26.10.17, 08:00

Raport IMM: RMF FM cytowane najczęściej we wrześniu

RMF FM było we wrześniu najczęściej cytowanym medium – wynika z raportu IMM „Najbardziej opiniotwórcze media”. Przygotowanego przez Instytut Monitorowania Mediów. Drugie i trzecie miejsce przypadło „Rzeczpospolitej” i Radiu ZET. 

Na czwartym i piątym miejscu znalazły się odpowiednio „Dziennik Gazeta Prawna” i „Sieci Prawdy”. We wrześniu największą uwagę dziennikarzy w Polsce przykuła sprawa powiązań finansowych Michała Królikowskiego oraz kontynuacja tematu reformy sądownictwa w Polsce.

Prasa. Na pierwszym miejscu wśród najczęściej cytowanych tytułów prasowych września znalazła się „Rzeczpospolita”, która zawdzięcza swoją pozycję informacjom na temat reformy sądownictwa w Polsce. RP wyprzedziła „Dziennik Gazetę Prawną” oraz „Sieci Prawdy”.
Najczęściej cytowanym tygodnikiem września były „Sieci Prawdy”. Na drugim miejscu znalazła się „Gazeta Polska”, a trzecie miejsce zajął „Newsweek”. Tygodnik „Sieci Prawdy” znalazł się na pierwszym miejscu dzięki rozmowie z Jarosławem Kaczyńskim o reformie sądownictwa.
Najczęściej cytowanym miesięcznikiem września był „Forbes”. Na drugim miejscu znalazły się ex aequo miesięczniki „Elle” oraz „Playboy”. Trzecie miejsce przypadło „Pani”.

Telewizja
Wśród stacji telewizyjnych prowadzi TVN24, wyprzedzając TVP INFO oraz Polsat News. TVN24 zawdzięcza pierwszą pozycję wypowiedzi rzecznika prezydenta Krzysztofa Łapińskiego na temat projektów ustaw prezydenckich.

Radio
Liderem cytowalności wśród stacji radiowych w kwietniu jest RMF FM, które wyprzedziło Radio ZET oraz Trójkę. RMF FM uzyskało wiele cytowań dzięki rozmowie z Michałem Królikowskim o reformie sądownictwa oraz o badaniu przez prokuraturę jego powiązań finansowych z firmą paliwową, która wyłudzała podatek VAT.

Portale internetowe
Najczęściej cytowanym portalem internetowym we wrześniu został Onet.pl. Swoją pozycję zawdzięcza informacjom na temat najnowszego sondażu poparcia partii politycznych przeprowadzonego przez IBRiS. Kolejne pozycje zajmują wPolityce.pl oraz Wirtualna Polska.

Media ekonomiczne
„Dziennik Gazeta Prawna” po raz kolejny uplasował się na pierwszym miejscu wśród najczęściej cytowanych mediów ekonomicznych w Polsce dzięki informacjom na temat afery reprywatyzacyjnej w Warszawie. Dziennik wyprzedził m.in. „Puls Biznes” oraz stooq.pl.

Media regionalne
Wśród najczęściej cytowanych mediów regionalnych na pierwszym miejscu uplasowało się Radio Kraków, w związku z wypowiedzią premier Beaty Szydło na temat projektów prezydenckich. Kolejne miejsca zajęły Radio Plus oraz Radio Szczecin.
Badanie przeprowadzono na podstawie 6 178 przekazów z mediów (wycinków prasowych, programów radiowych i telewizyjnych) z okresu od 1 do 30 września 2017 r.Dziennikarze odnosili się do wiadomości z łamów innych mediów 6 294 razy (2 892 razy w prasie, 2 578 w telewizji i 824 w radio).

Komentarze

Powiązane

21.02.18, 22:00
| prasa » informacje
Pomocnik Historyczny tym razem o Rewolcie 1968
28 lutego br. ukaże się nowy „Pomocnik Historyczny POLITYKI Rewolta 1968” opowiadający o pokoleniowym buncie, kontrkulturze i rewolucji obyczajowej.
21.02.18, 15:00
| prasa » informacje | internet » informacje
Bauer testuje nowy magazyn Netfilm
Wydawnictwo Bauer testuje nowy koncept, wprowadzając do sprzedaży magazyn „Netfilm”, skierowany do użytkowników platform VOD. 
21.02.18, 13:00
| prasa » informacje
Małgorzata Domagalik nową autorką L’OFFICIEL POLSKA
Małgorzata Domagalik od najbliższych numerów będzie publikować w "L’OFFICIEL POLSKA" oraz nowym "L’OFFICIEL HOMMES POLSKA" (Kustra Group) rozmowy z przedstawicielami świata kultury.
21.02.18, 11:00
| prasa » informacje
70 lat magazynu Przyjaciółka. Trzy okładki do wyboru i patronat Małżonki Prezydenta PR
22 lutego br. do kiosków trafi jubileuszowe wydanie „Przyjaciółki”. Czytelnicy będą mieli do wyboru trzy różne okładki z Katarzyną Dowbor, Ewą Wachowicz i Barbarą Kurdej-Szatan. 
16.02.18, 15:00
| prasa » dodatki do gazet
Atlas chmur i pogody z Gazetą Wyborczą
We wtorek i w środę, 20 i 21 lutego br. razem z „Gazetą Wyborczą” będzie można kupić dwie części „Atlasu chmur i pogody” - ilustrowanego przewodnika po zjawiskach atmosferycznych.
16.02.18, 12:00
| prasa » informacje | internet » informacje
Magazyn VOGUE ma wyróżniać się w sieci formą
14 lutego br., jednocześnie z pierwszym drukowanym numerem magazynu „VOGUE”, ruszył serwis Vogue.pl. 
16.02.18, 08:00
| prasa » informacje
Vogue promował debiut w 15 lokalizacjach w Polsce
Na polskim rynku zadebiutował magazyn „Vogue Polska”. Z tej okazji 14 lutego br. na ulicach największych miast w Polsce można było spotkać mobilne kawiarenki Vogue Cafe, które częstowały przechodniów gorącą czekoladą i promowały magazyn.
15.02.18, 21:01
| prasa » informacje
Murator z dodatkiem o smogu mocno promowany w TV
Marcowy numer „Muratora” (od 15 lutego br. na rynku) ukazał się ze specjalnym dodatkiem „Ogrzewanie bez smogu”. To poradnik skierowany do osób, którym zależy na poprawie jakości powietrza w Polsce, i które chcą ogrzewać swoje domy w sposób ekologiczny.
13.02.18, 16:00
| prasa » dodatki do gazet
Numizmat z wizerunkiem Ignacego Jana Paderewskiego z Gazetą Wyborczą
14 lutego br. razem z „Gazetą Wyborczą” (Agora) będzie można kupić numizmat z podobizną wybitnego męża stanu Ignacego Jana Paderewskiego. 
13.02.18, 12:00
| prasa » informacje
Vogue Polska debiutuje. 364 stron objętości pierwszego numeru
14 lutego br. to data wejścia na rynek „Vogue Polska”. Pierwszy numer magazynu zbudowany jest wokół projektu artystycznego Juergena Tellera. 
Subskrybuj RSS działu prasa: rss
Oferty pracy

Aktualnie nie mamy ofert pracy.

Dodaj swoją ofertę
Konkursy
do 23.03.18

Do zdobycia jeden egzemplarz książki. 

do 22.03.18

Do zdobycia jeden egzemplarz książki.

do 21.03.18

Do zdobycia jeden egzemplarz gry planszowej.

Polecamy
Konferencje

Zapraszamy do współpracy. Cena dodania do katologu od 99 PLN netto.

Http://www.Autodoc.PL