17.02.14, 10:17

Katarzyna Daniel i Patrycja Drożdż: Radio nigdy nie straci magii

Katarzyna Daniel i Patrycja Dróżdż
Fot.: Radio RDN

Rozmowa z Katarzyną Daniel i Patrycją Drożdż z Radia RDN, pomysłodawczyniami nakręcenia klipu promocyjnego stacji do piosenki „Happy” Pharrella Williamsa.

Kuba Wajdzik: Skąd pomysł nakręcenia klipu promocyjnego Radia do piosenki Williamsa? 
Katarzyna Daniel: Jak wiadomo utwór „Happy” Pharrella Williamsa na całym świecie wywołuje pospolite ruszenie. Wiele miast kręci własne teledyski do tej piosenki, angażując zarówno dzieci jak i seniorów. Aktorzy - amatorzy świetnie się bawią, a odbiorca, widząc tyle uśmiechniętych twarzy, sam ma ochotę wskoczyć w monitor i przyłączyć się do akcji. 
Patrycja Drożdż: Poza tym sama piosenka jest niesamowita. Przekazuje mnóstwo pozytywnej energii, a po kilku pierwszych dźwiękach nogi same zaczynają tańczyć. Warto spojrzeć na tekst. Przekaz jest jednoznaczny: „Nie przejmuj się niczym, po prostu bądź szczęśliwy i nie daj się zdołować światu”. „Happy” bardzo przypomina nam „Don't Worry Be Happy” Bobby’ego McFerrin’a. W skrócie - inspiracją była idea niesienia szczęścia!

KW: Jaka była myśl przewodnia nakręcenia teledysku? 
Patrycja Drożdż: Jak już wcześniej wspomniałam, najważniejsze było przelanie na odbiorcę chociaż odrobiny radości. Chciałyśmy pokazać, z jak bardzo pozytywnych osób składa się ekipa radia RDN. Na co dzień, słuchając nas czy to w samochodzie, w biurze, czy w domu można sobie nie zdawać sprawy, kto za tym wszystkim stoi. Oglądając „RDN Małopolska is also Happy” można zobaczyć postaci, które zazwyczaj tylko słyszymy. 
Katarzyna Daniel: Nasz teledysk przybrał również nieco inną formę niż klipy kręcone przez miasta. Nie jest to przypadkowa sekwencja scen. Naszym zamiarem było przygotowanie nietypowego przewodnika po siedzibie radia. Kamera stała się naszym gościem, któremu pragniemy pokazać niemal każde z pomieszczeń gdzie pracujemy. Mam nadzieję, że to się udało, a anonimowy gość, bawi się dobrze razem z nami. 

KW: Nakręcenie teledysku w radiu to nie lada wyzwanie... 
Katarzyna Daniel: Zaangażowałyśmy mnóstwo osób: reporterów, wydawców, osoby, które tworzą własne programy na antenie, realizatorów, pracowników działu reklamy oraz oczywiście dyrekcję. Wszyscy byli chętni do działania i chwalili sobie dobrą zabawę. Każdy mógł się otworzyć i bawić jak tylko miał ochotę. Do wspólnej zabawy włączyły się Siostry Nazaretanki, które często goszczą w naszym radiu oraz Panie z Koła Gospodyń w Woli Rzędzińskiej, które dbają o oprawę muzyczną  tradycyjnych uroczystości. Na klipie zobaczyć można również wolontariuszy z tarnowskich gimnazjów, w tym Mateusza Węgrzyna - „Wolontariusza Roku 2013”. 
Patrycja Drożdż: Taka różnorodność osób miała pokazać kim są nasi słuchacze i jak bardzo jesteśmy otwarci. Współpracujemy z wieloma grupami, instytucjami i stowarzyszeniami tworząc nasze programy. Wspólnie z Kasią przygotowałyśmy scenariusz teledysku. Największym wyzwaniem było płynne przechodzenie z miejsca do miejsca, bo jak tu pokazać trzy poziomy budynku w cztery minuty? Myślę jednak, że się udało. Bardzo dobrze układała nam się współpraca z Dariuszem Zaródem – kamerzystą z głową pełną pomysłów. 

KW: Patrząc na teledysk, widać, że ekipa RDN i przyjaciół dobrze się bawiła. Czy tak było w rzeczywistości? 
Patrycja Drożdż: W rzeczywistości było jeszcze lepiej! Wreszcie mogliśmy trochę nabałaganić w naszym miejscu pracy i obrzucić papierami kierownika ;) 
Katarzyna Daniel: Jesteśmy zgraną ekipą, dlatego cała akcja wyszła bardzo spontanicznie i wesoło. Chętnie bym to powtórzyła! 

KW: Teledysk ukazuje radio od kuchni. Nie boją się Panie, że troszkę radio straci na magii dla słuchaczy?
Patrycja Drożdż: Radio nigdy nie straci magii, bo jego tajemniczość kryje się w dźwiękach i wyobraźni. To, że słuchacze zobaczą dziennikarzy, tylko urozmaici odbiór audycji. Wreszcie do konkretnego głosu będzie można przyporządkować wysokiego szatyna, czy uśmiechniętą brunetkę. Słuchacze zobaczą, gdzie pracujemy i ile osób, pomieszczeń oraz sprzętu codziennie tworzy interesujące audycje i rzetelne wiadomości. 
Katarzyna Daniel: Nasza rozgłośnia jest bardzo otwarta na odbiorców. Często organizujemy dni otwarte, podczas których pokazujemy naszą pracę od kuchni. Odwiedzają nas też uczniowie oraz tarnowskie przedszkolaki. Dla nas kontakt ze słuchaczami jest bardzo ważny, to przecież dla nich działamy. A dzięki „RDN is also HAPPY” możemy pokazać się tym, którzy nie mieli jeszcze okazji nas bliżej poznać. 

KW: Dziękuję za rozmowę. 

Komentarze

Powiązane

14.02.18, 14:00
| radio » badania rynku
Sieci radiowe: Eska i RMF MAXXX z największym wzrostem
Radio Eska pozostaje liderem wśród sieci radiowych – wynika z najnowszego badania Radio Track zrealizowanego przez MillwardBrown SMG/KRC obejmującego okres od 1 listopada 2017 r. do 31 stycznia 2018 r. (sieci radiowe).
14.02.18, 12:00
| radio » informacje
Festiwal Trójka Górom 2018 ponownie w Szklarskiej Porębie
Koncerty, spotkania i rozmowy z gwiazdami sportu, literatury i ekranu, filmy, warsztaty dla dzieci i dorosłych oraz dyskoteki i kabarety, a wreszcie audycje na żywo – tak zapowiada się kolejna edycja Festiwalu Trójka Górom w Szklarskiej Porębie. 
13.02.18, 14:00
| radio » badania rynku
RMF FM absolutnym liderem. Duży spadek Trójki i Jedynki
Radio RMF FM umacnia się na pozycji lidera. Trójka notuje największy spadek – wynika z najnowszego badania Radio Track zrealizowanego przez MillwardBrown SMG/KRC obejmującego okres od 1 listopada 2017 r. do 31 stycznia 2018 r. (stacje ogólnopolskie i ponadregionalne).
13.02.18, 13:00
| radio » informacje
Finał Festiwalu Opera Rara na antenie Dwójki
We wtorek, 13 lutego br., Program 2 Polskiego Radia będzie transmitować koncert zamknięcia Festiwalu Opera Rara w Krakowie. 
12.02.18, 21:00
| radio » informacje
Światowy Dzień Radia w Polskim Radiu
13 lutego br., w siódmy Światowy Dzień Radia, publiczny nadawca przygotował specjalne audycje i programy podkreślające szczególną rolę radia jako środka komunikacji na całym świecie.
12.02.18, 11:00
| radio » informacje | internet » informacje
Weszło FM z audycją z wulgaryzmami. Krzysztof Stanowski nie przebiera w słowach na Twitterze
9 lutego br. w Internecie zadebiutowało nowe radio sportowe Weszło FM, którego założycielem jest Krzysztof Stanowski. Już z soboty na niedzielę słuchacze mogli wysłuchać kontrowersyjnej audycji z wulgaryzmami.
12.02.18, 10:00
| radio » informacje
Trzy Po Trzy w Trójce. Nowy satyryczny cykl Mariusza Cieślika z udziałem satyryków i standuperów
Trójka rozpoczyna emisję nowego cyklu satyrycznego „Trzy Po trzy”. Jego autorem i gospodarzem będzie Mariusz Cieślik –wicedyrektor Programu 3 Polskiego Radia. Audycja „Trzy po trzy” na antenie codziennie o godz. 18.10. 
12.02.18, 08:00
| radio » informacje
Melosłownik Bryndala. Rafał Bryndal w ekipie Meloradia
Rafał Bryndal dołączył do zespołu Meloradia. W swoim nowym programie będzie opowiadał o dynamicznie zmieniającej się rzeczywistości oraz języku, który za tą zmianą próbuje nadążyć. 
11.02.18, 12:00
| radio » informacje
Anita Lipnicka zagra w Radiu Koszalin
12 lutego br., o godzinie 18.00 w Studiu Nagraniowo - Koncertowym im. Czesława Niemena Polskiego Radia Koszalin wystąpi Anita Lipnicka & The Hats.
10.02.18, 18:00
| radio » informacje | kultura » muzyka
Nic dwa razy się nie zdarza. Utwory Łucji Prus w Studiu Piosenki Teatru Polskiego Radia
Studio Piosenki Teatru Polskiego Radia organizuje kolejny koncert. W niedzielę, 11 lutego br. w Studiu im. Władysława Szpilmana młode wokalistki i śpiewające aktorki wykonają najbardziej znane utwory z repertuaru Łucji Prus. 
Subskrybuj RSS działu radio: rss
Oferty pracy

Aktualnie nie mamy ofert pracy.

Dodaj swoją ofertę
Konkursy
do 20.03.18

Do zdobycia jeden egzemplarz książki.

do 19.03.18

Do zdobycia jeden egzemplarz książki.

do 16.03.18

Do zdobycia jeden egzemplarz audiobooka.

Polecamy
Konferencje

Zapraszamy do współpracy. Cena dodania do katologu od 99 PLN netto.

Http://www.Autodoc.PL