26.04.09, 15:34

EMA 2009 – nagrody rozdane

24 kwietnia br. po raz ósmy wręczono  w Łodzi nagrody muzyczne ESKA Music Awards. Bohaterami tegorocznej edycji Eska Music Awards są bez wątpienia duet Sylwia Grzeszczak i Liber oraz zespół Feel, którzy zdobyli po dwie statuetki.

24 kwietnia br. po raz ósmy wręczono  w Łodzi nagrody muzyczne ESKA Music Awards. Bohaterami tegorocznej edycji Eska Music Awards są bez wątpienia duet Sylwia Grzeszczak i Liber oraz zespół Feel, którzy zdobyli po dwie statuetki.

Scenariusz wydarzenia oscylował wokół hasła „feria gwiazd i morze muzyki” i niewątpliwie nawiązywał do największych światowych gal wręczenia nagród filmowych, czy muzycznych. Podczas EMA 2009 w Hali Sportowej wystąpili m.in.: Matt Pokora, Edyta Górniak, Stefano Terrazino, Jay Delano, Anna Wyszkoni, Nexx, Tatiana Okupnik. Wydarzenie poprowadzili Piotr Kupicha (wokalista FEEL) i Kinga Zdrojewska. Nagrody zostały wręczali m.in. Patrycja Markowska, Maciej Rock, Agnieszkę Popielewicz, Artur Chamski i Łukasza Zagrobelnego oraz d’je i prezenterzy radia Eska i Eska Rock, m.in. Michał Figurski, Pegaz, Jankes i Pawelec. W Gali nie mogli uczestniczyć Lady GaGa, The Killers oraz Katy Perry, dlatego też swoje nagrody odebrali wcześniej, a wręczanie statuetek zarejestrowano na video i odtworzono specjalnie dla publiczności zgromadzonej w Łódzkiej Hali Sportowej i przez telewizorami. Całość wydarzenia emitowała na żywo telewizja Polsat. Po gali łódzka publiczność obejrzała jeszcze na żywo koncert zespołu Feel, laureata nagrody specjalnej radia Eska i telewizji Polsat.

Pełna lista zwycięzców EMA 2009 wyłonionych przez internautów oraz kapitułę powołaną przez  Radio Eska i Eska Rock:

1.      Polska artystka roku - Sylwia Grzeszczak
2.      Polski artysta roku - Liber
3.      Radiowy debiut roku -Iwona Węgrowska
4.      Polski zespół roku - Feel
5.      Polski hit - Edyta Górniak - "To nie tak jak myślisz"
6.      Polski rockowy hit roku - Coma "08 Wojna"
7.      Polski album roku - Sylwia Grzeszczak & Liber - "Ona i On"
8.      Video roku Eska.pl- PIN  "Niekochanie"              
9.      imprESKOWY hit roku - Nexx - "Syncronize Lips"             
10.   Best new artist - Lady GaGa
11.   Best rock artist - The Killers
12.   Best pop artist - Matt Pokora
13.   Best album - Katy Perry  "One Of The Boys"
14.   Best hit- Morandi - "Angel"       
15.   Nagroda specjalna radia Eska i telewizji Polsat – Feel

EMA

Matt Pokora

EMA

Queensberry

EMA

Danny & Sasha Strunin

EMA

Edyta Górniak

EMA

Akcent

EMA

Matt Pokora 

EMA

Guru Jose Project

EMA

Sylwia Grzeszczak

Komentarze

Powiązane

05.07.24, 14:30
| kultura » książki
Lista nominowanych do Nagrody Literackiej Nike 2024. Wyróżniono zaledwie trzy powieści
28 czerwca br. ogłoszono 20 książek nominowanych do tegorocznej nagrody Nike. Wśród dzieł wyróżnionych przez kapitułę są cztery tomy poetyckie i tylko trzy powieści.
04.07.24, 10:59
| kultura » muzyka
Rzeszów celebruje Toast Urodzinowy dla Tomasza Stańko. Będą koncerty i wystawa
W tym roku po raz szósty Rzeszów będzie celebrować twórczość pochodzącego z Rzeszowa trębacza jazzowego, Tomasza Stańko. 13 lipca br. odbędzie się Toast Urodzinowy dla Tomasza Stańko, który w tym roku poprzedzi cykl wyjątkowych wydarzeń. Wydarzenia organizowane są przez Estradę Rzeszowską.
29.06.24, 08:00
| kultura » informacje
Kino plenerowe na Cytadeli pod hasłem Jesteśmy na wczasach
Od lipca br. w parku przy Muzeum Historii Polski w Warszawie, pod hasłem „Jesteśmy na wczasach”, rusza kino plenerowe. W wybrane soboty będzie można zobaczyć ciekawe filmy z różnych dekad, takie jak “Rejs”, “Hydrozagadka” czy “Jak żyć?”. Wstęp do kina plenerowego jest bezpłatny. 
27.06.24, 20:00
| kultura » informacje
Kinga Zaborowska laureatka nagrody CineEurope Gold Award 2024
Kinga Zaborowska, dyrektorka działu filmbookingu w sieci kin Helios, otrzymała wyróżnienie CineEurope Gold Award. To nagroda przyznawana profesjonalistom z branży kinowej za wybitne osiągnięcia w ich dziedzinie. 20 czerwca br. podczas ceremonii rozdania nagród CineEurope w Barcelonie, złote statuetki odebrało osiem osób z całego świata. 
26.06.24, 17:45
| radio » informacje | kultura » informacje
XXIII Festiwal Teatru Polskiego Radia i Teatru Telewizji Polskiej Dwa Teatry – Sopot 2024. Lista laureatów w kategorii słuchowisko
Słuchowisko „Siostra Hioba” Marty Rebzdy w reż. Waldemara Modestowicza zdobyło Grand Prix XXIII Festiwalu „Dwa Teatry - Sopot 2024”, dla najlepszego utworu w kategorii słuchowisk. Wielkimi Nagrodami Festiwalu za wybitne kreacje aktorskie w TPR i Teatrze TV uhonorowani zostali Joanna Szczepkowska i Adam Ferency.
21.06.24, 21:00
| biznes i technologie » informacje | kultura » film
Po 25. latach Multikino Ursynów zamyka swoje drzwi 18 sierpnia 2024 r.
Multikino Ursynów zakończy działalność 18 sierpnia br. Spółka sprzedała prawa użytkowania wieczystego do działki na której funkcjonuje multipleks.
21.06.24, 06:30
| reklama & PR » informacje | kultura » film
Agencji K+Group odpowiada za promocję filmu Rodzina Treflików
Trefliki, bohaterowie serialu animowanego „Rodzina Treflików”, w listopadzie br. trafią na wielki ekran. Szczegóły świątecznej produkcji zostaną ujawnione dwa miesiące przed premierą, ale już teraz rozpoczynają się działania związane z kinowym debiutem Treflikowych bohaterów. Za działania związane z promocją filmu będzie odpowiedzialna agencja K+Group.
13.06.24, 16:00
| radio » informacje | kultura » informacje
Nie do wiary. 27. Piknik Naukowy Polskiego Radia i Centrum Nauki Kopernik
15 czerwca br. na PGE Narodowym w Warszawie odbędzie się 27. Piknik Naukowy Polskiego Radia oraz Centrum Nauki Kopernik. W tym roku motywem przewodnim wydarzenia jest hasło: „Nie do Wiary!”. 
11.06.24, 13:04
| kultura » muzyka
Wolne Duchy. Męskie Granie Orkiestra prezentuje tegoroczny singiel promujący trasę Męskie Granie. Obejrzyj teledysk
Daria Zawiałow, Mrozu oraz Kacperczyk, czyli Męskie Granie Orkiestra 2024, nagrali utwór „Wolne Duchy”, promujący tegoroczną, 15. edycję trasy Męskie Granie. Singlowi towarzyszy teledysk, w którym monumentalne głowy artystów – podobnie jak każdego lata sponsorowana przez markę Żywiec trasa – przemierzają Polskę, prezentując jej różne oblicza.
08.06.24, 07:00
| kultura » film
Warner Bros Discovery oraz Mennica Gdańska wprowadzają na rynek kolekcjonerską monetę „Superman”'
3 czerwca br. swoją premierę ma nowa moneta kolekcjonerska, która powstała dzięki współpracy Mennicy Gdańskiej z Warner Bros Discovery Global Consumer Products. W ramach umowy licencyjnej, Mennica Gdańska wprowadza na rynek numizmat z Supermanem. Moneta wykonana jest z czystego srebra próby 999, waży 2 uncje (62,2 g) i ma wartość nominalną pięciu dolarów.
Subskrybuj RSS działu kultura: rss
Oferty pracy

Specjalista / Specjalistka ds. promocji i organizacji wydarzeń

Wawerskie Centrum Kultury | Warszawa

Przejdź do oferty

Kierownik Działu Marketingu i PR

Centrum Kultury Podgórza | Kraków

Przejdź do oferty

Specjalista ds. Digital i Social Media

Krakowskie Biuro Festiwalowe | Kraków

Przejdź do oferty
Konkursy
do 31.08.24

Portalmedialny.pl ponownie udostępnił możliwość uczestniczenia w konkursach organizowanych przez wydawcę.

do 22.08.24

Do zdobycia jeden egzemplarz książki.

Polecamy
Konferencje

Zapraszamy do współpracy. Cena dodania do katologu od 149 PLN netto.

8.10 - Katowice, 9.10 - Wrocław, 10.10 - Poznań.