02.02.09, 01:55

Dwa miliony użytkowników weblin

Liczba użytkowników weblin przekroczyła już dwa miliony. Tak wysoki przyrost nowych użytkowników - wynoszący średnio po kilka tysięcy na dzień - to zdaniem właściciela - dowód na to, że oprogramowania Social-Software, takie jak interaktywna forma komunikacji weblin, zyskują coraz większą popularność.

Liczba użytkowników weblin przekroczyła już dwa miliony. Tak wysoki przyrost nowych użytkowników - wynoszący średnio po kilka tysięcy na dzień - to zdaniem właściciela - dowód na to, że oprogramowania Social-Software, takie jak interaktywna forma komunikacji weblin, zyskują coraz większą popularność. Obok możliwości kontaktu z innymi za pomocą dymków lub okna czatowego oprogramowanie weblin oferuje swoim użytkownikom wiele innych funkcji, jak na przykład „wuszlowanie”, taniec, machanie lub gromadzenie przedmiotów i prezentów.

To dwa razy więcej niż zakładaliśmy w lecie” - mówi Nikolai Roth, Vice President Sales z firmy Zweitgeist GmbH, o osiągnięciu drugiego miliona użytkowników weblin pod koniec 2008 roku. Przeciętny użytkownik tego oprogramowania to otwarty na technologiczne nowinki internauta w wieku od 20 do 35 lat. W oparciu o tak zwartą strukturę uczestników Zweitgeist planuje już w lutym 2009 roku wprowadzić do swej oferty odpłatne wirtualne prezenty oraz wzmocnić reklamę.

Weblin to przeglądarkowy świat wirtualny zaprojektowany przez firmę Zweitgeist GmbH, umożliwiający innowacyjne formy komunikowania się. Każdy użytkownik, wchodząc na dowolną stronę internetową, jest na niej widoczny za pomocą wirtualnego sobowtóra, czyli awatara weblin. Może on zobaczyć także innych internautów obecnych na tej stronie w tym samym czasie.  Weblin funkcjonuje na każdej stronie internetowej, na przykład na MySpace, MSN, Google, eBay i Nasza-Klasa.pl – dzięki temu łączy ludzi o tych samych upodobaniach, zainteresowaniach i potrzebach. Weblin to oprogramowanie całkowicie kontrolowane przez jego użytkowników, które pozwala na nowo interpretować pojęcie wolności i swobody słowa w internecie.

Komentarze

Powiązane

09.07.24, 16:30
| prasa » informacje | internet » informacje
Złap urlop od codzienności czyli Wyborcza na wakacje
Wyborcza.pl i Wysokieobcasy.pl rozpoczęły kampanię pod hasłem “Złap urlop od codzienności”. Specjalnej ofercie prenumeraty na wakacje towarzyszą działania redakcyjne: cykle artykułów, podcasty, a dla podróżujących z przygodami czekać będzie Biuro Interwencji Turystycznej.
08.07.24, 12:30
| radio » informacje | internet » informacje
Maria Skłodowska-Curie bohaterką nowego serwisu specjalnego Polskiego Radia
Z okazji 90. rocznicy śmierci polskiej noblistki, Polskie Radio przygotowało serwis specjalny, który skupia się na historii polskiej uczonej. 
06.07.24, 23:00
| telewizja / VOD » informacje | internet » informacje
Onet On Tour. Dalmacja z Marcinem Prokopem. II sezon formatu w Onecie
W niedzielę, 30 czerwca br. o godz. 10:00 na stronie głównej Onet.pl i na kanale YouTube Onet On Tour pojawił się premierowy odcinek II sezonu programu „Onet On Tour. Dalmacja z Marcinem Prokopem”. Dziennikarz pokaże internautom Dalmację.
03.07.24, 19:00
| internet » informacje
Żyjemy tenisem! Interia relacjonuje Wimbledon
Interia na bieżąco będzie relacjonować Wimbledonem. Artur Gac, wysłannik portalu, przekazywać będzie informacje prosto z Londynu. Ofensywę medialną Interii ma wzmocnić kolejna odsłona kampanii „Żyjemy sportem”.
03.07.24, 07:30
| radio » informacje | internet » informacje
IV edycja Konkursu Podcast Roku imienia redaktora Janusza Majki. Zgłoszono ponad 320 podcastów
Podcast Roku to pierwszy ogólnopolski Konkurs, którego celem jest promowanie jakości, oryginalności i kultury przekazu różnych form dźwiękowych w mediach cyfrowych. Konkurs ma upamiętniać redaktora Janusza Majkę, związanego przez niemal 40 lat z Polskim Radiem w Rzeszowie – zmarłego w lutym 2021 r. Najlepsze podcasty wyłoni 45-osobowe jury.
02.07.24, 09:55
| prasa » ludzie | internet » ludzie
Łukasz Bielak redaktorem naczelnym wszystkich serwisów Grupy INFOR
Na początku lipca br. Łukasz Bielak stanął na czele wszystkich serwisów internetowych należących do Grupy INFOR.
01.07.24, 16:30
| internet » ludzie
Dariusz Dziduch redaktorem naczelnym BiznesInfo
Dariusz Dziduch objął funkcję naczelnego serwisu BiznesInfo (Iberion) w połowie czerwca br.
27.06.24, 14:15
| radio » informacje | internet » informacje
Mamy, tak jak jest. Anna Dereszowska gospodynią podcastu w Onet Audio i na Ofeminin.pl
W każdy piątek o godz. 20:00 w Onet Audio, na Ofeminin.pl oraz na popularnych platformach podcastowych można słuchać nowego podcastu Anny Dereszowskiej „Mamy, tak jak jest”. Podcast porusza tematy macierzyństwa i rodzicielstwa.
27.06.24, 13:36
| internet » informacje
Yola Czaderska-Hayek felietonistką Interii. Będzie opowiadała nie tylko o Hollywood
Interia wzmacnia segment premium. 28 czerwca br. portal uruchomi cykl „Hollywood według Yoli”, w ramach którego Yola Czaderska-Hayek będzie opowiadała o najważniejszych zjawiskach i wydarzeniach w amerykańskiej branży filmowej i hollywoodzkich gwiazdach. 
27.06.24, 10:39
| prasa » informacje | internet » informacje
Wydawcy apelują do posłów w sprawie ustawy implementującej dyrektywę UE o prawie autorskim i prawach pokrewnych. Projekt jest niekorzystny dla polskich mediów
Najwięksi wydawcy cyfrowi w Polsce przesłali do posłów i posłanek apel w sprawie ustawy implementującej dyrektywę UE o prawie autorskim i prawach pokrewnych. 
Subskrybuj RSS działu internet: rss
Oferty pracy

Specjalista ds. PR

Krakowskie Biuro Festiwalowe | Kraków

Przejdź do oferty
Konkursy
do 31.08.24

Portalmedialny.pl ponownie udostępnił możliwość uczestniczenia w konkursach organizowanych przez wydawcę.

Polecamy
Konferencje

Zapraszamy do współpracy. Cena dodania do katologu od 149 PLN netto.

8.10 - Katowice, 9.10 - Wrocław, 10.10 - Poznań.