22.10.08, 01:41

Holenderska spółka wdraża w Polsce nowatorski system archiwizacji danych

Najważniejsze informacje są archiwizowane w centrum danych Data Center Beyond

Holenderska spółka BackupAgent, oferująca rozwiązania do archiwizacji danych przez Internet, rozpoczyna działalność w Polsce. Jej wyłącznym dystrybutorem została firma Vercom, która będzie oferować system TotalBackup w polskiej wersji językowej. – Na naszym rynku brakowało do tej pory takich rozwiązań, mimo, że popyt na tego typu usługi jest ogromny. W polskich firmach na ogół nie archiwizuje się informacji, bo przedsiębiorcy uznają standardowe procedury za czasochłonne i kosztowne. Tymczasem backup online jest tańszy i efektywniejszy: aby odzyskać dane, wystarczy się zalogować na dowolnym komputerze z dostępem do Internetu – mówi Adam Lewkowicz, prezes Vercom.

Vercom, który został wyłącznym dystrybutorem BackupAgent w Polsce, będzie sprzedawać rozwiązania holenderskiego dostawcy pod marką TotalBackup. Spółka chce pozyskać do współpracy resellerów: przede wszystkim firmy telekomunikacyjne, hostingowe a także dystrybutorów sprzętu oraz integratorów IT.

Zasada działania TotalBackup jest prosta. Vercom dostarcza oprogramowanie, które automatycznie archiwizuje najważniejsze informacje. Są one zapisywane w profesjonalnym centrum danych Data Center Beyond, uznawanym za najnowocześniejszy tego typu ośrodek w Polsce. W przypadku awarii lub kradzieży komputera dane mogą zostać w każdej chwili odtworzone i skopiowane na dowolny komputer. Pliki są dostępne z poziomu każdej przeglądarki internetowej, ale wyłącznie dla osób posiadających specjalny klucz szyfrujący. Domyślnie archiwizowane są pliki poczty elektronicznej, Pulpit oraz folder Moje dokumenty, ale użytkownik sam może zdecydować, które informacje są dla niego szczególnie istotne. Pierwsza archiwizacja zabiera w zależności od wielkości danych od kilku do kilkunastu godzin. Potem Total Backup działa w tle i automatycznie archiwizuje wskazane przez użytkownika dane, utworzone, zgodnie z ustalonym harmonogramem, od czasu ostatniej archiwizacji. Jak przekonują przedstawiciele firmy Vercom, prostota i automatyzm działania są jedną z największych zalet usługi. – TotalBackup to typowa usługa typu „uruchom i zapomnij”, wszystkie skomplikowane działania związane z archiwizacją danych TotalBackup wykona sam, bez naszej ingerencji.  A dzięki temu, że nasze serwery zlokalizowane są w Polsce, transfer danych jest szybszy w porównaniu do podobnych, zachodnich rozwiązań i bezpieczniejszy - zapewnia Adam Lewkowicz. 

Totalbackup zapewnia wielowarstwowe bezpieczeństwo archiwizowanych informacji, zarówno na poziomie infrastruktury technicznej, jak i przesyłu (szyfrowane połączenie SSL) oraz przechowywania danych (specjalny, znany tylko włascicielowi konta klucz szyfrujący, algorytm Encryption Standard 128 lub 256). Bez klucza szyfrującego odtworzenie zarchiwizowanych danych jest niemożliwe.

Cena usługi jest uzależniona od ilości danych jaką użytkownik zdecyduje się zarchiwizować. Rozwiązanie jest jednak tańsze w porównaniu z archiwizacją danych na taśmach czy płytach DVD. Miesięczny abonament wynosi 19,95 zł  a każdy dodatkowy 1GB powierzchni serwerowej kosztuje jednynie 1 zł. Przy tym nie są wymagane nakłady na urządzenia, sprzęt czy oprogramowanie. Total Backup będzie dostępny zarówno dla osób pracujących w środowisku Windows jak i Mac OS oraz Linux.

Komentarze

Powiązane

03.05.23, 16:00
| biznes i technologie » informacje | kultura » informacje
Jan Woźnica zaprojektował zestaw LEGO Ideas Opowieści z czasów wyścigu kosmicznego
5 maja br. w sprzedaży pojawi się pierwszy zestaw LEGO Ideas zaprojektowany przez polskiego fana – Jana Woźnicę.
02.05.23, 13:06
| biznes i technologie » informacje | reklama & PR » informacje
O la la! Intermarché wprowadza markę parasolową
Sieć sklepów Intermarché wprowadza markę parasolową O la la!. Zastąpi ona szereg francuskich marek takich jak Saint Eloi, Bouton d’Or czy Reva. Jak podkreśla firma, to zmiana wywołana nową strategii w obrębie marek własnych.
01.05.23, 17:00
| biznes i technologie » informacje
InPost ma już w Polsce 20 000 urządzeń Paczkomat
Liczba skrytek przekroczyła 3 miliony. InPost, platforma dostawcza dla e-commerce w Europie, zrealizował kolejny krok w rozwoju sieci w Polsce.
30.04.23, 21:00
| biznes i technologie » informacje
Activlab nowym klientem Initiative
Agencja mediowa Initiative (IPG Mediabrands) rozpoczęła współpracę z firmą Activlab – producentem odżywek i suplementów diety dla sportowców i osób aktywnych fizycznie.
28.04.23, 17:00
| biznes i technologie » informacje
Pure City zainstalowało kolejne ekoelektrostacje
Pure City, operator zielonej sieci nośników cyfrowej reklamy zewnętrznej, będących jednocześnie stacjami ładowania pojazdów elektrycznych, zainstalował kolejne ekoelektrostacje. Zielona sieć powiększyła się o nowe nośniki w Nowym Targu, Myślenicach oraz Warszawie.
28.04.23, 08:30
| biznes i technologie » informacje
Łukasz Skawiński Dyrektorem Departamentu Advertising Product & Platforms w Ringier Axel Springer Polska
Z początkiem maja br. Łukasz Skawiński obejmie stanowisko Dyrektora Departamentu Advertising Product & Platforms, odpowiedzialnego za całe portfolio produktów reklamowych Ringier Axel Springer Polska. 
25.04.23, 07:30
| biznes i technologie » informacje
Radosław Dobrołęcki dołącza do zespołu PayEye
Radosław Dobrołęcki dołączył do zespołu PayEye. Objął stanowisko Chief Commercial Officer i będzie odpowiedzialny za rozwój płatności e-payeye w e-commerce.
21.04.23, 15:45
| biznes i technologie » informacje
Radar konsumencki kwiecień: Stabilizacja nastrojów konsumenckich
Kwietniowe badanie optymizmu konsumenckiego „Radar konsumencki” ARC Rynek i Opinia pokazuje, że nastroje konsumenckie się ustabilizowały, zarówno w obszarze optymizmu, planowanych zakupów, oceny jakości życia czy gospodarki jak i w obszarze zatrudnienia.
20.04.23, 19:37
| biznes i technologie » informacje
Jacek Onaszkiewicz realizatorem dźwięku w Soundly by Platige
W marcu br. studio działające w ramach grupy Platige Image zaczęło funkcjonować pod zmienioną nazwą. Jednak to nie koniec, zachodzących w Soundly by Platige zmian. Do zespołu dołączył Jacek „Dżeksong” Onaszkiewicz - realizator dźwięku z wieloletnim doświadczeniem.
18.04.23, 21:45
| biznes i technologie » informacje
InPost uruchomił 3-tysięczny Paczkomat we Francji
Grupa InPost realizuje strategię rozbudowy swojej europejskiej sieci urządzeń Paczkomat. Do niedawno rozstawionej maszyny nr 5000 w Wielkiej Brytanii, dołączył Paczkomat nr 3000 we Francji.
Subskrybuj RSS działu biznes i technologie: rss
Oferty pracy

Specjalista ds. mediów społecznościowych – Rzecznik Prasowy

Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna im. Josepha Conrada-Korzeniowskiego w Gdańsku | Gdańsk

Przejdź do oferty
Konkursy
do 25.06.23

Do zdobycia jeden egzemplarz książki.

do 23.06.23

Do zdobycia jeden egzemplarz książki.

Polecamy
Konferencje

Zapraszamy do współpracy. Cena dodania do katologu od 149 PLN netto.