23.01.14, 09:54

Michał Suchoń: netvi jest konkurencją dla tradycyjnych platform

Michał Suchoń
Fot.: archiwum rozmówcy

Rozmowa z Michałem Suchoniem, Prezesem netvi. Na rynku jest już obecna netvi. Czym netvi różni się od innych telewizji internetowych? Czy netvi.tv stanowi konkurencję dla tradycyjnych platform cyfrowych i kablówek?

Kuba Wajdzik: Na rynku jest już obecna netvi. Czym netvi różni się od innych telewizji internetowych? 
Michał Suchoń: W wielkim skrócie jesteśmy internetowym operatorem telekomunikacyjnym. Dzięki netvi programy telewizyjne można oglądać z dowolnego miejsca za pomocą urządzeń mobilnych, telewizorów, a nawet lodówek. Jest to usługa w zupełności legalna i z kanałami, które można oglądać bezpłatnie, co wyróżnia nas spośród innych telewizji internetowych. Obecnie na naszym rynku nie ma podobnych projektów, które nie pobierałyby dodatkowych opłat. Ponadto netvi cechuje się dobrą jakością obrazu, dzięki czemu możemy oglądać filmy bez zakłóceń oraz bez zacinania się.

KW: Zmienia się sposób oglądania TV na świecie. A jak jest w Polsce? 
MS: Zmiany nie omijają także Polski. Ludzie mają coraz większe oczekiwania od otaczającego ich świata, cenią sobie wygodę i komfort, a telewizja mobilna pozwala zaspokajać wszystkie te wymagania. Kto nie chciałby oglądać telewizji czekając na wizytę u lekarza czy siedząc na fotelu fryzjerskim? Pamiętajmy też, że netvi można będzie już niedługo oglądać na SmartTV. Zainteresowanie naszą usługą nieustannie rośnie.

KW: Czy netvi.tv stanowi konkurencję dla tradycyjnych platform cyfrowych i kablówek?
MS: Oczywiście, netvi jest konkurencją dla tradycyjnych platform. Telewizja mobilna z czasem będzie się rozpowszechniać i mamy nadzieję, że w niedalekiej przyszłości większość Polaków będzie korzystać z naszych usług. Będziemy się stale rozwijać i pozyskiwać nowe kanały, aby zaspokoić potrzeby naszych widzów. Dla nas najważniejsza jest wygoda użytkownika, dlatego np. nie mamy długotrwałych umów. Zdajemy sobie sprawę z faktu, że telefon czy tablet nie zastąpią tradycyjnego telewizora, ale SmartTV już tak .

KW: Czy łatwo jest przekonać nadawców do pojawiani a się w netvi.tv? 
MS: Nadawcy potrzebują dobrych argumentów, które zachęcą ich do pojawienia się w naszej ofercie programowej. Zależy im na widzach, których my możemy im dać. Naszą usługę trzeba jednak dobrze przedstawić, aby wszystko było należycie zrozumiane i odebrane. Jesteśmy w zupełności legalni, a więc musimy postępować zgodnie z prawem, tak więc regulacje prawne są jak najbardziej potrzebne, zwłaszcza w zakresie praw autorskich.

KW: Wielu usługodawców sygnału streamingowego bądź oferty VOD wątpi, żeby w najbliższym czasie na bezpłatnym udostępnianiu materiałów i kanałów w sieci dało się zarobić. Zgadza się Pan z takimi opiniami?
MS: Nie mogę powiedzieć, żebym się zgadzał z taką opinią. Pozyskiwanie pieniędzy z bezpłatnego udostępniania materiałów i kanałów jak najbardziej jest możliwe, jednak wymaga odpowiedniego pomysłu na model biznesowy i jego zrealizowania. Pracujemy wytrwale nad zbudowaniem całkowicie nowego modelu biznesowego.

KW: Czy możemy już obwieścić śmierć klasycznej TV? 
MS: Śmierć klasycznej telewizji nie nastąpiła i nie nastąpi nigdy. Telewizory zawsze będą w naszych domach i sądzę, że nic tego nie zmieni. Nadawcy jednak muszą cały czas modyfikować swoją ofertę, dopasowywać ją do potrzeb i wymagań odbiorców, co nie jest takie łatwe. Ludzie mają coraz większe oczekiwania, które z biegiem czasu będą rosnąć, a zadaniem nadawców jest za nimi nadążać, a nawet je wyprzedzać.  

KW: Dziękuję za rozmowę.

Michał Suchoń
W ciągu ostatnich 12 lat zrealizował wiele innowacyjnych projektów zarówno z branży IT jak i elektronicznej. W 1996 roku był założycielem jednej z pierwszych amatorskich sieci komputerowych w Polsce z dostępem do Internetu oraz stowarzyszenia wspierającego podobne inicjatywy. Założyciel i prezes 4vod sp. z o.o. Pasjonat nowych technologii z pogranicza mediów i telekomunikacji.

Komentarze

Subskrybuj RSS: rss
Oferty pracy

SOCIAL MEDIA ACCOUNT EXECUTIVE

BEST PR | Warszawa

Przejdź do oferty
Konkursy
do 28.02.18

Do zdobycia 100 i 4 nagrody.

do 18.02.18

Do zdobycia jeden egzemplarz książki.

do 17.02.18

Do zdobycia jeden egzemplarz książki.

Polecamy
Konferencje

Zapraszamy do współpracy. Cena dodania do katologu od 99 PLN netto.

Http://www.Autodoc.PL