19.12.09, 15:11
Orzeł nowym prezesem TVP
W nocy z piątku na sobotę rada nadzorcza TVP wybrała nowy zarząd telewizji publicznej. Nowym prezesem został Romuald Orzeł. W skład zarządu weszli również: Włodzimierz Ławniczak, Paweł Paluch oraz typowany wcześniej na prezesa Przemysław Tejkowski. Nowy zarząd został powołany do dokończenia IV i rozpoczęcia V kadencji rządów na Woronicza. Przypomnijmy, że IV kadencja rozpoczęła się od powołania na stanowisko prezesa Jana Dworaka. W ciągu minionych trzech lat zastępowali go kolejno: Bronisław Wildstein i Andrzej Urbański, a tymczasowo Piotr Farfał, Bogusław Szwedo i Tomasz Szatkowski. Przez kilka dni funkcję tymczasowego prezesa pełnić miał także zawieszony wcześniej członek zarządu Sławomir Siwek.
Romuald Orzeł ma 46 lat. Przez ponad 10 lat (1991-2002) pracował w prasie regionalnej na Wybrzeżu. Przeszedł tam wszystkie szczeble kariery dziennikarskiej - od reportera, przez redaktora prowadzącego, wydawcę, po redaktora naczelnego. Jako dziennikarz Wieczoru Wybrzeża został uhonorowany w 1994 roku nagrodą „polskiego Pulitzera” (późniejsza nagroda Stowarzyszenia Dziennikarzy Polskich) za tekst „Grudniowe kule”, przyznaną „za odkrywanie nieznanych dokumentów o szczególnym znaczeniu dla śledztwa w sprawie odpowiedzialności za krwawe wydarzenia Grudnia 1970”. Był także członkiem zespołu projektującego i koordynującego połączenie Wieczoru Wybrzeża z Dziennikiem Bałtyckim, w wyniku którego powstała największa gazeta na Pomorzu Dziennik Bałtycki. Następnie odpowiadał za przygotowanie i przeprowadzenie fuzji Trybuny Śląskiej i Gazety Zachodniej. Efektem tej fuzji było stworzenie Gazety Zachodniej, o nakładzie porównywalnym do największych gazet ogólnopolskich. W latach 2005-2009 był prezesem zarządu spółki Media-SKOK, odpowiedzialnej za całość działań marketingowo-reklamowych grupy SKOK. W tym czasie był także wydawcą i redaktorem naczelnym Gazety Bankowej. Ostatnio zajmował stanowisko dyrektora Biura Zarządu i Spraw Korporacyjnych TVP S.A.
Włodzimierz Ławniczak ma 50 lat. W latach 2004- 2007 pełnił funkcję zastępcy dyrektora Departamentu Strategii i Rozwoju, a następnie dyrektora Departamentu Rozwoju Korporacyjnego Polkomtel S.A. Odpowiadał za nadzór nad systemami zarządzania wynikami oraz procesami zarządzania projektami strategicznymi Spółki. Wcześniej zatrudniony był w TVP, gdzie kierował Biurem Reklamy w latach 1998-2004. Ostatnio ponownie związał się z publicznym nadawcą jako doradca zarządu.
Paweł Paluch ma 46 lat. Jest autorem zdjęć do wielu filmów telewizyjnych, dokumentalnych, reportaży i programów muzycznych. Od 1991 roku prowadził działalność marketingową i reklamową. Był współwłaścicielem agencji reklamowej YGREQ GROUP, współtworzył telewizję ES, a pod koniec lat 90-tych został wiceprezesem agencji reklamowej FOR TELE. Tworzył struktury i zarządzał Agencją Reklamową Radia Plus w Poznaniu. W latach 2002-2006 pełnił funkcję prezesa zarządu TV Promotion Design. Koordynował wiele projektów wydawniczych i filmowych m.in. „Świadectwo” z udziałem Kardynała Dziwisza. W latach 2006-2009 zajmował w TVP stanowiska dyrektora Biura Marketingu i Promocji, dyrektora Biura Zarządzania Programem i Marketingiem oraz pełnił funkcję prokurenta.
Przemysław Tejkowski ma 41 lat. W swoim dorobku ma kilkadziesiąt kreacji scenicznych m.in. w Teatrze im. L. Solskiego w Tarnowie, Ziemi Lubuskiej w Zielonej Górze, im. Wandy Siemaszkowej w Rzeszowie i Bagatela w Krakowie. Są wśród nich tak istotne jak: Grabiec w „Balladynie”, Lizander w „Śnie nocy letniej”, Poeta w „Weselu”, Jasza Mazur w „Sztukmistrzu z Lublina”, Alfred w „Mężu i żonie” Zbigniew w „Mazepie”, Filip w „Iwonie księżniczce Burgunda” etc. Występował także w filmach fabularnych („Gwiazda Piołun” „Szamanka”, „Ogniem i mieczem”) i serialach telewizyjnych. Był również producentem radiowym i telewizyjnym. Od kwietnia 2007 roku pełni funkcję dyrektora naczelnego Teatru im. Wandy Siemaszkowej w Rzeszowie.
Specjalistka/Specjalista ds. promocji i obsługi widowni
Teatr Powszechny im. Zygmunta Hübnera | Warszawa
Przejdź do ofertyStanowisko ds. promocji i komunikacji
Muzeum – Miejsce Pamięci KL Plaszow w Krakowie. Niemiecki nazistowski obóz pracy i obóz koncentracyjny (1942-1945) (w organizacji) | Kraków
Przejdź do ofertyKierownik Działu Komunikacja Społeczna i Promocja
Regionalny Instytut Kultury im. Wojciecha Korfantego | Katowice
Przejdź do ofertyKonferencja Digital Gamechangers — Harbingers Data: 3 października 2024 Miejsce: Muzeum Armii Krajowej im. gen. Emila Fieldorfa „Nila” w Krakowie.
Komentarze