04.10.17, 20:10

Interaktywna ławeczka Jedynki w Piotrkowie Trybunalskim

Logo Jedynki
Fot.: materiały prasowe

W niedzielę, 8 października br. o godz. 9.30 w parku im. Św. Jana Pawła II w Piotrkowie Trybunalskim rozpocznie się rodzinny piknik pod hasłem „Aktywna Ławeczka”. Jedną z atrakcji wydarzenia będzie uroczyste odsłonięcie interaktywnej ławeczki Radiowej Jedynki, w której znajdą się miejscowe legendy czytane przez dziennikarzy Programu 1 Polskiego Radia.

Korzystając z „Aktywnej Ławeczki” Jedynki będzie można usłyszeć następujące legendy: „Legenda o porwanej zakonnicy” – czyta Agnieszka Kunikowska, „Legenda o Opiekunce Miasta” – czyta Anna Stępniak, „Legenda o zatopionej wsi” – czyta Bogdan Sawicki, „Legenda o sądzie czartowskim” – czyta Marcin Kusy, „Legenda o naszyjniku królowej Jadwigi” – czyta Monika Tarka, „Legenda o Belbogu i Łysej Górce” – czyta Paweł Sztompke, „Legenda o świętym dębie” – czyta Rafał Porzeziński, „Legenda o Piotrze Morawiaku” – czyta Roman Czejarek, „Legenda o dwóch siostrach” – czyta Sława Bieńczycka i „Legenda o księciu Łokietku i dzwonnicy kościoła Farnego” – czyta Wiesław Molak.

Ponadto podczas uroczystości dziennikarze Programu 1 Polskiego Radia Marta Januszewska i Zbigniew Krajewski ze specjalnego studia plenerowego ustawionego w parku im. Św. Jana Pawła II w Piotrkowie Trybunalskim poprowadzą audycję „Czas Pogody” (godz. 10.00-12.00).

W programie pikniku znalazły się konkurencje sportowe: mistrzostwa Piotrkowa w wyciskaniu ciężaru własnego ciała, brzuszki na ławeczce oraz rytmiczna ławeczka, czyli ćwiczenia z instruktorem fitnessu. Na czas pikniku swoje stanowiska wystawią piotrkowskie instytucje kulturalne: biblioteka, muzeum i Miejski Ośrodek Kultury. Ośrodek Działań Artystycznych przygotuje tzw. „Market Sztuki” – ekspozycję i sprzedaż dzieł sztuki piotrkowskich artystów, poprowadzi warsztaty plastyczne z akwareli oraz rysowanie portretów. Wydarzeni uświetni swoim występem Miejska Orkiestr Dęta. Komenda Miejska Państwowej Straży Pożarnej poprowadzi akcję „Bezpieczna Ławeczka”, w ramach której zaprezentuje pokaz pierwszej pomocy. Na wszystkich uczestników pikniku będzie czekał poczęstunek.

Komentarze

Powiązane

13.12.17, 15:12
| radio » badania rynku
Sieci radiowe: Eska mocno w górę, słaby debiut Meloradia
Słuchalność Radia Eska wystrzeliła w górę. Nadawca zwiększył słuchalność stacji w ostatnim okresie aż o 1,3 p.p. – wynika z najnowszego badania Radio Track zrealizowanego przez MillwardBrown SMG/KRC obejmującego okres od 1 września 2017 r. do 30 listopada 2017 r. (sieci radiowe). 
13.12.17, 14:12
| radio » badania rynku
RMF FM ma już blisko 26 proc. udziału w rynku, Jedynka i Trójka mocno w dół
Radio RMF FM umocniło pozycję lidera. Stacja generuje już blisko 26 proc. udziału w rynku – wynika z najnowszego badania Radio Track zrealizowanego przez MillwardBrown SMG/KRC obejmującego okres od 1 września 2017 r. do 30 listopada 2017 r. (stacje ogólnopolskie i ponadregionalne).
12.12.17, 17:12
| radio » informacje | internet » informacje
Planeta.fm zmienia się w portal informacyjno-rozrywkowy
Serwis internetowy Planeta.fm należący do Grupy Eurozet zmienia się w portal informacyjno-rozrywkowy.
12.12.17, 09:12
| radio » informacje
Zaproś Mikołaja. Akcja Radia WAWA
Na antenie Radia Wawa wystartowała akcja „Zaproś Mikołaja”. Zabawa potrwa do 22 grudnia br.
11.12.17, 21:12
| radio » informacje
Édith Piaf Et Ses Amis. Premiera płyty Tom&Lucy w Radiu Koszalin
19 grudnia br. o godz. 18:00 w Studiu Nagraniowo-Koncertowym Polskiego Radia Koszalin odbędzie się premiera płyty „Édith Piaf Et Ses Amis” koszalińskiego duetu Lucy & Tom. 
11.12.17, 18:12
| radio » informacje
Aktualności Czwórki nagrodzone w konkursie EDUinspiracje – Media
Dziennikarze Czwórki z redakcji „Aktualności” odebrali główną nagrodę w konkursie Fundacji Rozwoju Systemu Edukacji EDUinspiracje – Media. 
11.12.17, 10:12
| radio » informacje
Dziennikarze Jedynki zaśpiewali Hej Kolęda, Kolęda!
Z okazji zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia, dziennikarze Programu 1 Polskiego Radia spotkali się w Studiu Koncertowym Polskiego Radia im. Władysława Szpilmana i zaśpiewali wspólnie „Hej Kolęda, Kolęda!”.
11.12.17, 08:12
| radio » informacje
RMF Classic tradycyjnie tylko ze świątecznymi piosenkami
W poniedziałek, 11 grudnia br. po raz szósty z rzędu w RMF Classic startuje akcja „Najpiękniejsza muzyka na Święta”.
Stacja całkowicie zmieni repertuar z okazji Świąt Bożego Narodzenia.
09.12.17, 21:12
| radio » informacje
Czwórka prezentuje. Nowy konkurs radiowej Czwórki
Czwórka (Polskie Radio) organizuje konkurs polegający na odgadnięciu hasła, dzięki podpowiedziom podawanym na antenie. Akcja „Czwórka prezentuje” potrwa od 6 do 31 grudnia br. Do zdobycia będą cenne nagrody.
09.12.17, 15:12
| radio » informacje
Zagra Joanna Goranko. Salon Muzyczny Radia Koszalin
Polskie Radio Koszalin zaprasza na koncert muzyki klasycznej, który odbędzie się 13 grudnia br. o godz. 19:00 w Studiu Nagraniowym im. Cz. Niemena. Tym razem w Salonie Muzycznym zagra Joanna Goranko.
Nasze usługi
Transmisje video: http://nadaje.com/live/
Serwery shoutcast: http://nadaje.com/radio-hosting/
Panel radiowy: http://nadaje.com/myradio/
Subskrybuj RSS działu radio: rss
Konkursy
do 28.02.18

Do zdobycia 100 i 4 nagrody.

do 15.01.18

Do zdobycia jedna gra planszowa. 

do 14.01.18

Do zdobycia jeden egzemplarz książki.

Polecamy
Http://www.Autodoc.PL