08.09.10, 20:41

Metro zdobyło tytuł Young Reader Newspaper Of The Year

Dziennik „Metro” zdobył główną nagrodę w konkursie World Young Reader Prize, organizowanym przez WAN-IFRA i otrzymał tytuł Young Reader Newspaper of The Year. Jednocześnie gazeta zdobyła pierwsze miejsce w kategorii Public Service za projekt „Piractwo internetowe - za czy przeciw”.

Dziennik „Metro” zdobył główną nagrodę w konkursie World Young Reader Prize, organizowanym przez WAN-IFRA i otrzymał tytuł Young Reader Newspaper of The Year. Jednocześnie gazeta zdobyła pierwsze miejsce w kategorii Public Service za projekt „Piractwo internetowe - za czy przeciw”.

Jury konkursu doceniło zaangażowanie „Metra” w sprawy młodych, zapoczątkowane zmianą linii redakcyjnej w sierpniu 2008 roku. Strategia „Metra” określona została jako „Total Youth Think”. W uzasadnieniu jury można przeczytać: "Dziennik „Metro” podjął decyzję o przekształceniu się w nowoczesną, ogólnopolską gazetę dla młodych ludzi i wyraźnie odniósł sukces. Tytuł przeanalizował potrzeby i oczekiwania swoich odbiorców, a następnie zrobił wszystko, aby tym potrzebom wyjść naprzeciw - zarówno poprzez zawartość redakcyjną, działania skierowane do studentów, jak i akcje czytelnicze."

Główną nagrodę w kategorii Public Service uzyskał projekt „Piractwo internetowe - za czy przeciw”, prowadzony w październiku 2009. Redakcja „Metra” zorganizowała na swoich łamach ogólnopolską debatę z udziałem ekspertów i czytelników, w której wypowiadali się zarówno artyści broniący swojej intelektualnej własności, jak i zwolennicy wolnego internetu. Częścią akcji był też konkurs na vlepki, prezentujące różne punkty widzenia. Kulminacyjnym punktem projektu było spotkanie z udziałem artystów, przedstawicieli wytwórni płytowych, specjalistów od praw autorskich oraz działaczy na rzecz wolnego internetu, którzy we wspólnej debacie poszukiwali rozwiązania problemu piractwa.

"Czujemy się dumni i szczęśliwi, że to, co robimy dla naszych młodych czytelników, doceniane jest przez międzynarodowe gremium" - komentuje Joanna Parczyńska, wydawca „Metra”. "To dowodzi, że udaje nam się robić gazetę nie tylko zaangażowaną, ale także na światowym poziomie" - dodaje Parczyńska.

Nagroda przyznana dziennikowi „Metro” to kolejny laur w międzynarodowym konkursie. W poprzedniej edycji World Young Reader Prize tytuł uzyskał wyróżnienie jury za projekt „Okrągły Stół 2009”. „Metro” zatriumfowało też w tegorocznej edycji konkursu INMA Award, w którym zdobyło nagrodę główną w kategorii Marketingowe Rozwiązania dla Reklamodawców. Konkurs INMA Award, organizowany przez International Newspaper Marketing Association, należy do najbardziej prestiżowych imprez tego typu na świecie.

Konkurs World Young Reader Prize organizowany jest przez Światowe Stowarzyszenie Gazet i Wydawców Informacji WAN-IFRA i wyróżnia tytuły prasowe, które zrealizowały najlepsze projekty wpływające na rozwój czytelnictwa wśród młodych. Uroczyste wręczenie nagród odbędzie się podczas World Young Reader Conference w San Francisco, w listopadzie tego roku.

Komentarze

Powiązane

24.03.23, 01:00
| prasa » informacje
Codziennik medialny: 24 marca (media i kultura: najważniejsza wydarzenia)
Co wydarzyło się w świecie mediów i kultury 24 marca?
23.03.23, 01:00
| prasa » informacje
Codziennik medialny: 23 marca (media i kultura: najważniejsza wydarzenia)
Co wydarzyło się w świecie mediów i kultury 23 marca?
22.03.23, 01:00
| prasa » informacje
Codziennik medialny: 22 marca (media i kultura: najważniejsza wydarzenia)
Co wydarzyło się w świecie mediów i kultury 22 marca?
21.03.23, 01:00
| prasa » informacje
Codziennik medialny: 21 marca (media i kultura: najważniejsza wydarzenia)
Co wydarzyło się w świecie mediów i kultury 21 marca?
20.03.23, 06:30
| prasa » informacje
Wyniki finansowe Agory w IV kwartale 2022 r.: przychody spadły o 6 proc.
Wyniki Grupy Agora w IV kwartale 2022 r. nadal pozostawały pod presją warunków gospodarczych i rosnących kosztów operacyjnych, na które dodatkowo negatywnie wpłynęły zdarzenia jednorazowe.
20.03.23, 01:00
| prasa » informacje
Codziennik medialny: 20 marca (media i kultura: najważniejsza wydarzenia)
Co wydarzyło się w świecie mediów i kultury 20 marca?
19.03.23, 13:52
| prasa » informacje
Uroczysta gala plebiscytu Superbohaterka Wysokich Obcasów 2022 już 20 marca
Redakcja „Wysokich Obcasów” 20 marca br. ogłosi, kto zostanie Superbohaterką 2022 roku. Finałowa gala plebiscytu odbędzie się w warszawskim Teatrze Studio. 
19.03.23, 01:00
| prasa » informacje
Codziennik medialny: 19 marca (media i kultura: najważniejsza wydarzenia)
Co wydarzyło się w świecie mediów i kultury 19 marca?
18.03.23, 01:00
| prasa » informacje
Codziennik medialny: 18 marca (media i kultura: najważniejsza wydarzenia)
Co wydarzyło się w świecie mediów i kultury 18 marca?
17.03.23, 07:30
| prasa » informacje
Fundusz na rzecz ukraińskich mediów podsumowuje swoje działania
W marcu 2023 r. minęło 12 miesięcy, od kiedy dziennikarze z Polski, Szwecji, Finlandii, Danii i Norwegii powołali Fundusz na rzecz ukraińskich mediów (Ukrainian Media Fund, UMF), by pomóc przetrwać mediom w Ukrainie.
Subskrybuj RSS działu prasa: rss
Oferty pracy

Specjalista ds. promocji

Muzeum Ludowych Instrumentów Muzycznych w Szydłowcu | mazowieckie

Przejdź do oferty

Dyrektora Krośnieńskiej Biblioteki Publicznej w Krośnie

Urząd Miasta Krosna | Polska

Przejdź do oferty
Konkursy
do 24.05.23

Do zdobycia jeden egzemplarz książki.

do 27.04.23

Do zdobycia jeden egzemplarz książki. 

do 23.04.23

Do zdobycia jeden egzemplarz książki.

Polecamy
Konferencje

28.03.2023 r., online.

Zapraszamy do współpracy. Cena dodania do katologu od 149 PLN netto.