17.10.17, 09:10

Wystartował NewsMavens.com. Europa w oczach kobiet

Logo serwisu
Fot.: materiały prasowe

15 dziennikarek z 12 mediów i przegląd najistotniejszych z perspektywy kobiet artykułów z opiniotwórczych europejskich tytułów – tak prezentuje się NewsMavens.com. Anglojęzyczny serwis z treściami informacyjnymi selekcjonowanymi wyłącznie przez kobiety z europejskich newsroomów miał swoją oficjalną premierę 16 października br. NewsMavens.com to projekt zainicjowany przez „Wysokie Obcasy” i „Gazetę Wyborczą”, stworzony dzięki dofinansowaniu firmy Google w ramach programu Digital News Initiative.

NewsMavens.com to przegląd najciekawszych i najważniejszych tekstów wybranych przez „kuratorki” z różnych mediów newsowych w Europie. Serwis powstaje dzięki współpracy wydawców – obecnie w jego zespole pracuje 15 dziennikarek z 12 tytułów. Każda z nich wybiera i opisuje w języku angielskim swoim zdaniem najważniejsze publikacje macierzystego medium, dając odbiorcom NewsMavens.com kobiece spojrzenie na wydarzenia w Europie, zwłaszcza te spoza głównego nurtu, dotyczące mniejszych państw członkowskich Unii Europejskiej.

Dzięki NewsMavens.com chcemy znaleźć odpowiedzi na kilka ważnych pytań, m.in. czy nierównowaga płci w europejskich newsroomach, gdzie kobiety stanowią tylko ok. 27 proc. wyższej kadry menedżerskiej, wpływa na to, jak opowiadana jest historia nowoczesnej Europy? Już po pierwszym tygodniu testowej działalności serwisu widać, że redaktorki pracujące dla NewsMavens.com zwracają uwagę na kwestie wykraczające poza zakres zainteresowań wielu decydentów w głównych serwisach informacyjnych. Sprawdzimy też, czy kobiecy przegląd publikacji będzie przyciągać internautów, a zwłaszcza internautki” - mówi Zuzanna Ziomecka, szefowa i pomysłodawczyni NewsMavens.com.

Codziennie na NewsMavens.com pojawia się od pięciu do ośmiu publikacji w języku angielskim. Kuratorki piszące dla serwisu mają pełną dowolność w kwestii doboru materiałów prezentowanych na stronie – swój wybór krótko uzasadniają, przedstawiając tło danej sprawy i lokalny wydźwięk tematu. Oprócz uzasadnienia, publikacje w serwisie zawierają podsumowanie materiału z danego medium oraz link do oryginału wraz z przyciskiem Google Translate pozwalającym zapoznać się przetłumaczoną wersją. Dodatkowo serwis oferuje podsumowanie newsów z danego tygodnia opatrzone komentarzem redakcyjnym.

Obecny kształt NewsMavens.com to pierwsza odsłona naszego serwisu. W następnych miesiącach będziemy pracować nad jego kolejnymi funkcjonalnościami, jak codzienne i tygodniowe newslettery, a także dodawać nowe rodzaje publikacji - wywiady z najbardziej wpływowymi kobietami ze świata polityki czy sztuki” – wyjaśnia Zuzanna Ziomecka. „Chcemy też poszerzać i wzmacniać naszą wirtualną redakcję – moim celem jest to, by na NewsMavens.com pojawiały się publikacje redaktorek ze wszystkich 28 unijnych krajów” – dodaje Ziomecka.

Jak dotąd do inicjatywy „Gazety Wyborczej” przyłączyło się 12 partnerów – to znane i popularne w swoich krajach redakcje dzienników, magazynów, a nawet stacji radiowej, m.in. irlandzkiego „The Irish Times”, austriackiego „Der Standard”, słowackiego „Dennika N” oraz włoskiego „MicroMega”. NewsMavens.com wspierają też World Editors Forum i Women in News. Cały czas trwa rekrutacja kuratorek – do NewsMavens.com mogą dołączyć dziennikarki pracujące w europejskich mediach newsowych.

Start NewsMavens.com promowany jest działaniami z zakresu marketingu internetowego, które zaprojektowała i realizuje agencja iProspect Poland.

Projekt związany ze stworzeniem serwisu NewsMavens.com, przygotowany przez „Wysokie Obcasy” i „Gazetę Wyborczą”, wygrał dofinansowanie firmy Google w ramach drugiej rundy programu the Digital News Initiative – w kategorii dużych projektów rozpatrywanych w programie.

NewsMavens.com rozwijany jest poza Wyborcza.pl i nie jest objęty systemem płatnej subskrypcji treści – jego publikacje są dostępne dla wszystkich internautów.

Komentarze

Powiązane

20.11.17, 08:11
internet » ludzie
Aneta Nowakowska w zespole Multimedialnej Platformy Poradnictwo, Parenting & Fit Edipresse Polska
Do zespołu Multimedialnej Platformy Poradnictwo, Parenting & Fit Edipresse Polska na stanowisku Zastępcy Dyrektor Zarządzającej dołączyła Aneta Nowakowska.
17.11.17, 13:11
internet » artykuły
Pozycjonowanie strony www. Klucz do sukcesu?
Internet jest aktualnie najczęściej wykorzystywanym narzędziem przez różne branże gospodarki. Jego chwilowy brak może spowodować spore opóźnienia w płatnościach bankowych, a także sparaliżować funkcjonowanie firm spedycyjnych. Jak jednak wyróżnić się spośród tysięcy stron www konkurencji?
17.11.17, 11:11
internet » informacje
Gazeta.pl wprowadza jednoodsłonowe fotostory
W serwisach tematycznych grupy Gazeta.pl wprowadzony został nowy sposób wyświetlania fotostory - krótkich artykułów z dużą liczbą zdjęć, dotychczas publikowanych w formie tzw. slajdów. 
17.11.17, 10:11
internet » informacje
Interia z nowym serwisem Esporter.pl
Interia uruchomiła nowy serwis Esporter.pl, funkcjonujący w ramach sektora Gry portalu.
15.11.17, 18:11
internet » informacje
Dwa serwisy dołączyły do sieci Royal Ad
Witryny businesstraveller.pl oraz strefainwestorow.pl dołączyły do portfolio Royal Ad – sieci reklamowej dla segmentu premium. 
13.11.17, 15:11
internet » informacje
Eurosport z Interią tworzą nowy serwis sportowy
Eurosport (Discovery Communications) oraz Grupa Interia zawarły porozumienie, na mocy którego od 13 listopada działanie rozpoczyna serwis eurosport.interia.pl. Strona będzie osadzona na domenie interia.pl i ma stać się jednym z największych portali o tematyce sportowej w Polsce. 
13.11.17, 14:11
internet » e-commerce
Iperfumy.pl by Notino z pierwszym stacjonarnym salonem sprzedaży. Na początek Poznań
Iperfumy.pl by Notino – perfumeria internetowa otwiera pierwszy w Polsce stacjonarny salon sprzedaży. To kolejny etap ekspansji marki i rozwoju sieci ekskluzywnych perfumerii. Sklep zostanie otwarty 16 listopada br. w Galerii Posnania.
11.11.17, 08:11
internet » informacje
Fratria rusza z projektem 2018.pl
Portal 2018.pl to nowy internetowy projekt Fratrii gromadzący w jednym miejscu liczne informacje na temat uroczystości związanych ze stuleciem odzyskania przez Polskę niepodległości. 
10.11.17, 18:11
internet » e-commerce
Na początku Warszawa i Mazowsze. Poczta Polska udostępnia odbiór przesyłek w sklepach Żabka i Freshmarket
Od połowy listopada br. w niemal 450 sklepach Żabka i Freshmarket na terenie Warszawy i wybranych miejscowości w województwie mazowieckim możliwy będzie odbiór przesyłek kurierskich wysłanych za pośrednictwem Poczty Polskiej. U
06.11.17, 19:11
internet » ludzie
Małgorzata Ohme redaktor naczelną serwisu kobieta.onet.pl
Z początkiem listopada br. do Grupy Onet-RAS Polska dołączyła Małgorzata Ohme, która objęła stanowisko redaktor naczelnej serwisu kobieta.onet.pl. B
Nasze usługi
Transmisje video: http://nadaje.com/live/
Serwery shoutcast: http://nadaje.com/radio-hosting/
Panel radiowy: http://nadaje.com/myradio/
Subskrybuj RSS działu internet: rss
Konkursy
do 28.02.18

Do zdobycia 100 i 4 nagrody. 

do 24.12.17

Do zdobycia jeden egzemplarz książki.

do 22.12.17

Do zdobycia jeden egzemplarz książki.

Kalendarium
Dziś jest Nov. 25, 2017
Polecamy
Konferencje

Zapraszamy do współpracy. Cena dodania do katologu od 99 PLN netto.