21.10.10, 23:03

POPloty

POPloty (22.10.2010 r.). Jak zawsze wsadzamy kij w mrowisko. Tym razem piszemy min. o: naszej miłości do Krajowej Rady Tego i Czegoś Owego, stanie cyfryzacji i medialnych sukcesach Platformy Obywatelskiej...

Stało się to, co powinno się stać. Krajowa Rada Tego i Czegoś Owego odwołała Filipa Rdesińskiego z funkcji prezesa Radia Merkury. Streszczając w skrócie i po polskiemu, powodem była niekompetencja, kolesiostwo i głupawe decyzje. Ach, gdyby tak z urzędu przejrzeć wszystkich „derektorów” medialnych. Media byłyby w końcu strawniejsze, a i Krajowa Rada zaczęłaby się nam coraz bardziej podobać.

Nasza miłość do członków Rady wzrasta wraz z coraz dogłębniejszą analizą komercyjnego aspektu działalności jedynie słusznej rozgłośni z Torunia. Wybrane tematy z jedynie słusznej prasy, czy też gloryfikowanie edukacji w jedynie słusznej uczelni, teoretycznie może się skończyć odebraniem koncesji i wybuchem ogólnokrajowej wojny moherowej. Praktycznie jednak, póki co, reklamowe grzeszki toruńskie są – zdanie Rady - mało szkodliwe społecznie. Jako eksperci i wizjonerzy, doradzamy zamówienie opinii w sprawie owej niskiej szkodliwości u socjologów i psychiatrów.

Jak ćwierkają pesymistyczne wróble na światłowodach, z erą cyfryzacji możemy nie zdążyć nawet do 2015 roku. Jak już kiedyś wróżyliśmy z piwnych fusów: rok 2030 – Emitel rozpoczyna z nadajnika na Psiej Górze testową emisję w standardzie MPEG-12; analogowi nadawcy naziemni kłócą się o miejsca na piętnastej koncepcji multipleksów, a TV Puls ogłasza kolejny, jedenasty pomysł na kanał tematyczny.

Prezes pewnej partii, co to teraz nie wolno jej nawet wymieniać, zażądał zdjęcia „Szkła kontaktowego” z anteny TVN 24. Czekamy na żądanie zamknięcia naszego portalu, a nas osadzenia w ciemnych celach wyposażony jedynie w radioodbiornik z jedyną słuszną falą.

Zakończył się Konkurs Chopinowski, jak to u nas w kraju – skandalem. Krytycy zarzucili, że zwyciężczyni nie czuje Chopina. My w przeciwieństwie do laureatki jesteśmy wytrawnymi koneserami Chopina – i co dziwne, zawsze czujemy po każdorazowym delektowaniu się naszym dobrem narodowym. I na drugi dzień Chopin jeszcze bardziej rozbrzwiema w naszej głowie. Czego życzymy przyszłorocznym zwyciężcom.

Trwa w najlepsze kampania samorządowa. Wybitnymi sukcesami i wyjątkowo udaną medialną strategią może się pochwalić Platforma Obywatelska na Śląsku. Życzymy szczęścia kandydatowi PO w Jaworznie, bo będzie mu na pewno potrzebne...

Komentarze

Subskrybuj RSS: rss
Oferty pracy

Specjalista/specjalistka ds. marketingu

Muzeum Getta Warszawskiego | Warszawa

Przejdź do oferty

Kierownik Działu Komunikacji

Muzeum Sztuki w Łodzi | Łódź

Przejdź do oferty
Konkursy
do 28.10.23

Do zdobycia jeden egzemplarz książki.

do 27.10.23

Do zdobycia jeden egzemplarz książki.

do 26.10.23

Do zdobycia jeden egzemplarz książki.

Polecamy
Konferencje

Zapraszamy do współpracy. Cena dodania do katologu od 149 PLN netto.