06.12.17, 12:00

Wyborcza Classic. Nowy internetowy magazyn tworzony z archiwalnym artykułów Gazety Wyborczej

6 grudnia br., w serwisie Wyborcza.pl ukazało się pierwsze wydanie „Wyborcza Classic”, czyli internetowego magazynu tworzonego z archiwalnych tekstów „Gazety Wyborczej".

W każdą środę publikowane będą ciekawe i przełomowe artykuły, które mają pozwolić czytelnikom przenieść się w czasie do chwil i wydarzeń, które szczególnie zapamiętali. 

Przez 28 lat wolnej Polski dziennikarze „Gazety Wyborczej” codziennie opisywali najważniejsze wydarzenia w kraju i na świecie. Nasze archiwa kryją ponad 4 miliony tekstów i setki tysięcy fotografii. To skarbiec pełen artykułów wybitnych autorów, niezwykłych historii, przełomowych śledztw dziennikarskich, wstrząsających reportaży. Redaktorzy „Wyborcza Classic” na całe tygodnie zanurzyli się w cyfrowych archiwach, aby przyjrzeć się temu bogactwu. Od dziś będą wydobywać w każdym tygodniu to, co w nich najcenniejsze” - mówi Jerzy Wójcik, wydawca „Gazety Wyborczej”. 

Magazyn „Wyborcza Classic” to projekt, który ma pozwolić redakcji przypominać ponadczasowe historie, odkrywać na nowo ciekawe osoby i spoglądać na dawne wydarzenia z nowej perspektywy. Każde wydanie poświęcone będzie jednemu tematowi, a składające się na nie teksty – od sześciu do ośmiu – będą wzbogacone o piękne, wzruszające, a czasami wstrząsające zdjęcia i niekiedy opatrzone aktualnym komentarzem. Pełen dostęp do tekstów publikowanych w ramach magazynu „Wyborcza Classic” będzie możliwy dzięki prenumeracie cyfrowej „Gazety Wyborczej”.

6 grudnia br. opublikowane zostaną jednocześnie dwa wydania „Wyborcza Classic”. Pierwsze w całości odnosi się do 1989 roku – wspomina wolne wybory i powstanie „Gazety Wyborczej”. Ukazały się w nim teksty o tematyce polityczno-społecznej oraz wybrane materiały z niepublikowanego wcześniej zerowego wydania „Gazety Wyborczej”. W ramach drugiego redakcja przypomina teksty m.in. o Wielkiej Orkiestrze Świątecznej Pomocy, wejściu Polski do Unii Europejskiej, radiowej Trójce i Adamie Małyszu.

„Wyborcza Classic” to uzupełnienie nowego internetowego archiwum „Gazety Wyborczej”. Dostęp do bazy z ponad 4 mln tekstów z lat 1989-2017 ma być teraz wygodniejszy i szybszy. Miesięczny dostęp do 20 dowolnych tekstów z Archiwum „Gazety Wyborczej” kosztuje 15 zł. Jednocześnie czytelnikom posiadającym prenumeratę cyfrową „Gazety Wyborczej” w wersji Premium przysługiwać będzie bezpłatnie w każdym miesiącu dostęp do 7 dowolnych artykułów znalezionych na stronie Archiwum.

Premierę „Wyborcza Classic” wspiera promocja z hasłem „Dobre historie się nie starzeją” - na łamach „Gazety Wyborczej”, w serwisie Wyborcza.pl i na profilach dziennika w mediach społecznościowych.

Komentarze

Powiązane

21.02.18, 22:00
| prasa » informacje
Pomocnik Historyczny tym razem o Rewolcie 1968
28 lutego br. ukaże się nowy „Pomocnik Historyczny POLITYKI Rewolta 1968” opowiadający o pokoleniowym buncie, kontrkulturze i rewolucji obyczajowej.
21.02.18, 15:00
| prasa » informacje | internet » informacje
Bauer testuje nowy magazyn Netfilm
Wydawnictwo Bauer testuje nowy koncept, wprowadzając do sprzedaży magazyn „Netfilm”, skierowany do użytkowników platform VOD. 
21.02.18, 13:00
| prasa » informacje
Małgorzata Domagalik nową autorką L’OFFICIEL POLSKA
Małgorzata Domagalik od najbliższych numerów będzie publikować w "L’OFFICIEL POLSKA" oraz nowym "L’OFFICIEL HOMMES POLSKA" (Kustra Group) rozmowy z przedstawicielami świata kultury.
21.02.18, 11:00
| prasa » informacje
70 lat magazynu Przyjaciółka. Trzy okładki do wyboru i patronat Małżonki Prezydenta PR
22 lutego br. do kiosków trafi jubileuszowe wydanie „Przyjaciółki”. Czytelnicy będą mieli do wyboru trzy różne okładki z Katarzyną Dowbor, Ewą Wachowicz i Barbarą Kurdej-Szatan. 
16.02.18, 15:00
| prasa » dodatki do gazet
Atlas chmur i pogody z Gazetą Wyborczą
We wtorek i w środę, 20 i 21 lutego br. razem z „Gazetą Wyborczą” będzie można kupić dwie części „Atlasu chmur i pogody” - ilustrowanego przewodnika po zjawiskach atmosferycznych.
16.02.18, 12:00
| prasa » informacje | internet » informacje
Magazyn VOGUE ma wyróżniać się w sieci formą
14 lutego br., jednocześnie z pierwszym drukowanym numerem magazynu „VOGUE”, ruszył serwis Vogue.pl. 
16.02.18, 08:00
| prasa » informacje
Vogue promował debiut w 15 lokalizacjach w Polsce
Na polskim rynku zadebiutował magazyn „Vogue Polska”. Z tej okazji 14 lutego br. na ulicach największych miast w Polsce można było spotkać mobilne kawiarenki Vogue Cafe, które częstowały przechodniów gorącą czekoladą i promowały magazyn.
15.02.18, 21:01
| prasa » informacje
Murator z dodatkiem o smogu mocno promowany w TV
Marcowy numer „Muratora” (od 15 lutego br. na rynku) ukazał się ze specjalnym dodatkiem „Ogrzewanie bez smogu”. To poradnik skierowany do osób, którym zależy na poprawie jakości powietrza w Polsce, i które chcą ogrzewać swoje domy w sposób ekologiczny.
13.02.18, 16:00
| prasa » dodatki do gazet
Numizmat z wizerunkiem Ignacego Jana Paderewskiego z Gazetą Wyborczą
14 lutego br. razem z „Gazetą Wyborczą” (Agora) będzie można kupić numizmat z podobizną wybitnego męża stanu Ignacego Jana Paderewskiego. 
13.02.18, 12:00
| prasa » informacje
Vogue Polska debiutuje. 364 stron objętości pierwszego numeru
14 lutego br. to data wejścia na rynek „Vogue Polska”. Pierwszy numer magazynu zbudowany jest wokół projektu artystycznego Juergena Tellera. 
Subskrybuj RSS działu prasa: rss
Oferty pracy

Aktualnie nie mamy ofert pracy.

Dodaj swoją ofertę
Konkursy
do 23.03.18

Do zdobycia jeden egzemplarz książki. 

do 22.03.18

Do zdobycia jeden egzemplarz książki.

do 21.03.18

Do zdobycia jeden egzemplarz gry planszowej.

Polecamy
Konferencje

Zapraszamy do współpracy. Cena dodania do katologu od 99 PLN netto.

Http://www.Autodoc.PL