23.10.13, 21:10

Wirtualna Polska sprzedana

Logo portalu
Fot.: materiały prasowe

Fundusz private equity Innova Capital poprzez swoją spółkę European Media Holding S.à r.l., sfinansuje zakup od TP S.A. Wirtualnej Polski i połączy ją z Grupą o2. Transakcja daje początek procesowi tworzenia grupy medialnej pod nazwą Grupa Wirtualna Polska. Wartość transakcji wynosi 375 mln zł - podała Wirtualna Polska.

Połączenie o2 oraz Wirtualnej Polski oznacza powstanie nowego lidera wśród portali internetowych w Polsce, oferującego wszechstronne treści - począwszy od newsów, poprzez informacje sportowe, po rozrywkę i life style, ale również nowoczesne usługi dostępne poprzez aplikacje mobilne czy pocztę e-mail. "o2 i WP są komplementarne produktowo. Połączenie da nam skalę działalności i śmiałość, jaka jest obecnie niezbędna dla zdynamizowania rozwoju organicznego. Dzięki integracji uzyskamy możliwość zaoferowania klientom i użytkownikom atrakcyjnych treści wideo, ciekawych serwisów tematycznych i aplikacji mobilnych. Liczymy także, że zdwojonym wysiłkiem inwestycyjnym umocnimy pozycję lidera na rynku poczty elektronicznej w Polsce" - mówi Jacek Świderski z zarządu Grupy o2 S.A. 

Jak zapowiada Krzysztof Krawczyk, Partner Zarządzający funduszu Innova Capital, to nie koniec inwestycji. Spółka będzie szukać  kolejnych możliwości akwizycyjnych, również w obszarach wykraczających poza to, co oba portale robiły do tej pory 

Przejęcie Wirtualnej Polski ma charakter warunkowy i jest uzależnione od zgody UOKIK. Wniosek o jej wydanie zostanie złożony wkrótce.

Komentarze

Powiązane

22.05.16, 21:05
internet » badania rynku
TOP 20 stron WWW ostatniego tygodnia. Domeny bankowe w górę
Jakie strony WWW Polacy przeglądają podczas dni wolnych? Czy popularne „wypłaty i opłaty do 10-tego” miały swoje przełożenie na zasięgi domen banków? Prezentujemy TOP 20 przygotowany przez firmę Gemius za okres 9-15.05.2016.
21.05.16, 14:05
internet » informacje
PKS Polonus z nowym serwisem internetowym
Bezpłatny wybór i rezerwacja miejsca przy zakupie biletów online na podróż we wszystkich kierunkach, zmiana terminu wyjazdu do jednej godziny przed opłaconym już kursem - to tylko część z udogodnień wprowadzonych przez PKS Polonus w nowym serwisie internetowym firmy pkspolonus.pl.
21.05.16, 12:05
internet » informacje
Powstał nowy portal uchodzcy.info
Portal uchodźcy.info ma być największym polskojęzycznym źródłem rzetelnej wiedzy związanej z tematyką uchodźczą, obecnym kryzysem migracyjnym oraz możliwymi formami pomocy uchodźcom.
21.05.16, 11:05
internet » informacje
BlowStar. Nowy program w ofercie player.pl
Filip Chajzer, Mateusz Gessler, Tomasz Oświeciński wystąpią w nowej produkcji własnej player.pl "BlowStar". W programie gameingowym goście podejmą wyzwanie jednego z najpopularniejszych youtuberów w Polsce – Blowka, z którym zagrają w gry video. 
20.05.16, 19:05
internet » informacje
Allegro uruchamia kanały tematyczne
Na You Tube udostępniono premierowe odcinki nowych kanałów tematycznych Allegro Technologia i Allegro Wnętrza. To kolejne miejsce, w którym Allegro wchodzi w interakcje ze swoimi użytkownikami i doradza nie tylko w kwestiach zakupowych.
19.05.16, 09:05
internet » badania rynku
Serwis VOD Telewizji Polskiej coraz popularniejszy
Serwisy VOD Telewizji Polskiej wyprzedziły Cyfrowy Polsat i zajmują trzecią pozycję wśród polskich bezpłatnych serwisów wideo na żądanie pod względem liczby realnych użytkowników. Serwisy są też liderem na urządzeniach mobilnych. 
17.05.16, 21:05
internet » informacje
Startuje III seria programu Lustro Pauliny Młynarskiej w Onet.pl
18 maja br. w Onet.pl zostanie udostępniony pierwszy z ośmiu odcinków III serii programu „Lustro” Pauliny Młynarskiej. Po raz pierwszy w programie zagoszczą również mężczyźni, m.in. Robert Kupisz i Krzysztof Stelmaszczyk.
16.05.16, 08:05
internet » informacje
Dobry I kwartał Wirtualnej Polski
Rok od debiutu Wirtualnej Polski na Giełdzie Papierów Wartościowych, wartość akcji spółki wzrosła o ponad 37 proc. (7.05.2015 – 6.05.2016). 
15.05.16, 16:05
internet » informacje
Wirtualna Polska z programem dla nadawców masowej korespondencji
Wirtualna Polska wprowadza kolejne – po Segregatorze – narzędzie służące ochronie użytkowników przed masową korespondencją. W ramach realizowanego przez siebie programu Nadawca Premium zacieśnia współpracę z nadawcami.
15.05.16, 15:05
internet » informacje
Leonardo-energy.pl. Nowy portal branży elektroenergetycznej
Europejski Instytut Miedzi uruchomił leonardo-energy.pl - nowy portal edukacyjno-informacyjny z branży elektroenergetycznej, będący częścią międzynarodowego projektu.
Nasze usługi
Transmisje video: http://nadaje.com/live/
Serwery shoutcast: http://nadaje.com/radio-hosting/
Panel radiowy: http://nadaje.com/myradio/
Subskrybuj RSS działu internet: rss
Konkursy
do 15.07.16

Pula nagród konkursu to aż 100 książek!

do 27.06.16

Do zdobycia jeden egzemplarz książki.

do 26.06.16

Do zdobycia jeden egzemplarz książki.

Kalendarium
Dziś jest 27 maja 2016
Polecamy
Konferencje

19-21 października 2016 r., Warszawa.

Zapraszamy do współpracy. Cena dodania do katologu od 99 PLN netto.