29.07.10, 22:39

Śledczy pod marką Focus

Magazyn "Śledczy" to nowe pismo reportersko-śledcze, wydawane pod marką "Focus". Pierwsze wydanie "Śledczego" ukaże się 30. lipca 2010 r.

 

"Śledczy" to pismo, które będzie ukazywało się pod marką "Focus", w linii: Focus wydanie specjalne. Pieczę redakcyjną nad nowym tytułem objął Artur Górski, dziennikarz miesięcznika "Focus Historia", korespondent wojenny, historyk, pisarz.  

"Śledczy to pismo specjalizujące się w tropieniu zagadek kryminalnych, skandali i afer na styku świata przestępczego i politycznego. Na łamach "Śledczego" będziemy przypominali o zapomnianych i niewyjaśnionych dochodzeniach” – mówi Artur Górski. "Artykuły w magazynie reprezentują najwyższy dziennikarski poziom. W pierwszym numerze "Śledczego" użyczyli nam swych piór najlepsi dziennikarze tego gatunku: Piotr Pytlakowski, Bogusław Wołoszański, Ewa Ornacka, Andrzej Gass, Wojciech Sumliński czy Igor Miecik i wielu innych. Wkład w powstawanie pisma mają też wybitni eksperci kryminalni, np. felietonistą "Śledczego" jest słynny polski negocjator policyjny Dariusz Loranty" – dodaje Górski. 

Hitem pierwszego numeru "Śledczego" ma być dziennikarskie śledztwo, przeprowadzone w sprawie uprowadzenia Eweliny Bałdygi, córki potentata mięsnego z Mazowsza. Wiele wskazuje na to, że dziewczyna została, tak jak wcześniej Krzysztof Olewnik, zamordowana. Na łamach redakcja porównuje obie niezwykle podobne sprawy. Omawia także zagraniczną problematykę kryminalną. W pierwszym wydaniu wiele miejsca poświęcono walce w łonie mafii rosyjskiej. Z kolei Raport poświęcony jest polskiej mafii, temu jak się tworzyła i jakie siły polityczne stały za jej powstaniem. 

Na pismo składają się przede wszystkim fotoreportaże, często wstrząsające, ukazujące przestępczość na całym świecie oraz najbardziej poruszające momenty w polityce. W pierwszym numerze opublikowane są mało znane zdjęcia z sekcji zwłok prezydenta Kennedy'ego.

W "Śledczym" nie zabraknie także materiałów o charakterze historycznym, publikowanych w dziale Archiwum. W premierowym numerze opisana jest sylwetka słynnego włoskiego gangstera Lucky'ego Luciano oraz pierwszego polskiego mordercy na tle seksualnym.

Pierwszemu numerowi "Śledczego" będzie towarzyszyło wsparcie marketingowe, które obejmie punkty sprzedaży empik i HDS, prasę: "Auto Świat", "Logo", "TopGear", "Chip", "Newsweek" i "Wprost", a także tytuły G+J: "Focus", "Focus Ekstra", "Focus Historia" i serwis Focus.pl. Za kreację i dobór mediów odpowiada Dział Marketingu G+J Polska.

Pierwszy numer ukaże się 30. lipca 2010 r. w nakładzie 100 000 egzemplarzy i będzie w sprzedaży do 30 września br. Objętość wyniesie 100 stron, a cena: 6,90 zł.

 

Komentarze

Powiązane

24.09.23, 01:00
| prasa » informacje
Codziennik medialny: 24 września (media i kultura: najważniejsza wydarzenia)
Co wydarzyło się w świecie mediów i kultury 24 września? Media zapowiedzi, ważne daty, przegląd informacji. Wszystko, co trzeba wiedzieć.
23.09.23, 01:00
| prasa » informacje
Codziennik medialny: 23 września (media i kultura: najważniejsza wydarzenia)
Co wydarzyło się w świecie mediów i kultury 23 września? Media zapowiedzi, ważne daty, przegląd informacji. Wszystko, co trzeba wiedzieć.
22.09.23, 01:00
| prasa » informacje
Codziennik medialny: 22 września (media i kultura: najważniejsza wydarzenia)
Co wydarzyło się w świecie mediów i kultury 22 września? Media zapowiedzi, ważne daty, przegląd informacji. Wszystko, co trzeba wiedzieć.
21.09.23, 17:45
| prasa » informacje | internet » informacje
Wczytaj się. Nie daj sobą manipulować. Kampania promująca treści i subskrypcję Wyborcza.pl
21 września br. ruszyła kampania zachęcająca do korzystania z rzetelnych źródeł informacji i czytania treści przygotowywanych przez dziennikarki i dziennikarzy “Wyborczej”.
21.09.23, 01:00
| prasa » informacje
Codziennik medialny: 21 września (media i kultura: najważniejsza wydarzenia)
Co wydarzyło się w świecie mediów i kultury 21 września? Media zapowiedzi, ważne daty, przegląd informacji. Wszystko, co trzeba wiedzieć.
20.09.23, 01:00
| prasa » informacje
Codziennik medialny: 20 września (media i kultura: najważniejsza wydarzenia)
Co wydarzyło się w świecie mediów i kultury 20 września? Media zapowiedzi, ważne daty, przegląd informacji. Wszystko, co trzeba wiedzieć.
19.09.23, 23:00
| prasa » informacje
Bauer wydaje drugi numer magazynu Świat Wiedzy - Extra
20 września br. na rynku prasowym ukaże się drugi numer magazynu „Świat Wiedzy- Extra” (Wydawnictwo Bauer).
19.09.23, 15:00
| prasa » informacje | kultura » książki
Premiera książki PrzyPiSy, czyli krótka historia 8 długich lat Jerzego Baczyńskiego
20 września br. do sprzedaży trafi najnowsza książka Jerzego Baczyńskiego, redaktora naczelnego tygodnika „Polityka”, pt.: „PrzyPiSy, czyli krótka historia 8 długich lat”.
19.09.23, 01:00
| prasa » informacje
Codziennik medialny: 19 września (media i kultura: najważniejsza wydarzenia)
Co wydarzyło się w świecie mediów i kultury 19 września? Media zapowiedzi, ważne daty, przegląd informacji. Wszystko, co trzeba wiedzieć.
18.09.23, 13:17
| prasa » informacje
Sprzedaż magazynu Forbes Women rośnie
Według danych wydawcy, czerwcowe wydanie „Forbes Women” (3/2023, RASP Polska) odnotowało sprzedaż o 25 proc. wyższą w stosunku do wydania z poprzedniego roku. Tym samym osiągnęło najwyższy wynik sprzedażowy w tym roku.
Subskrybuj RSS działu prasa: rss
Oferty pracy

Specjalista/specjalistka ds. marketingu

Muzeum Getta Warszawskiego | Warszawa

Przejdź do oferty

Kierownik Działu Komunikacji

Muzeum Sztuki w Łodzi | Łódź

Przejdź do oferty
Konkursy
do 27.10.23

Do zdobycia jeden egzemplarz książki.

do 26.10.23

Do zdobycia jeden egzemplarz książki.

do 20.10.23

Do zdobycia jeden egzemplarz książki.

Polecamy
Konferencje

Zapraszamy do współpracy. Cena dodania do katologu od 149 PLN netto.