31.12.17, 11:00

40 urodziny programu Cztery Pory Roku

Logo Jedynki
Fot.: materiały prasowe

We wtorek, 2 stycznia 2018 r., Program 1 Polskiego Radia obchodzić będzie jubileusz programu „Cztery Pory Roku”. Tego dnia minie 40 lat od chwili, gdy w Jedynce zadebiutowała audycja. Z tej okazji, przez cały dzień, na antenie emitowany będzie rocznicowy cykl, w którym dziennikarze wspominać będą wydarzenia związane z audycją. 

„Cztery Pory Roku” to młodsze rodzeństwo „Lata z Radiem”. Kiedy nasz letni program odniósł wielki sukces jako jedyna w tamtych czasach audycja realizowana „na żywo”, często z terenu, jej pomysłodawca niezapomniany Aleksander Tarnawski wymyślił program na pozostałe pory roku. Po raz pierwszy charakterystyczny początek utworu Vivaldiego zabrzmiał 2 stycznia 1978 roku. Audycja miała zupełnie inny charakter, niż „Lato z Radiem” – była zawsze poważniejsza, refleksyjna, proponowała odcinki prozy, dyskusje o filozofii, psychologii, czy historii. Jej pierwszym szefem, a zarazem jednym z prowadzących był Tadeusz Cichomski, niezrównany popularyzator nauki w eterze. W ciągu dekad w redakcji i na antenie „Czterech Pór Roku” pojawili się m.in.: Anna Lisiecka, Anna Stempniak, Andrzej Matul, Wojciech Marczyk, Zygmunt Chajzer, Andrzej Szyszko i wielu innych znakomitych dziennikarzy. To tu swoje felietony o pogodzie miał nieodżałowany Andrzej Zalewski. Również w „Czterech Porach Roku” prof. Barbara Czerska zakładała swoją Szkołę Babci, a Barbara Wachowicz mówiła o wielkich Polakach w sposób przystępny i anegdotyczny. Audycja wykraczała poza ramy studia – często była realizowana w plenerze lub ciekawym miejscu – wystarczy wspomnieć kawiarnię Bliklego, czy kino Capitol. Najważniejszy w Audycji był zawsze kontakt ze słuchaczami – dawniej tylko listowny, a dzisiaj przy pomocy portali społecznościowych i internetowych komunikatorów. Obecne w programie znaleźć można m.in.: cykle porad prawnych, medycznych, rozmowy Jolanty Fajkowskiej „Już taki jestem”, rozmowy o mniej znanych miejscach „Poza utartym szlakiem”, oraz konkursy – „Jedynka w pracy” i „Słuchaj uważnie” - tak o programie opowiada jedna z prowadzących, zdobywczyni tegorocznego Złotego Mikrofonu – Małgorzata Raducha.

„Cztery Pory Roku” to jeden z najpopularniejszych radiowych programów w Polsce i najchętniej wybierane pasmo Polskiego Radia, którego słuchać można codziennie, od poniedziałku do piątku, w godzinach 9.00-12.00. Audycje przygotowują: Sława Bieńczycka, Jolanta Fajkowska, Marta Januszewska, Małgorzata Raducha, Roman Czejarek i Bogdan Sawicki.

Komentarze

Powiązane

17.01.18, 16:00
| radio » badania rynku
Warszawa: RMF FM pierwszy raz liderem w stolicy, Radio Zet na drugim miejscu
Historyczny moment w stolicy. Nowym liderem zostało Radio RMF FM – wynika z najnowszego badania Radio Track zrealizowanego przez MillwardBrown SMG/KRC obejmującego okres od 1 lipca 2017 r. do 31 grudnia 2017 r. (Warszawa).
17.01.18, 09:00
| radio » informacje
Radia Bogoria ma już 20 lat
9 stycznia 1998 roku zaczęło nadawanie lokalne radio w Grodzisku Mazowieckim. To jedyna samorządowa stacja na Mazowszu. Stacja ma już 20 lat. 
15.01.18, 12:00
| radio » informacje
Lista Niezapomnianych Przebojów Radia Kraków ma już 25 lat
20 stycznia br. o godz. 17.00 w Studiu im. Romany Bobrowskiej w Radiu Kraków odbędzie się jubileuszowe spotkanie z Jerzym Skarżyńskim, autorem i gospodarzem „Listy Niezapomnianych Przebojów”.
13.01.18, 12:00
| radio » informacje
Galeria wyobraźni w Dwójce. Autorska audycja prof. Marii Poprzęckiej
„Galeria wyobraźni” – to tytuł nowego, monograficznego cyklu audycji Dwójki, który zainaugurowany zostanie w niedzielę 14 stycznia br. o godz. 11.00. Na cykl złoży się 26 barwnych opowieści przybliżających, w roku jubileuszu odzyskania przez Polskę Niepodległości, narodową sztukę ostatnich 250 lat. 
12.01.18, 19:15
| radio » informacje
Kwartet smyczkowy z Korei Południowej gościem programu Przy muzyce o sporcie
Wyjątkową, dźwiękową oprawę otrzyma najbliższe wydanie „Przy muzyce o sporcie” w Programie 1 Polskiego Radia. W niedzielę ,14 stycznia br. specjalnym gościem audycji będzie żeński kwartet smyczkowy z Korei Południowej.
12.01.18, 08:00
| radio » informacje | telewizja » informacje
Tomasz Brhel i Dawid Muszyński gospodarzami nowych programów w kanałach 4FUN MEDIA
W styczniu br. na antenie kanałów należących do grupy 4FUN MEDIA pojawią się trzy nowości programowe. Ich gospodarzami będą Dawid Muszyński i Tomasz Brhel. 
11.01.18, 12:00
| radio » badania rynku
Sieci radiowe: duży wzrost Eski
Najpopularniejszą siecią radiową w Polsce jest Radio Eska, która znacząco umocniła pozycję na rynku radiowym – wynika z najnowszego badania Radio Track zrealizowanego przez MillwardBrown SMG/KRC obejmującego okres od 1 października 2017 r. do 31 grudnia 2017 r. (sieci radiowe).
11.01.18, 10:33
| radio » badania rynku
IV kwartał 2017 r.: Duży wzrost RMF FM, duże spadki Trójki i Jedynki
Radio RMF FM w ostatniej fali zanotowało aż 26,6 proc. udziału w rynku. Kolejna stacja w zestawieniu ma zaledwie 12, 4 proc. udziału – wynika z najnowszego badania Radio Track zrealizowanego przez MillwardBrown SMG/KRC obejmującego okres od 1 października 2017 r. do 31 grudnia 2017 r. (stacje ogólnopolskie i ponadregionalne).
11.01.18, 10:00
| radio » informacje
Tegoroczna Offensywa de Luxe z udziałem Korteza i Anny Rusowicz
Od jedenastu lat, w jeden ze styczniowych piątków, Piotr Stelmach zaprasza słuchaczy Trójki na specjalne wydanie swojej autorskiej audycji „Offensywa”. Tegoroczna odbędzie się 12 styczniaw Muzycznym Studiu Polskiego Radia im. Agnieszki Osieckiej. 
11.01.18, 09:00
| radio » informacje
Dzień w Radiu ZET na aukcji WOŚP. Antyradio przez cały dzień o finale akcji
Stacje radiowe Grupy Eurozet wspierają 26. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Od specjalnych aukcji, dedykowanych programów, przez relacje ze sztabów, po antenową licytację złotego serduszka.
Subskrybuj RSS działu radio: rss
Oferty pracy

SOCIAL MEDIA ACCOUNT EXECUTIVE

BEST PR | Warszawa

Przejdź do oferty
Konkursy
do 28.02.18

Do zdobycia 100 i 4 nagrody.

do 19.02.18

Do zdobycia jeden egzemplarz książki.

do 18.02.18

Do zdobycia jeden egzemplarz książki.

Polecamy
Konferencje

Zapraszamy do współpracy. Cena dodania do katologu od 99 PLN netto.

Http://www.Autodoc.PL