10.02.09, 23:32

Ranczo i Doręczyciel w TVP1 czyli wiosenna ramówka Jedynki

TVP1 wprowadza wiosenną ramówkę. Hitami wiosną mają być: czwarta seria „Rancza” i nowy serial „Doręczyciel” z rolą Artura Barcisia, a także „Tudorowie” – serial prezentujący wczesne lata panowania legendarnego władcy Henryka VIII z Jonathanem Rhys Meyerem w roli tytułowej.

TVP1 wprowadza wiosenną ramówkę. Hitami wiosną mają być: czwarta seria „Rancza” i nowy serial „Doręczyciel” z rolą Artura Barcisia, a także „Tudorowie” – serial prezentujący wczesne lata panowania legendarnego władcy Henryka VIII z Jonathanem Rhys Meyerem w roli tytułowej. Wśród wiosennych hitów na sobotę znajdą się filmy w gwiazdorskiej obsadzie m.in. „Szybcy i wściekli”, „Gladiator” z Russellem Crowe’em, „Deja Vu” z Denzelem Washingtonem i Valem Kilerem, „Casino Royale” z Danielem Craigiem czy „Zawód szpieg” z Bradem Pittem.

Dwa polskie seriale to pewne hity wiosennej ramówki TVP1. Na czwartą serię kultowego już serialu „Ranczo” w reż. Wojciecha Adamczyka z Cezarym Żakiem w podwójnej roli Wójta i Plebana, Iloną Ostrowską i Pawłem Królikowskim czekają miliony fanów. 

„Doręczyciel” to serial o nieprzystosowanym do samodzielnego życia, czterdziestoletnim mężczyźnie – w tej roli genialny Artur Barciś. Serial ten ma być również misyjną pozycją programową, która promuje pozytywne wzorce i zachęca do optymistycznego spojrzenia na otaczającą nas rzeczywistość. To komediowa w formie i głęboka w wymowie przypowieść o tym, co wzajemnie możemy zyskać poprzez tolerancję i pozytywne spojrzenie na drugiego człowieka. Perypetie głównego bohatera to często jedynie pretekst dla rozwoju innych wątków obyczajowych, których przebieg i rozwój nie tylko zbliżają widza do głównych postaci, ale także zachęcają do refleksji.

Premierowe przedstawienia teatralne w wiosennej ofercie Jedynki to m.in. „Kwatera Bożych Pomyleńców” – spektakl zrealizowany na podstawie kultowej powieści Władysława Zambrzyckiego, której akcja rozgrywa się w czasie Powstania Warszawskiego oraz autorski spektakl Krzysztofa Zanussiego „Głosy wewnętrzne” o  konflikcie między ojcem a córką z Jerzym Radziwiłowiczem i Agatą Buzek w rolach głównych. W poniedziałkowym Teatrze TV na Scenie Faktu wyemitowany zostanie spektakl poświęcony Stanisławowi Mikołajczykowi, a także „Prezent dla towarzysza Edwarda G” w reż. Janusza Dymka z Szymonem Bobrowskim, Mirosławem Baką i Maciejem Orłosiem.

Jedynka wprowadza także nowy program „Rozmowa Jedynki” komentujący najważniejsze wydarzenia mijającego dnia. Emisja programu zaplanowana jest pięć razy w tygodniu, od poniedziałku do piątku o godz. 17.20. Rozmowy z zaproszonymi gośćmi poprowadzą prezenterzy „Wiadomości” (m.in. Hanna Lis i Piotr Kraśko).

Program interwencyjny Jedynki „Celownik” – wiosną będzie emitowany trzy razy w tygodniu: wtorki – środy – czwartki o godz. 16.45. W paśmie wieczornej publicystyki znajdą się następujące pozycje programowe: we wtorki – nowa publicystyka polityczna, w środy publicystyka społeczno-polityczna „Pryzmat”, w czwartki interwencyjna „Sprawa dla reportera” Elżbiety Jaworowicz.

Ważnym wydarzeniem wiosennej ramówki będzie test historyczny sprawdzający wiedzę Polaków na temat pontyfikatu naszego rodaka Papieża Jana Pawła II w przededniu  czwartej rocznicy śmierci. Emisję testu planujemy w poniedziałek 30 marca.

Wiosenną odnowę przejdzie także poranny program TVP1 „Kawa czy herbata”. Program rozszerzy ofertę mądrego poradnictwa o elementy związane ze zdrowym stylem życia, bezpieczeństwem w naszej mało bezpiecznej codzienności, pieniędzmi – w sytuacji, kiedy nam ich coraz bardziej brakuje, mądrym oszczędzaniem, prawami konsumenckimi, problemami wychowawczymi i partnerskimi w rodzinie, radzeniem sobie w świecie nowych technologii, opieką nad zwierzakami, czy poradami związanymi z modą i urodą.

Komentarze

Powiązane

28.11.23, 10:45
| telewizja / VOD » informacje
Krzysztof Ziemiec i Tomasz Wolny twarzami kampanii informującej o zmianie standardu nadawania w MUX-3
27 listopada br. na antenach Telewizji Polskiej ruszyła kampania informacyjna prezentująca szczegóły zbliżającej się zmiany standardu nadawania w MUX-3 – z DVB-T na DVB-T2/HEVC.
28.11.23, 06:30
| telewizja / VOD » informacje
Instytut Centrum Zdrowia Matki Polki w Łodzi zyskał dzięki Fundacji TVN gabinety psychologiczno-psychiatryczne
23 listopada br. odbyła się uroczystość otwarcia pierwszych gabinetów psychologiczno-psychiatrycznych, które powstały w ramach inicjatywy „Zdrowie w Głowie” Fundacji TVN. Całkowity koszt realizacji tego projektu wyniósł niemal 1,5 mln zł brutto. Wsparcie finansowe na ten cel uzyskano dzięki hojności osób i instytucji wspierających Fundację TVN oraz firmy Amazon.
27.11.23, 19:54
| telewizja / VOD » informacje
Super Polsat wyemituje reality show Dagmara szuka męża
Super Polsat 11 grudnia br. rozpocznie emisję nowego reality show, w którym Dagmara Kaźmierska poszukuje swojej drugiej połówki.
27.11.23, 11:53
| telewizja / VOD » informacje
Fajbusiewicz: rozmowy o zbrodni. Nowy sezon w Crime+Investigation Polsat
29 listopada br. na antenie Crime+Investigation Polsat rozpocznie się emisja nowego sezonu programu „Fajbusiewicz: rozmowy o zbrodni”. Emisja w każdą środę o godz. 22:30.
27.11.23, 07:30
| telewizja / VOD » informacje
Faceci ze stali. Nowy polski format w History Channel
28 listopada br. na antenie HISTORY Channel odbędzie się premiera pilotowego odcinka programu „Faceci ze stali”, w którym guru bursztynnictwa Tomasz Ołdziejewski i jeden z najlepszych polskich knifemakerów Artur Szyngwelski odwiedzą pracownię Michała Sielickiego, znanego jako Trollsky.
26.11.23, 20:54
| telewizja / VOD » informacje
Player.pl pokaże cykl dokumentów Martyny Wojciechowskiej
Player pokaże serię dokumentów Martyny Wojciechowskiej pod marką Player Original. Premiera pierwszego z nich - "Czas na taniec" odbyła się 26 listopada br.
25.11.23, 19:00
| telewizja / VOD » seriale
Polowanie na ćmy z nominacją na najlepszą środkowoeuropejską produkcję w 2023 roku w III edycji NEM Zagreb
Od 6 do 8 grudnia 2023 r. w stolicy Chorwacji odbędzie się 3. edycja NEM Zagreb. „Polowanie na ćmy”, serial kostiumowy wyprodukowany przez Telewizję Polską, znalazł się wśród 12 produkcji telewizyjnych Europy Środkowo-Wschodniej nominowanych do nagrody NEM AWARDS przyznawanej dla najlepszego serialu telewizyjnego tego regionu.
24.11.23, 14:30
| telewizja / VOD » badania rynku
1,2 mln widzów w jesiennym sezonie programu Kuba Wójewódzki
Talk-show stacji TVN „Kuba Wojewódzki" wciąż jest chętnie oglądany przez telewidzów. Ostatnia odsłona programu rozrywkowego zgromadziła średnio przed telewizorami prawie 700 tys. widzów w grupie docelowej 20-54 oraz ponad 1,2 mln w grupie ogólnej (dane: Nielsen Media).
23.11.23, 14:15
| telewizja / VOD » informacje
Twoja Twarz Brzmi Znajomo bez Pawła Domagały. Aktor odchodzi z jury programu
Paweł Domagała odchodzi z jury programu „Twoja twarz Brzmi Znajomo” (Polsat). Na razie nie wiadomo, kto zastąpi aktora w jury formatu.
23.11.23, 13:09
| telewizja / VOD » informacje
Podcast Eurosportu. Adam Małysz pierwszym gościem Piotra Karpińskiego
22 listopada br., na kanale YouTube Eurosportu zadebiutował nowy format – Podcast Eurosportu.