23.10.13, 21:10

Wirtualna Polska sprzedana

Logo portalu
Fot.: materiały prasowe

Fundusz private equity Innova Capital poprzez swoją spółkę European Media Holding S.à r.l., sfinansuje zakup od TP S.A. Wirtualnej Polski i połączy ją z Grupą o2. Transakcja daje początek procesowi tworzenia grupy medialnej pod nazwą Grupa Wirtualna Polska. Wartość transakcji wynosi 375 mln zł - podała Wirtualna Polska.

Połączenie o2 oraz Wirtualnej Polski oznacza powstanie nowego lidera wśród portali internetowych w Polsce, oferującego wszechstronne treści - począwszy od newsów, poprzez informacje sportowe, po rozrywkę i life style, ale również nowoczesne usługi dostępne poprzez aplikacje mobilne czy pocztę e-mail. "o2 i WP są komplementarne produktowo. Połączenie da nam skalę działalności i śmiałość, jaka jest obecnie niezbędna dla zdynamizowania rozwoju organicznego. Dzięki integracji uzyskamy możliwość zaoferowania klientom i użytkownikom atrakcyjnych treści wideo, ciekawych serwisów tematycznych i aplikacji mobilnych. Liczymy także, że zdwojonym wysiłkiem inwestycyjnym umocnimy pozycję lidera na rynku poczty elektronicznej w Polsce" - mówi Jacek Świderski z zarządu Grupy o2 S.A. 

Jak zapowiada Krzysztof Krawczyk, Partner Zarządzający funduszu Innova Capital, to nie koniec inwestycji. Spółka będzie szukać  kolejnych możliwości akwizycyjnych, również w obszarach wykraczających poza to, co oba portale robiły do tej pory 

Przejęcie Wirtualnej Polski ma charakter warunkowy i jest uzależnione od zgody UOKIK. Wniosek o jej wydanie zostanie złożony wkrótce.

Komentarze

Powiązane

23.07.14, 21:07
internet » informacje
Barlinek ma nowy serwis od OS3
Wystartował nowy serwis produktowo-wizerunkowy Grupy Barlinek. Za całkowitą realizację strony odpowiada agencja OS3. Projekt został zrealizowany w wyniku rozstrzygniętego przetargu.
23.07.14, 17:07
internet » informacje
Zumi wprowadził nowy system ocen i opinii dla użytkowników
Zumi.pl (serwis z Grupy Onet.pl) wprowadził nowy system oceniania i rekomendacji firm. Celem twórców nowej funkcjonalności jest dostarczenie użytkownikowi większej ilości informacji o firmie a także możliwość wyrażenia opinii i ocenienia jej.
22.07.14, 20:07
internet » informacje
Netsprint przygotuje wyszukiwarkę legalnych treści wideo dla IAB Polska
Związek Pracodawców Branży Internetowej IAB Polska wybrał Netsprint w konkursie na przygotowanie wyszukiwarki legalnych treści, która będzie dostępna na stronie akcji Oglądaj Legalne – www.ogladaj-legalne.pl. Projekt ma wystartować jesienią.
21.07.14, 11:07
internet » informacje
Nowoczesna Firma w portfolio sieci Adexon
W lipcu 2014 r. sieć reklamowa i platforma adexchange Adexon podpisała umowę z serwisem Nowoczesna Firma. Dzięki nawiązanej współpracy, sieć otrzymała wyłączność na sprzedaż reklamy sieciowej i agencyjnej w portalu NF.pl.
21.07.14, 09:07
internet » informacje
Kiedy coś Cię zainspiruje, sprawdź ile na Allegro kosztuje. Kampania dla kategorii Dom i Zdrowie
Wystartowała kampania reklamowa serwisu Allegro dla kategorii Dom i zdrowie. Kampania została podzielona na dwa „flighty”.
20.07.14, 19:07
internet » ludzie
Krzysztof Mańkowski awansuje w Grupie Onet.pl
Z początkiem lipca br., Krzysztof Mańkowski awansował na stanowisko Kierownika Studia TV w Onecie. W nowej roli będzie odpowiedzialny za techniczną realizacje produkcji i rozwój studia Onetu.
19.07.14, 17:07
internet » badania rynku
Ponad 2/3 Polaków ma telefon z dostępem do sieci
Aż dwie trzecie internautów korzysta ze smartfona, a co czwarty jest użytkownikiem tabletu. Rosnącej popularności urządzeń mobilnych z dostępem do sieci towarzyszy wzrost zainteresowania treściami wideo w internecie. Dzięki różnym przydatnym aplikacjom urządzenia mobilne stały się nieodłącznym towarzyszem podróży.
18.07.14, 21:07
internet » ludzie
Michał Pietniczka w Grupie Onet.pl
Do Onetu dołączył Michał Pietniczka, wzmacniając zespół Sabiny Lipskiej, odpowiedzialnej za strategię Wideo i VOD w Grupie Onet.pl. Pietniczka, na stanowisku Dyrektora Wideo będzie odpowiedzialny za dział produkcji wideo i zarządzanie wideo w portalu. 
18.07.14, 17:07
internet » informacje
Więcej wiadomości lokalnych na stronie głównej Wirtualnej Polski
Na stronie głównej Wirtualnej Polski został rozbudowany blok wiadomości lokalnych. Teraz użytkownicy SG portalu, w specjalnie wydzielonym boksie, mają dostęp do najważniejszych informacji z sześciu największych aglomeracji – Warszawy, Wrocławia, Krakowa, Katowic, Poznania oraz Trójmiasta.
17.07.14, 20:07
internet » informacje
Startuje kolejna edycja Wygraj Ligę
W piątek, 18 lipca br. ruszają rozgrywki T-Mobile Ekstraklasy. W związku z tym serwis Sport.pl po raz kolejny organizuje akcję „Wygraj Ligę" - internetową grę fantasy opartej na zawodnikach z ligi polskiej.
Słuchaj radio.nadaje.com w telefonie
Nasze usługi
Transmisje video: http://video.nadaje.com
Serwery shoutcast: http://serwery.nadaje.com
Panel radiowy: http://serwery.nadaje.com/services/panel/
Subskrybuj RSS działu internet: rss
Kalendarium
Dziś jest 25 lipca 2014
Polecamy
Konferencje

29-30 lipca 2014 r., Stadion Narodowy, Warszawa

Pierwsze wakacyjne spotkanie Komu Komunikacji poruszy temat komunikacji środowisk LGBT. Prelegenci opowiedzą o specyfice tej grupy docelowej, sposobach skutecznego dotarcia do niej oraz o barierach komunikacyjnych, na które w swoich działaniach skierowanych do środowisk LGBT natrafiają dziennikarze, firmy i agencje zajmujące się PR-em i marketingiem.