23.01.18, 15:00

Szewczyk Media przejmuje serwis Serialomaniak.pl

Logo firmy Szewczyk Media
Fot.: materiały prasowe

Firma Szewczyk Media została właścicielem serwisu Serialomaniak.pl. Serwis powstał 31 października 2017 r. z inicjatywy Krzysztofa Żeglińskiego, który pozostanie w serwisie jako jeden z wydawców.

Krzysztof Żegliński jest twórcą takich marek jak GrupaHatak.pl i Napisy24.pl. W 2003 r. stworzył popkulturowy serwis Hatak.pl, który od października 2014 r. funkcjonuje pod nazwą naEKRANIE.pl. Od 1 września 2009 r. do 30 listopada 2010 r. Krzysztof Żegliński był dyrektorem ds. rozwoju i członkiem rady nadzorczej w spółce Socjum zarządzającej portalem społecznościowym Socjum.pl.

Od 1 lutego 2018 r. Sławomir Szewczyk formalnie obejmie w serwisie Serialomaniak.pl pozycję dyrektora kreatywnego, odpowiadając za wdrożenie strategii rozwoju. Szewczyk jest właścicielem firmy Szewczyk Media, która wprowadza na polski rynek nowych mediów portale internetowe. 18 sierpnia 2016 r. firma Szewczyk Media uruchomiła serwis OstatniaTawerna.pl, obecnie cieszący się opinią jednego z najpopularniejszych (średnio 350 tys. realnych użytkowników miesięcznie) portali w Polsce poruszających tematykę fantastyki i popkultury.

Pojawienie się kapitału firmy Szewczyk Media jest ogromną szansą dla serwisu. W dłuższej perspektywie czasu chcemy, żeby Serialomaniak.pl stał się czymś na kształt portalu społecznościowego dla maniaków seriali. Użytkownicy będą mogli dodawać własne treści, takie jak quizy czy minirecenzje. Serwis zostanie rozbudowany, będzie można w nim robić dużo więcej niż tylko czytać newsy i teksty publicystyczne” – powiedział Krzysztof Żegliński. „Naszym celem jest uzyskanie statusu lidera rynku polskich mediów internetowych, które swoją uwagę skupiają na telewizji i serialach. Nastanie ery platform streamingowych sprawiło, że seriale są jeszcze ważniejszą częścią życia przeciętnego odbiorcy popkultury. Moim zdaniem ten trend będzie postępował” – dodał Sławomir Szewczyk.

Komentarze

Powiązane

16.02.18, 12:00
| prasa » informacje | internet » informacje
Magazyn VOGUE ma wyróżniać się w sieci formą
14 lutego br., jednocześnie z pierwszym drukowanym numerem magazynu „VOGUE”, ruszył serwis Vogue.pl. 
15.02.18, 22:00
| internet » informacje
Noizz z aplikacją mobilną dla generacji C
Grupa Onet-RAS Polska uruchomiła aplikację mobilną Noizz. Aplikacja powstała jako odpowiedź na oczekiwania użytkowników, którzy są głównym odbiorcą serwisu – generacji C.
15.02.18, 15:00
| internet » badania rynku | reklama & PR » informacje
AdReport Trend Q4: Skoda najmocniej promowaną marką samochodową w sieci [infografika]
Według danych AdReporta, w IV kwartale 2017 r. najbardziej promowaną marką samochodową była Skoda. Na jej promocję przeznaczono ponad 2,29 mln zł. 
15.02.18, 12:00
| internet » e-commerce | reklama & PR » informacje
Dekoria zmieniła logotyp
Dekoria odświeża wizerunek swojej marki. W pierwszym etapie rebrandingu został zmieniony jej logotyp – pojawił się on w komunikacji marketingowej 6 lutego br.
15.02.18, 11:00
| internet » informacje
R22 przejmuje SeoFabrykę
Poznańska Grupa R22 nabyła gdyńską SeoFabrykę – firmę koncentrującą się na usługach SEO i SEM – stanowiącą składnik usług dodanych, świadczonych w segmencie hostingu.
15.02.18, 09:00
| internet » informacje
80 proc. Polaków sprawdza informacje o pracodawcy zanim wyśle CV
Prawie 80 proc. Polaków przed wysłaniem CV aktywnie sprawdza informacje o pracodawcy. Społeczną aktywność firmy, jej sposób działania oraz reputację w branży najczęściej weryfikują młodzi ludzie, do 24 roku życia. 
14.02.18, 08:00
| internet » informacje
CHIP Winter Challenge. Redakcja będzie testować sprzęt w Bieszczadach
W Strzebowiskach koło Cisnej w Bieszczadach, dziennikarze portalu technologicznego CHIP przez pięć dni będą sprawdzać, jak urządzenia, aplikacje i usługi radzą sobie w zimowych okolicznościach.
13.02.18, 20:00
| internet » ludzie
Anna Michałowska w zespole WP Pilot
Do Wirtualnej Polski dołączyła Anna Michałowska. Na stanowisku Communication Managera zajmuje się m.in. marketingiem usługi WP Pilot.
13.02.18, 15:00
| internet » badania rynku
40 proc. polskich internautów surfuje po portalach erotycznych. Najaktywniejsi ze średnim i wyższym wykształceniem
Z jakich portali erotycznych najczęściej korzystają polscy internauci? Ile czasu miesięcznie poświęcają na przeglądanie „różowych” stron? Analiza firmy Gemius.
12.02.18, 15:00
| internet » informacje
Paweł Kapusta został nominowany do European Press Prize
Paweł Kapusta, który na co dzień pracuje w redakcji serwisu WP SportoweFakty, powalczy o nagrodę za najbardziej wybitny reportaż roku. Tekst Kapusty o sytuacji ratowników medycznych jest jedynym nominowanym z Polski.
Subskrybuj RSS działu internet: rss
Oferty pracy

Aktualnie nie mamy ofert pracy.

Dodaj swoją ofertę
Konkursy
do 16.03.18

Do zdobycia jeden egzemplarz audiobooka.

do 15.03.18

Do zdobycia jeden egzemplarz książki.

do 14.03.18

Do zdobycia jeden egzemplarz książki. 

Polecamy
Konferencje

Zapraszamy do współpracy. Cena dodania do katologu od 99 PLN netto.

Http://www.Autodoc.PL