, po rozrywkę i life style, ale również nowoczesne usługi dostępne poprzez aplikacje mobilne czy pocztę e-mail. "o2 i WP są komplementarne produktowo. Połączenie da nam skalę działalności i śmiałość, jaka jest obecnie niezbędna dla zdynamizowania rozwoju organicznego. Dzięki integracji uzyskamy możliwość zaoferowania klientom i użytkownikom atrakcyjnych treści wideo, ciekawych serwisów tematycznych i aplikacji mobilnych. Liczymy także, że zdwojonym wysiłkiem inwestycyjnym umocnimy pozycję lidera na rynku poczty elektronicznej w Polsce" - mówi Jacek Świderski z zarządu Grupy o2 S.A. 

Jak zapowiada Krzysztof Krawczyk, Partner Zarządzający funduszu Innova Capital, to nie koniec inwestycji. Spółka będzie szukać  kolejnych możliwości akwizycyjnych, również w obszarach wykraczających poza to, co oba portale robiły do tej pory 

Przejęcie Wirtualnej Polski ma charakter warunkowy i jest uzależnione od zgody UOKIK. Wniosek o jej wydanie zostanie złożony wkrótce.

Komentarze

Powiązane

10.02.16, 14:02
internet » ludzie
Aleksandra Pajewska w Wirtualnej Polsce
Do zespołu Grupy Wirtualna Polska dołączyła Aleksandra Pajewska. Objęła nowo utworzone stanowisko Wydawcy Serwisów Show-Biznesowych.
10.02.16, 11:02
internet » badania rynku
Wyniki badania PLaNET PBI/GfK opznamy później
Termin publikacji pierwszych wyników badania PLaNET PBI/GfK, nowego standardu pomiaru polskiego internetu, został przesunięty.
09.02.16, 15:02
internet » informacje
Docplanner.com inwestuje w Telemedi.co
Firma Docplanner.com, właściciel serwisu Znanylekarz.pl, zarządzana przez Mariusza Gralewskiego, została inwestorem w Telemedi.co. Rodzimy startup Telemedi.co działający w obszarze telemedycyny pozyskał milion zł inwestycji na rozwój platformy na rynkach zagranicznych.
09.02.16, 13:02
internet » informacje
Domeny .love i .wedding już dostępne
Firma home.pl wprowadziła do swojej oferty możliwość rejestrowania adresów www z rozszerzeniem .love oraz .wedding.
07.02.16, 15:02
internet » badania rynku
E-supermarkety coraz popularniejsze
Robienie zakupów spożywczych online staje się coraz popularniejsze – z badania przeprowadzonego przez agencję badawczą SW Research wynika, że 83 proc. internautów przynajmniej raz dokonało zakupów codziennego użytku, w tym artykułów spożywczych za pośrednictwem sieci.
06.02.16, 15:02
internet » informacje
Urzadzamy.pl z aplikacją mobilną
Urzadzamy.pl, serwis o urządzaniu i aranżacji wnętrz, uruchomił bezpłatną aplikację mobilną na systemy operacyjne iOS i Android. 
05.02.16, 11:02
internet » wywiady
Róża Mucha-Myśliwiec: Jeśli bloga traktujemy jak swoją pracę, to trzeba poświęcić mu sporo czasu
O pasji, kulinarnym blogu, komunikacji z internautami oraz o planach. Rozmowa z Różą Mucha-Myśliwiec, autorką bloga Ciastkożercy.
05.02.16, 06:02
internet » informacje
Nowa wersja aplikacji Sport.pl LIVE na iOS
Od 5 lutego br. dostepna jest nowa wersja aplikacji Sport.pl LIVE (Agora) na urządzenia z systemem iOS. Ulepszona wersja narzędzia umożliwia m.in. personalizację ustawień dotyczących ulubionych drużyn i dyscyplin sportowych.
04.02.16, 19:02
internet » informacje
Zapytaj.onet.pl z aplikacją mobilną Zapytaj Onet
Grupa Onet-RASP udostępniła nową aplikację mobilną serwisu Zapytaj.onet.pl dla urządzeń z systemem Android. Dzięki aplikacji Zapytaj Onet użytkownicy będą mogli korzystać z wszystkich funkcjonalności serwisu dostępnych do tej pory tylko z poziomu przeglądarki internetowej.
04.02.16, 15:02
internet » informacje
Wyszukiwarka produktów z niebieskim znakiem MSC
Została uruchomiona pierwsza w Polsce wyszukiwarka ryb i owoców morza ze zrównoważonych połowów umożliwiająca znalezienia marki lub sprzedawcy oferujących w swojej ofercie ryby i owoce morza z niebieskim znakiem MSC. 
Nasze usługi
Transmisje video: http://nadaje.com/live/
Serwery shoutcast: http://nadaje.com/radio-hosting/
Panel radiowy: http://nadaje.com/myradio/
Subskrybuj RSS działu internet: rss
Konkursy
do 30.04.16

Pula nagród konkursu to aż 100 książek!

do 12.03.16

Do zdobycia jeden egzemplarz "Misia Uszatka".

do 11.03.16

Do zdobycia jeden egzemplarz książki.

Kalendarium
Dziś jest 13 lutego 2016
Polecamy
Konferencje

Zapraszamy do współpracy. Cena dodania do katologu od 99 PLN netto.

21-22 kwietnia 2016 r., Rzeszów.