04.12.08, 22:28

Bondaryk zabrał z PTC 450 tys. zł

Szef Agencji Bezpieczeństwa Wewnętrznego wydał oświadczenie o wysokości świadczeń z tytułu zakazu konkurencji, nagrody rocznej i ekwiwalentu za urlop

Szef Agencji Bezpieczeństwa Wewnętrznego Krzysztof Bondaryk wydał oświadczenie, w którym poinformował, że wysokość uzyskanych przez niego świadczeń od Polskiej Telefonii Cyfrowej z tytułu zakazu konkurencji, nagrody rocznej i ekwiwalentu za urlop wyniosła ok. 449 537 zł. Bondaryk zaznaczył, że umowa menadżerska została podpisana 15 maja 2006 roku, na „półtora roku przed objęciem funkcji szefa ABW”. Szef ABW dodał, iż umowa ta została rozwiązana za porozumieniem stron 16 listopada ubiegłego roku i „do momentu rozwiązania stosunku pracy nie uległa zmianie”.  Dodał, że „z tego tytułu przewidziane było wypłacanie świadczeń w ratach kwartalnych przez okres jednego roku po rozwiązaniu umowy”. Bondaryk poinformował, że na ujawnienie części informacji zawartych w umowie menedżerskiej uzyskał zgodę PTC. „Obecnie dane o wysokości świadczeń finansowych mogę podać nie naruszając przepisów; należy pamiętać, że ujawnienie informacji stanowiącej tajemnicę przedsiębiorcy bez jego zgody jest zagrożone sankcją karną do dwóch lat pozbawienia wolności” - zaznaczył. Szef ABW zaznaczył, iż informacja o fakcie pobierania świadczeń z tytułu rozwiązanego kontraktu została zgłoszona w listopadzie ubiegłego roku do Rejestru Korzyści prowadzonego przez Państwową Komisję Wyborczą.

W listopadzie Gazeta Wyborcza podała, że szef Centralnego Biura Antykorupcyjnego Mariusz Kamiński w liście przekazanym premierowi napisał, że Bondaryk „otrzymuje ze spółki Polska Telefonia Cyfrowa wynagrodzenie znacząco przekraczające miesięczne pobory uzyskiwane przez niego w ABW”, a funkcjonariuszom odmawia udzielenia żądanych informacji. Według mediów CBA oskarżyło Bondaryka, że ukrył wysokość wypłaty w wysokości 1,5 mln zł, którą przyznano mu, gdy odchodził z dyrektorskiej funkcji w PTC.  W połowie listopada Bondaryk oświadczył, iż nigdy nie ukrywał swoich dochodów, a oświadczenie majątkowe wypełnił "rzetelnie i zgodnie z prawdą".

Komentarze

Powiązane

03.05.24, 20:48
| biznes i technologie » informacje
Polpharma i marka Metafen stawiają na komunikację do młodych
Polska firma Polpharma, która specjalizuje się w produkcji leków, stawia na nową komunikację marki Metafen skierowaną do młodych odbiorców.
03.05.24, 10:20
| biznes i technologie » informacje
Pierwsza kolejowa makieta Lego na dworcu w Legnicy
Kończą się obchody jubileuszu 15-lecia dolnośląskiego przewoźnika - Kolei Dolnośląskich. 29 kwietnia br. w holu dworca w Legnicy odsłonięto pierwszą w Polsce makietę kolejową wykonaną w całości z klocków Lego. To wspólna inicjatywa KD i PKP S.A.
27.04.24, 11:00
| biznes i technologie » informacje
Dostęp do szybkiego internetu w Polsce: Orange Polska podpisuje umowy na inwestycje
W ramach naborów KPO i FERC, zapewniających dostęp do bardzo szybkiego internetu, Orange Polska podpisał łącznie umowy na realizację inwestycji w 28 obszarach. Dzięki temu ok. 155 tys. gospodarstw domowych i ponad 22 tys. przedsiębiorstw może zostać objętych zasięgiem sieci szerokopasmowej. Wkrótce ruszą pierwsze prace.
26.04.24, 13:45
| biznes i technologie » informacje
Marcin Klammer dyrektorem zarządzającym Polską Radę Centrów Handlowych
Polska Rada Centrów Handlowych, 8 kwietnia br. powołała Marcina Klammera na stanowisko dyrektora zarządzającego. Będzie on współodpowiedzialny za tworzenie i realizację strategii oraz dalszy rozwój Polskiej Rady Centrów Handlowych. 
25.04.24, 20:45
| biznes i technologie » informacje
SPAR w Grodzisku Mazowieckim w niestandardowym wystroju. Sklep współpracuje z KS Bogoria
Właściciel SPAR w Grodzisku Mazowieckim nawiązał współpracę z lokalnym klubem tenisa stołowego KS Bogoria, który jest wielokrotnym mistrzem Polski w tenisie stołowym, a także zwycięzcą wielu turniejów w Polsce i Europie. 
17.04.24, 13:00
| biznes i technologie » informacje
Tunel Południowej Obwodnicy Warszawy z zasięgiem komórkowym dzięki Play
W najdłuższym tunelu drogowym w Polsce, który dziennie pokonuje kilkadziesiąt tysięcy samochodów, została zainstalowana infrastruktura telekomunikacyjna przez Play. To udogodnienie ma zapewnić niezakłócone rozmowy telefoniczne oraz szybki dostęp do internetu.
12.04.24, 19:30
| biznes i technologie » informacje
Arçelik wprowadza na rynek Beko Europe. Finalizacja dużej transakcji na rynku AGD
Turecki koncern Arçelik sfinalizował transakcję przejęcia pomiędzy spółką Beko B.V., będącą w całości własnością Arçelik, a spółką Whirlpool Corporation, należącą do Whirlpool EMEA Holdings LLC, tym samym tworząc nowy podmiot na rynku – Beko Europe.
10.04.24, 10:20
| biznes i technologie » informacje
Małgorzata Pietraszewska prezeską 10Clouds
Maciej Cielecki, współzałożyciel oraz wieloletni CEO firmy przekazał funkcje zarządcze 10Clouds, aby rozwijać w AI Labs projekty skupione na sztucznej inteligencji. Stanowisko Prezesa Zarządu w 10Clouds SA 1 kwietnia br. objęła Małgorzata Pietraszewska.
28.03.24, 13:00
| biznes i technologie » informacje
Maspex wyda na inwestycje ok. 650 mln zł. Będzie także inwestycja w Wadowicach
Grupa Maspex, właściciel m.in. takich marek jak Tymbark, Kubuś, Lubella, Łowicz, Krakus, Żubrówka czy Soplica, wyda na inwestycje produkcyjne w 2024 r. ok. 650 mln zł. Po wielu latach spółka wraca z dużą inwestycją do Wadowic.
15.03.24, 21:00
| biznes i technologie » informacje
InPost: 7 tys. punktów odbiorów i nadań w Hiszpanii oraz 2 tys. w Portugalii
Grupa InPost posiada już 7 tys. punktów nadania i odbioru (w tym urządzeń Paczkomat) w Hiszpanii oraz 2 tys. w Portugalii.
Subskrybuj RSS działu biznes i technologie: rss
Oferty pracy

Aktualnie nie mamy ofert pracy.

Dodaj swoją ofertę
Konkursy
do 22.05.24

Ważna informacja dla biorących udział w konkursach na stronach portalmedialny.pl. 

do 20.05.24

Do zdobycia jeden egzemplarz książki.

do 16.05.24

Do zdobycia jeden egzemplarz książki.

Polecamy