26.11.09, 20:40

POPloty

POPloty (27.11.2009 r.). Jak zawsze wsadzamy kij w mrowisko. Tym razem piszemy m.in. o: planach Media Point Group; dzienniku Polska Coś tam Coś tam; zmianach w Euro i trójkowcyh plotkach oraz o publicystycznej ofensywie TVP1...

Po licznych sukcesach na polach przejmowania tytułów prasowych i stacji telewizyjnej, a także korzystając z niekończących się doświadczeń na odcinku uruchamiania własnej stacji tematycznej, Media Point Group ogłasza globalny szturm na wirtualny świat Internetu. Zadrżeć i zmoczyć się w spodnie powinni decydenci z Onetu, zmiany barw na czerwone powinni oczekiwać użytkownicy spod marki Facebook, zaś bywalcy wyszukiwarki Google z niecierpliwością oczekiwać na nadejście katharsis godne rewolucji spod znaku 2012. Jakie będą kolejne plany? Lot na Księżyc i podbój obcych planet.

Znamy już nowego szefa Radia Euro. Zostanie nim niejaki Krzysztof Łuszczewski, znany choćby ze „spektakularnych sukcesów” w Planecie, Jazz Radiu czy Antyradiu. Załodze już dawno rozkołysanego przez poprzedników radia, życzymy dalszego bujania… w obłokach i marzeń o przekroczeniu choćby błędu statystycznego w badaniach radiowych.

Mają odwołać Magdalenę Jethon. Tak przynajmniej szepczą korytarze przy Myśliwieckiej. W obronie pani derektor stanął Komitet Miłośników Trójki i wybazgrał list. Może nie byłoby w tym nic dziwnego, gdyby nie fakt, że pomysłodawczynią Komitetu jest… Magdalena Jethon. Różnica między protestem w sprawie Skowrońskiego a Jethon jest taka, że w obronę tego pierwszego zabrali ludzie różnych opcji i zrobili to spontanicznie. Czekając na odwołanie nijakiej pani derektor i prześwietlenie sprawozdania finansowego Komitetu, bazgrzemy teraz i my list. Z prośbą o pierwsze fachowe przeprowadzenie otwartego konkursu na stanowisko szefa Trójki. Nie, nie piliśmy. Czasem myślimy trzeźwo, choć mało realnie.

Trwa polowanie na kandydatów na prezydenta. Na giełdzie nazwisk powraca niczym bumerang i Jan Krzysztof Bielecki, i Włodek Cimoszewicz, i poseł Szmajdziński, a nawet Janusz Korwin-Mikke. Wśród kandydatów brakuje już tylko Włóczykija i Tatusia Muminka.

Łamiąc wszelkie dotychczasowe zasady ułożenia „Faktów TVN”, Durczok przez kilka minut w czołówce dziennika maltretował nas informacją o wypuszczeniu Romana Polańskiego. Jak ulał pasował Marcin Wrona z USA, który na żywo i prawie pod napięciem relacjonował reakcje amerykańskiej opinii
publicznej. Po tych jasełkach, przyszedł czas na rozpoczęcie w końcu  serwisu. Z niecierpliwością czekamy teraz na rekonstrukcję zdarzeń sprzed lat w TVN w ramach „W11” czy „Detektywów”.

A teraz kolejna perełka rodem z dziennika Polska Coś tam Coś tam. Warszawscy czytelnicy mogą nabyć ową gazetę z kolekcją gwiazd polskiej muzyki. Idea słuszna i godna pochwały, tyle, że dołączane płyty to nic innego, jak pozostałości tej samej kolekcji sprzed roku. Może by i nikt nie zauważył, że proponowana kolekcja stanowi zbiór nie sprzedanych onegdaj egzemplarzy gazety z płytą, gdyby nie fakt, że redakcja straciła prawa do rozpowszechniania utworów dwóch wykonawców, stanowiących element kolekcji. Polak jednak potrafi i przepłacać nie lubi, postanowiono więc pójść po najmniejszej linii oporu. Zastępy świstaków jęły zaklejać wizerunki nie licencjonowanych wykonawców taśmą klejącą. To nic, że niekiedy krzywo, ważne, że może się sprzeda i będzie swojsko, jak to w Polsce. Idąc tym tropem, proponujemy zrezygnować z foliowania płyt, bo za drogo. Przewiązanie sznurkiem konopnym będzie i tańsze i znacznie bardziej efektowne. A przynajmniej będziemy mieli o czym pisać.

Od grudnia na pierwszą antenę Telewizji Vszystkich Polaków powraca Tomasz Sakiewicz, a z drugiej anteny na białym koniu przybyć ma Jan Pospieszalski. A to wszystko w doborowym towarzystwie Bronisława Wildsteina. Może dodawanie sznurów do gazetowych kolekcji nie jest jednak takim głupim pomysłem?

Komentarze

Subskrybuj RSS: rss
Oferty pracy

Kierownik Działu Komunikacji

Muzeum Sztuki w Łodzi | Łódź

Przejdź do oferty

Animator Kultury w obszarze czytelnictwa

Biblioteka publiczna w Dzielnicy Bemowo m.st.Warszawy | Warszawa

Przejdź do oferty

Specjalista/specjalistka ds. marketingu

Muzeum Getta Warszawskiego | Warszawa

Przejdź do oferty
Konkursy
do 20.10.23

Do zdobycia jeden egzemplarz książki.

do 18.10.23

Do zdobycia jeden egzemplarz książki.

do 14.10.23

Do zdobycia jeden egzemplarz książki.

Polecamy
Konferencje

Zapraszamy do współpracy. Cena dodania do katologu od 149 PLN netto.