13.08.09, 21:17

Gadu-Gadu ma już 9 lat

15. sierpnia br. minie dziewięć lat od chwili, kiedy na polskim rynku internetowym zadebiutował komunikator Gadu-Gadu. Dziś korzysta z niego aktywnie ponad 8 mln użytkowników.

15. sierpnia br. minie dziewięć lat od chwili, kiedy na polskim rynku internetowym zadebiutował komunikator Gadu-Gadu. Dziś korzysta z niego aktywnie ponad 8 mln użytkowników.

Pierwszy polski komunikator internetowym cieszy się dużym zainteresowaniem użytkowników już od dnia startu. Tylko pierwszego dnia funkcjonowania Gadu-Gadu zarejestrowano ponad 10 tys. osób, a po roku liczba jego użytkowników przekroczyła 250 tys. os.
 
Według statystyk Gadu-Gadu, ponad 8 mln numerów GG użytkowników aktywnie komunikuje się za pomocą tego komunikatora, a ponad 10 mln numerów loguje się w ciągu miesiąca, ponad 5 mln dziennie i ponad 3,5-4mln użytkowników komunikuje się codziennie z innymi. Wszyscy użytkownicy GG utrzymują łącznie ponad 350 mln relacji, a przez serwery GG codziennie przechodzi kilkaset milionów wiadomości.

Według twórców aplikacji, sukces GG oparty jest m.in. na fakcie, że był on pierwszym komunikatorem polskojęzycznym, a jego obsługa i instalacja nie była skomplikowaną. "Od momentu powstania GG, rozmowy przez komunikator stały się stałym punktem każdego dnia internautów, a instalacja „słoneczka” jest jedną z pierwszych czynności wykonywanych przez świeżych nabywców komputera i podłączeniu go do Internetu" – mówi Krzysztof Szalwa z Zarządu GG Network, będący w GG od początku jego powstania.

Początki istnienia marki Gadu-Gadu związane były z powstaniem komunikatora internetowego. Dziś GG to nie tylko narzędzie codziennej komunikacji wielu polskich internautów. Obok pierwotnej funkcji GG, czyli pisania wiadomości, pojawiły się także takie udogodnienia jak rozmowy głosowe czy nawet połączenia video.

Do korzystania z aplikacji nie jest dziś potrzebny komputer! Wszystko za sprawą telefonii komórkowej GaduAIR, łączącej w sobie komunikator, telefonię internetową oraz komórkę – wszystko pod jednym numerem telefonu, będącym jednocześnie numerem GG.

Z komunikatora korzystają dziś nie tylko przeciętni użytkownicy Internetu. Zyskał on również uznanie wśród ludzi z pierwszych stron gazet, takich jak chociażby Lech Wałęsa, Kasia Cerekwicka, Doda, czy popularny raper TEDE. Za pomocą GG można skontaktować się także z licznymi redakcjami mediów i fundacjami.

Od kilku lat użytkownicy Gadu-Gadu mogą powalczyć o specjalne, „niskie” numery GG, które wystawiane są na licytację Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Dochód z aukcji przeznaczony jest na cele statutowe fundacji.

Gadu-Gadu oferuje także sieć serwisów społecznościowych (MojaGeneracja.pl, Bliziutko.pl, serwis mikroblogowy Blip.pl), rozrywkowych (Pykam.pl), edukacyjnych (Nauka.pl, MEGAslownik.pl) oraz platformę radia internetowego Open.FM.

Firma GG Network S.A. zatrudnia blisko 250 osób w trzech oddziałach – w Warszawie, we Wrocławiu oraz na Ukrainie, gdzie w prowadzane są rozwiązania znane z polskiego rynku. W nie dalekiej przyszłości planowane jest otwarcie oddziałów w Rumuni i Bułgarii. Właścicielem spółki jest Grupa Naspers, południowo-afrykański koncern medialny współwłaściciel m.in. serwisów Bankier.pl oraz Allegro.pl.

Komentarze

Powiązane

23.11.23, 17:45
| internet » informacje
Ruszyła III edycja Plebiscytu As Sportu Interii. W zeszłorocznej akcji oddano ponad 600 tys. głosów
20 listopada br. ruszyła trzecia edycja Plebiscytu Interii, w którym internauci wybierają najlepszego sportowca roku.
22.11.23, 06:30
| internet » informacje
WP Holding rośnie dynamicznie w III kwartale 2023 r. dzięki turystyce
Skonsolidowane przychody ze sprzedaży Wirtualnej Polski Holding S.A. w III kwartale 2023 r. wyniosły ponad 405 mln zł. To oznacza wzrost o niemal 50 proc. w porównaniu do tego samego okresu rok wcześniej. Największy wpływ na wyniki miał przede wszystkimniemal trzykrotny wzrost zysków w obszarze turystyki.
21.11.23, 16:00
| internet » e-commerce
Supermocje.pl. Nowy Serwis Gazeta.pl ma informować o wyprzedażach i promocjach
Gazeta.pl przed Black Week uruchomiła serwis Supermocje.pl, który ma informować o wyprzedażach, promocjach i zniżkach.
21.11.23, 09:47
| telewizja / VOD » informacje | internet » informacje
Finałowy turniej Davis Cup 2023 na platformie Pilot WP
21 listopada br. rozpocznie się kolejna edycja finałowego turnieju Davis Cup 2023. Wszystkie mecze będą rozgrywane w hiszpańskiej Maladze od 21 do 26 listopada br.
20.11.23, 08:30
| internet » informacje
WP inwestuje w Legimi. Spółka kupiła 12,5 proc. akcj
Spółka Wirtualna Polska Media nabyła mniejszościowy pakiet akcji spółki Legimi S.A. Działającej na rynku ebooków w Polsce. Za pakiet 12,5 proc. akcji spółki zapłaciła 5,3 mln zł.
19.11.23, 22:15
| telewizja / VOD » informacje | internet » informacje
Andrzej Sołtysik w Iberionie. Poprowadzi dwa formaty video
Do grupy mediowej Iberion dołączy Andrzej Sołtysik. To siódmy i ostatni z zapowiedzianych przez firmę transferów, które ogłaszane są w ramach procesu rebrandingu.
18.11.23, 08:00
| internet » e-commerce | biznes i technologie » informacje
DHL Parcel zmienia się DHL eCommerce
DHL Parcel, firma działająca na rynku usług kurierskich w Polsce, rozpoczyna proces zmiany nazwy.
17.11.23, 19:45
| internet » e-commerce | biznes i technologie » informacje
Answear.com na dwunasty rynek. Tym razem do Włoch
Answear.com, e-commerce oferujący modę i produkty Home & Lifestyle w regionie Europy Środkowo-Wschodniej, rozszerza działalność o rynek włoski.
17.11.23, 16:48
| internet » informacje
Wirtualna Polska wesprze strażników puszczy w ramach Strategii Zrównoważonego Rozwoju WP
Wirtualna Polska współpracuje z Fundacją Dziedzictwo Przyrodnicze i Funduszem Obywatelskim im. Henryka Wujca. Wspólnie realizują projekt wsparcia strażników lasów działających w całej Polsce. To kolejny projekt wpisujący się w realizację zobowiązań zawartych w Strategii Zrównoważonego Rozwoju WP na najbliższe lata.
17.11.23, 07:30
| prasa » informacje | internet » informacje
Dla ludzi o zdrowym rozsądku tylko prawda jest ciekawa. Kampania reklamowa e-tygodnika Wprost i Wprost.pl
„Wprost” ruszył 15 listopada br. z kampanią promocyjną prowadzoną pod hasłem „Dla ludzi o zdrowym rozsądku tylko prawda jest ciekawa. Najważniejsze to mówić o niej WPROST”.