14.09.06, 19:14

Teleexpress w kampanii Lukas Banku

Nazwa „Teleexpress” (program informacyjny TVP1) została użyta w najnowszej kampanii reklamowej Lukas Banku promującej szybkie kredyty.
Nazwa „Teleexpress” (program informacyjny TVP1) została użyta w najnowszej kampanii reklamowej Lukas Banku promującej szybkie kredyty. Spot emitowany jest tylko w TVP1 przed „Teleexpressem”, a jego druga część bezpośrednio po programie.

Czy Lukas Bank złamał prawo używając nazwy w spocie reklamowym? Okazuje się, że nie. Jak poinformowała nas Katarzyna Twardowska – rzecznik prasowy TVP S.A., Biuro Reklamy TVP S.A. wyraziło zgodę na użycie nazwy i zawarło w tej sprawie porozumienie. Jeśli natomiast w reklamie użyty zostałby logotyp programu, wcześniej trzeba byłoby zawrzeć umowę z Krajową Agencją Gospodarczą. Jak podkreśla Twardowska, spoty emitowane są tylko w TVP i mają również dla samego programu „wymiar promocyjny”.

Mimo wszystko po naszym pytaniu, sprawę zbadali prawnicy TVP, którzy na razie nie wnieśli żadnych zastrzeżeń.

Co na to KRRiT? "Ustawa o radiofonii i telewizji nie zakazuje używania nazwy audycji w reklamie" - mówi dla Portalu Medialnego mediaFM.net Stanisław Celmer, Dyrektor Departamentu Reklamy KRRiT. "Zupełnie inną sprawą jest używanie znaków towarowych (np. tytułu audycji), ale to regulują inne przepisy" - dodaje Celmer.


Zobacz kontrowersyjną reklamę Lukas Banku:

http://www.mediafm.net/dzwieki/teleexpress.wmv

Aby zapisać plik, uzyj opcji "Zapisz jako...".

Komentarze

Powiązane

28.11.23, 10:45
| telewizja / VOD » informacje
Krzysztof Ziemiec i Tomasz Wolny twarzami kampanii informującej o zmianie standardu nadawania w MUX-3
27 listopada br. na antenach Telewizji Polskiej ruszyła kampania informacyjna prezentująca szczegóły zbliżającej się zmiany standardu nadawania w MUX-3 – z DVB-T na DVB-T2/HEVC.
28.11.23, 06:30
| telewizja / VOD » informacje
Instytut Centrum Zdrowia Matki Polki w Łodzi zyskał dzięki Fundacji TVN gabinety psychologiczno-psychiatryczne
23 listopada br. odbyła się uroczystość otwarcia pierwszych gabinetów psychologiczno-psychiatrycznych, które powstały w ramach inicjatywy „Zdrowie w Głowie” Fundacji TVN. Całkowity koszt realizacji tego projektu wyniósł niemal 1,5 mln zł brutto. Wsparcie finansowe na ten cel uzyskano dzięki hojności osób i instytucji wspierających Fundację TVN oraz firmy Amazon.
27.11.23, 19:54
| telewizja / VOD » informacje
Super Polsat wyemituje reality show Dagmara szuka męża
Super Polsat 11 grudnia br. rozpocznie emisję nowego reality show, w którym Dagmara Kaźmierska poszukuje swojej drugiej połówki.
27.11.23, 11:53
| telewizja / VOD » informacje
Fajbusiewicz: rozmowy o zbrodni. Nowy sezon w Crime+Investigation Polsat
29 listopada br. na antenie Crime+Investigation Polsat rozpocznie się emisja nowego sezonu programu „Fajbusiewicz: rozmowy o zbrodni”. Emisja w każdą środę o godz. 22:30.
27.11.23, 07:30
| telewizja / VOD » informacje
Faceci ze stali. Nowy polski format w History Channel
28 listopada br. na antenie HISTORY Channel odbędzie się premiera pilotowego odcinka programu „Faceci ze stali”, w którym guru bursztynnictwa Tomasz Ołdziejewski i jeden z najlepszych polskich knifemakerów Artur Szyngwelski odwiedzą pracownię Michała Sielickiego, znanego jako Trollsky.
26.11.23, 20:54
| telewizja / VOD » informacje
Player.pl pokaże cykl dokumentów Martyny Wojciechowskiej
Player pokaże serię dokumentów Martyny Wojciechowskiej pod marką Player Original. Premiera pierwszego z nich - "Czas na taniec" odbyła się 26 listopada br.
25.11.23, 19:00
| telewizja / VOD » seriale
Polowanie na ćmy z nominacją na najlepszą środkowoeuropejską produkcję w 2023 roku w III edycji NEM Zagreb
Od 6 do 8 grudnia 2023 r. w stolicy Chorwacji odbędzie się 3. edycja NEM Zagreb. „Polowanie na ćmy”, serial kostiumowy wyprodukowany przez Telewizję Polską, znalazł się wśród 12 produkcji telewizyjnych Europy Środkowo-Wschodniej nominowanych do nagrody NEM AWARDS przyznawanej dla najlepszego serialu telewizyjnego tego regionu.
24.11.23, 14:30
| telewizja / VOD » badania rynku
1,2 mln widzów w jesiennym sezonie programu Kuba Wójewódzki
Talk-show stacji TVN „Kuba Wojewódzki" wciąż jest chętnie oglądany przez telewidzów. Ostatnia odsłona programu rozrywkowego zgromadziła średnio przed telewizorami prawie 700 tys. widzów w grupie docelowej 20-54 oraz ponad 1,2 mln w grupie ogólnej (dane: Nielsen Media).
23.11.23, 14:15
| telewizja / VOD » informacje
Twoja Twarz Brzmi Znajomo bez Pawła Domagały. Aktor odchodzi z jury programu
Paweł Domagała odchodzi z jury programu „Twoja twarz Brzmi Znajomo” (Polsat). Na razie nie wiadomo, kto zastąpi aktora w jury formatu.
23.11.23, 13:09
| telewizja / VOD » informacje
Podcast Eurosportu. Adam Małysz pierwszym gościem Piotra Karpińskiego
22 listopada br., na kanale YouTube Eurosportu zadebiutował nowy format – Podcast Eurosportu.