13.07.08, 19:42

O.Rydzyk: ci medialni terroryści

"Zagarnęli, czyli ukradli, mają pieniądze i teraz dalej terroryzują"

Tadeusz Rydzyk zabrał głos po sobotniej mszy inaugurującej 16. pielgrzymkę słuchaczy Radia Maryja na Jasną Górę. Zebranych nawoływał do przeciwstawienia się działaniu szatana, przejawiającemu się m.in. w postawie laickich mediów. Media skrytykował, przypisując im m.in. agenturalne związki. - To właśnie media - agentura, to moje osobiste zdanie, która niszczyła Polskę w czasach komunistycznych. Mieli do dyspozycji przeróżnych agentów, UB, SB, WSI. To towarzystwo w dużej mierze weszło w uczelnie, szkoły, media, zagarnęli własność narodu wypracowaną przez pokolenia – mówił Rydzyk.

- Zagarnęli, czyli ukradli, mają pieniądze i teraz dalej terroryzują. Odbierają dobre imię, napuszczają jednych na drugich. I ciągła walka, jakby to były jakieś dzikie zwierzęta. Gryzą się jak dzikie zwierzęta, a przecież jesteśmy ludźmi. Potrzeba nam bardzo przemiany. (...)Mówią, że ryba psuje się od góry. Jak patrzę od góry w Polsce - to dramat, jakby barbarzyńcy weszli i tylko atakują. To dramat, nie postępujemy jak uczniowie Chrystusa. Ci ludzie - widzę ich w telewizji, krzyczących, wyzywających jeden drugiego, potem widzę ich w pierwszych ławkach w kościele. To jest jakieś poplątanie. Trzeba chyba ogromnej modlitwy, bo to działanie szatana, tak działa szatan; on nas chce skłócić, posłużyć się nami – mówił ojciec dyrektor.

Rydzyk apelował do mediów, aby nie przeszkadzały uczestnikom pielgrzymki. - To apel do wszystkich, do tych mediów, które przysyłają na nasze spotkania przeróżnych ludzi z aparatami, z kamerami, a potem pokazują przeróżne fotomontaże. Tak robią agenci, albo ci, którzy agentom służą, może nieświadomie, może za parę złotych. Zachowujcie się godnie, bo tu jest miejsce święte, i my w Polsce mamy do tego prawo. Jeszcze mamy prawo. To apel do wszystkich mediów. Jakkolwiek jesteście bardzo potężni, ci medialni terroryści, to jesteście czasowi. Każdy umrze, każdy się skończy. Uszanujcie katolików – nawoływał redemptorysta. Zakonnik zarzucał mediom, że „zioną nienawiścią”, choć zarzucają to Radiu Maryja. - Trzeba patrzeć im na ręce i nie pozwolić swojej godności deptać, godności dziecka bożego, katolika i Polaka. Oddajmy się Matce Bożej - wezwał o. Rydzyk pod koniec swojego wystąpienia.

Ziarno zasiane przez o. Rydzyka szybko zaczęło przynosić owoce. Podczas niedzielnych uroczystości na Jasnej Górze, słuchacze Radia Maryja grozili kamerzyście TVN24 zniszczeniem sprzętu, zarzucając mu m.in. izraelskie pochodzenie.

Komentarze

Powiązane

17.07.24, 13:40
| radio » informacje
Pierwsza Noc Promsów w Dwójce. Transmisje aż do połowy września
Program 2 Polskiego Radia zaplanował na piątek, 19 lipca br., transmisję pierwszego wieczoru Promsów z Royal Albert Hall. Dwójka przez całe lato będzie transmitować najciekawsze koncerty z największego na świecie letniego festiwalu muzyki poważnej, który co roku organizowany jest w Londynie.
15.07.24, 06:30
| radio » informacje
Sprawozdanie finansowe Radia Nowy Świat za 2023: rosną koszty wynagrodzeń i energii
12 czerwca br. odbyło się Zwyczajne Zgromadzenie Wspólników Radia Nowy Świat, którego głównym tematem było zatwierdzenie sprawozdania finansowego i sprawozdania Zarządu za rok 2023 oraz udzielenia członkom Zarządu Spółki absolutorium z wykonania przez nich obowiązków w roku obrotowym kończącym się w dniu 31 grudnia 2023 r.
12.07.24, 10:30
| radio » informacje
Koncert Agi Zaryan w ramach cyklu Jazz.PL w Dwójce
12 lipca br. w ramach cyklu „Jazz.PL” na antenie Dwójki będzie transmitowany koncert Agi Zaryan. Transmisja została zaplanowana od godz. 18.00 na antenie Programu 2 Polskiego Radia oraz – w formie streamingu wideo – na: Facebooku, stronie internetowej stacji i kanale YouTube Dwójki.
11.07.24, 13:30
| radio » informacje
Premiera podcastu „Przedwojnie” w TOK FM. Format prowadzi Maciej Miłosz
TOK FM przygotował premierę podcastu „Przedwojnie” w czwartek 11 lipca br. Program prowadzi Maciej Miłosz.
11.07.24, 07:30
| radio » informacje
Polskie Radio Dzieciom z nowymi audycjami na wakacje
Polskie Radio Dzieciom zaprasza na nowe audycje w okresie wakacyjnym. W godzinach porannych przewidziano treści dla najmłodszych. Wieczorem pojawią się odcinki z audycji "Strefa Rodzica".
10.07.24, 10:00
| radio » informacje | telewizja / VOD » informacje
Lato z Radiem i Telewizją Polską. Ponad 60 artystów wystąpi na koncertach kultowej audycji
Wspólna akcja Polskiego Radia i Telewizji Polskiej „Lato z Radiem i Telewizją Polską” rozpocznie się 13 lipca br. Inaugurujący trasę koncert odbędzie się w Zakopanem.
10.07.24, 06:30
| radio » badania rynku
Eska nadal najchętniej słuchaną siecią radiową. RMF MAXX w górę
Na podium najchętniej słuchanych sieci radiowych bez zmian - wynika z najnowszego badania Radio Track zrealizowanego przez Kantar Polska dla KBR obejmującego okres od 1 kwietnia 2024 r. do 30 czerwca 2024 r. (sieci radiowe).
09.07.24, 14:58
| radio » badania rynku
Radio Zet znów w górę. RMF FM dalej liderem
Radio Zet zanotowało największy wzrost tzw. słuchalności - wynika z najnowszego badania Radio Track zrealizowanego przez Kantar Polska dla KBR obejmującego okres od 1 kwietnia 2024 r. do 30 czerwca 2024 r. (stacje ogólnopolskie i ponadregionalne).
08.07.24, 12:30
| radio » informacje | internet » informacje
Maria Skłodowska-Curie bohaterką nowego serwisu specjalnego Polskiego Radia
Z okazji 90. rocznicy śmierci polskiej noblistki, Polskie Radio przygotowało serwis specjalny, który skupia się na historii polskiej uczonej. 
08.07.24, 09:06
| radio » informacje
Wielka Wyprawa Maluchów. Polskie Radio Kierowców relacjonuje charytatywny rajd
80 Fiatów pojawi się na trasie Warszawa - Monte Cassino. Wydarzenie „Wielka Wyprawa Maluchów” rozpoczęło się 5 lipca br., a uczestnikom w trasie towarzyszyć będą dziennikarze Polskiego Radia Kierowców.
Subskrybuj RSS działu radio: rss
Oferty pracy

Specjalista ds. Digital i Social Media

Krakowskie Biuro Festiwalowe | Kraków

Przejdź do oferty

Kierownik Działu Marketingu i PR

Centrum Kultury Podgórza | Kraków

Przejdź do oferty

Specjalista / Specjalistka ds. promocji i organizacji wydarzeń

Wawerskie Centrum Kultury | Warszawa

Przejdź do oferty
Konkursy
do 31.08.24

Portalmedialny.pl ponownie udostępnił możliwość uczestniczenia w konkursach organizowanych przez wydawcę.

do 22.08.24

Do zdobycia jeden egzemplarz książki.

Polecamy
Konferencje

Zapraszamy do współpracy. Cena dodania do katologu od 149 PLN netto.

8.10 - Katowice, 9.10 - Wrocław, 10.10 - Poznań.