23.03.17, 17:44

Bernadette McDonald: Alpejscy Wojownicy

Okładka książki "Alpejscy Wojownicy"
Fot.: materiały prasowe

Do zdobycia jeden egzemplarz książki Bernadette McDonald "Alpejscy Wojownicy".

Nie tylko Polacy zmienili wysokogórską wspinaczkę w narodowy sport i nie tylko oni z ucieczki na najwyższe szczyty Ziemi uczynili sposób na życie. Choć Słoweńcy przegapili klasyczną erę himalajskich podbojów i pierwsze wejścia na ośmiotysięczniki, nadrobili straty na monumentalnych ścianach i granicach.

W swojej najnowszej książce Bernadette McDonald, autorka bestsellerowej „Ucieczki na szczyt", przygląda się nie tylko losom kilku pokoleń himalaistów ze Słowenii - kraju, którego narodowym symbolem jest góra Triglav, ale i losom narodu, którego każdy członek musi na tę górę przynajmniej raz w życiu wejść. Bohaterowie „Alpejskich wojowników"- Aleš Kunaver, Viki Grošelj,Tomaž Humar i inni - docierali znacznie dalej, a ich wyczyny na zawsze zmieniły historię światowego himalaizmu.

„Bernadette McDonald ukazuje to tajemnicze pragnienie, które ciągnie wspinaczy ku otchłani, to kuszące królestwo przestrzeni i światła. Lektura jej książki pozwala mi zachować dumę z przynależności do tej ludzkiej wspólnoty nazywanej wspinaczami. Polecam tę książkę dla jej fenomenalnej wartości kronikarskiej oraz z uwagi na przedstawienie najbogatszej narodowej społeczności wspinaczkowej, jaka istniała w historii himalaizmu i ze względu na prezentację najpiękniejszych, najczystszych motywacji i aspiracji, jakie się wśród ludzi gór pojawiły” – powiedział o książce alpinista Wojtek Kurtyka.

Bernadette McDonald jest kanadyjską autorką książek dotyczących kultury wspinaczkowej, w tym wydanej w Polsce przez Wydawnictwo Agora „Ucieczki na szczyt”. W 2011 r. otrzymała prestiżową Nagrodę Boardmana i Taskera.

NA KONKURS ZAPRASZA WYDAWNICTWO AGORA.  

Konkurs został rozstrzygnięty

Nagrodzeni uczestnicy:
- Barbara Góralczyk

Komentarze

Subskrybuj RSS: rss
Oferty pracy

SOCIAL MEDIA ACCOUNT EXECUTIVE

BEST PR | Warszawa

Przejdź do oferty
Konkursy
do 28.02.18

Do zdobycia 100 i 4 nagrody.

do 19.02.18

Do zdobycia jeden egzemplarz książki.

do 18.02.18

Do zdobycia jeden egzemplarz książki.

Polecamy
Konferencje

Zapraszamy do współpracy. Cena dodania do katologu od 99 PLN netto.

Http://www.Autodoc.PL