24.11.10, 23:55

Kanały ze znakiem Jakości Trójki

Polskie Radio uruchomiło cztery kolejne internetowe stacje przygotowane przez dziennikarzy Programu 3.

 

Polskie Radio uruchomiło cztery kolejne internetowe stacje przygotowane przez dziennikarzy Programu 3. Autorami nowych kanałów są Marcin Kydryński, Piotr Stelmach, Agnieszka Szydłowska i Michał Margański.

Kanał muzyczny "Siesta" autorstwa Marcina Kydryńskiego to rozszerzenie kultowej już audycji emitowanej w Trójce pod tym samym tytułem. Muzyka prezentowana w tym cyklu łączy wiele muzycznych światów, które się wzajemnie przenikają i uzupełniają. Można tu usłyszeć m.in. Ellington obok Rolling Stonesów, Mozarta przy Stingu, Fado w pobliżu Keitha Jarretta i Grechutę z muzyką Tuaregów.

Kolejną stacją oddaną do dyspozycji słuchaczy Polskiego Radia jest "Program Alternatywny", który jest internetową wersja trójkowej audycji Agnieszki Szydłowskiej. Autorka dobiera muzykę nie zważając na obowiązujące trendy, gatunki czy popularność artystów. Można tu usłyszeć wszystko, co ciekawego dzieje się w światowej muzyce niezależnej.

"Wywiady Piotra Stelmacha" mają być atrakcją dla fanów ambitnej muzyki rozrywkowej. Kanał zawiera ponad 300 wywiadów, m.in. z  Depeche Mode, PJ Harvey, Stingiem i Placebo. Oprócz specjalnie przetłumaczonego i nagranego zapisów rozmów, Piotr Stelmach, dziennikarz radiowej Trójki, opowiada również historie wywiadów i spotkań, które nierzadko obfitowały w niecodzienne i zaskakujące wydarzenia, przeplatając je najlepszymi fragmentami muzycznymi.

"Potrójne Pasmo Przenoszenia" to kanał przygotowany przez Michała "Margana" Margańskiego specjalisty od elektronicznych brzmień. Muzyka, którą prezentuje wciąż wywołuje wiele skrajnych i kontrowersyjnych opinii. Można tu usłyszeć m.in. minimal, drum and bass, breakbeat, techno, ambient, downtempo, house i jego pochodne.

 

Komentarze

Powiązane

05.12.23, 06:30
| radio » badania rynku
Olsztyn: RMF FM liderem, Meloradio Olsztyn w górę
RMF FM umocniło swoją pozycję jako najchętniej słuchanej stacji w Olsztynie - wynika z najnowszego badania Radio Track zrealizowanego przez MillwardBrown SMG/KRC obejmującego okres od 1 kwietnia 2023 r. do 31 października 2023 r. (Radom).
04.12.23, 17:00
| radio » badania rynku
Częstochowa: RMF FM liderem, duży wzrost Radia Zet
RMF FM pozostaje najchętniej słuchaną stacja w Częstochowie - wynika z najnowszego badania Radio Track zrealizowanego przez MillwardBrown SMG/KRC obejmującego okres od 1 maja 2023 r. do 30 października 2023 r. (Częstochowa).
01.12.23, 06:45
| radio » informacje
Ruszają licytacje charytatywne w Radiu 357. Tradycyjnie poprowadzi je Kuba Strzyczkowski
Rusza coroczna akcja charytatywna społeczności Radia 357. Cztery aukcje antenowe poprowadzi Kuba Strzyczkowski. W spocie antenowym promującym akcję wziął udział Wiktor Zborowski. W tym roku cała zebrana kwota zostanie przekazana Fundacji Świętego Mikołaja na zapewnienie pomocy psychologicznej dla dzieci z Polski i Ukrainy. 
30.11.23, 17:45
| radio » informacje
22. edycja Akcji Charytatywnej Choinki Jedynki 2023. Wspólne malowanie prac
3 grudnia br. o godz. 11.00 w siedzibie Polskiego Radia, w ramach Akcji „Choinki Jedynki 2023” odbędzie się wspólne malowanie prac z udziałem Przyjaciół Programu 1 Polskiego Radia. Prace zostaną przekazane na licytację na rzecz podopiecznych Fundacji Anny Dymnej „Mimo Wszystko” oraz Fundacji „Wspólnota Nadziei”.
29.11.23, 17:18
| radio » informacje
Tradycyjnie tylko świąteczne piosenki w grudniu w RMF Classic
Już po raz 12. radio RMF Classic w grudniu modyfikuje format muzyczny i będzie grało świąteczne piosenki. Gwiazdą programu będzie Cher i jej album „Christmas”, na antenie pojawi się też specjalna piosenka Artura Andrusa oraz kolejna edycja Plebiscytu na Świąteczny Przebój Wszech Czasów.
29.11.23, 11:31
| radio » ludzie
Nie żyje Jerzy Rowiński
Zmarł Jerzy Rowiński – dziennikarz muzyczny, z branżą radiową związany od blisko 50 lat – podało Polskie Radio RDC
29.11.23, 06:30
| radio » informacje
Niedorzecznik. Nowy serial radiowy Michała Janczury w TOK FM
29 listopada br. ruszy nowy serial radiowy TOK FM zatytułowany "Niedorzecznik". Jego autorem jest Michał Janczura. Trzyodcinkowy serial opowiada o wydarzeniach z kadencji Mikołaja Pawlaka, kiedy prawa dziecka schodziły na drugi plan, a ich miejsce w działaniach odchodzącego Rzecznika Praw Dziecka zajmowały polityka i ideologia.
28.11.23, 17:00
| radio » informacje | prasa » informacje
Ruszyła II edycja Forum Dziennikarskiego Nagrody Woyciechowskiego
Forum Dziennikarskie Nagrody Woyciechowskiego to projekt stworzony w 2022 r. przez Radio ZET realizowany we współpracy z Uniwersytetem SWPS. Jego uczestnikami są studenci i studentki - stażyści, którzy tworzą Forum Dziennikarskie, korzystając ze wsparcia Rady Programowej oraz opiekunów stażu.
28.11.23, 14:38
| radio » informacje
Mrozu kolejnym gospodarzem formatu RMF FM w trasie
Mrozu będzie kolejnym po Agnieszce Chylińskiej i Darii Zawiałow gospodarzem audycji „RMF FM w trasie”. Artysta poprowadzi format od 2 grudnia br. w cztery kolejne soboty w godz. 15.00-17.00.
28.11.23, 09:51
| radio » informacje
BBC Studios z usługę BBC Podcasts Premium w Apple Podcasts także na polskim rynku
BBC Studios rozszerza dostępność subskrypcji BBC Podcasts Premium aż o 166 nowych krajów, w tym Polskę.Cena usługi wynosi 13,99 zł miesięcznie.
Subskrybuj RSS działu radio: rss
Oferty pracy

Aktualnie nie mamy ofert pracy.

Dodaj swoją ofertę
Konkursy
do 06.01.24

Do zdobycia jeden egzemplarz książki.

do 05.01.24

Do zdobycia jeden egzemplarz książki.

do 03.01.24

Do zdobycia jeden egzemplarz książki.

Polecamy
Konferencje

Zapraszamy do współpracy. Cena dodania do katologu od 149 PLN netto.