26.02.17, 15:00

Hawe Telekom inwestuje w infrastrukturę światłowodową

Logo firmy
Fot.: materiały prasowe

Telekomunikacyjna spółka Hawe Telekom, która jest w trakcie postępowania sanacyjnego, inwestuje w infrastrukturę światłowodową 2,4 mln dolarów.

W Hawe Telekom postępowanie sanacyjne trwa od marca 2016 r. Jest to możliwe w wyniku wprowadzenia 1 stycznia 2016 r. nowego prawa restrukturyzacyjnego, które daje pierwszeństwo działaniom naprawczym przed likwidacją firmy. Spółka światłowodowa była jedną z pierwszych firm, które skorzystały z nowych przepisów. Zarządcą została kancelaria PMR Restrukturyzacje SA, która wraz z zarządem przygotowała plan restrukturyzacyjny spółki, zakładający zwiększenie przychodów i sfinalizowanie rozpoczętych inwestycji. W toku prowadzonego postępowania sanacyjnego Rada Wierzycieli Hawe Telekom sp. z o.o. w restrukturyzacji pozytywnie zaopiniowała plan restrukturyzacyjny spółki, dzięki czemu udało się ustabilizować sytuację finansową spółki. 

Kilka dni temu zarząd Hawe Telekom poinformował, że w ramach realizowanego planu restrukturyzacyjnego spółka zawarła umowę na uruchomienie nowego systemu transmisyjnego DWDM koncernu Huawei. Nowy system obejmie całą Polskę, a w urządzenia transmisyjne zostanie wyposażonych 66 punktów dostępowych na 4 tys. km sieci. To zwiększy jej przepustowość i pozwoli rozszerzyć ofertę dla obecnych klientów, a także pozyskiwać nowych.

Pod koniec stycznia 2017 r. zarząd spółki złożył w sądzie nowe propozycje układowe, które przewidują spłacenie 100 proc. wierzytelności z kwoty głównej, a wierzycielom do kwoty 10 tys. zł zapewniają spłatę wierzytelności w całości w formie pieniężnej. Czy nowa propozycja układowa zostanie przyjęta? Wszystko zależy od głównego wierzyciela, Agencji Rozwoju Przemysłu, która należy do skarbu państwa. Z komunikatu przesłanego przez ARP mediom wynika, że agencja dąży do sprzedaży spółki. Zdaniem agencji tylko sprzedaż przedsiębiorstwa zapewni wierzycielom odzyskanie pieniędzy.

Komentarze

Powiązane

31.01.18, 12:12
| biznes i technologie » informacje
ANIKo. ALDI wprowadza nowy koncept w Polsce
Firma ALDI wprowadza nowy koncept wizualny o nazwie ANIKo, który ma pomóc klientom w bardziej intuicyjnych zakupach. Motywem przewodnim formatu ma być świeżość i prostota komunikacji. 
31.01.18, 08:00
| biznes i technologie » informacje | reklama & PR » wywiady
Alicja Jagodzińska: Kampania T-Mobile jest świetną promocją dla mojej firmy
Rozmowa z Alicją Jagodzińską, współwłaścicielka marki Legal Cakes o kampanii T-Mobile, sukcesie firmy i planach na 2018 rok.
28.01.18, 09:00
| biznes i technologie » informacje
Serwis iPKO umożliwia już rejestrację firmy w Centralnej Ewidencji i Informacji o Działalności Gospodarczej
Nowy wniosek dostępny w serwisie iPKO pozwala na jednoczesną rejestrację firmy w Centralnej Ewidencji i Informacji o Działalności Gospodarczej oraz otwarcie rachunku firmowego w PKO Banku Polskim. 
26.01.18, 08:00
| biznes i technologie » informacje
Nano Games opracowało prototyp symulatora szkoleniowego VR do obsługi naziemnej lotnisk
Nano Games opracowało prototyp symulatora szkoleniowego VR do obsługi naziemnej lotnisk. Nowatorski symulator krakowskiej spółki pomoże wyszkolić pracowników
24.01.18, 08:00
| biznes i technologie » informacje
Jan Kolański (Colian): Na sukces Made in Poland powinni pracować zarówno producenci, jak i władze
Rozmowa z Janem Kolańskim, Prezesem Zarządu Colian, m.in. o ostatniej akwizycji, planach na 2018 r. i polskich markach, które przeżywają renesans.
23.01.18, 18:00
| internet » informacje | biznes i technologie » informacje
Chatbot Wrocławia. Pierwszy w Polsce całodobowy punkt informacji turystycznej
We Wrocławiu działa chatbot - pierwszy w Polsce wirtualny, samorządowy doradca, który informuje zainteresowanych o turystycznych możliwościach stolicy Dolnego Śląska.
20.01.18, 17:00
| biznes i technologie » informacje
Komputronik Biznes partnerem Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza
Komputronik Biznes od 3 stycznia br. ma nowego partnera – Uniwersytet Adama Mickiewicza w Poznaniu. Wynikiem niedawno podpisanej umowy ma być stała współpraca – połączenie nauki i biznesu.
19.01.18, 22:00
| telewizja » informacje | biznes i technologie » sprzęt
Plus i Cyfrowy Polsat oferują nowy Zestaw Internetu Domowego 300
Wkrótce do oferty sieci Plus i Cyfrowego Polsatu trafi Zestaw Internetu Domowego 300. Jest to najnowsza generacja i kolejny etap rozwoju unikalnego na polskim rynku rozwiązania, które jest oferowane przez Grupę Cyfrowy Polsat od 2014 r.
17.01.18, 21:00
| biznes i technologie » informacje
Nowy salon Agata w Gorzowie Wielkopolskim zostanie otwarty w drugiej połowie 2018 r.
Salon meblowy Agata kontynuuje budowę nowego obiektu w Gorzowie Wielkopolskim. Planowane otwarcie salonu nastąpi w drugiej połowie 2018 r.
16.01.18, 21:00
| biznes i technologie » informacje
Kawiarnia Costa Coffee także w Pasażu Tesco w Krakowie
Pod koniec 2017 r., Costa Coffee otworzyła kolejną kawiarnię zlokalizowaną w Pasażach Tesco. Nowy punkt pojawił się w Centrum Handlowym przy ul. Kapelanka 54 w Krakowie.
Subskrybuj RSS działu biznes i technologie: rss
Oferty pracy

Aktualnie nie mamy ofert pracy.

Dodaj swoją ofertę
Konkursy
do 23.03.18

Do zdobycia jeden egzemplarz książki. 

do 22.03.18

Do zdobycia jeden egzemplarz książki.

do 21.03.18

Do zdobycia jeden egzemplarz gry planszowej.

Polecamy
Konferencje

Zapraszamy do współpracy. Cena dodania do katologu od 99 PLN netto.

Http://www.Autodoc.PL