06.12.17, 12:12

Wyborcza Classic. Nowy internetowy magazyn tworzony z archiwalnym artykułów Gazety Wyborczej

6 grudnia br., w serwisie Wyborcza.pl ukazało się pierwsze wydanie „Wyborcza Classic”, czyli internetowego magazynu tworzonego z archiwalnych tekstów „Gazety Wyborczej".

W każdą środę publikowane będą ciekawe i przełomowe artykuły, które mają pozwolić czytelnikom przenieść się w czasie do chwil i wydarzeń, które szczególnie zapamiętali. 

Przez 28 lat wolnej Polski dziennikarze „Gazety Wyborczej” codziennie opisywali najważniejsze wydarzenia w kraju i na świecie. Nasze archiwa kryją ponad 4 miliony tekstów i setki tysięcy fotografii. To skarbiec pełen artykułów wybitnych autorów, niezwykłych historii, przełomowych śledztw dziennikarskich, wstrząsających reportaży. Redaktorzy „Wyborcza Classic” na całe tygodnie zanurzyli się w cyfrowych archiwach, aby przyjrzeć się temu bogactwu. Od dziś będą wydobywać w każdym tygodniu to, co w nich najcenniejsze” - mówi Jerzy Wójcik, wydawca „Gazety Wyborczej”. 

Magazyn „Wyborcza Classic” to projekt, który ma pozwolić redakcji przypominać ponadczasowe historie, odkrywać na nowo ciekawe osoby i spoglądać na dawne wydarzenia z nowej perspektywy. Każde wydanie poświęcone będzie jednemu tematowi, a składające się na nie teksty – od sześciu do ośmiu – będą wzbogacone o piękne, wzruszające, a czasami wstrząsające zdjęcia i niekiedy opatrzone aktualnym komentarzem. Pełen dostęp do tekstów publikowanych w ramach magazynu „Wyborcza Classic” będzie możliwy dzięki prenumeracie cyfrowej „Gazety Wyborczej”.

6 grudnia br. opublikowane zostaną jednocześnie dwa wydania „Wyborcza Classic”. Pierwsze w całości odnosi się do 1989 roku – wspomina wolne wybory i powstanie „Gazety Wyborczej”. Ukazały się w nim teksty o tematyce polityczno-społecznej oraz wybrane materiały z niepublikowanego wcześniej zerowego wydania „Gazety Wyborczej”. W ramach drugiego redakcja przypomina teksty m.in. o Wielkiej Orkiestrze Świątecznej Pomocy, wejściu Polski do Unii Europejskiej, radiowej Trójce i Adamie Małyszu.

„Wyborcza Classic” to uzupełnienie nowego internetowego archiwum „Gazety Wyborczej”. Dostęp do bazy z ponad 4 mln tekstów z lat 1989-2017 ma być teraz wygodniejszy i szybszy. Miesięczny dostęp do 20 dowolnych tekstów z Archiwum „Gazety Wyborczej” kosztuje 15 zł. Jednocześnie czytelnikom posiadającym prenumeratę cyfrową „Gazety Wyborczej” w wersji Premium przysługiwać będzie bezpłatnie w każdym miesiącu dostęp do 7 dowolnych artykułów znalezionych na stronie Archiwum.

Premierę „Wyborcza Classic” wspiera promocja z hasłem „Dobre historie się nie starzeją” - na łamach „Gazety Wyborczej”, w serwisie Wyborcza.pl i na profilach dziennika w mediach społecznościowych.

Komentarze

Powiązane

12.12.17, 11:12
| prasa » informacje
Nowe zasady autoryzacji. Prawo prasowe po zmianach
Zmiana ustawy  Prawo prasowe weszła w życie. Największe zmiany dotyczą autoryzacji. Publikujemy pełna wersję zmian w ustawie. 
11.12.17, 19:12
| prasa » dodatki do gazet
Polityczna biografia Lecha Wałęsy. Specjalne wydanie Ale Historii Extra
12 grudnia br. ukaże się specjalne wydanie „Ale Historii Extra” w całości poświęcone przywódcy „Solidarności”. 
11.12.17, 15:12
| prasa » dodatki do gazet
Gazeta Wyborcza z kalendarzem astronomicznym na przyszly rok
We wtorek, 12 grudnia br. razem z „Gazetą Wyborczą" ukaże się kalendarz astronomiczny na 2018 rok. 
09.12.17, 09:12
| prasa » informacje
Szkoła tematem nowego numeru Psychologii dla rodziców
1 grudnia br., na rynku ukazał się kolejny numer „Psychologii dla rodziców”, wydania specjalnego „Wysokich Obcasów”. Tym razem tematem przewodnim magazynu jest szkoła. 
07.12.17, 17:12
| prasa » ludzie
Sylwia Czubkowska i Sebastian Kucharski w zespole Gazety Wyborczej
Sylwia Czubkowska, dziennikarka zajmująca się innowacjami, technologiami i cyfryzacją administracji państwowej zostanie autorką działu Wyborcza Tech. 
07.12.17, 10:12
| prasa » ludzie
Krzysztof Kraszewski dyrektorem produkcji w Edipresse Polska od lutego 2018 r.
Danuta Kamińska – Adamkowska, dyrektor produkcji Edipresse Polska S.A. , podjęła decyzję o odejściu ze spółki po 22 latach pracy. 
06.12.17, 15:12
| prasa » informacje
Ruszyła VII edycja Nagrody Młodych Dziennikarzy im. Bartka Zdunka
Ruszyły zgłoszenia do siódmej edycji Nagrody Młodych Dziennikarzy im. Bartka Zdunka. Laureaci zdobywają swoje pierwsze nagrody, oraz budują kunszt dziennikarski.ale również zawierają cenne znajomości. Podobnie jak w poprzednim roku zgłoszenia można nadsyłać w czterech kategoriach.
06.12.17, 15:12
| prasa » informacje
Wprost obchodzi 35 urodziny
35 lat temu, 5 grudnia 1982 r. w Poznaniu ukazał się pierwszy numer tygodnika „Wprost”. 
06.12.17, 12:12
| prasa » informacje | internet » informacje
Wyborcza Classic. Nowy internetowy magazyn tworzony z archiwalnym artykułów Gazety Wyborczej
6 grudnia br., w serwisie Wyborcza.pl ukazało się pierwsze wydanie „Wyborcza Classic”, czyli internetowego magazynu tworzonego z archiwalnych tekstów „Gazety Wyborczej".
02.12.17, 21:12
| prasa » informacje
Laureaci XI edycji Plebiscytu MediaTory
Studenci dziennikarstwa z 22 polskich uczelni wybrali najlepszych, według nich, dziennikarzy minionego roku akademickiego. Wśród laureatów znaleźli się m.in. Grzegorz Kwolek, Ewa Żarska, Robert Mazurek oraz Przemysław Babiarz i Włodzimierz Szaranowicz. W kategorii AuTORytet studenci wyróżnili Ewę Ewart - reportażystkę i producentkę filmów dokumentalnych.
Nasze usługi
Transmisje video: http://nadaje.com/live/
Serwery shoutcast: http://nadaje.com/radio-hosting/
Panel radiowy: http://nadaje.com/myradio/
Subskrybuj RSS działu prasa: rss
Konkursy
do 28.02.18

Do zdobycia 100 i 4 nagrody.

do 14.01.18

Do zdobycia jeden egzemplarz książki.

do 13.01.18

Do zdobycia jeden egzemplarz książki.

Polecamy
Http://www.Autodoc.PL