26.02.09, 00:20

Tadeusz Mosz wraca z Plus Minus

Wraz z nową, wiosenną ramówką, na antenę TVP INFO powraca program ekonomiczny „Plus Minus”. Będzie można zobaczyć go już 2 marca o 22.15 na kanale informacyjnym Telewizji Polskiej.

Wraz z nową, wiosenną ramówką, na antenę TVP INFO powraca program ekonomiczny „Plus Minus”. Będzie można zobaczyć go już 2 marca o 22.15 na kanale informacyjnym Telewizji Polskiej. Magazyn ekonomiczny „Plus Minus”, który ukazywał się w telewizyjnej Jedynce w latach 2001-2006, a następnie do jesieni 2008 roku w TVP3 (później TVP INFO) powraca w nowej, odmienionej formule. Pierwszą nowością jest gospodarz programu. Tadeusz Mosz będzie pojawiał się tu na zmianę z Dariuszem Łukawskim (zastąpił on w tej roli Mosza w 2006 r.).

Jak zapowiada pomysłodawca „Plus Minus”, 15-minutowy magazyn skoncentruje się przede wszystkim na trzech głównych, krajowych i zagranicznych tematach dnia z obszaru rynków finansowych, akcyjnych, walutowych i gospodarki realnej. "Najważniejsza część komentarza skoncentruje się na konsekwencjach zjawisk gospodarczych dla naszych kieszeni" – dodaje Mosz. W programie znajdą się także wskazówki jak reagować na różne przejawy giełdowego oraz na rynku pracy. Do współpracy przy produkcji programu zaproszono ponad 30 specjalistów z dziedziny gospodarki i finansów.

Nie od razu pojawi się docelowa szata graficzna nowej odsłony programu. Jak zdradza główny gospodarz „Plus Minus”, Początkowo emitowany ma być z małego studia przy ul. Woronicza, a po miesiącu na stałe ze studia w nowym budynku TVP przy ul. Samochodowej w Warszawie.

Tadeusz Mosz - pomysłodawca magazynu ekonomiczno-finansowego „Plus Minus” jest autorem ponad 3 tysięcy programów telewizyjnych i radiowych o tematyce społeczno-ekonomicznej. Od ponad 20 lat związany jest z Telewizją Polską. Był m.in. autorem komentarzy ekonomicznych telewizyjnej „Panoramy”, autorem audycji „Co mnie dziwi" w Radiu PiN 102 FM oraz doradcą prezesa zarządu i kierownikiem zespołu analityków giełdowych w „Gazecie Giełdy Parkiet”. Obecnie prowadzi codzienną audycję „EKG – Ekonomia, Kapitał, Gospodarka” w Radiu TOK FM, publikuje też swoje felietony w tygodniku „Przekrój”, miesięczniku „Businessman.pl” i innych periodykach. Za swą pracę uhonorowany Medalem Europejskim, „Ostrym piórem” (prestiżową nagrodą BBC) oraz tytułami Dziennikarz Roku 2002 (przez miesięcznik „Twój Pieniądz”) i Dziennikarz Gospodarczy (przez „Gazetę Finansową”).

Komentarze

Powiązane

17.07.24, 16:30
| telewizja / VOD » ludzie
Paulina Sykut-Jeżyna, Agnieszka Hyży, Krzysztof Ibisz i Maciej Rock wśród gospodarzy pasma halo tu polsat
Jesienią w Polsacie ruszy zapowiadane już nowe pasmo poranne. „halo tu polsat” będzie emitowane w każdy weekend - od piątku do niedzieli. Program poprowadzą trzy pary dziennikarzy w tym Paulina Sykut-Jeżyna z Krzysztofem Ibiszem oraz Agnieszka Hyży z Maćkiem Rockiem.
17.07.24, 10:01
| telewizja / VOD » informacje
Katarzyna Kasia i Grzegorz Markowski przechodzą z TVN24 do TVP INFO. Poprowadzą nowy format
Katarzyna Kasia i Grzegorz Markowski pożegnali się z widzami „Szkła Kontaktowego” (TVN24). Para poprowadzi od 2 września br. nowy format na antenie TVP INFO.
17.07.24, 08:30
| telewizja / VOD » informacje
482 transmisje w każdym sezonie do 2027 roku. Betclic 1. Liga i Betclic 2. Liga na antenach TVP
Polski Związek Piłki Nożnej, Pierwsza Liga Piłkarska, Telewizja Polska i Betclic ogłosiły plany dotyczące transmisji rozgrywek Betclic 1. Ligi i Betclic 2. Ligi w sezonach 2024/2025, 2025/2026 i 2026/2027. Publiczny nadawca pokaże przez trzy lata niemal 1,5 tysiąca meczów prowadzonych przez piłkarską centralę. 
17.07.24, 07:30
| telewizja / VOD » badania rynku
Finał Euro 2024 hitem weekendu. Ale oglądalność spotkań z polską drużyną była wyższa
Blisko 7,3 mln widzów oglądało w niedzielę, 14 lipca br. mecz Hiszpania – Anglia transmitowany na antenach TVP. Ponad 6,4 mln widzów śledziło spotkanie przed telewizorami w domach, a 900 tys. widzów oglądało finał Euro 2024 poza domem.
17.07.24, 06:30
| telewizja / VOD » informacje
AVIOS ma nowy skład. Zarządu i plany ekspansji
Stanowisko Prezesa Zarządu w spółce AVIOS objął dr inż. Tymoteusz Biłyk, twórca marki AVIOS i członek Rady Metodologicznej ds. RPD (Return Path Data) przy projekcie Telemetria Polska Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji.
16.07.24, 07:30
| telewizja / VOD » informacje
Nowa struktura programów dla zagranicy. Zmiany dotkną Biełsat i TVP World
Telewizja Polska włączy swoje obcojęzyczne kanały do jednej struktury organizacyjnej. W skład nowo tworzonej jednostki wejdą dwie anteny: obecny kanał TVP World nadawany w języku angielskim oraz Telewizja Biełsat, emitująca program po białorusku, rosyjsku i ukraińsku. Szefem nowej struktury będzie Michał Broniatowski.
16.07.24, 06:30
| telewizja / VOD » badania rynku
Milion widzów oglądało program Lepsza Polska Kontynuacja formatu od września
Program publicystyczny Doroty Gawryluk „Lepsza Polska” w pierwszym, wiosennym sezonie oglądało średnio milion widzów. Stacja zapowiada kontynuację formatu.
15.07.24, 16:30
| telewizja / VOD » informacje
21 edycja formatu Twoja Twarz Brzmi Znajomo. Aleksander Sikora wśród uczestników
Polsat jesienią pokaże 21. sezon programu „Twoja Twarz Brzmi Znajomo. Najlepsi”. Do Macieja Rocka w roli gospodyni programu dołączy Agnieszka Hyży.
15.07.24, 12:14
| telewizja / VOD » informacje
Top of the Top Sopot Festival w sierpniu. Wystapią m.in. Ewa Bem, Urszula, Kayah i Rubens
19 sierpnia br. ruszy Top of the Top Sopot Festival. Podczas czterech dni koncertów w Operze Leśnej w Sopocie wystąpią gwiazdy polskiej sceny muzycznej. Całość wydarzenia będzie transmitowana antenie TVN.
15.07.24, 08:30
| telewizja / VOD » informacje | biznes i technologie » informacje
Przedsiębiorcy z sektora telekomunikacyjnego apelują o doprecyzowanie Prawa Komunikacji Elektronicznej
Polscy przedsiębiorcy telekomunikacyjni apelują do posłów o naniesienie poprawek w Prawie Komunikacji Elektronicznej. Podkreślają, że ich brak, negatywnie wpłynie na rozwój usług cyfrowych.
Subskrybuj RSS działu telewizja / VOD: rss
Oferty pracy

Specjalista ds. PR

Krakowskie Biuro Festiwalowe | Kraków

Przejdź do oferty
Konkursy
do 31.08.24

Portalmedialny.pl ponownie udostępnił możliwość uczestniczenia w konkursach organizowanych przez wydawcę.

Polecamy
Konferencje

Zapraszamy do współpracy. Cena dodania do katologu od 149 PLN netto.

8.10 - Katowice, 9.10 - Wrocław, 10.10 - Poznań.