12.01.14, 00:01

Cartoon Network uruchamia Kreator postaci – Pora na przygodę!

Kreator Postaci Pora na Przygodę
Fot.: Cartoon Network

Cartoon Network uruchomił aplikację internetową „Kreator postaci – Pora na przygodę!” pozwalającą dzieciom na kreatywną zabawę z popularnymi bohaterami serialu „Pora na przygodę”, który w 2013 roku zdobył dziecięcą nagrodę BAFTA.

„Kreator postaci – Pora na przygodę!” to darmowa aplikacja dostępna dla wszystkich użytkowników strony CartoonNetwork.pl. W tej interaktywnej i barwnej grze dzieci mogą tworzyć zupełnie nowych bohaterów, królewny i mieszkańców magicznej Krainy Ooo dobierać do siebie między innymi takie elementy jak: sylwetka, kolor włosów, akcesoria, specjalne moce, itp. Po stworzeniu postaci, dzieci mogą nadać jej imię i przesłać do galerii online Cartoon Network. Aplikacja pozwala na dzielenie się stworzonymi bohaterami z przyjaciółmi, ocenianie postaci umieszczonych w galerii oraz pobieranie ich na komputer jako tapety.

To nie pierwsza interaktywna aplikacja online udostępniona na stronie CartoonNetwork.pl. Stacja regularnie wzbogaca swoją stronę o nowe treści tego rodzaju. W połowie listopada 2013 r. kanał uruchomił „Zmiksuj gifa” – narzędzie online pozwalające dzieciom puścić wodze fantazji i mieszać ze sobą kultowe postaci z seriali Cartoon Network, dodawać do nich tła oraz teksty, a następnie zamieniać je w animowane gify, którymi można dzielić się ze znajomymi. W ciągu miesiąca od uruchomienia aplikacji polscy użytkownicy strony stworzyli ponad 6 tysięcy gifów. W 2012 roku Cartoon Network uruchomiło „Kreator postaci – Niesamowity świat Gumballa", który również cieszy się ogromną popularnością wśród dzieci. Od startu aplikacji do tej pory w Polsce stworzono 175 961 postaci. 

Pierwsze dwie gry, w których dzieci mogły kreować własnych bohaterów pojawiły się na CartoonNetwork.pl w 2009 roku. Wówczas umożliwiły one tworzenie własnych gier platformowych z uniwersum Ben 10 w „Ben 10: Obca Potęga – Kreator gier” oraz własnych obcych w „Ben 10 Kreator Kosmitów”. Obie gry regularnie pojawiają się na liście 10 najpopularniejszych gier dostępnych na CN.pl

Serial „Pora na przygodę” opowiada historię najlepszych przyjaciół – Jake’a, mądrego, starego psa o wielkim sercu i Finna, chłopca, który ponad wszystko chce zostać bohaterem. Razem poszukują przygód w kolorowej Krainie Ooo pełnej królewien i misji do wypełnienia. Serial emitowany jest na antenie Cartoon Network od poniedziałku do piątku o 19:50 i 20:05. Premierę nowych odcinków zaplanowano na wiosnę 2014 r.

Komentarze

Powiązane

06.07.15, 20:07
telewizja » informacje
Sport w TVP – obrazki z wystawy. Sukces publicystyki TVP Sport
Film Zbigniewa Rytela z TVP Sport „Sport w TVP – obrazki z wystawy” został zakwalifikowany do konkursu głównego finałowego festiwalu Międzynarodowej Federacji Filmów i Telewizyjnych Programów Sportowych (FICTS), który w tym roku odbędzie się w Kazaniu.
06.07.15, 19:07
telewizja » informacje
Nowa wersja aplikacji Toonix
W lipcu br., wszyscy miłośnicy Cartoon Network będą mogli puścić wodze fantazji bawiąc się z ulubionymi postaciami z kultowych seriali Cartoon Network, dzięki uaktualnionej aplikacji mobilnej Toonix.
06.07.15, 18:07
telewizja » informacje
FOX Play także na urządzenia mobile
Usługa FOX Play po raz pierwszy uruchomiona w Polsce w połowie czerwca br. przez Vectrę, udostępniona została również na urządzenia mobilne.
06.07.15, 18:07
telewizja » badania rynku
Kino Polska Muzyka podwaja udział w rynku
Telewizja Kino Polska Muzyka w czerwcu br. dwukrotnie zwiększyła udział w runku telewizyjnym. Stacja dłużej zatrzymała też przed telewizorami swoich widzów (dane: NAM).
06.07.15, 15:07
telewizja » informacje
Pierwszy taki TdF na antenie Eurosportu
Rozpoczynający się w sobotę największy kolarski wyścig na świecie Tour de France (TdF) będzie wyjątkowym wydarzeniem dla transmitującego go od wielu lat Eurosportu
06.07.15, 12:07
telewizja » seriale
Pakt. Trwa produkcja nowego serialu HBO
Marta Nieradkiewicz, Anna Radwan, Alicja Dąbrowska i Witold Dębicki wystąpią w nowym serialu produkcji HBO – „PAKT”. Premiera serialu zaplanowana jest na jesień tego roku.
03.07.15, 23:07
telewizja » informacje
Nowy projekt Eurosportu z okazji TdF
Wraz z rozpoczynającym się wyścigiem Tour de France (TdF), Eurosport uruchamia swój nowy projekt pod nazwą Eurosport Tour.
03.07.15, 22:07
telewizja » ludzie
Daniel Libeskind dla CNN Style
W lipcu br. redakcję CNN Style poprowadzi gościnnie słynny polsko-amerykański architekt Daniel Libeskind, który w swojej karierze zaprojektował wiele kultowych budynków, a jego prace można było obejrzeć w największych muzeach i galeriach świata.
03.07.15, 20:07
telewizja » informacje
Rekordowe wyniki FOKUS TV
W czerwcu br. FOKUS TV odnotował najwyższy od początku nadawania udział w rynku, który wyniósł 0,8% (SHR) w grupie 16-49. To wzrost o 63%  w stosunku do roku ubiegłego.
02.07.15, 23:07
telewizja » informacje
Twój sprytny mózg. Nowa seria Planete+
Efekt Stroopa, trójkąt Penrose’a, siatka Hermana - to nie pojęcia matematyki stosowanej, a nazwy złudzeń optycznych, dzięki którym można oszukać mózg. W lipcu Planete+, autorski kanał platformy nc+, zaprasza widzów do świata iluzji. 
Nasze usługi
Transmisje video: http://video.nadaje.com
Serwery shoutcast: http://serwery.nadaje.com
Panel radiowy: http://serwery.nadaje.com/services/panel/
Subskrybuj RSS działu telewizja: rss
Konkursy
do 07.08.15

Do zdobycia jeden egzemplarz książki.

do 06.08.15

Do zdobycia jeden egzemplarz książki.

do 05.08.15

Do wygrania jeden egzemplarz książki.

Kalendarium
Dziś jest 7 lipca 2015
Polecamy
Konferencje

Zapraszamy do współpracy. Cena dodania do katologu od 99 PLN netto.

Nowe kategorie i zmiany w Jury to główne zmiany w jubileuszowej edycji Konkursu Biuletynów Firmowych, która wystartowała 19 maja 2015 r.