17.02.14, 10:02

Katarzyna Daniel i Patrycja Drożdż: Radio nigdy nie straci magii

Katarzyna Daniel i Patrycja Dróżdż
Fot.: Radio RDN

Rozmowa z Katarzyną Daniel i Patrycją Drożdż z Radia RDN, pomysłodawczyniami nakręcenia klipu promocyjnego stacji do piosenki „Happy” Pharrella Williamsa.

Kuba Wajdzik: Skąd pomysł nakręcenia klipu promocyjnego Radia do piosenki Williamsa? 
Katarzyna Daniel: Jak wiadomo utwór „Happy” Pharrella Williamsa na całym świecie wywołuje pospolite ruszenie. Wiele miast kręci własne teledyski do tej piosenki, angażując zarówno dzieci jak i seniorów. Aktorzy - amatorzy świetnie się bawią, a odbiorca, widząc tyle uśmiechniętych twarzy, sam ma ochotę wskoczyć w monitor i przyłączyć się do akcji. 
Patrycja Drożdż: Poza tym sama piosenka jest niesamowita. Przekazuje mnóstwo pozytywnej energii, a po kilku pierwszych dźwiękach nogi same zaczynają tańczyć. Warto spojrzeć na tekst. Przekaz jest jednoznaczny: „Nie przejmuj się niczym, po prostu bądź szczęśliwy i nie daj się zdołować światu”. „Happy” bardzo przypomina nam „Don't Worry Be Happy” Bobby’ego McFerrin’a. W skrócie - inspiracją była idea niesienia szczęścia!

KW: Jaka była myśl przewodnia nakręcenia teledysku? 
Patrycja Drożdż: Jak już wcześniej wspomniałam, najważniejsze było przelanie na odbiorcę chociaż odrobiny radości. Chciałyśmy pokazać, z jak bardzo pozytywnych osób składa się ekipa radia RDN. Na co dzień, słuchając nas czy to w samochodzie, w biurze, czy w domu można sobie nie zdawać sprawy, kto za tym wszystkim stoi. Oglądając „RDN Małopolska is also Happy” można zobaczyć postaci, które zazwyczaj tylko słyszymy. 
Katarzyna Daniel: Nasz teledysk przybrał również nieco inną formę niż klipy kręcone przez miasta. Nie jest to przypadkowa sekwencja scen. Naszym zamiarem było przygotowanie nietypowego przewodnika po siedzibie radia. Kamera stała się naszym gościem, któremu pragniemy pokazać niemal każde z pomieszczeń gdzie pracujemy. Mam nadzieję, że to się udało, a anonimowy gość, bawi się dobrze razem z nami. 

KW: Nakręcenie teledysku w radiu to nie lada wyzwanie... 
Katarzyna Daniel: Zaangażowałyśmy mnóstwo osób: reporterów, wydawców, osoby, które tworzą własne programy na antenie, realizatorów, pracowników działu reklamy oraz oczywiście dyrekcję. Wszyscy byli chętni do działania i chwalili sobie dobrą zabawę. Każdy mógł się otworzyć i bawić jak tylko miał ochotę. Do wspólnej zabawy włączyły się Siostry Nazaretanki, które często goszczą w naszym radiu oraz Panie z Koła Gospodyń w Woli Rzędzińskiej, które dbają o oprawę muzyczną  tradycyjnych uroczystości. Na klipie zobaczyć można również wolontariuszy z tarnowskich gimnazjów, w tym Mateusza Węgrzyna - „Wolontariusza Roku 2013”. 
Patrycja Drożdż: Taka różnorodność osób miała pokazać kim są nasi słuchacze i jak bardzo jesteśmy otwarci. Współpracujemy z wieloma grupami, instytucjami i stowarzyszeniami tworząc nasze programy. Wspólnie z Kasią przygotowałyśmy scenariusz teledysku. Największym wyzwaniem było płynne przechodzenie z miejsca do miejsca, bo jak tu pokazać trzy poziomy budynku w cztery minuty? Myślę jednak, że się udało. Bardzo dobrze układała nam się współpraca z Dariuszem Zaródem – kamerzystą z głową pełną pomysłów. 

KW: Patrząc na teledysk, widać, że ekipa RDN i przyjaciół dobrze się bawiła. Czy tak było w rzeczywistości? 
Patrycja Drożdż: W rzeczywistości było jeszcze lepiej! Wreszcie mogliśmy trochę nabałaganić w naszym miejscu pracy i obrzucić papierami kierownika ;) 
Katarzyna Daniel: Jesteśmy zgraną ekipą, dlatego cała akcja wyszła bardzo spontanicznie i wesoło. Chętnie bym to powtórzyła! 

KW: Teledysk ukazuje radio od kuchni. Nie boją się Panie, że troszkę radio straci na magii dla słuchaczy?
Patrycja Drożdż: Radio nigdy nie straci magii, bo jego tajemniczość kryje się w dźwiękach i wyobraźni. To, że słuchacze zobaczą dziennikarzy, tylko urozmaici odbiór audycji. Wreszcie do konkretnego głosu będzie można przyporządkować wysokiego szatyna, czy uśmiechniętą brunetkę. Słuchacze zobaczą, gdzie pracujemy i ile osób, pomieszczeń oraz sprzętu codziennie tworzy interesujące audycje i rzetelne wiadomości. 
Katarzyna Daniel: Nasza rozgłośnia jest bardzo otwarta na odbiorców. Często organizujemy dni otwarte, podczas których pokazujemy naszą pracę od kuchni. Odwiedzają nas też uczniowie oraz tarnowskie przedszkolaki. Dla nas kontakt ze słuchaczami jest bardzo ważny, to przecież dla nich działamy. A dzięki „RDN is also HAPPY” możemy pokazać się tym, którzy nie mieli jeszcze okazji nas bliżej poznać. 

KW: Dziękuję za rozmowę. 

Komentarze

Powiązane

16.11.17, 09:11
radio » informacje
Nagrody w dziedzinie reportażu i dokumentu radiowego wręczone
15 listopada br. w Studiu Koncertowym Polskiego Radia im. Władysława Szpilmana odbyło się uroczyste ogłoszenie wyników konkursów w dziedzinie reportażu i dokumentu radiowego – o Grand Prix Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji oraz Konkursu Stypendialnego im. Jacka Stwory. 
15.11.17, 20:11
radio » informacje
Kapituły Nagrody Radia ZET: dziennikarz ujawniając informacje poufne nie powinien być z tego tytułu ścigany karnie
Kapituła Nagrody Radia ZET im. Andrzeja Woyciechowskiego w specjalnym stanowisku przypomniała, że dziennikarz ujawniając informacje poufne, często niewygodne dla decydentów, działa w interesie publicznym i nie powinien być z tego tytułu ścigany karnie. 
15.11.17, 18:11
radio » informacje
Wojciech Bojanowski laureatem Nagrody Radia ZET im. A. Woyciechowskiego 2017
Wojciech Bojanowski został tegorocznym laureatem prestiżowej dziennikarskiej Nagrody Radia ZET im. Andrzeja Woyciechowskiego. Wyróżnienia honorowe przyznano Michałowi Kołodziejczykowi (WP SportoweFakty) oraz Adamowi Wajrakowi („Gazeta Wyborcza”).
15.11.17, 12:11
radio » informacje
Mirosław Korkosz nie żyje
Zmarł Mirosław Korkosz, założyciel prywatnego łódzkiego Radia Classic.
14.11.17, 15:11
radio » informacje
Zaraz nie wracam. Artur Orzech odchodzi z Trójki
Lista dziennikarzy, którzy odchodzą z Trójki, rośnie w lawinowym tempie. Tym razem ze słuchaczami Trójki żegna się Artur Orzech.
14.11.17, 11:11
radio » informacje
Marcin Pośpiech nowym prowadzącym Zapraszamy do Trójki
13 listopada br. w roli prowadzącego popołudniowe wydanie „Zapraszamy do Trójki” zadebiutował Marcin Pośpiech. Zastąpił w tej roli Roberta Kanteraita, który odszedł ze stacji.
12.11.17, 20:11
radio » informacje
Mateusz Ziółko na Scenie Debiutów Polskiego Radia Koszalin
Polskie Radio Koszalin ponownie uruchamia Scenę Debiutów. Na pierwszym po wakacjach koncercie z tego cyklu wystąpi Mateusz Ziółko-piosenkarz, pianista, autor muzyki i tekstów piosenek.
11.11.17, 12:11
radio » informacje
MIędzy nami. Utwory Jacka Kaczmarskiego w Studiu Piosenki Teatru Polskiego Radia
Studio Piosenki Teatru Polskiego Radia organizuje kolejny koncert. W sobotę 11 listopada br., czyli w dniu Święta Niepodległości, w Studiu im. Władysława Szpilmana wystąpią młodzi wokaliści i śpiewający aktorzy, którzy zaprezentują najważniejsze kompozycje z repertuaru Jacka Kaczmarskiego. 
10.11.17, 15:11
radio » badania rynku
Sieci radiowe: Eska z dużym wzrostem, RMF MAXXX w górę
Eska znacząco powiększyła swój udział w rynku i tym samym umocniła pozycję lidera wśród sieci radiowych – wynika z najnowszego badania Radio Track zrealizowanego przez MillwardBrown SMG/KRC obejmującego okres od 1 sierpnia 2017 r. do 31 października 2017 r. (sieci radiowe).
10.11.17, 14:11
radio » badania rynku
RMF FM w górę, Jedynka i Trójka w dół
Radio RMF FM umocniło pozycję lidera – wynika z najnowszego badania Radio Track zrealizowanego przez MillwardBrown SMG/KRC obejmującego okres od 1 sierpnia 2017 r. do 31 października 2017 r. (stacje ogólnopolskie i ponadregionalne).
Nasze usługi
Transmisje video: http://nadaje.com/live/
Serwery shoutcast: http://nadaje.com/radio-hosting/
Panel radiowy: http://nadaje.com/myradio/
Subskrybuj RSS działu radio: rss
Konkursy
do 17.12.17

Do zdobycia jeden egzemplarz gry.

do 16.12.17

Do zdobycia jeden egzemplarz książki.

Kalendarium
Dziś jest 21 listopada 2017
Polecamy
Konferencje

Zapraszamy do współpracy. Cena dodania do katologu od 99 PLN netto.

Http://www.Autodoc.PL