09.08.10, 19:54
Najczęściej cytowane dzienniki i tygodniki w lipcu
Wśród dzienników ogólnopolskich najczęściej cytowano Rzeczpospolitą (363). Miało to związek m.in. z częstym cytowaniem opublikowanego przez dziennik rankingu samorządów. Na drugie miejsce w rankingu powróciła Gazeta Wyborcza (233). Na trzecim znalazł się Dziennik Gazeta Prawna (102).
Badanie przeprowadzono na podstawie dzienników i tygodników ogólnopolskich oraz dzienników regionalnych. Uwzględniono wszystkie artykuły, które ukazały się w mediach w okresie od 1 do 31 lipca, w których cytuje się i powołuje na badane media. Wyszukiwano tytuł prasy uwzględniając pełną deklinację. Ranking został sporządzony przez NEWTON Media Sp. z o.o. zajmującą się monitoringiem mediów.
Wśród dzienników ogólnopolskich najczęściej cytowano Rzeczpospolitą (363). Miało to związek m.in. z częstym cytowaniem opublikowanego przez dziennik rankingu samorządów. Na drugie miejsce w rankingu powróciła Gazeta Wyborcza (233). Na trzecim znalazł się Dziennik Gazeta Prawna (102).
Wśród tygodników ogólnopolskich na pierwszym miejscu znalazła się Gazeta Polska z aż 108 cytowaniami. Wynika to bezpośrednio z dużej liczby cytowań opublikowanego przez tygodnik wywiadu z Jarosławem Kaczyńskim. Licznie cytowano zwłaszcza słowa prezesa PiS o zbrodniczej polityce PO. Na drugim miejscu znalazł się Wprost (74), a na trzecim Polityka (55).
Wśród dzienników ogólnopolskich najczęściej pisano o Rzeczpospolitej (409). Na drugim miejscu znalazła się Gazeta Wyborcza (343), a na trzecim Dziennik Gazeta Prawna (112). Najwięcej informacji pojawiło się o Gazecie Wyborczej (110).
Wśród dzienników regionalnych najczęściej pisano o Polsce Dzienniku Bałtyckim i Życiu Warszawy (po 29). Na drugim miejscu znalazła się Polska Gazeta Krakowska (28), a na trzecim Polska Głos Wielkopolski (20). Najwięcej informacji pojawiło się na temat dziennika Polska Dziennik Bałtycki (14).
Wśród tygodników ogólnopolskich na pierwszym miejscu znalazła się Gazeta Polska (140), na drugim Polityka (104), a na trzecim Wprost (87). Najwięcej informacji pojawiło się na temat tygodnika Polityka (49). Informowano o imprezach organizowanych przez redakcję tygodnika (m.in. z cyklu Letnie Ogrody Polityki), dziennikarze czasopisma często wypowiadali się na łamach innych gazet.
Stanowisko ds. promocji i komunikacji
Muzeum – Miejsce Pamięci KL Plaszow w Krakowie. Niemiecki nazistowski obóz pracy i obóz koncentracyjny (1942-1945) (w organizacji) | Kraków
Przejdź do ofertyKierownik Działu Komunikacja Społeczna i Promocja
Regionalny Instytut Kultury im. Wojciecha Korfantego | Katowice
Przejdź do ofertySpecjalistka/Specjalista ds. promocji i obsługi widowni
Teatr Powszechny im. Zygmunta Hübnera | Warszawa
Przejdź do ofertyOd wirtualnej rozrywki i (nie)etycznych zagrywek w marketingu po historie opowiedziane za pomocą liczb. Ruszyły zapisy na pierwszy tej jesieni webinar w ramach cyklu DIMAQ Voice.
Komentarze