07.07.09, 22:07

II Polsko – Niemieckie Dni Mediów z debatami

Od 17. do 19. czerwca br. w Szczecinie odbywały się II Polsko – Niemieckie Dni Mediów. Przewodnim tematem spotkania była przypadająca w tym roku 20 rocznica obrad okrągłego stołu i zburzenia muru berlińskiego.

Od 17. do 19. czerwca br. w Szczecinie odbywały się II Polsko – Niemieckie Dni Mediów. Przewodnim tematem spotkania była przypadająca w tym roku 20 rocznica obrad okrągłego stołu i zburzenia muru berlińskiego.

W programie pierwszego dnia znalazły się: wykład prof. Horsta Telschika, pełnomocnika Helmuta Kohla ds. negocjacji z Polską oraz prapremiera Symfonii Szczecińskiej Friedricha Schenkera  w wykonaniu orkiestry Filharmonii Szczecińskiej i chóru Akademickiego tamtejszego Uniwersytetu Technologicznego pod dyrekcją Szymona Wyrzykowskiego. Wieczór prowadziła Joanna Osińska z regionalnego oddziału TVP.

18 czerwca od rana do późnego popołudnia trwały trzy debaty z udziałem dziennikarzy, polityków i naukowców. W pierwszej, zatytułowanej „Szanse Europejczyków po 1989 roku – Co zyskaliśmy, a co straciliśmy? – rozmowa z uczestnikami wydarzeń” udział wzięli: Lech Wałęsa i Hans – Dietrich Genscher – ówczesny wicekanclerz i minister Spraw Zagranicznych. Moderatorami dyskusji byli: Tomasz Lis i Steffen Seibert z ZDF.

W drugim dialogu - „5, 10, 15: stosunki polsko – niemieckie w kontekście transatlantyckim” uczestniczyli: Aleksander Kwaśniewski, Annette Dittert – dyrektor studia ARD w Londynie, a przed laty korespondentka w Polsce, Rosji i USA, Gunter Pleugen – prezydent Europejskiego Uniwersytetu Viadrina we Frankfurcie nad Odrą, do 2006 r. stały przedstawiciel Niemiec przy ONZ oraz Janusz Reiter – zastępca prezesa Wydawnictwa Presspublica i były ambasador RP w RFN i USA. W roli moderatorów wystąpili: Grzegorz Miecugow i Christoph von Marshall z „Tagesspiegel”.

Uczestnikami debaty „Media pod presją! Jak kryzys gospodarczy wpłynie na media w Europie?” byli: Jerzy Baczyński – prezes i redaktor naczelny „Polityki”, Christoph Keese – dyrektor zarządzający Axel Springer SA oraz Jean – Luc Testault – redaktor naczelny Agence France Press na Francję. Nad przebiegiem dyskusji czuwali: Bogusław Chrabota – szef publicystyki Grupy Polsat i Michael Seidel – redaktor naczelny dziennika „Nordkurier”. 

Ponadto w trakcie tegorocznych Dni Mediów przemawiali również: Władysław Husejko – marszałek województwa zachodniopomorskiego, Ingrid Hamm i Joachim Rogall z Fundacji Roberta Boscha, Albrecht Lempp i Andrzej Grajewski z Fundacji Współpracy Polsko – Niemieckiej, Erwin Sellering – premier Meklemburgii – Pomorza Przedniego, Piotr Krzystek – prezydent Szczecina i Michael Gerdts – ambasador RFN w Polsce.

Komentarze

Powiązane

27.09.23, 01:00
| prasa » informacje
Codziennik medialny: 27 września (media i kultura: najważniejsza wydarzenia)
Co wydarzyło się w świecie mediów i kultury 27 września? Media zapowiedzi, ważne daty, przegląd informacji. Wszystko, co trzeba wiedzieć.
26.09.23, 01:00
| prasa » informacje
Codziennik medialny: 26 września (media i kultura: najważniejsza wydarzenia)
Co wydarzyło się w świecie mediów i kultury 26 września? Media zapowiedzi, ważne daty, przegląd informacji. Wszystko, co trzeba wiedzieć.
25.09.23, 01:00
| prasa » informacje
Codziennik medialny: 25 września (media i kultura: najważniejsza wydarzenia)
Co wydarzyło się w świecie mediów i kultury 25 września? Media zapowiedzi, ważne daty, przegląd informacji. Wszystko, co trzeba wiedzieć.
24.09.23, 01:00
| prasa » informacje
Codziennik medialny: 24 września (media i kultura: najważniejsza wydarzenia)
Co wydarzyło się w świecie mediów i kultury 24 września? Media zapowiedzi, ważne daty, przegląd informacji. Wszystko, co trzeba wiedzieć.
23.09.23, 01:00
| prasa » informacje
Codziennik medialny: 23 września (media i kultura: najważniejsza wydarzenia)
Co wydarzyło się w świecie mediów i kultury 23 września? Media zapowiedzi, ważne daty, przegląd informacji. Wszystko, co trzeba wiedzieć.
22.09.23, 01:00
| prasa » informacje
Codziennik medialny: 22 września (media i kultura: najważniejsza wydarzenia)
Co wydarzyło się w świecie mediów i kultury 22 września? Media zapowiedzi, ważne daty, przegląd informacji. Wszystko, co trzeba wiedzieć.
21.09.23, 17:45
| prasa » informacje | internet » informacje
Wczytaj się. Nie daj sobą manipulować. Kampania promująca treści i subskrypcję Wyborcza.pl
21 września br. ruszyła kampania zachęcająca do korzystania z rzetelnych źródeł informacji i czytania treści przygotowywanych przez dziennikarki i dziennikarzy “Wyborczej”.
21.09.23, 01:00
| prasa » informacje
Codziennik medialny: 21 września (media i kultura: najważniejsza wydarzenia)
Co wydarzyło się w świecie mediów i kultury 21 września? Media zapowiedzi, ważne daty, przegląd informacji. Wszystko, co trzeba wiedzieć.
20.09.23, 01:00
| prasa » informacje
Codziennik medialny: 20 września (media i kultura: najważniejsza wydarzenia)
Co wydarzyło się w świecie mediów i kultury 20 września? Media zapowiedzi, ważne daty, przegląd informacji. Wszystko, co trzeba wiedzieć.
19.09.23, 23:00
| prasa » informacje
Bauer wydaje drugi numer magazynu Świat Wiedzy - Extra
20 września br. na rynku prasowym ukaże się drugi numer magazynu „Świat Wiedzy- Extra” (Wydawnictwo Bauer).
Subskrybuj RSS działu prasa: rss
Oferty pracy

Kierownik Działu Komunikacji

Muzeum Sztuki w Łodzi | Łódź

Przejdź do oferty

Specjalista/specjalistka ds. marketingu

Muzeum Getta Warszawskiego | Warszawa

Przejdź do oferty
Konkursy
do 28.10.23

Do zdobycia jeden egzemplarz książki.

do 27.10.23

Do zdobycia jeden egzemplarz książki.

do 26.10.23

Do zdobycia jeden egzemplarz książki.

Polecamy
Konferencje

Zapraszamy do współpracy. Cena dodania do katologu od 149 PLN netto.