12.12.09, 15:24

TVP rozpoczyna kolejną kampanię na rzecz abonamentu

W spotach promocyjnych wystąpią Iwona Schymalla i Michał Olszański

W poniedziałek 14 grudnia w Telewizji Polskiej rusza kampania informacyjno-promocyjna dotycząca abonamentu RTV. Przedsięwzięcie jest elementem wspólnej akcji podjętej przez Polskie Radio SA, Telewizję Polską S.A, oraz Pocztę Polską. Spoty, w których wystąpią Iwona Schymalla i Michał Olszański, będzie można zobaczyć na wszystkich antenach TVP.

Kwestia abonamentu oraz sposobu finansowania mediów publicznych pojawiać się będzie w programach jednorazowych i cyklicznych, konkursach antenowych oraz na stronie internetowej. Wśród pozycji programowych TVP1, w których przewidywane są tematy poświęcone sytuacji mediów publicznych znalazły się takie programy cykliczne jak: „Tydzień”, „Agrobiznes”, „Rozmowa Jedynki”, „Między niebem a ziemią” i „Kawa czy herbata”. W serialach i programach emitowanych i produkowanych przez Telewizję Polską, takich jak „Klan”, „Plebania”, „Ojciec Mateusz” czy „Jaka to melodia” pojawią się wątki poświęcone konieczności opłacania abonamentu RTV oraz konkursy dla widzów regularnie go płacących. Ponadto Jedynka przygotowuje kampanię pod hasłem „Płacąc abonament oglądasz filmy i programy w całości”.

Od połowy grudnia w TVP2 w programie „Pytanie na śniadanie” oraz w „Panoramie” pojawią się informacje o konsekwencjach likwidacji abonamentu. Dwójka zamierza prezentować na antenie również wypowiedzi wybitnych twórców z dziedziny muzyki, kultury i sztuki ze wskazaniem na katalog pozycji programowych, które mogłyby być realizowane, a których być może zabraknie na antenie ze względu na brak środków z abonamentu. W TVP 2 pojawi się także spot przedstawiający materiały archiwalne programów telewizyjnych tworzonych od początku istnienia Telewizji Polskiej, których autorami są wybitne postaci telewizyjne.

TVP Kultura promując płacenie abonamentu RTV przygotowuje na rok 2010 dla widzów „Koncert życzeń” nawiązujący estetyką do programów z lat 60. W programie pojawią się audycje dedykowane wybranej, wymienionej z imienia i z nazwiska osobie, która płaci abonament. Ponadto TVP Kultura przygotuje spot budujący pozytywne skojarzenia z mediami publicznymi, które nie jawią się jako anonimowa instytucja, tylko medium blisko związane z widzem. W TVP Kultura pojawi się jeszcze jeden spot - „Nie ma abonamentu. Nie ma kultury”, który będzie sugerować, że jeśli abonament przestanie być płacony, to z ramówki znikną te pozycje programowe, które realizują misję mediów publicznych.

Tematyka abonamentowa jest już obecna w serwisach informacyjnych i programach publicystycznych TVP Info, m.in. w „Forum” i „Minęła dwudziesta”. O finansowaniu mediów będzie też mowa w magazynie „Plus-minus”. W styczniu planowany jest weekend tematyczny poświęcony kondycji mediów publicznych zakończony wielką debatą z udziałem twórców, dziennikarzy, ludzi mediów i polityków. Ponadto kanał wyemituje trzy rodzaje spotów pod hasłem „Bez abonamentu telewizja znika”.

Do akcji przystępują też ośrodki regionalne TVP. Na antenach poszczególnych stacji lokalnych gościć będą specjalnie przygotowane materiały, spoty oraz programy cykliczne poświęcone misji i finansowaniu mediów publicznych.

W portalu tvp.pl w dziale „O TVP” została zrewitalizowana strona abonament.tvp.pl. Znajdują się na niej wszystkie szczegółowe informacje związane z abonamentem: wysokość opłat, zwolnienia i zasady płatności. Istnieć będzie także możliwość odtworzenia programów, w których była mowa o abonamencie. Na stronie głównej portalu tvp.pl oraz na stronie abonament.tvp.pl i jej podstronach zamieszczono baner flashowy „Zarejestruj telewizor” odsyłający do formularza rejestracji odbiornika na stronie internetowej Poczty Polskiej.

Komentarze

Powiązane

09.07.24, 13:25
| telewizja / VOD » informacje
TVP zawiadamia Prokuraturę o podejrzeniu popełnienia przestępstwa. Agnieszka Romaszewska-Guzy: domagam się zaprzestania szkalowania mnie
Telewizja Polska Spółka Akcyjna złożyła do Prokuratury Okręgowej w Warszawie zawiadomienie o podejrzeniu popełnienia przestępstwa wyrządzenia szkody w obrocie gospodarczym, oszustwa oraz fałszerstwa faktur przez byłą dyrektor TVP i inne osoby pełniące funkcje kierownicze oraz współpracujące z TVP S.A. w likwidacji. 
09.07.24, 11:27
| telewizja / VOD » informacje
Eleven Sports z wyłącznymi prawami do transmisji Bundesligi od sezonu 2025/26
Od sezonu 2025/26 do końca 2028/29 Eleven Sports uzyskało wyłączne prawa do transmisji rozgrywek piłkarskich Bundesligi i 2. Bundesligi w Polsce.
08.07.24, 19:15
| telewizja / VOD » informacje | kultura » informacje
TVN Warner Bros. Discovery Partnerem Strategicznym Muzeum Historii Żydów Polskich POLIN
Muzeum Historii Żydów Polskich POLIN pozyskało nowego Sponsora Strategicznego, nawiązując współpracę z TVN Warner Bros. Discovery.
07.07.24, 16:00
| telewizja / VOD » informacje
Pięć muzycznych, dodatkowych kanałów w pakiecie Basic w Televio
Telewizja internetowa Televio na czas wakacji udostępni abonentom pakietu BASIC dodatkowe, muzyczne stacje.
07.07.24, 12:00
| telewizja / VOD » ludzie
Jeremy Diamond korespondentem CNN w Jerozolimie
CNN powołało Jeremy'ego Diamonda na stanowisko międzynarodowego korespondenta w Jerozolimskiej siedzibie stacji.
06.07.24, 23:00
| telewizja / VOD » informacje | internet » informacje
Onet On Tour. Dalmacja z Marcinem Prokopem. II sezon formatu w Onecie
W niedzielę, 30 czerwca br. o godz. 10:00 na stronie głównej Onet.pl i na kanale YouTube Onet On Tour pojawił się premierowy odcinek II sezonu programu „Onet On Tour. Dalmacja z Marcinem Prokopem”. Dziennikarz pokaże internautom Dalmację.
05.07.24, 08:37
| telewizja / VOD » informacje
Letnie propozycje w Music Box
1 lipca br. kanał Music Box wprowadza na antenę kilka wakacyjnych nowości.
04.07.24, 16:15
| telewizja / VOD » informacje
Igrzyska Olimpijskie Paris 2024 na antenach Eurosportu i platformie Max. Znani dziennikarze będą komentować konkurencje
Eurosport i platforma Max na czas Igrzysk Olimpijskich Paris 2024 buduje grupę komentatorów i ekspertów, którzy będą dzielić się swoją wiedzą z odbiorcami.
04.07.24, 11:35
| telewizja / VOD » seriale
Włatcy móch powracają do Czwórki. Jesienią nowe odcinki
Animacja Czwórki „Włatcy móch” powraca na antenę stacji Nowa seria produkcji pojawi się w jesiennej ramówce. W czasie wakacji stacja przypomni wszystkie dotychczasowe sezony serialu.
04.07.24, 06:30
| telewizja / VOD » informacje | biznes i technologie » informacje
Aż 280 mln zł. Rekordowa wypłata z Ekstraklasy za sezon 2023/24 dzięki m.in. sprzedaży praw do transmisji TV
Ekstraklasa w sezonie 2023/24 wypłaciła klubom 280,2 mln zł, a ok. 9,5 mln zł trafiło do PZPN. Środki pozyskane przez spółkę pochodzą głównie ze sprzedaży krajowych i międzynarodowych praw do transmisji TV oraz scentralizowanych praw marketingowych.
Subskrybuj RSS działu telewizja / VOD: rss
Oferty pracy

Specjalista ds. PR

Krakowskie Biuro Festiwalowe | Kraków

Przejdź do oferty
Konkursy
do 31.08.24

Portalmedialny.pl ponownie udostępnił możliwość uczestniczenia w konkursach organizowanych przez wydawcę.

do 10.08.24

Do zdobycia jeden egzemplarz książki.

do 10.08.24

Do zdobycia jeden egzemplarz książki.

Polecamy
Konferencje

Zapraszamy do współpracy. Cena dodania do katologu od 149 PLN netto.