09.12.10, 20:12

Róże Gali rozdane

8. grudnia 2010 r., podczas uroczystej gali w Teatrze Polskim w Warszawie, wręczono nagrody laureatom ósmej edycji plebiscytu Róże Gali.

 

8. grudnia 2010 r., podczas uroczystej gali w Teatrze Polskim w Warszawie, wręczono nagrody laureatom ósmej edycji plebiscytu Róże Gali.

Róże Gali to jeden z najważniejszych plebiscytów w Polsce, w którym nagradzani są przedstawiciele świata kultury i show biznesu. To najważniejsze przedsięwzięcie w kalendarzu magazynu. Natomiast uroczystość wręczenia nagród, a tym samym rozstrzygnięcie trwającego od października głosowania, to jedno z najbardziej oczekiwanych wydarzeń w życiu środowiska artystycznego. W tym roku miało szczególne znaczenie, ponieważ formuła Plebiscytu uległa znaczącym zmianom. 

Dotychczas to redakcja przedstawiała nominacje do nagród, a czytelnicy dokonywali ostatecznego wyboru. Od tegorocznej edycji po raz pierwszy kandydatów zgłasza  Kapituła Róż Gali, w której zasiedli przedstawiciele poszczególnych kategorii konkursu, będący autorytetami w swoich dziedzinach. 

Skład Kapituły: Iza Bartosz, Redaktor Naczelna tygodnika "Gala", Katarzyna Figura, aktorka, Krystyna Kofta, pisarka i publicystka, Mateusz Kirsztein, dyrektor programowy Radia ZET, Dorota Wellman, dziennikarka, Rinke Rooyens, producent telewizyjny. Ostateczną decyzję o wyborze laureatów podjęli czytelnicy pisma, głosując na swoich kandydatów.

Zwycięzcy Róż Gali 2010 to:

Kategoria Film: Maciej Stuhr za rolę Łazowskiego w filmie "Mistyfikacja", nagrodę wręczyła Katarzyna Figura.

Kategoria Teatr: Wojciech Kępczyński za reżyserię spektaklu "Les Miserables", nagrodę wręczyła Katarzyna Figura.

Kategoria Muzyka: Monika Brodka za płytę "Granda", nagrodę wręczył Wojciech Jagielski w zastępstwie Mateusza Kirszteina.

Kategoria Literatura: Małgorzata Niezabitowska za książkę "Składana wanna", nagrodę wręczyła Krystyna Kofta.

Kategoria Debiut: Anna Komorowska za debiut w roli Pierwszej Damy, nagrodę wręczyła Beata Tadla, w zastępstwie za Dorotę Wellman.

Kategoria Media: Magda Schejbal za rolę w serialu "Szpilki na Giewoncie", nagrodę wręczył Rinke Rooyens.

W tegorocznej edycji konkursu redakcja magazynu Gala zdecydowała się po raz pierwszy przyznać Nagrody Specjalne, chcąc w ten sposób wyróżnić osoby i przedsięwzięcia, które nie podlegają wprost przyjętym kategoriom Plebiscytu, a wniosły znaczący wkład w polską kulturę oraz życie społeczne.

Pierwsza z Nagród Specjalnych trafiła do Agustina Egurroli za jego wkład w popularyzowanie tańca i przeprowadzenie w naszym kraju prawdziwej tanecznej rewolucji. To właśnie on wprowadził na polską scenę show taneczne. Pracuje z największego formatu gwiazdami polskiej estrady i tworzy oprawy choreograficzne do najważniejszych przedsięwzięć artystycznych i estradowych w naszym kraju.

Drugą Nagrodą Specjalną uhonorowano Fundację DKMS Baza Dawców Komórek Macierzystych Polska, która rejestruje niespokrewnionych dawców szpiku kostnego. Podczas swojej krótkiej działalności w Polsce Fundacja uratowała już życie 29 chorym na białaczkę i zgromadziła w swojej bazie ponad 110 000 potencjalnych dawców.

Prezes Fundacji, Kinga Dubicka, odebrała to szczególne wyróżnienie wraz z Dodą. Dzięki apelom artystki tematyka przeszczepów szpiku od dawców niespokrewnionych trafiła do szerokiego grona odbiorców – tysiące osób rozpoczęło procedury kwalifikujące do zostania dawcą szpiku.

Laureaci Nagród Specjalnych odebrali statuetki z rąk Prezes Wydawnictwa G+J, Magdy Malickiej i Redaktor Naczelnej Gali, Izy Bartosz. Gospodarzami i prowadzącymi uroczystość  wręczenia Róż Gali byli Piotr Polk i Katarzyna Pakosińska. 

 

Komentarze

Powiązane

28.02.24, 10:30
| prasa » informacje
Silna jak dziewczynka. Akcja społeczna Wysokich Obcasów
Startuje akcja społeczna “Wysokich Obcasów” pod hasłem “Silna jak dziewczynka”, która ma na celu wzmocnienie wiary i pewności siebie dziewczynek zarówno w codziennym życiu, jak i w dążeniach do osiągania swoich celów i marzeń. 
28.02.24, 01:00
| prasa » informacje
Codziennik medialny: 28 lutego (media i kultura: najważniejsza wydarzenia)
Co wydarzyło się w świecie mediów i kultury 28 lutego?
27.02.24, 16:45
| prasa » informacje
Pani domu poradnik tym razem na Wielkanoc
28 lutego br. ukaże się „Pani domu poradnik” - „Wielkanoc” (Wydawnictwo Bauer).
27.02.24, 01:00
| prasa » informacje
Codziennik medialny: 27 lutego (media i kultura: najważniejsza wydarzenia)
Co wydarzyło się w świecie mediów i kultury 27 lutego?
26.02.24, 14:35
| prasa » informacje
Spotkania z Zabytkami w odświeżonej formie sprzedaży notuje wzrost sprzedaży
Po przejęciu wydawania magazynu „Spotkania z Zabytkami” przez Narodowy Instytut Konserwacji Zabytków, pismo notuje zwiększoną sprzedaż oraz większe zainteresowanie prenumeratą.
26.02.24, 09:51
| prasa » informacje
Codziennik medialny: 26 lutego (media i kultura: najważniejsza wydarzenia)
Co wydarzyło się w świecie mediów i kultury 26 lutego?
25.02.24, 01:00
| prasa » informacje
Codziennik medialny: 25 lutego (media i kultura: najważniejsza wydarzenia)
Co wydarzyło się w świecie mediów i kultury 25 lutego?
24.02.24, 01:00
| prasa » informacje
Codziennik medialny: 24 lutego (media i kultura: najważniejsza wydarzenia)
Co wydarzyło się w świecie mediów i kultury 24 lutego?
23.02.24, 01:00
| prasa » informacje
Codziennik medialny: 23 lutego (media i kultura: najważniejsza wydarzenia)
Co wydarzyło się w świecie mediów i kultury 23 lutego?
22.02.24, 06:30
| prasa » ludzie
Karolina Bordo zastępczynią naczelnego magazynu K MAG
Karolina Bordo objęła stanowisko zastępczyni redaktora naczelnego magazynu „K MAG” . Dotychczas Bordo była sekretarzynią redakcji.