02.10.17, 08:10

Radio eM Kielce przeniosło się do nowej siedziby

Radio eM Kielce nadaje swój program z nowej siedziby przy ulicy Sienkiewicza 2 w Kielcach. 

Tym samym Diecezjalne Radio eM opuściło dotychczasową siedzibę przy ul. Jana Pawła II 4, w której program tworzony był bez przerwy od 25 lat. „Mamy ogromny sentyment do starej już siedziby. Tam wszystko się zaczęło, chciałoby się powiedzieć. Teraz chcemy, aby adres Sienkiewicza 2 na stałe zapisał się w przestrzeni Kielc jako ważne miejsce budowania społeczności lokalnej, wartościowych spotkań, dyskusji, kultury i wsparcia dla potrzebujących pomocy” – powiedział dyrektor programowy radia Piotr Michalec.

Na pierwszym piętrze budynku przy Sienkiewicza 2 znajduje się m.in. studio emisyjne, z którego nadawany jest program na żywo wraz z przeszklonym VIP-roomem. To właśnie stąd nadawane są pasma programowe, rozmowy z gośćmi oraz serwisy informacyjne. Dzięki zastosowanym rozwiązaniom technicznym program powstaje w technologii cyfrowej w najwyższej jakości dźwięku. Centralne miejsce w studiu zajmuje zintegrowany stół emisyjny AXIA wraz z mikrofonami pozwalający na udział w audycji pięciu osób.

W nowej siedzibie znajduje się także nowoczesne studio produkcyjne, w którym nagrywane są audycje, słuchowiska, reklamy oraz debaty. „Dla mnie jest to duże przeżycie, bo po 25 latach przeprowadzamy się. Doskonale pamiętam, jak jeszcze w starej siedzibie zaczynaliśmy budowę studia i wyposażanie. W tej chwili jest zupełnie inny świat, wszystko się zmieniło, weszły technologie cyfrowe. Mam nadzieję, że to nowe miejsce nie tylko wpłynie na samą jakość dźwięku, ale i na jakość programu. Nowa siedziba daje nam szansę na zaistnienie w przestrzeni miejskiej. Odtąd jesteśmy w ścisłym centrum Kielc, przy słynnym kieleckim deptaku i chcemy to dobrze wykorzystać” – powiedział dyrektor naczelny Radia eM Kielce ks. Leszek Skorupa.

Przy Sienkiewicza 2 znajduje się także przestronny newsroom, w którym powstają materiały na antenę oraz na stronę internetową em.kielce.pl.

Radio eM Kielce, to diecezjalna rozgłośnia radiowa nadająca program o charakterze społeczno - religijnym od 1992 roku. Nadawanie rozpoczynała pod nazwą Radia „Jedność”. W latach 1999-2014 należała do sieci Plus. Od trzech lat działa pod nazwą Radia eM Kielce. Na antenie można usłyszeć ogólnopolskie i lokalne serwisy informacyjne, pasma publicystyczne oraz muzykę głównie w formacie oldies. Hasło programowe radia to „Twoje ulubione przeboje”.

Komentarze

Powiązane

13.12.17, 15:12
| radio » badania rynku
Sieci radiowe: Eska mocno w górę, słaby debiut Meloradia
Słuchalność Radia Eska wystrzeliła w górę. Nadawca zwiększył słuchalność stacji w ostatnim okresie aż o 1,3 p.p. – wynika z najnowszego badania Radio Track zrealizowanego przez MillwardBrown SMG/KRC obejmującego okres od 1 września 2017 r. do 30 listopada 2017 r. (sieci radiowe). 
13.12.17, 14:12
| radio » badania rynku
RMF FM ma już blisko 26 proc. udziału w rynku, Jedynka i Trójka mocno w dół
Radio RMF FM umocniło pozycję lidera. Stacja generuje już blisko 26 proc. udziału w rynku – wynika z najnowszego badania Radio Track zrealizowanego przez MillwardBrown SMG/KRC obejmującego okres od 1 września 2017 r. do 30 listopada 2017 r. (stacje ogólnopolskie i ponadregionalne).
12.12.17, 17:12
| radio » informacje | internet » informacje
Planeta.fm zmienia się w portal informacyjno-rozrywkowy
Serwis internetowy Planeta.fm należący do Grupy Eurozet zmienia się w portal informacyjno-rozrywkowy.
12.12.17, 09:12
| radio » informacje
Zaproś Mikołaja. Akcja Radia WAWA
Na antenie Radia Wawa wystartowała akcja „Zaproś Mikołaja”. Zabawa potrwa do 22 grudnia br.
11.12.17, 21:12
| radio » informacje
Édith Piaf Et Ses Amis. Premiera płyty Tom&Lucy w Radiu Koszalin
19 grudnia br. o godz. 18:00 w Studiu Nagraniowo-Koncertowym Polskiego Radia Koszalin odbędzie się premiera płyty „Édith Piaf Et Ses Amis” koszalińskiego duetu Lucy & Tom. 
11.12.17, 18:12
| radio » informacje
Aktualności Czwórki nagrodzone w konkursie EDUinspiracje – Media
Dziennikarze Czwórki z redakcji „Aktualności” odebrali główną nagrodę w konkursie Fundacji Rozwoju Systemu Edukacji EDUinspiracje – Media. 
11.12.17, 10:12
| radio » informacje
Dziennikarze Jedynki zaśpiewali Hej Kolęda, Kolęda!
Z okazji zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia, dziennikarze Programu 1 Polskiego Radia spotkali się w Studiu Koncertowym Polskiego Radia im. Władysława Szpilmana i zaśpiewali wspólnie „Hej Kolęda, Kolęda!”.
11.12.17, 08:12
| radio » informacje
RMF Classic tradycyjnie tylko ze świątecznymi piosenkami
W poniedziałek, 11 grudnia br. po raz szósty z rzędu w RMF Classic startuje akcja „Najpiękniejsza muzyka na Święta”.
Stacja całkowicie zmieni repertuar z okazji Świąt Bożego Narodzenia.
09.12.17, 21:12
| radio » informacje
Czwórka prezentuje. Nowy konkurs radiowej Czwórki
Czwórka (Polskie Radio) organizuje konkurs polegający na odgadnięciu hasła, dzięki podpowiedziom podawanym na antenie. Akcja „Czwórka prezentuje” potrwa od 6 do 31 grudnia br. Do zdobycia będą cenne nagrody.
09.12.17, 15:12
| radio » informacje
Zagra Joanna Goranko. Salon Muzyczny Radia Koszalin
Polskie Radio Koszalin zaprasza na koncert muzyki klasycznej, który odbędzie się 13 grudnia br. o godz. 19:00 w Studiu Nagraniowym im. Cz. Niemena. Tym razem w Salonie Muzycznym zagra Joanna Goranko.
Nasze usługi
Transmisje video: http://nadaje.com/live/
Serwery shoutcast: http://nadaje.com/radio-hosting/
Panel radiowy: http://nadaje.com/myradio/
Subskrybuj RSS działu radio: rss
Konkursy
do 28.02.18

Do zdobycia 100 i 4 nagrody.

do 15.01.18

Do zdobycia jedna gra planszowa. 

do 14.01.18

Do zdobycia jeden egzemplarz książki.

Polecamy
Http://www.Autodoc.PL