29.12.09, 22:21

Trójka: Jethon odwołana, Sobala powołany

Zarząd Polskiego Radia we wtorek 29 grudnia 2009 r. odwołał ze stanowiska Dyrektora Trójki Magdalenę Jethon i powołał w jej miejsce Jacka Sobalę, byłego Dyrektora Jedynki i Bis Radia.

Zarząd Polskiego Radia we wtorek 29 grudnia 2009 r. odwołał ze stanowiska Dyrektora Trójki Magdalenę Jethon i powołał w jej miejsce Jacka Sobalę, byłego Dyrektora Jedynki i Bis Radia.

Nieoficjalnie mówi się, że stanowisko szefa Trójki miał otrzymać przedstawiciel Prawa i Sprawiedliwości. Od dłuższego czasu mówiło się, że do kierowania anteną powróci wcześniejszy szef, Krzysztof Skowroński. Jednak ta kandydatura nie zyskała poparcia w Zarządzie Polskiego Radia. Sam Skowroński typowany był również na szefa Prezesa Zarządu PR.

Kierująca do tej pory Trójką Magdalena Jethon nie usłyszała żadnych oficjalnych powodów odwołania. W trakcie rządów Jethon kontynuowano linię programową stworzoną przez Skowrońskiego, a także zorganizowano zbiórkę pieniędzy na rzecz stacji. Zaprzestano jednak spektakularnych eventów antenowych. Jethon za zadanie miała ustabilizować wydatki Trójki.

Nowy szef Trójki to znany dziennikarz radiowy i telewizyjny. Jest absolwent Państwowej Wyższej Szkoły Teatralnej w Warszawie. W latach 80. XX wieku grał drugoplanowe role filmowe i epizody w serialach telewizyjnych (m.in. zagrał boya hotelowego w kultowym serialu "Zmiennicy"). Na początku lat 90. zajął się radiem. Pracował między innymi w Radiu Solidarność (Eska), Radiu TOK FM oraz Radiu PiN. Od 2003 r. prowadził "Puls wieczoru" w TV Puls. Od października 2007 r. prowadzi autorski program publicystyczny w TVP INFO.
W trakcie swojej medialnej kariery zajmował stanowiska kierownicze. W 1992 r. został dyrektorem programowym Radia Eska. W 2006 r. został szefem Polskiego Radia Bis, gdzie wywołał sporo kontrowersji zdejmując część programów. W maju 2007 r. zastąpił Macina Wolskiego na stanowisku szefa Jedynki. 
Przez 14 lat był mężem aktorki Małgorzaty Pieńkowskiej.

Przeczytaj także:
Jacek Sobala: zamiast świętego Mikołaja przyjdzie Dziadek Mróz
Jacek Sobala: Wybaczcie Ziomale
Cegielski na dywaniku u Sobali: znika program Masala z Radia Bis
Polskie Radio BIS: Protest słuchaczy

Komentarze

Powiązane

01.03.24, 16:32
| radio » ludzie
Bartosz Panek szefem Studia Reportażu i Dokumentu Polskiego Radia
Bartosz Panek objął stanowisko redaktora naczelnego Studia Reportażu i Dokumentu Polskiego Radia. Dziennikarz wraca do Polskiego Radia po trzech latach przerwy.
01.03.24, 08:00
| radio » informacje
Między książkami. Rozmowy o książkach z prof. Ryszardem Koziołkiem w Radiu Nowy Świat
Od piątku, 1 marca br. Radio Nowy Świat rozpoczyna emisję nowego cyklu „Między książkami” w audycji „Poranna Manna”. Wojciech Mann co tydzień będzie rozmawiać o książkach z profesorem Ryszardem Koziołkiem. 
01.03.24, 06:30
| radio » informacje
Magdalena Jurkowska naczelną Radia Ostrowiec. Jurkowska: Radio musi mieć stały rytm, ale powinno też zaskakiwać
Magdalena Jurkowska została nową redaktorka naczelną Radia Ostrowiec (woj. świętokrzyskie). Jurkowska na stanowisku zastąpiła Joannę Gergont, która z kolei została redaktor naczelną Radia Kielce.
29.02.24, 19:30
| radio » informacje
Czwórka ponownie na SnowFest Festival
Od 1 do 2 marca br. Czwórka zawita do Szczyrku na „SnowFest Festival” - największy festiwal muzyki i sportów zimowych w Polsce. Dziennikarze zaproszą na relacje i specjalną audycję plenerową „Czwórka na SnowFest”. Na miejscu będzie można także odwiedzić Czwórkową InstaStrefę w Miasteczku Festiwalowym. Program jest patronem medialnym wydarzenia.
29.02.24, 10:55
| radio » informacje
Informator ekonomiczny w nowej odsłonie. Wracają rozmowy z komentatorami
Program 3 Polskiego przygotował nową osłonę „Informatora ekonomicznego”. Od 4 marca br. w ramach programu wracają rozmowy z zaproszonymi komentatorkami i komentatorami. Audycja emitowana będzie od poniedziałku do czwartku o godz. 9.30 na antenie Trójki.
29.02.24, 09:57
| radio » informacje
Dwójka świętuje 87. urodziny
Recital Erica Guo z Żelazowej Woli, koncert Lilianny Stawarz i Marcina Zdunika w Studiu Polskiego Radia im. Władysława Szpilmana, koncert jazzowy Marcin Wasilewski Trio ze Studia S-3, premierowe słuchowisko to tylko kilka z propozycji, które Program 2 Polskiego Radia przygotował z okazji 87. urodzin rozgłosni.
26.02.24, 10:52
| radio » informacje | telewizja / VOD » informacje
Ponad 80 stacji radiowych w ofercie platformy IPTV AVIOS
Wzrasta liczba stacji radiowych dostępnych na platformie IPTV AVIOS. Pod koniec stycznia br. było ich 30, obecnie jest już przeszło 80. Wszystkie stacje dostępne są bezpłatnie dla abonentów usługi.
26.02.24, 07:30
| radio » informacje
KBR będzie dalej współpracować z Adres:Media
Komitet Badań Radiowych kontynuuje współpracę z firmą Adres:Media, skupiającą grono doradców z obszaru badań, marketingu, reklamy i mediów. 
24.02.24, 09:00
| radio » informacje
Radio Nowy Świat razem z Ukrainą
W drugą rocznicę rosyjskiej agresji na Ukrainę Radio Nowy Świat będzie wspominać i rozmawiać o sytuacji naszych wschodnich sąsiadów. Stacja uruchomiła również specjalną zbiórkę.
24.02.24, 05:00
| radio » informacje
Give Peace A Chance. Polskie stacje radiowe przeciwko wojnie. Polskie Radio przyłączyło się do akcji
Polskie rozgłośnie radiowe solidarnie w drugą rocznicę wybuchu wojny w Ukrainie. 24 lutego br., punktualnie o 9:45 (GMT + 1), na antenach polskich stacji radiowych zabrzmi utwór „Give Peace A Chance” Johna Lennona. To symboiczny gest solidarności z narodem ukraińskim, a także wyraz sprzeciwu wobec wojny i okrucieństwa wojsk rosyjskich.
Subskrybuj RSS działu radio: rss
Oferty pracy

Aktualnie nie mamy ofert pracy.

Dodaj swoją ofertę
Konkursy
do 02.04.24

Do zdobycia jeden egzemplarz książki.

do 02.04.24

Do zdobycia jeden egzemplarz książki.

do 01.04.24

Do zdobycia jeden egzemplarz książki.

Polecamy
Konferencje

Zapraszamy do współpracy. Cena dodania do katologu od 149 PLN netto.

27.02.2024 r., godz. 15.00, online.