17.09.09, 23:22

Porozumienie o współpracy między TVP Kraków a Centrum im. Jana Pawła II

Wspólna promocja dziedzictwa Jana Pawła II oraz wymiana zasobów archiwalnych dotyczących osoby i dzieła Ojca Świętego - m.in. takie zapisy znalazły się w porozumieniu o współpracy, które 17 września br. podpisały TVP Kraków i Centrum im. Jana Pawła II w Krakowie.

Wspólna promocja dziedzictwa Jana Pawła II oraz wymiana zasobów archiwalnych dotyczących osoby i dzieła Ojca Świętego - m.in. takie zapisy znalazły się w porozumieniu o współpracy, które 17 września br. podpisały TVP Kraków i Centrum im. Jana Pawła II w Krakowie.

"To bodaj pierwsza w Krakowie taka umowa zawarta między telewizją a organizacją kościelną" - powiedział Bogdan Wasztyl, dyrektor Oddziału TVP w Krakowie. "Cieszy nas, że Centrum mogło przyznać TVP Kraków status naszego patrona telewizyjnego" - dodał ks. prałat Jan Kabziński, prezes Centrum. "Oznacza to, że instytucja, którą reprezentuję, nie będzie zawierała podobnych umów z innymi stacjami telewizyjnymi" - dodaje Kabziński.

Dokument określa ramowe warunki współpracy w zakresie poszerzania wiedzy o osobie i dziele Ojca Świętego Jana Pawła II. TVP Kraków będzie na bieżąco zamieszczać informacje dotyczące działalności Centrum w swoich programach, w szczególności zaś będzie prezentować na swej antenie poszczególne etapy budowy Centrum w Łagiewnikach.

Centrum zobowiązało się udostępniać swoje zasoby archiwalne na potrzeby audycji telewizyjnych realizowanych przez TVP Kraków, z kolei TVP Kraków udostępni posiadane przez siebie materiały archiwalne dotyczące Jana Pawła II.

Centrum i Telewizja zadeklarowały, że zorganizują cykl spotkań w siedzibie Centrum prezentujących programy Redakcji Katolickiej TVP Kraków oraz inne audycje telewizyjne promujące dziedzictwo Jana Pawła II. Wybrane projekty i działania z ramienia Centrum będzie wykonywać Centrum Instytutu Dialogu Międzykulturowego im. Jana Pawła II w Krakowie.

Komentarze

Powiązane

09.07.24, 13:25
| telewizja / VOD » informacje
TVP zawiadamia Prokuraturę o podejrzeniu popełnienia przestępstwa. Agnieszka Romaszewska-Guzy: domagam się zaprzestania szkalowania mnie
Telewizja Polska Spółka Akcyjna złożyła do Prokuratury Okręgowej w Warszawie zawiadomienie o podejrzeniu popełnienia przestępstwa wyrządzenia szkody w obrocie gospodarczym, oszustwa oraz fałszerstwa faktur przez byłą dyrektor TVP i inne osoby pełniące funkcje kierownicze oraz współpracujące z TVP S.A. w likwidacji. 
09.07.24, 11:27
| telewizja / VOD » informacje
Eleven Sports z wyłącznymi prawami do transmisji Bundesligi od sezonu 2025/26
Od sezonu 2025/26 do końca 2028/29 Eleven Sports uzyskało wyłączne prawa do transmisji rozgrywek piłkarskich Bundesligi i 2. Bundesligi w Polsce.
08.07.24, 19:15
| telewizja / VOD » informacje | kultura » informacje
TVN Warner Bros. Discovery Partnerem Strategicznym Muzeum Historii Żydów Polskich POLIN
Muzeum Historii Żydów Polskich POLIN pozyskało nowego Sponsora Strategicznego, nawiązując współpracę z TVN Warner Bros. Discovery.
07.07.24, 16:00
| telewizja / VOD » informacje
Pięć muzycznych, dodatkowych kanałów w pakiecie Basic w Televio
Telewizja internetowa Televio na czas wakacji udostępni abonentom pakietu BASIC dodatkowe, muzyczne stacje.
07.07.24, 12:00
| telewizja / VOD » ludzie
Jeremy Diamond korespondentem CNN w Jerozolimie
CNN powołało Jeremy'ego Diamonda na stanowisko międzynarodowego korespondenta w Jerozolimskiej siedzibie stacji.
06.07.24, 23:00
| telewizja / VOD » informacje | internet » informacje
Onet On Tour. Dalmacja z Marcinem Prokopem. II sezon formatu w Onecie
W niedzielę, 30 czerwca br. o godz. 10:00 na stronie głównej Onet.pl i na kanale YouTube Onet On Tour pojawił się premierowy odcinek II sezonu programu „Onet On Tour. Dalmacja z Marcinem Prokopem”. Dziennikarz pokaże internautom Dalmację.
05.07.24, 08:37
| telewizja / VOD » informacje
Letnie propozycje w Music Box
1 lipca br. kanał Music Box wprowadza na antenę kilka wakacyjnych nowości.
04.07.24, 16:15
| telewizja / VOD » informacje
Igrzyska Olimpijskie Paris 2024 na antenach Eurosportu i platformie Max. Znani dziennikarze będą komentować konkurencje
Eurosport i platforma Max na czas Igrzysk Olimpijskich Paris 2024 buduje grupę komentatorów i ekspertów, którzy będą dzielić się swoją wiedzą z odbiorcami.
04.07.24, 11:35
| telewizja / VOD » seriale
Włatcy móch powracają do Czwórki. Jesienią nowe odcinki
Animacja Czwórki „Włatcy móch” powraca na antenę stacji Nowa seria produkcji pojawi się w jesiennej ramówce. W czasie wakacji stacja przypomni wszystkie dotychczasowe sezony serialu.
04.07.24, 06:30
| telewizja / VOD » informacje | biznes i technologie » informacje
Aż 280 mln zł. Rekordowa wypłata z Ekstraklasy za sezon 2023/24 dzięki m.in. sprzedaży praw do transmisji TV
Ekstraklasa w sezonie 2023/24 wypłaciła klubom 280,2 mln zł, a ok. 9,5 mln zł trafiło do PZPN. Środki pozyskane przez spółkę pochodzą głównie ze sprzedaży krajowych i międzynarodowych praw do transmisji TV oraz scentralizowanych praw marketingowych.
Subskrybuj RSS działu telewizja / VOD: rss
Oferty pracy

Specjalista ds. PR

Krakowskie Biuro Festiwalowe | Kraków

Przejdź do oferty
Konkursy
do 31.08.24

Portalmedialny.pl ponownie udostępnił możliwość uczestniczenia w konkursach organizowanych przez wydawcę.

do 10.08.24

Do zdobycia jeden egzemplarz książki.

do 10.08.24

Do zdobycia jeden egzemplarz książki.

Polecamy
Konferencje

Zapraszamy do współpracy. Cena dodania do katologu od 149 PLN netto.