05.06.08, 23:38

Co z tą Hanną Lis?

Zamieszanie w redakcji "Wiadomości TVP". Lis zakwestionowała jeden z przygotowanych materiałów i odmówiła prowadzenia dziennika. Odbyła w tej sprawie rozmowę z Prezesem TVP. Wcześniej Wprost poinformował o zawieszeniu dziennikarki. TVP zdementowała te informacje.

Wielkie zamieszanie w redakcji "Wiadomości TVP". Hanna Lis nie poprowadziła czwartkowego dziennika. Wcześniej tygodnik Wprost podał, że została zawieszona, a TVP zdementowało tę informację.

Najpierw o 16.35 na internetowych stronach tygodnika Wprost pojawiła się informacja, że Hanna Lis nie poprowadzi dzisiejszych "Wiadomości" TVP 1. Wedłu informacji Wprost, Lis została odsunięta za incydent, jaki wydarzył się w środę 4 czerwca. Reporter „Wiadomości" Marcin Szczepański zajął się tematem przeszłości Lecha Wałęsy. Na godzinę 18.00 gotowy był tekst materiału poświęcony publikacji miesięcznika „Focus Historia". Reporter informował w nim, że z nowych dokumentów odnalezionych w IPN wynika, iż Wałęsa „był dla bezpieki niewygodny i niebezpieczny". Szczepański w swoim materiale podał informację, że notatka jest znana historykom IPN i uwzględniona przez nich w książce o Lechu Wałęsie, która ma być wkrótce opublikowana. O 18.00 w tekście podsumowania materiału znajdowało się następujące zdanie: „Nie ma jednak wątpliwości, że po ujawnionym dziś dokumencie teza, że Lech Wałęsa mógł współpracować z SB będzie trudniejsza do udowodnienia". O 19.00 to zdanie z podsumowania zniknęło. Jak podaje Wprost, Hanna Lis już na początku programu poinformowała widzów, że „nowy dokument IPN mówi o niewinności Lecha Wałęsy". Zrobiła to, mimo że wcześniej przygotowana zapowiedź brzmiała: „Nowy dokument IPN rzuca światło na sprawę Lecha Wałęsy". Dodatkowo Hanna Lis postanowiła dopowiedzieć po materiale słowa, które zniknęły wcześniej z podsumowania: „No cóż, ale ujawniony dziś dokument czyni tezę, że Wałęsa był agentem bezpieki, jeszcze trudniejszą do udowodnienia".

Po godz. 18-tej do redakcji Portalu Medialnego MediaFM.net dociera komunikat rzecznika prasowego TVP, który brzmiał następująco: "W czwartek, 5 czerwca br. Hanna Lis nie poprowadzi głównego wydania „Wiadomości”, ponieważ poprosiła o spotkanie z prezesem Zarządu TVP S.A. Andrzejem Urbańskim w celu omówienia zawartości jednego z materiałów dziennikarskich.
Kolejne główne wydanie „Wiadomości” Hanna Lis poprowadzi – zgodnie z wcześniejszym harmonogramem – 16 czerwca tego roku."
Tym samym ucięto informację "Wprost" o zawieszeniu Lis. TVP na nasze pytania - czyj i czego dotyczył kwestiowany materiał  - nie odpowiedziała.

Na stronach Gazety.pl pojawiła się w tym czasie inna wiadomość - portal dowiedział się, że  Lis podjęła decyzję o usunięciu z programu materiału przygotowanego przez reportera "Wiadomości", byłego dziennikarza "Misji specjalnej" Piotra Czyszkowskiego. Hanna Lis miała krytykować materiał o reprywatyzacji za merytoryczne braki i antyrządowy wydźwięk. Według informatora Gazety materiał, ostro atakujący gabinet Donalda Tuska, był popierany przez szefa "Wiadomości" Krzysztofa Raka. Zakwestionowany przez Hannę Lis materiał puszczono w "Wiadomościach".

Jak wynika z artykułu zamieszczonego na stronach internetowych Rzeczpospolitej, Lis odbyła w sprawie  kwestiowanego materiału rozmowę z Prezesem TVP. Według informacji Rz, podobno Urbański udzielił jej swojego poparcia.

Hanna Lis ma powrócić na ekrany TVP już 16 czerwca br.

Komentarze

Powiązane

28.11.23, 10:45
| telewizja / VOD » informacje
Krzysztof Ziemiec i Tomasz Wolny twarzami kampanii informującej o zmianie standardu nadawania w MUX-3
27 listopada br. na antenach Telewizji Polskiej ruszyła kampania informacyjna prezentująca szczegóły zbliżającej się zmiany standardu nadawania w MUX-3 – z DVB-T na DVB-T2/HEVC.
28.11.23, 06:30
| telewizja / VOD » informacje
Instytut Centrum Zdrowia Matki Polki w Łodzi zyskał dzięki Fundacji TVN gabinety psychologiczno-psychiatryczne
23 listopada br. odbyła się uroczystość otwarcia pierwszych gabinetów psychologiczno-psychiatrycznych, które powstały w ramach inicjatywy „Zdrowie w Głowie” Fundacji TVN. Całkowity koszt realizacji tego projektu wyniósł niemal 1,5 mln zł brutto. Wsparcie finansowe na ten cel uzyskano dzięki hojności osób i instytucji wspierających Fundację TVN oraz firmy Amazon.
27.11.23, 19:54
| telewizja / VOD » informacje
Super Polsat wyemituje reality show Dagmara szuka męża
Super Polsat 11 grudnia br. rozpocznie emisję nowego reality show, w którym Dagmara Kaźmierska poszukuje swojej drugiej połówki.
27.11.23, 11:53
| telewizja / VOD » informacje
Fajbusiewicz: rozmowy o zbrodni. Nowy sezon w Crime+Investigation Polsat
29 listopada br. na antenie Crime+Investigation Polsat rozpocznie się emisja nowego sezonu programu „Fajbusiewicz: rozmowy o zbrodni”. Emisja w każdą środę o godz. 22:30.
27.11.23, 07:30
| telewizja / VOD » informacje
Faceci ze stali. Nowy polski format w History Channel
28 listopada br. na antenie HISTORY Channel odbędzie się premiera pilotowego odcinka programu „Faceci ze stali”, w którym guru bursztynnictwa Tomasz Ołdziejewski i jeden z najlepszych polskich knifemakerów Artur Szyngwelski odwiedzą pracownię Michała Sielickiego, znanego jako Trollsky.
26.11.23, 20:54
| telewizja / VOD » informacje
Player.pl pokaże cykl dokumentów Martyny Wojciechowskiej
Player pokaże serię dokumentów Martyny Wojciechowskiej pod marką Player Original. Premiera pierwszego z nich - "Czas na taniec" odbyła się 26 listopada br.
25.11.23, 19:00
| telewizja / VOD » seriale
Polowanie na ćmy z nominacją na najlepszą środkowoeuropejską produkcję w 2023 roku w III edycji NEM Zagreb
Od 6 do 8 grudnia 2023 r. w stolicy Chorwacji odbędzie się 3. edycja NEM Zagreb. „Polowanie na ćmy”, serial kostiumowy wyprodukowany przez Telewizję Polską, znalazł się wśród 12 produkcji telewizyjnych Europy Środkowo-Wschodniej nominowanych do nagrody NEM AWARDS przyznawanej dla najlepszego serialu telewizyjnego tego regionu.
24.11.23, 14:30
| telewizja / VOD » badania rynku
1,2 mln widzów w jesiennym sezonie programu Kuba Wójewódzki
Talk-show stacji TVN „Kuba Wojewódzki" wciąż jest chętnie oglądany przez telewidzów. Ostatnia odsłona programu rozrywkowego zgromadziła średnio przed telewizorami prawie 700 tys. widzów w grupie docelowej 20-54 oraz ponad 1,2 mln w grupie ogólnej (dane: Nielsen Media).
23.11.23, 14:15
| telewizja / VOD » informacje
Twoja Twarz Brzmi Znajomo bez Pawła Domagały. Aktor odchodzi z jury programu
Paweł Domagała odchodzi z jury programu „Twoja twarz Brzmi Znajomo” (Polsat). Na razie nie wiadomo, kto zastąpi aktora w jury formatu.
23.11.23, 13:09
| telewizja / VOD » informacje
Podcast Eurosportu. Adam Małysz pierwszym gościem Piotra Karpińskiego
22 listopada br., na kanale YouTube Eurosportu zadebiutował nowy format – Podcast Eurosportu.