01.12.09, 18:53

Wielkie testy: Cowon iAudio 9

Maciej Puchała testuje Cowon iAudio 9.

PRZYGOTOWUJEMY SIĘ DO STARTU…
Zaczynamy od pudełka. Producent Cowon iAudio 9 zapewnia nas w informacje prasowej, że pudełko jest ekologiczne, nadaje się do recyklingu i do zastosowania w domu. Trzeba zwrócić jednak uwagę, że opakowanie jest tylko ekologiczne. Nie ma możliwości, żeby zagospodarować „coś” w niewielkim pudełeczku i w kształcie stożka. Krótko mówiąc jest to tandeta.

WŁĄCZMY I PIERWSZE WRAŻENIA…
Zaraz po otworzeniu pudełeczka zabieramy się za sprzęt. iAudio 9 to niewielkie urządzenie i niewiele waży. Jest nieprzyzwoicie lekki, co wprawia w zakłopotanie podczas szukania go w kieszeni. Cechuje go wyraźny ekran i doskonała jakość obrazu na dwucalowym wyświetlaczu LCD TFT. Jest także panel dotykowy, którego czułość możemy regulować w ustawieniach. Na początku ciężko go wyczuć, ale po krótkiej chwili można się przyzwyczaić. Menu iAudio 9 jest proste w obsłudze i sensownie przemyślane. Jeżeli chcemy zmienić jasność ekranu, włączyć napisy, określić czułość panelu dotykowego, wybrać rodzaj gatunku muzycznego to odwiedzamy USTAWIENIA. Pozostałe opcje jak dyktafon i radio również znajdziemy w menu głównym.

NO TO GRAMY…
Zacznijmy od muzyki, bo to w końcu odtwarzacz mp3. Gra dobrze, wyraźnie i czysto na dołączonych do zestawu modnych, białych słuchawkach. Większe problemy pojawiają się, gdy chcemy posłuchać muzyki na słuchawkach bardziej wymagających np.: AKG 514DJ. Wtedy zaczynają się schody. Łatwo przewidzieć, że tak małe urządzenie nie podoła wyzwaniu odtwarzaniu muzyki na 100 procent. Mimo wszystko dobrze, że tak właśnie jest, bo iAudio 9 najlepiej współgra z dodanymi słuchawkami.
Przy tak małym ekranie jakość obrazu oglądanych filmów jest naprawdę dobra. Dwucalowy ekran LCD TFT pokazuje klasę. Przeważnie zdaje się nam, że oglądanie czegokolwiek na tak małym urządzeniu to istny horror. Jednakże Cowon iAudio 9 pokazuje, że może być całkowicie inaczej.
Radio gra tak samo jak w każdym odtwarzaczu mp3, po prostu słuchamy radia. Natomiast dyktafon też jest zaskoczeniem, bo z nagrywaniem notatek głosowych radzi sobie nadzwyczaj świetnie.
iAudio daje nam do dyspozycji możliwość wgrania krótkich notatek tekstowych (format TXT), mamy także czytnik zdjęć (format JPG) i budzik.

CZAS NA PRZERWĘ…
iAudio 9 jest dobrym odtwarzaczem, ale wtedy gdy idziemy pobiegać do lasu albo jedziemy autobusem. Dla tych, którzy chcieliby usłyszeć muzykę w dobrej jakości polecam pójście na koncert lub do filharmonii. Tam otrzymamy to czego nie zapewni nam iAudio 9.
Cowon 4Gb kosztuje ok. 550 zł. W tej cenie dostajemy odtwarzacz, standardowe słuchawki, kabel USB i pudełko wyprodukowane z myślą o ochronie środowiska. Ilość wydanych pieniędzy nie przekłada się niestety na jakość całości. Możliwe, że koreańska firma liczyła na ekologów jako docelową grupę konsumentów serwując im Cowona iAudio 9 wraz z pudełkiem.

Cowon

Cowon

Komentarze

Powiązane

27.04.24, 11:00
| biznes i technologie » informacje
Dostęp do szybkiego internetu w Polsce: Orange Polska podpisuje umowy na inwestycje
W ramach naborów KPO i FERC, zapewniających dostęp do bardzo szybkiego internetu, Orange Polska podpisał łącznie umowy na realizację inwestycji w 28 obszarach. Dzięki temu ok. 155 tys. gospodarstw domowych i ponad 22 tys. przedsiębiorstw może zostać objętych zasięgiem sieci szerokopasmowej. Wkrótce ruszą pierwsze prace.
26.04.24, 13:45
| biznes i technologie » informacje
Marcin Klammer dyrektorem zarządzającym Polską Radę Centrów Handlowych
Polska Rada Centrów Handlowych, 8 kwietnia br. powołała Marcina Klammera na stanowisko dyrektora zarządzającego. Będzie on współodpowiedzialny za tworzenie i realizację strategii oraz dalszy rozwój Polskiej Rady Centrów Handlowych. 
25.04.24, 20:45
| biznes i technologie » informacje
SPAR w Grodzisku Mazowieckim w niestandardowym wystroju. Sklep współpracuje z KS Bogoria
Właściciel SPAR w Grodzisku Mazowieckim nawiązał współpracę z lokalnym klubem tenisa stołowego KS Bogoria, który jest wielokrotnym mistrzem Polski w tenisie stołowym, a także zwycięzcą wielu turniejów w Polsce i Europie. 
17.04.24, 13:00
| biznes i technologie » informacje
Tunel Południowej Obwodnicy Warszawy z zasięgiem komórkowym dzięki Play
W najdłuższym tunelu drogowym w Polsce, który dziennie pokonuje kilkadziesiąt tysięcy samochodów, została zainstalowana infrastruktura telekomunikacyjna przez Play. To udogodnienie ma zapewnić niezakłócone rozmowy telefoniczne oraz szybki dostęp do internetu.
12.04.24, 19:30
| biznes i technologie » informacje
Arçelik wprowadza na rynek Beko Europe. Finalizacja dużej transakcji na rynku AGD
Turecki koncern Arçelik sfinalizował transakcję przejęcia pomiędzy spółką Beko B.V., będącą w całości własnością Arçelik, a spółką Whirlpool Corporation, należącą do Whirlpool EMEA Holdings LLC, tym samym tworząc nowy podmiot na rynku – Beko Europe.
10.04.24, 10:20
| biznes i technologie » informacje
Małgorzata Pietraszewska prezeską 10Clouds
Maciej Cielecki, współzałożyciel oraz wieloletni CEO firmy przekazał funkcje zarządcze 10Clouds, aby rozwijać w AI Labs projekty skupione na sztucznej inteligencji. Stanowisko Prezesa Zarządu w 10Clouds SA 1 kwietnia br. objęła Małgorzata Pietraszewska.
28.03.24, 13:00
| biznes i technologie » informacje
Maspex wyda na inwestycje ok. 650 mln zł. Będzie także inwestycja w Wadowicach
Grupa Maspex, właściciel m.in. takich marek jak Tymbark, Kubuś, Lubella, Łowicz, Krakus, Żubrówka czy Soplica, wyda na inwestycje produkcyjne w 2024 r. ok. 650 mln zł. Po wielu latach spółka wraca z dużą inwestycją do Wadowic.
15.03.24, 21:00
| biznes i technologie » informacje
InPost: 7 tys. punktów odbiorów i nadań w Hiszpanii oraz 2 tys. w Portugalii
Grupa InPost posiada już 7 tys. punktów nadania i odbioru (w tym urządzeń Paczkomat) w Hiszpanii oraz 2 tys. w Portugalii.
15.03.24, 20:00
| biznes i technologie » informacje
Browar Pilsweizer wprowadza na rynek piwa w krachlach. To drugi taki browar w Polsce
Browar Pilsweizer wprowadza na rynek linię „piw góralskich” w krachlach (grube brązowe butelki, z kabłąkowym zamknięciem i białym korkiem). W luksusowych opakowaniach browar będzie na razie sprzedawał trzy swoje piwa.
13.03.24, 09:59
| biznes i technologie » informacje
Innowacje w olejach samochodowych: Jak nowe technologie poprawiają wydajność silnika
Rozwój technologiczny odgrywa kluczową rolę w każdej dziedzinie życia, a przemysł motoryzacyjny nie jest wyjątkiem. Szczególną uwagę poświęca się innowacjom w zakresie olejów samochodowych, które są niezbędne dla wydajności i trwałości silników. ARTYKUŁ SPONSOROWANY
Subskrybuj RSS działu biznes i technologie: rss
Oferty pracy

Aktualnie nie mamy ofert pracy.

Dodaj swoją ofertę
Konkursy
do 22.05.24

Ważna informacja dla biorących udział w konkursach na stronach portalmedialny.pl. 

do 20.05.24

Do zdobycia jeden egzemplarz książki.

do 16.05.24

Do zdobycia jeden egzemplarz książki.

Polecamy