16.09.10, 22:04

Canon: aparat cyfrowy CR-2 do zdjęć siatkówki oka

Firma Canon Europe przedstawiła cyfrowy aparat do zdjęć siatkówki oka: Canon CR-2. Urządzenie nie wymaga stosowania środków rozszerzających źrenicę i jest przeznaczone dla instytucji służby zdrowia w regionie Europy, Bliskiego Wschodu i Afryki (EMEA).

Firma Canon Europe przedstawiła cyfrowy aparat do zdjęć siatkówki oka: Canon CR-2. Urządzenie nie wymaga stosowania środków rozszerzających źrenicę i jest przeznaczone dla instytucji służby zdrowia w regionie Europy, Bliskiego Wschodu i Afryki (EMEA).

W 15,1-megapikselowym modelu CR-2 zastosowano technologię z serii lustrzanek cyfrowych Canon EOS. Zaadaptowano ją specjalnie pod kątem rejestrowania, dokumentowania i obrazowania dna oka. Pojedyncza matryca realizuje wszystkie funkcje związane z obserwacją w podczerwieni, fotografią dna oka oraz cyfrowo filtrowanymi obrazami po zdjęcia pozbawione kolorów czerwonego i kobaltowych.

Siatkówka to jedyna część ludzkiego ciała, która umożliwia bezpośrednią obserwację naczyń krwionośnych. Zdjęcia siatkówki pozwalają na wczesne wykrywanie jaskry i innych chorób oczu, a także przypadłości takich jak nadciśnienie i cukrzyca.

Ulepszona, ergonomiczna konstrukcja aparatu CR-2 sprawia, że jest on intuicyjny, bezpieczny i wygodny w użyciu. Dzięki podświetlanemu panelowi sterowania urządzenie można używać w zaciemnionych pomieszczeniach. Model CR-2 charakteryzuje się również niewielką wagą – waży zaledwie 15 kilogramów.

Białe diody LED zastąpiły lampę stroboskopową w nowej lampie błyskowej z automatyczną regulacją ekspozycji, co ogranicza prawdopodobieństwo wystąpienia powidoków. To z kolei zwiększa niezawodność urządzenia i eliminuje potrzebę wielokrotnego robienia zdjęć ze względu na nieprawidłową ekspozycję, a zatem przyspiesza badania przesiewowe.

Zaawansowana technologia filtrowania cyfrowego sprawia, że obrazy uzyskane za pomocą aparatu CR-2 mają teraz jakość porównywalną z tą, którą oferują filtry optyczne. Inną funkcją, która przyspiesza badania i zmniejsza ich uciążliwość dla pacjenta, jest nowy tryb Anterior Photography. W trybie tym używa się dodatkowej soczewki kompensacyjnej, dzięki której robienie zdjęć przedniej części oka staje się szybką i łatwą procedurą.

Canon CR-2 jest sprzedawany z najnowszą wersja pakietu oprogramowania Retinal Imaging Control Software (RICS), która obsługuje system Windows 7 i eksportowanie danych. Gromadzenie, przetwarzanie, archiwizowanie i opisywanie danych jest łatwiejsze, a obrazy RGB lub rysunki kreskowe bieżącego stosunku powierzchni tarczy do powierzchni zagłębienia (C/D) można łatwo zapisywać wraz z nazwiskiem pacjenta, identyfikatorem pacjenta, numerem akcesji, wyborem oka (lewe/prawe), trybem fotografowania i datą badania.

Aparat Canon CR-2 będzie dostępny w regionie EMEA w czwartym kwartale 2010 roku.

Komentarze

Powiązane

14.03.23, 13:33
| biznes i technologie » informacje
Kompania Piwowarska wybrała agencję Chapter1 do obsługi marki Lech Pils
Kompania Piwowarska przedłużyła współpracę z agencją Chapter1 do końca 2024 r.
14.03.23, 10:36
| biznes i technologie » informacje
Michał Sosiński dołącza do zespołu FCB&theMilkman
Michał Sosiński obejmie stanowisko Senior Art Directora w agencji FCB&theMilkman, wzmacniając dział kreatywny i designu.
12.03.23, 13:57
| biznes i technologie » informacje
Reformulacja produktów sieci Carrefour. Marka pracuje nad redukcją cukru, soli oraz tłuszczów
Sieć Carrefour dotychczas przeprowadziła reformulację ponad 500 produktów marki własnej i planuje zmiany receptur 40 kolejnych w 2023 roku. Carrefour pracuje nad redukcją cukru, soli oraz tłuszczów w recepturach swoich produktów marki własnej, a także eliminuje dodatki niepożądane, wychodząc ponad aktualne przepisy prawa w tym zakresie.
10.03.23, 08:45
| biznes i technologie » informacje
Marcin Garbarczyk nowym VP Head of MX w Samsung Electronics Polska
Z początkiem marca br., Marcin Garbarczyk awansował na stanowisko Vice President, Head of Mobile Experience (MX) w Samsung Electronics Polska i będzie odpowiadać za wszystkie obszary sprzedaży i marketingu produktów mobile w kanałach B2C i B2B.
09.03.23, 14:00
| biznes i technologie » informacje | kultura » film
Multikino sprzedaje swoje kino na Ursynowie
Multikino sprzedaje swoje najstarsze kino w Warszawie. Otwarty w 1999 roku multipleks na Ursynowie będzie jednak działać w niezmienionej formie przez co najmniej 18 miesięcy. Transakcja jest wynikiem znacznego wzrostu wartości działki, której Multikino było użytkownikiem wieczystym.
26.02.23, 09:00
| biznes i technologie » informacje
Żabka testuje system gospodarki obiegu zamkniętego w sklepach w Bydgoszczy
Od 26 stycznia br. w ramach pilotażowego projektu „Zielona Odnowa” klienci sieci Żabka mają możliwość oddawania jednorazowych opakowań po napojach we wszystkich ponad 120 Żabkach zlokalizowanych na terenie Bydgoszczy. Opakowania można zwracać bezpośrednio u sprzedawców lub w EKOmatach.
25.02.23, 22:00
| biznes i technologie » informacje
GfK: Polacy ograniczyli zakupy kosmetyków
Kupując kosmetyki, polscy konsumenci wybierają głównie oferty korzystne cenowo. Największą popularnością cieszą się więc artykuły kupowane na promocjach lub oznakowane logo marek własnych. Ilościowo konsumenci kupują nieco mniej niż przed rokiem - takie dane płyną z najnowszych analiz Panelu Gospodarstw Domowych GfK Polonia.
18.02.23, 21:25
| biznes i technologie » informacje
Kolejne sklepy w sieci SPAR
Sieć SPAR otworzyła kolejne sklepy – placówkę SPAR Mini w Solnikach (woj. lubuskie), a także dwa sklepy SPAR Express na stacjach benzynowych w Grudziądzu przy ul. Warszawskiej 31 i Świeciu przy ul. Chełmińskiej 22 (woj. kujawsko-pomorskie). 
17.02.23, 14:05
| biznes i technologie » informacje
Sneakerstudio i PRM zostaje przejęte przez Answear.com
Answear.com, jeden z najszybciej rosnących e-commerce modowo-lifestylowych, który w 2022 r. wygenerował blisko 1 mld zł przychodu ogłosił podpisanie umowy warunkowej na nabycie marek Sneakerstudio i PRM. Pierwsza z nich jest jednym z liderów sprzedaży w segmencie sneakers & streetwear w Europie Środkowo-Wschodniej. 
17.02.23, 07:46
| biznes i technologie » informacje
WhitePress zanotował blisko 50 proc. wzrost sprzedaży w 2022 roku
WhitePress , polski startup odnotował w 2022 roku sprzedaż na poziomie ok. 80 mln zł – daje to blisko 50 proc. wzrost względem poprzedniego roku. Co istotne, niemal 40 proc. wszystkich przychodów polskiego MarTechu pochodziła z działań na zagranicznych rynkach.
Subskrybuj RSS działu biznes i technologie: rss
Oferty pracy

Dyrektora Krośnieńskiej Biblioteki Publicznej w Krośnie

Urząd Miasta Krosna | Polska

Przejdź do oferty

Specjalista ds. promocji

Muzeum Ludowych Instrumentów Muzycznych w Szydłowcu | mazowieckie

Przejdź do oferty
Konkursy
do 24.05.23

Do zdobycia jeden egzemplarz książki.

do 27.04.23

Do zdobycia jeden egzemplarz książki. 

do 23.04.23

Do zdobycia jeden egzemplarz książki.

Polecamy
Konferencje

28.03.2023 r., online.

Zapraszamy do współpracy. Cena dodania do katologu od 149 PLN netto.