09.02.10, 19:16
Rusza kolejna edycja Srebrnych Ust
8 lutego br. ruszyła kolejna edycja plebiscytu Srebrne Usta. Już po raz czternasty Trójka proponuje swoim słuchaczom zabawę polegającą na wyborze najbardziej zaskakującej, zabawnej lub najcelniejszej wypowiedzi jednej z czołowych postaci polskiej sceny politycznej.
8 lutego br. ruszyła kolejna edycja plebiscytu Srebrne Usta. Już po raz czternasty Trójka proponuje swoim słuchaczom zabawę polegającą na wyborze najbardziej zaskakującej, zabawnej lub najcelniejszej wypowiedzi jednej z czołowych postaci polskiej sceny politycznej.
Wypowiedzi polityków w formie dźwiękowej oraz pisemnej znajdują się na stronie internetowej Trójki, są również codziennie prezentowane na antenie. Słuchacze mogą głosować do 28 lutego br. wysyłając nazwisko swojego faworyta w systemie SMS. Głosujący będą mieli szansę wygrać atrakcyjne wycieczki. Uroczyste ogłoszenie wyników plebiscyty odbędzie się 3 marca 2010 r.
W tej edycji do tytułu „Srebrnoustego 2009” kandydują:
1. Bartosz Arłukowicz
2. Andrzej Czuma
3. Ludwik Dorn
4. Marian Filar
5. Sebastian Karpiniuk
6. Beata Kempa
7. Nelly Rokita
8. Franciszek Stefaniuk
9. Stanisław Wziątek
10. Stanisław Żelichowski
Pomysł plebiscytu zrodził się na początku 1992 roku. Obradujący wówczas Sejm I kadencji obfitował w osobowości wyróżniające się niebanalnym językiem. Posłowie prześcigali się w obrazowych przenośniach, celnych ripostach, niespotykanych figurach retorycznych. Stało się ważne nie tylko to, co ktoś mówi, lecz także jak to robi. Beata Michniewicz pomysłodawczyni plebiscytu postanowiła utrwalić w pamięci słuchaczy te zwroty i wyrażenia, które ze względu na swą treść nie zawsze miały szansę przejść do historii. Inicjatorka plebiscytu miała poza tym nadzieję, że spojrzenie z przymrużeniem oka na politykę, niekiedy brutalną i zawiłą, dobrze zrobi zarówno jej aktorom, jak i obserwatorom. W myśl przysłowia "Mowa jest srebrem, a milczenie złotem" zaproponowała słuchaczom Trójki plebiscyt "Srebrne Usta".
W poprzednich edycjach zdobywcami „Srebrnych Ust” byli między innymi: Lech Wałęsa, Jerzy Owsiak, Ewa Wachowicz, Waldemar Pawlak, Grzegorz Kołodko, Henryk Goryszewski, Zyta Gilowska, Renata Beger oraz Donald Tusk. Symboliczną nagrodą w plebiscycie są oryginalne statuetki autorstwa Krzysztofa Brzezińskiego, w całości wykonane ze srebra.
Stanowisko ds. promocji i komunikacji
Muzeum – Miejsce Pamięci KL Plaszow w Krakowie. Niemiecki nazistowski obóz pracy i obóz koncentracyjny (1942-1945) (w organizacji) | Kraków
Przejdź do ofertyKierownik Działu Komunikacja Społeczna i Promocja
Regionalny Instytut Kultury im. Wojciecha Korfantego | Katowice
Przejdź do ofertySpecjalistka/Specjalista ds. promocji i obsługi widowni
Teatr Powszechny im. Zygmunta Hübnera | Warszawa
Przejdź do ofertyKonferencja Digital Gamechangers — Harbingers Data: 3 października 2024 Miejsce: Muzeum Armii Krajowej im. gen. Emila Fieldorfa „Nila” w Krakowie.
Komentarze