28.06.10, 18:25

Kino mówi: Gander w ale kino!

W lipcu br. kanał filmowy ale kino! zaprasza na cykl Kino Mówi: Gender. Stacja pokaże pięć głośnych filmów z ostatniej dekady, poruszających problematykę kulturową płci i pokazujących jak na przestrzeni lat zmieniały się kulturowe role kobiet i mężczyzn oraz społeczne postrzeganie homoseksualizmu. 

 

W lipcu br. kanał filmowy ale kino! zaprasza na cykl Kino Mówi: Gender. Stacja pokaże pięć głośnych filmów z ostatniej dekady, poruszających problematykę kulturową płci i pokazujących jak na przestrzeni lat zmieniały się kulturowe role kobiet i mężczyzn oraz społeczne postrzeganie homoseksualizmu. Emisję każdego tytułu poprzedzi spotkanie z gościem, prowadzone przez Annę Laszuk – dziennikarkę radia TOK FM. Premiera w każdy czwartek, od 1 lipca, po 20:10. 

Przegląd rozpocznie film "Daleko od nieba", którego akcja osadzona jest w latach 50., w pozornie idealnie poukładanym świecie amerykańskiego przedmieścia. Drugim tytułem będzie kanadyjski przebój "C.R.A.Z.Y.", opowiadający o burzliwych latach 60. i 70. – okresie rewolucji obyczajowej i narodzin pierwszych ruchów gejowskich. Bohaterem cyklu będzie też Patrick "Kicia" Braden - elektryzująca kreacja Cilliana Murphy’ego w filmie Neila Jordana "Śniadanie na Plutonie". Ale kino! zaprosi również na polską premierę filmu Ye Lou "Noce wiosennego upojenia", który pokazuje współczesne Chiny nieznane europejskiemu widzowi. To już nie tylko kraj politycznego zniewolenia, ale też nocnych klubów i drag queens. Cykl zamknie film "Godziny" splatający historie trzech kobiet połączonych powieścią Virginii Woolf "Pani Dalloway". Każda z nich żyje w innej epoce i wśród innych wzorców obyczajowych, ale wszystkie czują się uwięzione w narzuconej im przez kulturę roli kobiety. 

Rozmówcami Anny Laszuk, przy okazji kolejnych seansów, będą amerykanistka i pisarka Agnieszka Graff, wykładowca w Ośrodku Studiów Amerykańskich Uniwersytetu Warszawskiego – Tomasz Basiuk, krytyk filmowy i pisarz – Bartosz Żurawiecki, członek Helsińskiej Fundacji Praw Człowieka – Adam Kozieł oraz poetka, eseistka i wykładowczyni UW na wydziale Gender Studies – Bożena Keff.

Przegląd wspiera kampania marketingowa w radiu i w internecie, która staruje 28 czerwca i potrwa do 29 lipca. Spoty radiowe będą emitowane na antenie Radia PiN, ChilliZET oraz TOK FM. Billboardy z materiałem wideo pojawią się w serwisach filmowych (stopklatka.pl, filmweb.pl, kinomaniak.pl, film.gazeta.pl), studenckich (students.pl, dlaczego.com.pl, dlastudenta.pl), na stronach internetowych newsweek.pl, gala.pl, dziennik.pl, aktivist.pl, polityka.pl, wysokieobcasy.pl, wyborcza.pl, styl.pl, na stronach tematycznych (ofeminin.pl, clubzone.pl, kobiety-kobietom.com, independent.pl, sybil.pl, kobiety.pl, esensja.pl, o.pl) oraz internetowym serwisie radia TOK FM (Tok.fm) i sekcji z programem telewizyjnym na gazeta.pl. 

Kampanię bannerową koordynuje agencja konsultingowa Intelligent Decisions Training Company. Kreacje zaprojektował Dział Grafiki Canal+ Cyfrowego.

 

Komentarze

Powiązane

17.04.24, 09:36
| telewizja / VOD » informacje
10 nowych kanałów. Vectra wprowadza pakiet Ukraina
Vectra wprowadziła specjalną ofertę programową stworzoną z myślą o ukraińskich widzach. Nowy pakiet Ukraina obejmuje 10 programów w języku ukraińskim o różnorodnej.
16.04.24, 18:30
| telewizja / VOD » informacje | internet » informacje
Agnieszka Woźniak-Starak wśród gospodarzy programu Onet Rano
Agnieszka Woźniak-Starak dołączyła do grona prowadzących format „Onet Rano”. Prezenterka w roli gospodyni flagowego programu Onetu zadebiutowała 15 kwietnia br. 
16.04.24, 12:59
| telewizja / VOD » informacje
Grupa Play kupiła śląską spółkę Miconet
Grupa Play nabyła 100 proc. udziałów spółki Miconet z Mikołowa .w której zasięgu jest 42 tys. gospodarstw domowych.
16.04.24, 11:08
| telewizja / VOD » informacje
Prawie 2 tysiace osób aplikowało w projekcie rekrutacyjnym TVP
14 kwietnia br. zakończył się pierwszy etap nowego projektu rekrutacyjnego Telewizji Polskiej - „Włącz się! Zmieniajmy się razem”.
15.04.24, 15:15
| telewizja / VOD » informacje
CANAL+ online i FAME rozpoczynają współpracę. Gala FAME 21 w usłudze serwisu
18 maja br. odbędzie się Gala FAME 21: Pretendent gdzie w walce wieczoru Patryk „Bandura” Bandurski zmierzy się z Tomaszem Adamkiem. Dzięki nawiązaniu współpracy FAME z CANAL+ online wydarzenie po raz pierwszy w historii będzie można obejrzeć wyłącznie za pośrednictwem serwisu streaminowego CANAL+ online.
15.04.24, 14:25
| telewizja / VOD » informacje
TVP kontra Fundacja Otwarty Dialog. Nadawca publiczny nie utożsamia się z audycjami ze spornego okresu
W apelacji od wyroku Sądu Okręgowego w Warszawie w sprawie Fundacji Otwarty Dialog (i innych) Telewizja Polska S.A. w likwidacji kwestionuje wysokość zasądzonego zadośćuczynienia oraz formę i skalę przeprosin, a także innych zasądzonych środków, które według Sądu pierwszej instancji mają usunąć skutki naruszenia dóbr osobistych. 
15.04.24, 05:00
| telewizja / VOD » informacje
Atak na Izrael: TVP INFO i Polsat News nie zdały egzaminu. TVN24 i TV Republika z najdłuższym programem na żywo
Polskie kanały informacyjne szeroko informowały o wystrzeleniu przez irańską armię w kierunku Izraela drony i pociski. Jednak nie wszystkie zdecydowały się nadawać „na żywo” program nocą.
12.04.24, 13:00
| telewizja / VOD » seriale | kultura » film
Warner Bros Discovery oraz Mennica Gdańska wprowadzają na rynek kolekcjonerskie monety „Rick and Morty”
9 kwietnia br. swoją premierę miała moneta kolekcjonerska, która powstała dzięki współpracy Mennicy Gdańskiej z Warner Bros Discovery Global Consumer Products. W ramach umowy licencyjnej, Mennica Gdańska wprowadza na rynek numizmat z bohaterami animowanego serialu komediowego “Rick i Morty”.
12.04.24, 10:00
| telewizja / VOD » seriale
Minuta ciszy 2. Ruszyły zdjęcia do kontynuacji serialu CANAL+
Rozpoczęły się zdjęcia do dalszej historii Mietka Zasady, emerytowanego listonosza, który zakłada dom pogrzebowy. Za reżyserię ponownie odpowiada Jacek Lusiński, który wraz z Szymonem Augustyniakiem jest również autorem scenariusza.
12.04.24, 07:40
| telewizja / VOD » informacje
Grupa Kino Polska w 2023 r.: zysk netto powyżej 50 mln zł
Na koniec 2023 r. Grupa Kino Polska odnotowała przychody na poziomie 294,2 mln zł (+3,3 proc. r/r), głównie za sprawą wzrostu przychodów z nadawania kanałów płatnych i sprzedaży praw licencyjnych. Zysk netto Grupy wyniósł 51,9 mln zł (+8,8 proc. r/r).
Subskrybuj RSS działu telewizja / VOD: rss
Oferty pracy

Aktualnie nie mamy ofert pracy.

Dodaj swoją ofertę
Konkursy
do 22.05.24

Ważna informacja dla biorących udział w konkursach na stronach portalmedialny.pl. 

do 20.05.24

Do zdobycia jeden egzemplarz książki.

do 16.05.24

Do zdobycia jeden egzemplarz książki.

Polecamy