19.11.17, 17:11

Zwycięzcy 24. Przeglądu i Konkursu Dziennikarskiego Oddziałów Terenowych TVP

Logo TVP
Fot.: materiały prasowe

19 listpada br., podczas gali w Katowicach został ogłoszony werdykt jury 24. Przeglądu i Konkursu Dziennikarskiego Oddziałów Terenowych TVP S.A. Najlepsi dziennikarze z całej Polski przesyłali swoje prace konkursowe w siedmiu kategoriach. Przyznano także nagrodę specjalną Prezesa Zarządu Telewizji Polskiej S.A.

Jury obradowało w składzie: Przewodniczący Jacek Kurski oraz Członkowie Jacek Karnowski, Piotr Semka , Beata Jakoniuk-Wojcieszak, Anita Gargas, Krzysztof Karwowski, Michał Rachoń, Marek Pyza, Wojciech Reszczyński, Ewa Żmigrodzka, Krzysztof Kuba Sufin, Maria Stepan, Małgorzata Kamińska-Bruszewska, Marta Dużbabel, Mirosław Rogalski, Bożena Targosz, Jędrzej Dudkiewicz, Stanisław Królak, Adam Stobnicki i Krzysztof Wawrzyniak. Po obejrzeniu nadesłanych materiałów konkursowych, jury przyznało poszczególnym autorom nagrody oraz wyróżnienia. 

Nagroda specjalna Prezesa Zarządu Telewizji Polskiej S.A. za najlepszy film dokumentalny zgłoszony na PiK24 została przyznana  Andrzejowi Ciecierskiemu za film „Biegnę dalej” wyprodukowany przez TVP3 Gdańsk.

W kategorii najlepszy program informacyjny nagrodę główną GRAND PRIX otrzymał zespół programu „Panoramy Lubelskiej” z TVP3 Lublin. Dwa wyróżnienia otrzymały zespoły „Zbliżenia” TVP Bydgoszcz oraz  „Teleskopu” TVP3 Poznań.

W kategorii najlepszy program publicystyczny wyróżnienie za materiał „Wielkie Nieba” otrzymało TVP3 Kraków. Pierwszej, drugiej i trzeciej nagrody nie przyznano.

W kategorii - autor najlepszego newsa pierwszą nagrodę otrzymali Agata Chyłka, Jarosław Lewandowski z TVP3 Bydgoszcz za materiał „Katastrofa w Giebni”.  Drugą nagrodę otrzymał Jakub Biel z TVP3 Opole za materiał „Doradca od spraw ogólnych”.  Dwie równorzędne trzecie nagrody przyznano Adamowi Wołkowi z TVP3 Opole za materiał „Sarnowicka Amazonka” oraz Bernadetcie Budzisz-Rogowskiej z TVP3 Gdańsk za materiał „Pedofil ujęty podczas prowokacji”.

W kategorii - autor najlepszego reportażu (nagroda im. Brygidy Frosztęgi-Kmiecik)  drugą nagrodę otrzymał Mikołaj Wawrzeniuk z TVP3 Białystok za reportaż „Sezon na bobry”, trzy równorzędne trzecie nagrody otrzymali Krzysztof Glondys z TVP3 Katowice za reportaż „Fetor”, Natalia Witkiewicz i Marcin Jakóbczyk z TVP3 Kraków za reportaż „Dopalacze” oraz Justyna Andersz-Rychter z TVP3 Poznań za reportaż „Stracili…”. Jury przyznało również trzy równorzędne wyróżnienia, które otrzymali: Dorota Kaczor-Miszkiewicz z TVP3 Wrocław za reportaż „Pogotowie duszpasterskie”, Andrzej Ciecierski z TVP3 Gdańsk za reportaż „Dzień dobry, dziś” oraz Sławomir Mazur, Katarzyna Sieradzka, Krzysztof Dziewięcki z TVP3 Kielce za reportaż „Miłość w czasach wyklętych”. Pierwszej nagrody nie przyznano.

W kategorii - autor najlepszego programu o tematyce regionalnej pierwszą nagrodę otrzymała Dagmara Drzazga z TVP3 Katowice za program „Wiersz jest drogą. Aleksander Rozenfeld – gramatyka nieobecności”. Dwie równorzędne drugie nagrody przyznano Annie Duda-Gocel z TVP3 Lublin za program „STOP!Kultura” oraz Łukaszowi Borkowskiemu z TVP3 Lublin za program „Przestrzeń dźwiękowa”. Trzecią nagrodę otrzymał Leszek Wiśniewski z TVP3 Lublin za program „Rotunda – zamojska cela śmierci”. Natomiast dwa równorzędne wyróżnienia otrzymali: Alicja Grzechowiak z TVP3 Białystok za program „Patrycja Meunier” oraz Piotr Socha, Katarzyna Kotula z TVP3 Rzeszów za program „Świat według Łukasza”.

W kategorii - najlepszy prowadzący rozmowę/debatę  trzy równorzędne drugie nagrody otrzymali: Beata Oryl-Stroińska z TVP3 Poznań za rozmowę w programie „Sportowy weekend”, Marta Pietrasiewicz z TVP3 Lublin za rozmowę w programie „To nas dotyczy”, Grzegorz Boratyn z TVP3 Rzeszów za rozmowę w programie „Miejsce do czytania”.

W tej kategorii przyznano również dwie równorzędne trzecie nagrody: Mariusz Studzienny z TVP3 Opole za rozmowę w programie „Rozmowa dnia” oraz Anna Trzcińska z TVP3 Bydgoszcz za rozmowę w programie „Rozmowa dnia”. Pierwszej nagrody nie przyznano.

W kategorii specjalnej - autor najlepszych zdjęć pierwszą nagrodę otrzymał Kamil Szołtysik z TVP3 Katowice za zdjęcia do reportażu „Powrót”. W tej kategorii przyznano trzy równorzędne drugie nagrody dla: Sławomira Chudowskiego z TVP3 Katowice za zdjęcia do reportażu „Wolni poeci”, Witolda Kornasia z TVP3 Katowiceza zdjęcia do reportażu „Wiersz jest drogą. Aleksander Rozenfeld – gramatyka nieobecności” oraz Romana Wasiluka z TVP3 Białystok za zdjęcia do reportażu „Partycja Meunier”.

Przegląd i Konkurs Dziennikarski Oddziałów Terenowych TVP S.A. to także okazja do wymiany doświadczeń – wydarzeniu towarzyszą warsztaty i wykłady, do dyskusji zapraszani są także autorzy zgłoszonych prac. W tym roku zgłoszeń było ponad 370. Gospodarzem tegorocznego PiK24 jest oddział TVP w Katowicach, który obchodzi jubileusz 60-lecia istnienia.

Komentarze

Powiązane

13.12.17, 19:12
| telewizja » informacje
Zoom TV dłużej w oknie otwartym w UPC Polska
Kanał Zoom TV będzie dostępny w oknie otwartym w pakiecie Select UPC Polska do 11 lutego 2018 r. Operator przedłużył okres odkodowania kanału i zduplikował jego sygnał.
13.12.17, 15:12
| telewizja » informacje
Uzasadnienie KRRiT dot. decyzji nałożenia kary pieniężnej dla kanału TVN24
KRRiT opublikowała uzasadnienie dot. decyzji o nałożeniu prawie 1,5 mln zł kary pieniężnej na Spółkę TVN SA, nadawcy TVN24. PRZEDSTAWIAMY SKRÓT OBSZERNEGO UZASADNIENIA. 
13.12.17, 11:12
| telewizja » wywiady | internet » wywiady
Teresa Wierzbowska: Internauci wciąż nie potrafią odróżnić źródeł legalnych od nielegalnych
O piractwie, edukacji w zakresie rozpoznawalności legalności źródeł, kradzieżach sygnału TV i planach Stowarzyszenia Sygnał. Rozmowa z Teresą Wierzbowską, Prezesem Zarządu Stowarzyszenia Sygnał.
13.12.17, 09:12
| telewizja » seriale
Korona królów zadebiutuje w TVP1 1 stycznia 2018 r.
„Korona Królów” w reżyserii Wojciecha Pacyny, pod opieką literacką Ilony Łepkowskiej, będzie emitowana w TVP1 od 1 stycznia 2018 r. od poniedziałku do czwartku o godz. 18.30.
12.12.17, 20:12
| telewizja » informacje | kultura » film
Komunia nagrodzona. Koprodukcja dokumentalna HBO Europe zdobyła Europejską Nagrodą Filmową
Historia 14-letniej Oli, która bierze na swoje barki obowiązki związane z opieką nad ojcem i bratem wykraczające daleko poza jej wiek, zdobyła Europejską Nagrodę Filmową podczas gali w Berlinie 9 grudnia br. 
12.12.17, 15:12
| telewizja » badania rynku
Gala z okazji 25- lecia Telewizji Polsat: 2,5 mln widzów
Jubileuszowa gala z okazji 25-lecia Telewizji Polsat przyciągnęła przed telewizory średnio ponad 2,5 miliona widzów. 
11.12.17, 20:12
| telewizja » informacje
TVN24 odrzuca oskarżenia KRRiT
TVN24 w komunikacie prasowym odrzuca oskarżenie Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji przeciwko TVN24 i zapowiada złożenie apelacji od decyzji nakładającej na spółkę karę za obsługę wydarzeń w Sejmie i pod Sejmem RP w grudniu 2016 r. 
11.12.17, 15:12
| telewizja » informacje
Prawie 1,5 mln zł kary dla TVN za sposób relacjowania wydarzeń w Sejmie RP i pod Sejmem RP w TVN24
Podczas posiedzenia 7 grudnia br. Krajowa Rada Radiofonii i Telewizji upoważniła Przewodniczącego do wydania decyzji o nałożeniu kary pieniężnej dla Spółki TVN w wysokości aż 1,479 mln zł. 
11.12.17, 11:12
| telewizja » informacje
TVP złoży zawiadomienie do prokuratury, a CM WP SDP apeluje o podjęcie działań zapobiegającym atakom na dziennikarzy
W związku z piątkowym atakiem na dziennikarkę ,,W tyle wizji”, TVP ma złożyć zawiadomienie do prokuratury o możliwości popełnienia przestępstwa, w związku z utrudnianiem obowiązków służbowych dziennikarzowi TVP.  CMWP SDP apeluje podjęcie działań zapobiegających wszelkim atakom na znajdujących się w pracy dziennikarzy.
11.12.17, 09:12
| telewizja » informacje
Alvaro Soler gwiazdą Sylwestrowej Mocy Przebojów - Katowice 2017
Polsat organizuje po raz kolejny Sylwestrową Moc Przebojów w Katowicach Na multimedialnej scenie pod Spodkiem pojawi się m.in. Alvaro Soler.
Nasze usługi
Transmisje video: http://nadaje.com/live/
Serwery shoutcast: http://nadaje.com/radio-hosting/
Panel radiowy: http://nadaje.com/myradio/
Subskrybuj RSS działu telewizja: rss
Konkursy
do 28.02.18

Do zdobycia 100 i 4 nagrody.

do 14.01.18

Do zdobycia jeden egzemplarz książki.

do 13.01.18

Do zdobycia jeden egzemplarz książki.

Polecamy
Http://www.Autodoc.PL