27.05.09, 23:32

Kulisy EMA 2009

Po raz ósmy statuetki Eska Musi Awards. Na scenie wystąpiło wiele gwiazd, przyznano 15 nagród. Wydarzenie było, jak co roku, ogromnym przedsięwzięciem zarówno pod względem producenckim, technicznym jak i organizacyjnym.

24 kwietnia br. w Łodzi zostały wręczone po raz ósmy statuetki Eska Musi Awards. Na scenie wystąpiło wiele gwiazd, przyznano 15 nagród. Wydarzenie było, jak co roku, ogromnym przedsięwzięciem zarówno pod względem producenckim, technicznym jak i organizacyjnym – w łódzkiej Hali Sportowej zgromadziło się 6 tysięcy widzów.

Reżyserem gali EMA 2009 był Konrad Smuga, znany z realizacji takich programów jak „Idol”, „Kuba Wojewódzki show” czy „Europa da się lubić”. Za kształt plastyczny imprezy odpowiedzialna była grupa BISTY Boys w składzie: Adam Tyszka (projekt i realizacja światła), Piotr Szabliński (wizualizacje i animacje) oraz Michał Białousz (projekt scenografii), współpracujący przy organizacji Eska Music Awards po raz szósty. Do innych realizacji Białousza należą m.in. Fabryka Gwiazd, Hity Na Czasie, Sopot Hit Festival czy Jak Oni Śpiewają.

Projekt scenografii zakładał centralne usytuowanie sceny i otoczenie publicznością ze wszystkich stron. Sektor VIP, w którym miejsca zajęły m.in. nominowane do EMA 2009 gwiazdy, osoby wręczający nagrody  ze sceną połączył wybieg oraz tunel, z którego prowadziło na scenę wyjście przez hydraulicznie sterowany właz w podłodze. W scenie zaprojektowano tzw. „Kobry©” – mechanizmy elektryczne pozwalające na wyniesienie urządzeń świetlnych na wysokość około 4m ponad podłogę w ciągu kilkunastu sekund podczas show. Mechanizmy zatopione były pod sceną, dzięki czemu publiczność była zaskakiwana nowymi rozwiązaniami scenograficznymi. „Kobry©” to oryginalne opatentowane rozwiązanie i jedyny tego rodzaju sprzęt sceniczny na świecie przygotowany specjalnie na EMA.  Na niezwykle efekty sceniczne pracowało także między innymi 8 maszyn do wytwarzania dymu,  3 kurtyny diodowe, 80 stroboskopów, w tym o mocy 3000 watów, a także setki reflektorów. Montaż scenografii w Hali Sportowej  wraz z instalacją urządzeń trwał siedemdni. Wyprodukowanie elementów konstrukcji sceny zajęło dwa tygodnie.

"To było wspaniałe uczucie słyszeć podczas tegorocznej Gali ESKA Music Awards, jak dużą wartość mają nagrody muzyczne sieci ESKA dla otrzymujących ja artystów polskich i zagranicznych.
Ważne jest dla nich zarówno to, iż o wyborze decydują głosy słuchaczy ogólnopolskiej sieci radiowej, grającej to co jest najbardziej na czasie w muzyce rozrywkowej, jak i wspaniałość oprawy- wielkiego telewizyjnego show na światowym poziomie. O rosnącym prestiżu nagród muzycznych ESKI świadczy niewątpliwie silnie rosnące zainteresowanie artystów polskich i zagranicznych występem podczas finałowej gali.  Jakby na przekór kryzysowi przybyła na Galę ESKA Music Awards rekordowa liczba słuchaczy, artystów, celebrytów, gości, przedstawicieli branży i mediów. W sumie 6 tysięcy widzów zgromadzonych w Hali Sportowej w Łodzi. Gala ESKA Music Awards stała się prawdziwym świętem muzyki rozrywkowej w Polsce
" – podsumowuje Mariusz Woźniczka  dyrektor generalny ESKA Music Awards i prezes Zarządu promotora gali Promotor United Entertainment, pełniący w strukturach Grupy TIME SA także funkcję dyrektora operacyjnego.

Boguslaw Potoniec, dyrektor artystyczny ESKA Music Awards i dyrektor programowy sieci radiowej ESKA dodaje: "Radio ESKA jest jednym z najważniejszych w Polsce mediów przyczyniających się do promocji nowej muzyki – co roku prezentujemy naszym słuchaczom dziesiątki nowych wykonawców, setki nowych przebojów. ESKA Music Awards to doroczne podsumowanie naszych w tej dziedzinie dokonań. Gala ma wielki rozmach, bo promocja nowej muzyki i nowych twórców szczególnie leży nam na sercu. ESKA Music Awards to święto artystów, ale też wielkie święto słuchaczy radia – to oni bowiem decydują przede wszystkim, do kogo trafiają muzyczne nagrody sieci radiowej ESKA."

Przypominamy  listę zwycięzców EMA 2009 wyłonionych przez internautów oraz kapitułę powołaną przez  Radio Eska i Eska Rock:

1.    Polska artystka roku - Sylwia Grzeszczak
2.    Polski artysta roku - Liber
3.    Radiowy debiut roku -Iwona Węgrowska
4.    Polski zespół roku - Feel
5.    Polski hit - Edyta Górniak - "To nie tak jak myślisz"
6.    Polski rockowy hit roku - Coma "08 Wojna"
7.    Polski album roku - Sylwia Grzeszczak & Liber - "Ona i On"
8.    Video roku Eska.pl- PIN  "Niekochanie"   
9.    imprESKOWY hit roku - Nexx - "Syncronize Lips"   
10.    Best new artist - Lady GaGa
11.    Best rock artist - The Killers
12.    Best pop artist - Matt Pokora
13.    Best album - Katy Perry  "One Of The Boys"
14.    Best hit- Morandi - "Angel"   
15.    Nagroda specjalna radia Eska i telewizji Polsat - Feel

Kulisy EMA

Mariusz Woźniczka, Mariusz Woźniczka, dyrektor generalny ESKA Music Awards i prezes Zarządu
promotora gali Promotor United Entertainment, dyrektor operacyjny Time S.A, Tomasz Rosset, dyrektor zarządzający Eska Łódź, Cezary Fortuna szef Grupy e:ventowej Ge:.w Dziale Kientów Kluczowych Time S.A.

Kulisy EMA

Zespół Coma odbiera nagrode w kategorii polski rockowy hit roku za utwór "08 wojna", nagrodę wręcza Michal Figurski oraz Pegaz- prezenterzy EKSA Rock

Kulisy EMA

Na ekranie diodowym zawieszonym nad sceną wyświetlane byly animacje autorstwa Piotra szablińskiego oraz pokazywano z bliska sylwetki nagradzanych artystów (tutaj Piotr Kupicha z Feel,zespolu nagrodzonego nagrodą w kategorii Polski zespół roku oraz laureata Nagrody specjalnej radia Eska i telewizji Polsat

Kulisy EMA

Zespol Groovebusterz nominowany w kategorii Polski Zespół Roku

Kulisy EMA

Anna Kruk, pilot wycieczek 5 Stars Bubiness Travel

Kulisy EMA

Michal Figurski (Eska Rock) i Jacek Kaczyński (Polsat)

Kulisy EMA

Maciej Rock i Konrad Stachurski, specjalista ds. PR Polsat

Komentarze

Powiązane

03.01.25, 14:00
| biznes i technologie » informacje | kultura » książki
Polacy coraz chętniej czytają, ale księgarnie znikają i toną w długach
Wyniki najnowszego „Badania o książkach” przeprowadzonego przez IMAS International na zlecenie Krajowego Rejestru Długów i Rzetelnej Firmy wskazują, że czytelnictwo w Polsce ma się nieźle. Dobre wieści kończą się, gdy spojrzy się na sytuację księgarń stacjonarnych. Jak wynika z danych KRD, ich zadłużenie na koniec października br. wyniosło 8,795 mln zł.
26.12.24, 18:52
| kultura » film
Paddington w Peru z tłumami w polskich kinach
Film familijny „Paddington w Peru” w polskich kinach zgromadził ponad 750 tysięcy widzów.
14.12.24, 12:00
| reklama & PR » informacje | kultura » informacje
Największa wystawa Józefa Chełmońskiego od lat. Projekt promuje kampania online
W Muzeum Narodowym w Warszawie trwa wyjątkowa wystawa, która jest największą prezentacją twórczości Józefa Chełmońskiego od lat 80. XX wieku. Na monograficznej ekspozycji można zobaczyć ponad 119 jego obrazów, w tym najbardziej znane dzieła, takie jak „Babie Lato”, „Kuropatwy” czy „Kurka wodna”.
06.12.24, 18:00
| TV / VOD » informacje | kultura » książki
Jakub Tylman nominowany do Książki Roku 2024 za promowanie literatury dziecięcej
Jakub Tylman otrzymał nominację do „Książki Roku 2024” za promowanie czytelnictwa, a jurorzy zwrócili uwagę, że dzięki cyklowi „CzytaMY” literatura dziecięca zyskała szerokie zainteresowanie w mediach.
02.12.24, 05:00
| kultura » informacje
Tłumy na corocznej Wystawie Makiet Kolejowych w Krakowie
W miniony weekend w Nowohuckim Centrum Kultury po raz kolejny odbyła się Wystawa Makiet Kolejowych. Podczas trzydniowego wydarzenia można było zobaczyć nie tylko wielką makietę, ale również uczestniczyć w licznych animacjach dla najmłodszych.
28.11.24, 14:00
| radio / audio » informacje | kultura » muzyka
Młody Mozart. Zakochany Beethoven. Roztargniony Haydn. Koncert Orkiestry Polskiego Radia w Warszawie
30 listopada br. o godz. 19.00 w Studiu Koncertowym Polskiego Radia im. Witolda Lutosławskiego wystąpi Orkiestra Polskiego Radia w Warszawie, którą poprowadzi jej dyrektor artystyczny, Michał Klauza. Organizatorami wydarzenia są Orkiestra Polskiego Radia w Warszawie i Program 2.
26.11.24, 22:13
| TV / VOD » informacje | kultura » film
Piernikowe serce. W grudniu ruszą zdjęcia do świątecznego filmu Piotra Wereśniaka
10 grudnia br., w Toruniu ruszą zdjęcia do filmu „Piernikowe serce” w reżyserii Piotra Wereśniaka. To komedia familijna inspirowana książką „Marcepanowa miłość” Agnieszki Lis. Koproducentem i dystrybutorem produkcji będzie Telewizja Polska, która podpisała list intencyjny w tej sprawie.
26.11.24, 17:45
| kultura » muzyka
Do They Know It’s Christmas? powraca ” w nowej wersji na 40. urodziny premiery oryginału
Do serwisów cyfrowych trafiła EP-ka zawierająca „Do They Know It’s Christmas? – 2024 Ultimate Mix” wraz z nowym klipem. „Band Aid Compilation”, bo tak nazywa się wydawnictwo, będzie dostępne również w formatach fizycznych, na 1CD i 12-calowym winylu. Premiera odbędzie się 29 listopada br.
24.11.24, 08:00
| kultura » informacje
Muzeum Getta Warszawskiego z planem renowacji do końca 2026 roku
Muzeum Getta Warszawskiego prowadzi renowację i rozbudowę zabytkowych budynków Szpitala Dziecięcego im. Bersohnów i Baumanów, które zostaną przekształcone w przestrzeń wystawienniczą i edukacyjną. Projekt, realizowany w latach 2023–2026, obejmuje stworzenie stałej wystawy o tragedii Żydów uwięzionych w warszawskim getcie.
22.11.24, 21:45
| radio / audio » informacje | kultura » muzyka
Koncert zespołu Ptaszkowie Śpiewali na antenie Polskiego Radia Dzieciom
23 listopada br. o godz. 12.00 w Studiu Polskiego Radia im. Władysława Szpilmana odbędzie się koncert zespołu „Ptaszkowie Śpiewali”, który swoje inspiracje czerpie z polskiej muzyki tradycyjnej oraz elektronicznej z lat 80. i 90. Na koncert zaprasza Polskie Radio Dzieciom.
Subskrybuj RSS działu kultura: rss
Oferty pracy

Aktualnie nie mamy ofert pracy.

Dodaj swoją ofertę
Konkursy
do 22.02.25

Do zdobycia jedna gra planszowa.

do 22.02.25

Do zdobycia jeden egzemplarz książki.

do 20.02.25

Do zdobycia jedna książka.

Polecamy
Konferencje

Zapraszamy do współpracy. Cena dodania do katologu od 149 PLN netto.